Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM με σύντροφο - συζύγο / με παραλληλη σχεση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Pino, στις 6 Ιουνίου 2022.

?

Ο παρτενερ μας στον κόσμο του BDSM ειναι :

  1. - ο/η συζηγος

    12,5%
  2. - ο/η συντροφος

    29,2%
  3. - παρανομη σχεση που την εχουμε μονο για το bdsm .

    29,2%
  4. - φιλος / φιλη που μαζι πειραματιζομαστε παραλληλα με τις μονιμες μας σχεσεις

    10,4%
  5. - πληρωμενο bdsm

    6,3%
  6. -....προσθεστε κατι αλλο

    12,5%
  1. Annastefanos

    Annastefanos Master_Stefanos

    Συμφωνώ απόλυτα.
     
  2. Annastefanos

    Annastefanos Master_Stefanos

    Δεν την (χρειάζομαι)
    Ο ρόλος της απάντησα ποιός είναι.
     
  3. Annastefanos

    Annastefanos Master_Stefanos

    Το συμπέρασμα μου ήταν καθαρά για την βοηθό και όχι για το σύνολο.
    Όλα τα υπόλοιπα είναι ειρωνικά.
    Η στάση μου δεν δείχνει ανασφάλεια σε καμία περίπτωση , απλά απαντάω σε ότι με ρωτάτε.
    Με τις υποτακτικές μου είμαστε πολύ καιρό μαζί οπότε η σχέση μας είναι στο ανώτερο επίπεδο.
    Το ότι σε κάποιες συναντήσεις υπάρχουν δύο υποτακτικές και η μία εκτελεί εντολές μου δεν νομίζω να είναι πρόβλημα ή εκτός BDSM.
     
  4. Annastefanos

    Annastefanos Master_Stefanos

    Δεν με γνωρίζεις όπως και εγώ δεν σε γνωρίζω.
     
  5. Annastefanos

    Annastefanos Master_Stefanos

    Αυτή είναι η αρχική μου δημοσίευση.
    Να την αναλύσω λίγο.
    Γράφω πως όταν η γυναίκα μου παρευρίσκεται στις συναντήσεις μου με τις άλλες υποτακτικές μου λειτουργεί σαν βοηθός.
    Τις πιο πολλές φορές δεν παρευρίσκεται, όταν λοιπόν παρευρίσκεται εκτελεί εντολές .
    Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο το κάνατε τόσο μεγάλο θέμα.
     
    Last edited: 7 Ιουνίου 2022
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Διότι πολλοί θα θέλαμε να έχουμε αυτό που έχεις καταφέρει 
    Μην ξανααπολογηθείς σε κανέναν. Δεν το έχεις ανάγκη.
    Σ' ευχαριστούμε που μοιράστηκες την προσωπική σου πληροφορία μαζί μας.
     
  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Εν bdsm πλαίσιο, ποια η διαφορά βοηθού και υπό;
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    η ιεραρχία που αναφύεται ή λειτουργικά εγκαθιδρύεται σε πολυπρόσωπα σχήματα, δεν παράγει βοηθούς, δεν είναι αποκεντρωτική.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Δεν αναφέρομαι στην πρόθεση σας, αλλά στην εικόνα που εμφανίζετε, με τις αντιδράσεις μέσα από τα γραπτά σας.
    Ακόμη και το ότι απαντάτε στον ενικό σε άτομα που σας απευθύνονται στο πληθυντικό, έχει την σημειολογία του.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

     
  11. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Απάντηση στην δημοσκόπηση ..
    "προσθεστε κατι αλλο"
    Μόνιμη D/s πολύχρονη σχέση με σύντροφό (χωρίς χαρτιά δέσμευσης  ) χωρίς να κρύβεται κανένας από κάποιον άλλον, ούτε καν από τούς εαυτούς τους.

    Ως προς τον/την "βοηθό"
    Είμαι της άποψης πως στις σχέσεις πολυσυντροφικότητας ο/η Κ βάζει τους κανόνες στο ποιός θα έχει την κάθε θέση.

    Και εξηγώ μπορεί η/ο πιο παλιά/ός με την περισσότερη εμπειρία/εμπιστοσύνη να εκτελεί εντολές του τύπου πιάσε το μαστίγιο και βάρα γιατί πιάστηκε το χέρι μου(τενοντίτιδα για κάποιους πονεμένους  ).
    Για εμένα κάπως έτσι θα μπορούσε να λειτουργήσει η έννοια του "βοηθού".
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Γενικά, η έννοια του βοηθού αναφέρεεται σε άτομο, το οποίο χρησιμοποιείται για την επίτευξη των σκοπών μας.
    Ειδικότερα, για τη διάκριση βοηθού - από "εργαλείο" απαιτείται η μεταβίβαση αρμοδιοτήτων, χωρίς φυσικά την άρση του πειθαρχικού ελέγχου. Αυτά νομίζω ότι ισχύουν εντός και εκτός bdsm.