Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Before Breaking a slave

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 9 Φεβρουαρίου 2008.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  2. brenda

    brenda FU very much

    Δεν καταλαβαίνω, είμαι και χαζούλα, μη νομίζετε.

    Αλλά Το;
    Ουδέτερο είναι;
    Και ποιος το εξανδραπόδισε;
    Ήταν φιλικό;
    Μήπως σας γρατζούνισε;
    Μιλούσε ελληνικά;
    Συγνώμη για τις απορίες, αλλά δεν ήξερα για τα εξανδραποδισμένα ανδράποδα.
    Που ζουν;
    Σε ποια ήπειρο;
    Είναι θηλαστικά ή κάτι άλλο;
    Πόσο πάει;
    Θα μου κρατήσετε ένα κανελί με βούλες, αν γίνεται;
    Θέλω κι εγώ ένα, ακούγεται πολύ ενδιαφέρον...  
     
  3. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Η ειρωνία δεν θα σας σώσει,αγαπητή, από το πυρ το εξώτερον!
    Ούτε τα αρθρόποδα, ανδρόποδα ή άλλα τετράποδα...
     
  4. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Δεν το "νομίζω" , το γνωριζω και κάνετε ότι μπορείτε για να το επαληθευσετε ..
    Μια και το έφερε όμως η κουβέντα, το ουδέτερο χρησιμοποιείται στην Ελληνική γλώσσα και για αποφυγή προσδιορισμού φύλου. Το παιδί πχ δεν είναι αντικείμενο, ζώο ή πράγμα, αλλά είναι ουδέτερο. Ομοίως το ανδραποδο, νεοελληνιστι "δουλικό".
    Φιλική συμβουλή: ασχοληθείτε με το "βδσμιο της κατινιας" στο οποίο είστε διαπρεπης και μην πεταγεστε αυτοκλιτη, σαν θορυβώδης και δυσοσμη πορδή στις συζητήσεις τρίτων.
     
    Last edited: 1 Νοεμβρίου 2020
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για μένα πάντως η λέξη ανδράποδο αποδίδει πιστότερα τη Σαδική/Λιμπερτινική θεώρηση, περισσότερο από τις λέξεις σκλάβος/δούλος/δουλικό και αυτό δεν οφείλεται στο ότι είναι ουδέτερο ουσιαστικό.
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Δεν θα σας απαντήσω έτσι όπως σας αξίζει, γιατί σας οικτίρω.
    Και δεν θα πω κάτι παραπάνω σε αυτό το στάδιο.
    Συνεχίστε να εκτίθεστε και εσείς κι όσοι ταυτίζονται.
    Γιατί τα πήρατε στο κρανίο; Μάλλον επειδή τολμήσαμε να μιλήσουμε για ανδράποδα, για τα οποία, τόσο κόπτεστε.
    Φιλικές συμβουλές να δίνετε στο περιβάλλον σας.
    Εγώ συναναστρέφομαι με άλλο είδος ανθρώπων, προφυλάσσω τον εαυτό μου από κάτι τύπους σαν κι εσάς.
    Η ετυμολογία της λέξης που χρησιμοποιείται δεν είναι αυτή που δίνετε και το ξέρετε.
    Έχει συγκεκριμένο εννοιολογικό φορτίο, συνδεδεμένο και με την υποτίμηση και με την απαξίωση και με τον εξευτελισμό, τα kink σας δεν μπορούν να ανατρέψουν την πραγματικότητα όμως.
    Ούτε το τι συνιστά κακοποιητικό λόγο και πράξη.
     
  7. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Αν όντως το κάνατε, οι "τύποι σαν κι εμας' θα προφυλάσσονταν από εσας, αλλά δυστυχώς δεν το κάνετε...

    Στο μυαλό σας και μόνο, το οποίο καθ' ομολογία σας είναι χαζουλικο. Σπάνια εκδήλωση αυτογνωσίας από μέρους σας, αλλά καλοδεχούμενη.

    Υποτίμηση, απαξίωση κι εξευτελισμός είναι σαφώς έννοιες και πρακτικές εκτός του βδσμικου πλαισίου, ως αυτό ορίζεται από τις νοικοκυρές σε απόγνωση. Γελοιοποιείστε, ομολογω ευχαριστα!

    Κακοποιητικο λόγο συνιστα η εναντίωση σε λέξεις, από ανεπαρκεια εννοιολογικης αντίληψης ή επι τουτου στρεβλωσης. Σκλάβος, δούλος και ανδραποδο είναι συνωνυμα.
    Πέραν του κακοποιητικου λόγου είναι και σαφής εκδήλωση φασιζουσας νοοτροπίας από μέρους σας. Οι λέξεις δεν χωρίζονται σε καλές και κακές. Η χρήση τους μπορεί να είναι εύστοχη ή μη.
    Κακοποιητικη πραξη, είναι να προσβάλλετε διαρκώς τον Λόγο και την αισθητική των συνομιλητών σας με την ανεπαρκεια, την ημιμαθεια και τα ηθικολογικα σας στερεότυπα.
    Και κάτι τελευταίο, σταματήστε να βαυκαλιζετε εαυτόν και αλλήλους, πως όποιος εναντιώνεται στη φαυλότητα σας είναι κακοποιητης, μισογύνης, ψυχασθενης ή ότι άλλο. Δεν αποτελείτε παγκόσμια σταθερά, ούτε εγνωσμένη αξία, ως αξιολυπητη κοινοτοπία κομιστου της "απολυτου αληθειας" περιφερεστε εδώ μέσα...
     
  8. Discerning

    Discerning Contributor

    Ως μέρος του πανελλήνιου, δηλώνω αποφαντικά και απερίφραστα, πως δεν γνωρίζω το οτιδήποτε, περί κακοποίησης, μαγαζιού, φάμπρικας αλιείας και διαχείρισης δούλων..., για τον @Libertine SD ή άλλο μέλος του forum.

     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Εσύ είσαι ανέκδοτο από μόνος σου, αλλά βρήκες απρόσμενους συμμάχους ιδίων αντιλήψεων με σένα. Κάρβουνο στο κάρβουνο.
     
  10. Discerning

    Discerning Contributor

    Αποτελεί αναφαίρετο δικαίωμά σου, να φαντασιώνεσαι το οτιδήποτε, και να το θεωρείς ή παρουσιάζεις ως αλήθεια ή πραγματικότητα. Ωστόσο, είναι οι αυταπάτες σου...
     
  11. espimain

    espimain Contributor




    Το Σύνταγμα Της Ηδονής - Μην Ξεχνάς
    Ντίνος Χριστιανόπουλος
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεν ξέρω αν από την Κ πλευρά αλλά όπως μου έχει δείξει η δική μου εμπειρία, μια "τυφλή" και δη μια παράδοξη απαγόρευση, στα πρώτα στάδια της σχέσης τουλάχιστον μπορεί να λειτουργήσει πάρα πολύ αποτελεσματικά.
    Είναι καθαυτό το παράδοξο μάλλον που την κάνει τόσο αποτελεσματική.