Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM με ό,τι βρεις στο σπίτι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Tommakos, στις 20 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. υπαρχουν και καλυτερες χαχαχαχα
     
  2. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Δεν ξέρω αν είναι προφανές, αλλά αυτού του τύπου η κρεμάστρα είναι για δουλειές διαφορετικές από αυτήν που περιέγραψες εσύ.
     
  3. σαφος γι αυτο δεν ενοουσα αυτην και γι αυτο εγραψα οτι υπαρχουν και καλυτερες
     
  4.  
     
  5. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Αυτή είναι η καλύτερη που μπορούσα να βρω. Τα πιαστράκια μετακινούνται κατά μήκος του άξονα ώστε να προσαρμόζονται σε κάθε στήθος, και έχουν πλαστικά προστατευτικά ώστε το μέταλλο να μην έρχεται σε επαφή με τη ρώγα. Η δική σου είναι για άλλες χρήσεις.
     
  6. δεκτο και απ αυτην την αποψη.....
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Σφαλιάρες, φάπες, χαστούκια, μπούφλες, κλωτσιές με κουτουπιέ, σάλια, δάκτυλα κλπ. Λυπάμαι αλλά η αλήθεια είναι πικρή. “BDSM” χωρίς αυθεντικά ερωτικά παιχνίδια-εργαλεία, χειροποίητα η μη, γίνεται. Εναλλακτικός ερωτισμός με ενισχυμένη, εντεταγμένη, επεκτάσιμη κλπ σεξουαλικότητα η και υπέρμετρη σεξουαλική δραστηριότητα πέρα φυσιολογικού χαρακτήρα και τρόπου ΔΕΝ γίνεται. Την δεύτερη περίπτωση στην αμέσως προηγούμενη πρόταση περί ερωτισμού ας την χαρακτηρίσουμε ως “kinky η kinky play”, για να μην μπερδευόμαστε τουλάχιστον σ' αυτό το άρθρο.

    Στην Ελλάδα ο καθένας μας κοιτάει να ικανοποιηθεί περισσότερο εγκεφαλικά, πάρα οτιδήποτε άλλο. Για παράδειγμα μια αυτοσχέδια χωριάτικη λεπτή μαγκούρα του παππού, μπορεί να την θεωρήσουμε ως “cane” εφόσον η μαγκούρα λίγο-πολύ κάνει σχεδόν την ίδια δουλειά σε μια “kinky” δραστηριότητα. Όμως απ την άλλη η μαγκούρα δεν έχει τις ίδιες προδιαγραφές όπως ένα καλάμι-παιχνίδι. Δεν είναι εύκαμπτη, είναι πιο βαριά, οι χρήστες ίσως χρειαστούν μεγαλύτερη παράδοση μυικής δύναμης και συνεπώς πιο δύσκολο ελέγχον κλπ. Λειτουργικά η μαγκούρα η το “cane” είναι διαφορετικά.

    Το ίδιο συμβαίνει με ένα αγγούρι και ομοίωμα πέους. Το ένα έχει ελαστικότητα και λεία επιφάνεια χωρίς μικροοργανισμούς η μικρόβια, πράμα που μπορεί να είναι ελεγχόμενο, και το άλλο ελαφρώς εύκαμπτο με επιφάνεια που ίσως τραυματίσει το δέρμα. Αν υποθέσουμε ότι μπορεί να φορέσουμε ένα προφυλακτικό σε οποιοδήποτε λαχανικό σε σχήμα πέους, και πάλι θα έχουμε διαφορετικό αποτέλεσμα σύγκρισης. Το μόνο που θα εξυπηρετηθεί από την χρίση λαχανικών κλπ είναι η εγκεφαλικότητα ότι κάτι έγινε πράξη. Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις όπως της πιπερόριζας όπου το λαχανικό τρώγεται ωμό στο κώλο κατόπιν μερικής επεξεργασίας για καυτά αποτελέσματα, βλέπε “ginger play”, η την παραμονή σκελίδας σκόρδου στην εισδοχή της κωλοτρυπίδας για κάμποσο χρονικό διάστημα για λογούς εξάλειψης δυσοσμίας και μικροβίων.

    Όμως το ζητούμενο στον χώρο μας δεν είναι μόνο τα αμέσως παραπάνω. Είναι το κάτι παραπέρα που θα μας βοηθήσει να αντιληφθούμε καλύτερα τόσο τον εαυτό μας, αλλά και ένα προηγμένο κόσμο πέραν των ορίων-δυνατοτήτων κοινής λογικής. Να παραθέσω συντόμως ότι άλλο η λογική και άλλο η κοινή λογική σαν οντότητες.. Η κοινή λογική εξαρτάται από τον αριθμό πλειοψηφίας, και η λογική από την διεργασία σκέψης, ενός εγκεφάλου κλπ.

    Η ίδια θεωρία των υποκατάστατων συμβαίνει και με το ρουχισμό Θυμάμαι το εαυτού μου πιτσιρικά που ήμουν καλεσμένος σε ένα “kinky party” επί εποχή ακμής David Bowie, Duran- Duran, Cure, Class etc . Παρακινουμενος από το τότε πνεύμα της εποχής, και απ' την αγωνιά μου να παρευρεθώ στο πάρτι έκανα τις δικές μου επινοήσεις. Φόρεσα μακριές μαύρες γυναικείες κάλτσες με καλτσοδέτες, μαύρες ζαρτιέρες, μαύρη δαντελωτή κιλότα έξω από ένα μαύρο γυναικείο εσώρουχο τύπου “brasil” φορεμένο απ' την ανάποδη, λευκό αντρικό πουκάμισο με ώχρα ριγέ γραβάτα, γκρι αντρικό σακάκι, άρβυλα και σκούρο πράσινες μακριές ανδρικές κάλτσες με σούρες προς τα κάτω απ' έξω απ' τις γυναικείες, μια μακριά μαύρη καπαρντίνα, και ήμουν έτοιμος για μεγάλες συγκινήσεις. Καβάλησα και το παπάκι μου και πήγα στο πάρτι. Ο πατέρας μου είχε δει πολλά, κι έτσι χαμογέλασε, έριξε μια κραυγή για πείραγμα και έπεσε για ύπνο. Στο πάρτι όλα πήγαν μια χαρά, γελάσαμε και τελικά πήρα τον Τάκη και φύγαμε. Εξυπηρετήθηκα απ την όλη υπόθεση. Τουλάχιστον εγκεφαλικά ότι πήγα “kinky” σε ένα “kinky party” συν ότι συνέχισα το γέλιο με τον Τάκη μετά απ' τον χορό κλπ. Όμως την ομορφιά ενός “latex” η ενός δερμάτινου δεν την απόλαυσα. Εκείνο που θα με έκανε να νιώθω απόλυτα εντός των απαιτήσεων του όλου σκηνικού και κλίματος με την συνεισφορά του έλειπε, η άφηνε κάποιο σημάδι αμφιβολίας στη σκέψη μου, όσον άφορα την περιβολή μου στο πάρτι. Μια άλλη φορά δοκίμασα κομμένα μακριά μπατζάκια από τζιν, στερεωμένα με ζαρτιέρες στο σώμα μου. Και πάλι το ίδιο. Είχαν το αποτέλεσμα το “μεν δε αλλά”.


    Η πραγματικότητα είναι ότι εκείνος που θα ήθελε να εισχωρήσει πιο δυναμικά στο χώρο του εναλλακτικού ερωτισμού, πρώτον θα πρέπει να αφιερωθεί σ' αυτόν, και δεύτερον να τα σκάσει ακόμα και για πράματα μέσα στο σπίτι η όπου αλλού. Διαφορετικά ακόμα και ένα βάζο γεμάτο από φακυές η ρύζι, κατά φαντασία είναι ένα ερωτικό αντικείμενο η παιχνίδι-βοήθημα, για κάποιον που το τοποθετεί και κάνει “push-ups” στο πάτωμα η κρεβάτι. Ένα τραπεζάκι σαλονιού κάνει την δουλειά να στηρίξει και να υποδεχτεί ένα υποτακτικό βάζο, όμως ένας πάγκος μπορεί ρυθμιστεί καθ' ύψος, όγκου, εργασίας κλπ. Μια άλλη φορά μου περισσέψει ένα μετρό από ράγες καλωδίου, προεκτείνοντας την γραμμή σύνδεσης τηλεφώνου σ ένα άλλο χώρο απ' τον πρωταρχικό. Καταπληκτικό ήμι-σε μι-ντεμι καμουτσίκι.! Είχε τις ιδιότητες ενός “cane”και βέργας, απ' την μια πλευρά όμως.


    Πάντως το καλύτερο λιπαντικό που έχω αντιληφθεί από όλα μέχρι στιγμής, είναι το ελαιόλαδο η πυρηνέλαιο με συνοδεία σταγόνες νερού κατά τακτά διαστήματα. Σερβίρεται και με το λαδοδοχείο με μπράτσο και σωληνοειδή εξαγωγή κατευθείαν μέσα στην εστία ενδιαφέροντος.!


    Τέλος, το άρθρο αυτό δεν περιορίζει την ελευθερία οποιουδήποτε να επινοήσει όπως εκείνος ήθελε ορίσει τις ερωτικές του δραστηρίοτητες με οποιοδήποτε τρόπο, υφή, χαρακτήρα, σύστημα, επιλογή κλπ.
     
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ειναι και αυτή μια σκέψη.
     
     
  9. η φωτό άκρως καλιτεχνική..........
     
  10. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    αx, Miele μοντέλο S 5211 με ρυθμιζόμενη ισχύ από 300W έως 2200W. Και σε λευκό μάλιστα. Μακράν οι καλύτερες ηλεκτρικές σκούπες!
     
  11. Ω !!! ναι !!! ρουφαει τα παντα...!!
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Άσχετο, να προτιμάτε αυτές μέχρι 1600W είναι πιο οικολογικές κι ελπίζω ότι θα περάσει αυτή η ρύθμιση και στην χώρα σύντομα.

    Ένα αντικείμενο του σπιτιού που μας αρέσει πάρα πολύ είναι το κλασσικό πτυσσόμενο ντιβανάκι, χωρίς το στρώμα και δέσιμο μπρούμυτα, από κάτω μπορεί να γίνει cbt είτε να υπάρχουν αναμένα κεριά επίσης είναι ωραίο για να μπαίνει ανάμεσα στα κενά η ζώνη αγνότητας, είναι εκπληκτικη στάση για μαστίγωμα.