Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM, SEX

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Tania, στις 12 Αυγούστου 2020.

  1. Tania

    Tania Seeking friendship

    Γεγονός ! Έχω πάρει ντοκτορά σε αυτό το φαινόμενο...
     
  2. Καιρός να μοιραστείς τη γνώση σου  
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Νομίζω περισσότερο τάιζε τον μαζοχισμό της, πόσο αντέχει χωρίς ευχαρίστηση/ηδονή. Αλλά μου άρεσε όπως το έθεσες, την ανέβασε επίπεδο     Δεν ήταν θέμα υποταγής όμως. Απλά τεστ προσωπικών Ορίων  

    Πάντως @Tania είσαι ενδιαφέρουσα περίπτωση. Στις φωτογραφίες έχεις κάνει κάποιες δραστηριότητες σχετιζόμενες με τον χώρο, αλλά ρωτάς κάποιες ερωτήσεις newbie. Τι φάση...
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μιλάτε για μαζοχιστή/τρια, και ταυτίζετε την ευχαρίστηση/ηδονή του με την διείσδυση-που-μόνη-φέρνει-τον-οργασμό;
    Δεν νομίζω αυτό να ισχύει γενικά, ούτε για μαζοχιστές, ούτε για υ/σ.
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Νιάτα και πειραματισμοί...τι να πεις. Καλά να είμαστε να τα θυμόμαστε   όχι δεν ταυτίζω την διείσδυση με τον οργασμο και την ηδονή, συμφωνούμε σε αυτό (αν εννοείτε αυτό).
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Τα σχόλια μου καμία σχέση δεν έχουν με προθέσεις, κίνητρα και λοιπά των πρωταγωνιστών.
    Ασχολούνται με το περιεχόμενο των αναρτήσεών σας, και επί αυτού σχολίασα αποκλειστικά.
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Το έκανα edit, για να σχετιστεί με την ανάρτηση σας . Προσέθεσα

    Ίσως τώρα συνομιλεί καλύτερα με την ανάρτηση σας.
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μάλλον δεν έγινε κατανοητή η διατύπωσή μου: δεν μιλάω για εσάς προσωπικά ή για τις πεποιθήσεις σας. Μια περιγραφή επιλογών τρίτων κάνατε, δεν εκθέσατε τι πιστεύετε η ίδια (και δεν υπήρχε και λόγος, σε τέτοια αφήγηση).

    Διασαφηνιστικά: έγραψα "μιλάτε για μαζοχιστή/τρια, και ταυτίζετε [σσ. στην περιγραφή σας] την ευχαρίστηση/ηδονή του [...]".
     
  9. Tania

    Tania Seeking friendship

    Τόμοι χοντροί. Να μη σας κουράσω με γάμους και vanilla σχέσεις. Ανήκουν στο παρελθόν ανεπιστρεφτεί.
     
  10. Tania

    Tania Seeking friendship

    Νομίζω ότι πολλά μέλη έχουν προβληματισμούς για τέτοια θέματα: BDSM χωρίς sex και ρόλος της δούλας ως ιδιοκτησία προς προσωπική εργασία και εκμετάλλευση. Αν κάνω λάθος διορθώστε με. Οι φωτογραφίες είναι για κοινή απόλαυση, η δυσκολία προκύπτει όταν η σκλάβα πρέπει να εκτελέσει εντολή του Αφέντη που δεν της αρέσει και δεν υπάρχει το όχι ή όταν τα όρια καθορίζονται από τον Αφέντη απόλυτα ( πρέπει να τηρούνται προφανώς κάποια θέματα που αφορούν σοβαρές επιπλοκές υγείας).
     
  11. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Συμβαίνει, και συνήθως τα μέλη (τουλάχιστον το Κ) το απολαμβάνουν εξίσου το ίδιο, προσωπική μου άποψη είναι πως το σεξ είναι αναπόσπαστο κομμάτι, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κατανοώ ή δε σέβομαι την επιλογή κάποιου που δεν το θεωρεί απαραίτητο
     
  12. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Συμβαίνει αλλά που; Πάνε μερικά χρόνια που θέλω/ουμε ένα σκλαβί για εσωτερικές και εξωτερικές δουλειές αλλά μόλις καταλαβαίνουν πως δεν θα γλείψουν ούτε δαχτυλάκι λακίζουν.