Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM Erotica οι απόψεις σας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 12 Μαϊου 2008.

  1. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    Εδω γυρω θα περιφερομαι.. σιγουρα θα ξαναπέρασω  
    να έχετε κ γλυκο του κουταλιου πλιζ νεξτ ταιμ.. κάτι να με τρατάρετε..


     
     
  2. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    ....Προσπαθω να κατανοησω και να καταλαβω την αγαναχτηση σας........και ειδικα απο που πηγαζει....!!!!!
    Η μονη λογικη απαντηση που μπορει να σταθει στα ματια μου ειναι οτι μονο μια λειτουργια και νεοτροπια του ''χαλασμενου'' τηλεφωνου μπορει να οδηγησει εδω.Αυτος που πρωτος διαβαζει ενα post το κατανοει οπως εχει εντελη διαθεση να το κατανοησει και στη συνεχεια συζηταει την αγανακτηση του με τους υπολοιπους ''παλιους''να το πουμε ετσι......οι οποιοι σιγα και μην κρατησουν διαφορετικη σταση....ακομα και αν δεν ειναι 100% πεισμενοι για του λογου το αληθες......!!!!!!!
    Eυλογο ερωτημα κυριε pheonixx,λειτουργεις συνειδησιακα και στα γραπτα σου ανεξαρτητα και εντελως αντικειμενικα απο τον ερωτικο σου ρολο.........γιατι με το ιδιο σου το στομα μου ειπες οτι το pm που μου εστειλες στο αλλο φορουμ που εισαι ''γενικος'' σου ζητηθηκε να το κανεις......μηπως και τωρα εκτελεις εντολες ζητωντας επιχειρηματα ταχαμου.......;;;;;
    Ας ξεκινησουμε με το πιο απλο.Ρωτωντας την κυρια SM art Lady.Αφου γνωριζεις τοσο καλα και δινεις δημοσια το ''φακελο'' για το ποιος ειμαι γιατι δεν κανεις συγκεκριμενες τις οποιες(δηθεν)καταγγελιες σου.Σε ποια αλλα φορουμ εγω δημιουργησα προβλημα και σε ποιους...;;;;;;;Αν ειναι ετσι οπως τα λες γιατι δεν μιλας συγκεκριμενα δηλωνοντας οτι ενοχλησα αυτον και αυτον και αυτον...;;;;;;;;
    Aπο το Φλεβαρη που ειμαι μελος σε αυτα τα 2 φορουμ εχεις εστω και ενα παραδειγμα που εγω ενοχλησα καποιον προσωπικα με απαραδεχτες διαθεσεις μεσα ή εξω απο το φορουμ.Εχεις ή δεν εχεις τετοια παραδειγματα.......αν εχεις,εγω σε προκαλω να τα παρακινησεις ωστε να βγουνε και να μας πουνε ποτε και με ποιο τροπο εκανα εγω κατι τετοιο.Ξερεις πολυ καλυτερα απο μενα οτι εφτασες να χρησιμοποιεις το ΨΕΜΑ(μια και ψεμα ειναι οτι εγω σε αλλα φορουμ ενοχλουσα μελη.........αληθεια ποια;;;....εγω δεν θυμαμαι να ημουν ποτε σε καποιο.........και αν αυτο δεν ειναι λασπη το τι ειναι κυριε phoenixxx )για να αντιδρασεις σε κατι που δεν σου αρεσε(και εχεις καθε δικαιωμα να μην σου αρεσει κατι με τα δικα σου στανταρ).Ομως δεν μπορεις συνεχεια να παρακινεις να κραξουν οτι εσενα δεν σου καθεται καλα.
    Αν εννοεις βεβαια ενοχληση ακριβως αυτο....πραγματα που εγραψα σε διαφορα νηματα αυτων των φορουμ(ποτε δεν ημουν μελος σε οτιδηποτε αλλο).....τοτε πρεπει να γινεται καθαρο κατα την εγγραφη μας οτι αντικειμενικο και σωστο εδω μεσα ειναι η δικη σου υποκειμενικη αληθεια.
    Με συγχωρειτε πολυ αλλα εγω αυτη τη λογικη της επιβεβαιωσης του ''εγώ'' δεν μπορω να την δεχτω.Καποιοι εδω μεσα ειναι ντεφακτο υπερσπιστες του ''χωρου'' και καποιοι αλλοι υποπτοι και εν δυναμει επικινδυνοι.Εμενα δυστυχως αυτη η λογικη μου ειναι αποκρουστικη.Ακριβως γιατι ασταματητα θα ψαχνει να βρισκει ενοχους και επικινδυνους.....ακομα και οταν δεν θα υπαρχουν θα χρεωνει καποιους ακριβως για να μπορει να υπαρχει η επιβεβαιωση του υπερασπιστη......!!!!!!!Δεν ξερω αν εσυ εχασες την ψυχραιμια σου με τα οσα ''απαραδεχτα'' για σενα διαβασες,αλλα εγω να εισαι σιγουρη δεν την εχασα ποτε,ειδες οτι δεν κρυβομαι,δεν με αγγιζουν οι κατηγοριες σου γιατι δεν ειναι αληθινες και ειμαι στην διαθεση σου και κατηδιαν να σου εξηγησω ΑΝ μπορεις να δεχτεις αντιθετη αποψη απο την δικη σου,που δεν το πιστευω,καθε λεπτομερεια της δικης μου(καθολα υποκειμενικης)γνωμης.

    Και ηρθε η ωρα να παμε στην ουσια......!!!!!!
    Μα καλα πως γινεται απο το δικο μου post να υπαρχει τετοια κατανοηση...;;;;;Ποια ειναι εστω και η 1 λεξη που αφηνει την υπονοια οτι εγω ενοουσα εσας οτι χρηματιστηκατε.....αν ειναι δυνατον....!!!!!!!
    Και γιατι δεν το καταλαβαινουν ολοι ετσι οπως εσεις.Μikra_psemata εισαι ΘΕΑ.!!!!!!!!
    Aπαντησα σε μια ερωτηση της zinia με συγκεκριμενες και ξεκαθαρες λεξεις που κατα την γνωμη μου μονο απο οσους ετσιθελικα παρερμηνευουν γιατι εχουν τη μυγα(και εξηγω ποιο πανω ποιους)μπορουν να αλλαξουν ερμηνεια.Υποστηριξα οτι καποιοι τα γουστα μας (ερωτικα,μουσικα,αθλητικα)τα μετατρεπουν σε βιομηχανια γεμιζοντας τις τσεπες τους.Οποιος μετα και το post της Μikra_psemata συνεχιζει να κανει οτι δεν καταλαβαινει τι εννοουσα απλως επιβεβαιωνει αυτο που εξηγαω...!!!!!
    Δηλ.αν οποιος εχει γνωμη για το ρολο και το σκοπο της καθε erotika εκθεσης(στη μουσικη,αθλητισμο,κ.λ.π.)που τη λεει ανοιχτα και δημοσια χρεωνει εσας ως αποδεχτες χρηματων........τοτε δυστυχως στα ελληνικα δεν μπορουμε να συννενοηθουμε.....!!!!!!!!
    Απο που και ως που η ξεκαθαρη τοποθετηση για βιομηχανια στο erotika ριχνει λασπη στην δικη σας φιλοτιμη και κουραστικη προσπαθεια.Ριχνει λασπη οποιος λεει για την εκθεση αυτο που δηλωσαν οι ιδιοι οι διοργανωτες...;;;;;
    Οποιος ειχε καλοπροαιρετη διαθεση να καταλαβει τι εννοω,θα μπορουσε να δει πολυ πριν την εκθεση τον τροπο που εγω υποστηριξα οτι δεν θα ερθω,διαχωριζοντας ΕΝΤΕΛΩΣ την δικη σας προσπαθεια και γουστα απο την εκθεση.(15+5 εγραψα με ενοχλει οχι σαν ποσο...αλλα γιατι την καταμετρηση της προσελευσης ....αρα και επιτυχια της εκθεσης....θα την κανουν στην κυρια εισοδο οι ''εμποροι''και οχι στον δικο μας χωρο)!!!!!!
    Και αληθεια για να εχουμε καθαρες εξηγησεις...ηταν αποφαση της κοινοτητας η συμμετοχη μας εκει...και με ποιον τροπο αποφασισαμε......υποθετικα αν οι πολλοι δεν θελανε να συμμετεχει η κοινοτητα,θα ηταν ή δεν θα ηταν καποιοι εκει με δικη τους αποφαση;;;;;;
    Mηπως πρεπει να θυμησω οτι πριν την εκθεση καθε post(και αφαλως οχι μονο απο μενα,αλλα και πολλων αλλων)που προσπαθουσε να επιχειρηματολογησει για τον σκοπο της εκθεσης και οχι για την δικη σας συμμετοχη το αντιμετωπιζαν με ενα στυλακι........ελατε τωρα κοψτε τις βλακειες,αυτα ειναι κομπλεξ,και εμεις ξερουμε γιατι θα παμε...κ.τ.λ.
    Και τελικα τι εγινε...;;;;;...Ειδατε εμενα να τσακωνομαι σε νηματα για το αν μας εκφραζουν οι εππαγγελματιες στριπτιτζουδες που ηταν εδω και εκει.....!!!!!!Ασφαλως και οχι γιατι εγω ηξερα γιατι δεν θελω να παω...!!!!!!!
    Αν τωρα σας ειναι αρκετο οτι ο καθε Χαραλαμπους φερθηκε καλα.....παω πασο....!!!!!
    Για μενα δεν ειναι αυτοσκοπος να περασω καλα για να περασω οταν αυτο ειναι σε πληρη αντιθεση με αλλες απιλογες και πιστευω μου.Και δεν μπορει κανενας να με υποχρεωσει να σταματησω να λεω οτι ο λογος που ολοι αυτοι οι κυριοι μου φερονται καλα ειναι γιατι γεμιζουν τις τσεπες τους...!!!!!
    Ακου και τι μας νοιαζει....!!!!!Ωραια αντιληψη μου ζητατε να εχω....!!!!!Δυστυχως δεν μπορω να σας κανω τετοιο χατηρι......!!!!!!
    Οσο αφορα την λασπη για το οτι μας πρηξανε τα ουμπαλα με την εκθεση τους και εννοω παλι ασφαλως την erotica.....εεεεε αυτο ειναι ολοκαθαρο......οποιος αντικειμενικα ειδε τι χρηματα χαλασαν για promotion θα καταλαβει ξανα ακριβως τι εννοω.Αγοραζα αθλητικη εφημεριδα διαφημιση,ραδια διαφημιση,tv διαφημιση,.......champions league χρηματων.....!!!!!!!
    Kυρια SM art Lady ξερω οτι θα συνεχισεις να θεωρεις καθε εξηγηση μαλακιες,και κομπλεξ γιατι αυτος ειναι ο τροπος που παντα σκεφτεσαι.Και επειδη ζητησες την συγνωμη μου......το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι τετοιο λαθος δεν προκειται να κανω,γιατι ειναι ο μονος τροπος να καταλαβεις οτι οταν βρεις τη διαθεση και την αντιληψη και εσυ και αυτο που αποκαλεις ''κοινοτητα'' να διαχωριζει ανοιχτα την θεση του απο τους εμπορους και την βιομηχανια......τοτε θα δεις σε καθε εκδηλωση την αληθινη συμμετοχη ολων μας και κατα ποσο εγω ή οποιοσδηποτε αλλος βρισκεται εδω για να κανει κακο....!!!!!!Τωρα εχεις την αναγκη να ανακαλυπτεις εχθρους και φταιχτες σε καθετι που εσυ πρωτοστατεις.......!!!!!!!Και εγω κατι τετοιο δεν μπορω να το διορθωσω χωρις την δικια σου ειλικρινη διαθεση.....!!!!!!!
    Σε καθε αλλο μελος που θειχτηκε γιατι θεωρησε οτι τον κατηγορω για χρηματισμο ειναι καθαρο οτι ασφαλως του ζηταω συγνωμη γιατι ΟΥΔΕΠΟΤΕ ισχυριστικα κατι τετοιο......!!!!!
    Its allawys up to you σε οποιον θελει να συμετεχει ή οχι χωρις να απολογειτε καθολου......ακομα και αν ηθελε να ασχοληθει επαγγελματικα.....!!!!!!!
    Το να μου χρεωνουν ομως πραγματα που δεν εννοω γιατι εχω γνωμη για κατι που θα επρεπε πολλοι εδω μεσα να εχουν.....δυστυχως δειχνει το ποσο διαφορετικοι θελουμε να δηλωνουμε ενω δεν ειμαστε....!!!!!
    Στην δικη μου συνειδηση η συγκεκριμενη εκθεση ΕROTICA ειναι ενεργεια της βιομηχανιας και μονο....!!!!!
    Η δικη σας συμμετοχη καθολα φιλοτιμη και ανιδιοτελη δεν ερχεται σε καμια περιπτωση σε αντιθεση σε οτι υποστηριζω(ασχετα το ποσο καλα μπορω να το υποστηριζω)
    Σε τελευταια αναλυση φαντασου για να παρω θεση και για να χαραχτηρισω εναν πολεμο να αρνουμε να το κανω γιατι οι φανταροι που θα παρουν μερος ειναι καλα παιδια.......!!!!!!!!

    Υ.Γ....Φιλε Apollyon δικαιωμα σου να πραξεις οπως νομιζεις καλυτερα.Εγω δεν εχω κανενα προβλημα και συνεχιζω να σε συμπαθω....!!!!
    Απο το λιγο που σε εζησα ειχα ομως την απαιτηση απο σενα να μπορεις να σκεφτεσαι διαφορετικα και να μην παρασυρεσαι ευκολα απο μια επιφανειακη ερμηνεια σε κατι που διαβαζεις.....!!!!!!
    Μην ξεχνας απο μια τετοια λαθος κατανοηση στην ουσια εγινε και η οποια γνωριμια μας....!!!!!!!
    Και για να σου εξηγησω τι εννοω επιφανειακη.....στην συγκεκριμενη εκδηλωση που γνωριστηκαμε,εσκασε επωνυμος διοργανωτης εκπομπης της τηλεορασης(δεν θυμαμαι αν ησουν ή ειχες φυγει).Θα μου πει καποιος...εεε και......εχει ξαναρθει.....!!!!Καλα ενταξει...!!!!
    Αν δεν διαχωρισεις τις προθεσεις σου σε τι στοχευεις και με ποιους πας, φιλικα στο λεω ,οι πιεσεις που θα δεχτουμε στο μελλον θα ειναι αφορητες...!!!!Και ειμαι σιγουρος οτι εσυ δεν μπορεις να δεχθεις την λογικη που λεει....εεεε ''και τι μας νοιαζει''...!!!!!
    Ααααα και για να μην το ξεχασω......ασφαλως και θα μεινω στην μουσικη μου γιατι αυτη η μουσικη επαιξε καθοριστικο ρολο ωστε να μαθω να μην ακολουθω το ''κοπαδι'' ακομα και οταν εχω να κανω με ανθρωπους που δειχνουν να εχουν ιδια γουστα....!!!!!!


    Καλα να περνατε....!!!!!........Γιατι με νοιαζει...!!!!!
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Perri χαλάρωσε dear!

    Πίσω μου δεν είχα ποτέ κανέναν, διότι δεν το είχα ποτέ ανάγκη. Με ξένες πλάτες δεν έκανα ποτέ παιχνίδια. Κανένας δεν ελέγχει τίποτε που να Με αφορά. Ότι γίνεται γύρω Μου είναι με εντολή και επιθυμία Μου!

    Νταβατζήδες, καπετάνιους, αγαπητικούς και προστάτες τους κράτησα πάντα μακριά...
    Γι αυτό σε παρακαλώ τα υπονοούμενα σου, δεν τα γουστάρω σε καμία περίπτωση.

    Συμμετείχες στην έκθεση όπως άλλοι και σ΄ευχαριστώ, αλλά από εκεί και πέρα "παιχνίδι" έκανα μόνη Μου και τα κατάφερα καλά όπως πάντα!

    Σε παρακαλώ λοιπόν, συμμάζεψε αυτό που έγραψες.
     
  4. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Νομίζω Mikra_Psemata, πως προσπαθείς να διυλίσεις τον κώνωπα με τις δύο δημοσιεύσεις σου.
    Προσπαθείς δε απελπισμένα να βγάλεις μια σχέση, οποιαδήποτε σχέση, ανάμεσα στην "βιομηχανία του σεξ" και ημών.

    Μάλιστα διαστρέφεις τόσο πολύ το θέμα, που ξεκινάς από την θέση πως "δεν μπορεί, κάποια συμφέροντα θα έχετε. Κάποιο μαγαζί με δονητές θα σας τα έσκασε..." και όχι με το να προσπαθήσεις να κατανοήσεις γιατί το κάναμε και ποιοι είναι οι λόγοι που εκτεθήκαμε τόσο πολύ, που κουραστήκαμε τόσο πολύ, για να καταφέρουμε ότι καταφέραμε...

    Δεν με ενδιαφέρει τι εκπροσωπεί για σένα αυτό που έγινε. Δεν ήσουν εκεί, δεν μας τίμησες καν με την παρουσία σου, για να έχει κάποια βαρύτητα αυτό που λες. Δυστυχώς και εσύ όπως και ο άλλος αγαπητός μας φίλος Ride a Woman προηγουμένως, φαντάζεσαι πράγματα, σκοτεινά συμφέροντα και συνομωσίες.

    Μάλιστα φτάνεις στο σημείο να παραθέσεις ακόμα και το όνομα του διοργανωτή, ως δήθεν εκπροσώπου μας και τα λόγια του ως το μανιφέστο μας. Μήπως θα πρέπει να σου υπενθυμίσω πως ήμασταν ανεξάρτητοι από την έκθεση, με επιπλέον είσοδο; Α, ναι ξέχασα... Δεν ήσουν εκεί, οπότε που να το γνωρίζεις... Εξάλλου, στο ίντερνετ βρίσκει κανείς τα πάντα. Ακόμα και την αλήθεια για κάτι με το οποίο δεν είχε σχέση...

    Το ότι έγινε το BDSM @ Erotica, μέσα στην έκθεση Erotica, όντως έγινε με ένα σκοπό. Η έκθεση αυτή ήταν απλά το άρμα για να γίνει το φεστιβάλ μας σε ένα προστατευμένο περιβάλλον, στο οποίο μπορέσαμε να εκφραστούμε ελεύθερα. Ξεκινώντας να κάνουμε ένα φεστιβάλ Fetish & BDSM, που αλλού θα μπορούσαμε να εξασφαλίσουμε την ελεύθερη έκφραση μας; Στον Στάβλο μήπως;

    Έχω την εντύπωση πως θα βαρεθούμε να ακούμε φωνές από άτομα που φαντάζονται και νομίζουν πως ξέρουν την απόλυτη αλήθεια για όλα όσα έγιναν...
    Δικαίωμα τους σαφώς. Πίσω από το pc μου και εγώ μπορώ να βγάλω ιστορίες και φήμες...
    Απλά ως τώρα, δεν έχουν προσφέρει τίποτε στην συζήτηση, τονίζοντας έστω και τα όποια αρνητικά της εκδήλωσης, αλλά μόνο μας εκθέτουν την εμπάθεια τους.
    Με τις υγείες σας...
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    @ride a woman

    Απο που κι ως που εσυ εισαι σιγουρος οτι εγω δεν μπορω να ανεχτω πιεσεις με μια φορα που με συναντησες για 10 λεπτα πραγματικα μονο εσυ το ξερεις ...Οι προθεσεις μου εχουν εξηγηθει αλλου,οι παρεες μου και οι αποψεις μου ειναι ξεκαθαρες και εσυ δεν εχεις καμμια σχεση με αυτες.Αναρωτιεμαι πως σας εχει ερθει στο μυαλο οτι εμεις βγαλαμε χρηματα απο αυτο το event...Τρομερη εμπαθεια και απο εσενα και απο την mikra psemmata.Αναρωτιεμαι αν ειναι τυχαιο οτι δεν σας ξερει κανεις και οτι δεν εχετε συμμετασχει πουθενα...
    Κλεινοντας και επειδη βαρεθηκα να "απολογουμαι" σε ασχετους καλυτερο θα ηταν να προσπαθουσατε να σεβαστειτε την κουραση,το τρεξιμο και την διαθεση που ειχαν 20-30 ατομα να δωσουν στον κοσμο να καταλαβει οτι δεν ειμαστε τερατα κατι που επρεπε να εκτιμησετε δεοντως αν θελετε να λεγεστε ατομα της ελληνικης bdsm κοινοτητας.Οτιδηποτε αλλο περαν απο αυτο πραγματικα φανταζει τρομερα κακοηθες σχολιο.
    Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.Το κουρασατε.

    ~Κωνσταντινος
     
  6. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Μεγάλε, μην συνεχίζεις να εκτίθεσαι...
    Για αυτό λοιπόν κάνεις τέτοιο θέμα;
    Γιατί έχεις και καλά προσωπικά με κάποιους και θέλεις να τους την μπεις;
    Για αυτό έχεις ξεκινήσει πόλεμο;
    Μπράβο γινάτι...

    Όσο για το status μου, δεν σημαίνει πως είμαι ούτε ανίκανος,
    ούτε πως δεν έχω δικαίωμα να σου απαντήσω στα ίσια σε αυτό που με κατηγορείς.
    Μάλλον έχεις παρανοήσει πολλά πράγματα μου φαίνεται...
    Το κακό είναι πως νομίζεις πως τα ξέρεις όλα...
     
  7. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    Εμ... εσύ φταις που τους προσέβαλες. Αυτούς που έκαναν τόσα πολλά, που ξεθεώθηκαν, που επί τρεις ολόκληρες μέρες έκαναν show ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ για σένα, για μένα, για όλους τους άλλους πλην του εαυτού τους. Έχεις ξαναδεί εσύ πουθενά αλλού κανέναν να κόπτεται τόσο πολύ για το "κοινωνικό σύνολο"; Κι εσύ κάθεσαι και τους προσβάλεις...Αιδώς!  
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Ημαρτον βρε παιδια.. (ναι κι εγω δεν φανερωνομαι σε παρτυ και με ξερουν λιγοι, οπότε μπορεις να μου την πεις Απολλυον μου) .. Πουθενα δεν ειπαν ουτε η Μικρα Ψεμματα ουτε ο Ride πως βγαλατε χρηματα.. Η ενσταση τους ηταν η κοινη σας συμμετοχη κι οχι ο χρηματισμος και μαλιστα δεν σταθηκαν καν σ εσας γιατι αναγνωρισαν ποσο ανιδιοτελως και με ενθουσιασμο κανατε οσα κανατε.

    Δεν ειμαστε εχθροι   Κι οσοι δεν συμφωνουν με τις επιλογες σας δεν ειναι αναγκαστικα κακεντρεχεις ή σας ζηλευουν..
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    επειδη καταντησε σε διαμαχη θα ανοιξει παλι αυριο αυτο το θεμα.
     
  10. jael

    jael Regular Member

    Re: Απάντηση: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    karalol
     
  11. sexyboy

    sexyboy New Member

    Τελικά πήγα το Σάβατο αρκετα κουρασμενος, η εκθεση εκεινη την ωρα ειχε γινει πανηγυρι αλλα ήταν όμορφο.... καμια σχεση με την αγγλια που ολα ειναι ποιο ανετα κι ωραια αλλα μην ξεχναμε οτι ηταν η πρωτη φορα!

    Περασα τον περισσοτερο χρονο μου στο BDSM αι το προγραμμα ηταν στημενο τελεια, η MISTRESS EYA αντως ειχε βραχνιασει! καποια προγραμματα ηταν πολυ hard για εμενα αλλα παρολα αυτα εχυσα δυο φορεσ μεσα στο παντελονι μου χωρις να αγγιξω τιποτα.... δεν κρατιωμουν!

    Μου εκανε εντυπωση πως ειδα αρκετο ασχετο κοσμο εκει... και αρκετα κοριτσακια! Αρκετα κοριτσια που ηρθαν μονα τους ή με τον γκομενο και χαμογελουσαν..........χαμογελουσαν σαν να θελουν να δοκιμασουν!
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    Δύο φορές, θηρίο, χωρίς άγγιγμα! Πόσο θέλω να σου μοιάσω!


    Τις απόψεις μου τις εξέθεσα σε άλλο νήμα, σε γενικές γραμμές.
    Εδώ, επιθυμώ να διατυπώσω μια δυό σκέψεις.
    Πρώτον, είμαι απολύτως πεισμένος ότι όλοι όσοι συνέβαλαν στην επιτυχία της Έκθεσης bdsm εργάσθηκαν αφιλοκερδώς, χωρίς το παραμικρό άμεσο ωφέλημα και με πολύ θολή την εικόνα κάποιων μελλοντικών ηθικών αποζημιώσεων - με τη δημιουργία ενός δικτύου κοινωνικών/επικοινωνιακών σχέσεων.
    Δεύτερον, τους κατηγορώ ακριβώς γι' αυτό - αν υποτεθεί πως κάτι θέλω σώνει και καλά να βρώ στραβό. Έπρεπε να ζητήσουν αμοιβή για την παροχή υπηρεσιών, από τις οποίες κέρδισε ο χώρος (και ως προς αυτό ο εθελοντισμός είναι κατανοητός και επαινετός) αλλά και οι επαγγελματίες διοργανωτές της Erotica, στους οποίους τίποτα δεν έπρεπε να εκχωρηθεί δωρεάν.
    Αυτή η σύγχυση κοινωνικής προσφοράς (των συνομιλητών εδώ) και (θεμιτότατων) κερδοσκοπικών βλέψεων των κάθε λογής 'βιομηχάνων του θεάματος' οδηγεί στην 'αφέλεια' και όχι τα εγγενή χαρακτηριστικά κάποιων προσώπων.
    Εργάζομαι και απ' αυτό κερδίζεις, άρα διεκδικώ μερίδιο - εκτός αν κάνω μακροπρόθεσμη επένδυση, με αφετηρία μια διαφημιστική έκπτωση. Καθαρά, παστρικά πράγματα.