Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Branding slave

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος nikossub93, στις 12 Μαρτίου 2023.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αγαπητέ, από τη στιγμή που υπέταξε το σκλάβο, μια χαρά την άξιζε.

    Αν τώρα μιλάμε για την περίπτωση εθελόδουλου που πήγε και έπεσε στα πόδια του οποιουδήποτε για να ικανοποιήσει πρωτίστως τη δική του καύλα και μετά έφαγε τα μούτρα του, ας πρόσεχε.
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Τίποτα δεν κρατάει για πάντα... Είναι στη δική μας ευχέρεια πώς θα βλέπουμε τα σημάδια που έχουμε είτε αυτά είναι σωματικά, είτε ψυχικά
     
  3. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Το μαρκάρισμα δεν αποτελεί καμία απόδειξη σε τίποτα. Η υποταγή είναι στο μυαλό και την ψυχή του υποταγμένου και αυτό μπορεί να το αναγνωρίσει ο κύριος του.
    Το μαρκάρισμα είναι ένα σημάδι του κυρίου στο σώμα του υποταγμένου και έχει τη σημασία που ο Κ θέλει να έχει. Σε κάθε Κ/υ συσχέτιση μπορεί νς γίνεται για διαφορετικούς λόγους και να σημαίνει διαφορετικά πράγματα. Το πραγματικό σημάδι μένει στην ψυχή του slave.
    Η αρχή του M/s είναι μετά τον ενθουσιασμό, μετά τις καύλες, μετά την εκπαίδευση, μετά την υποταγή, μετά από χρόνο. Μετά τα ζόρια. Η αρχή του M/s είναι όταν τίποτα δεν μπορεί και δεν έχει τη δύναμη να αε κουνήσει από τη θέση σου. Τώρα αυτό μπορεί να συμπέσει χρονικά με το branding μπορεί και όχι.
    Στο M/s; Δε νομίζω ότι κανένα slave σκέφτεται τι γίνεται το branding σε περίπτωση αποδέσμευσης. Αν αυτό είναι το πρόβλημα μάλλον δεν μιλάμε ούτε για ουσιαστικό δεσμό ούτε για M/s.
     
  4. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    το slave δεν σκεφτεται την πιθανοτητα αποδεσμευσηε αλλιως δεν ειναι Ms μπορει ομως να το ελευθερωσει ο Κ οποτε σε αυτην την περιπτωση ενας ενδεχομενος νεος Κ θα εχει εναν σκλαβο μαρκαρισμενο με το ονομα ισψς Του προηγουμενου ιδιοκτητη.
     
  5. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    αποκλειτε δηλαδη να παρουσιαζε διαφορετικο προσωπο μεχρι να την υποταξει και διαφορετικο μετ που εδεσε τον γαιδαρο Του
     
  6. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Πόσους ιδιοκτήτες μπορεί να έχει ένας σκλάβος στη ζωή του νομίζετε; το μαρκάρισμα από την ψυχή του φεύγει με τον επόμενο;
    Δεν είναι δουλειά του σκλάβου να ακεφτεί αν θα έχει μαρκάρισμα σε ενδεχόμενο επόμενου ιδιοκτήτη. Εαν σκέφτεται αυτό τότε αίγουρα δεν ανήκει ατον νυν. Ειναι δουλειά του επόμενου ιδιοκτήτη να σκεφτει τι θέλει να κάνει και αν...
    Αν υπάρξει επόμενος.
    Προσωπική μου πεποίθηση είναι πως το σημάδι του Ms και του αφεντη πάνω στο s ειναι σχεδόν απίθανο να φύγουν ποτέ.

    Με προσωπεία δεν μπορείς να υποτάξεις ούτε αμοιβάδα. Σε αυτή την περίπτωση συμβαίνει αυτό που σας είπε ο @Arioch . Μιλάμε για εθελόδουλο.
     
  7. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Στο BDSM όλοι οι σκλαβοι/ες και υποτακτικοί/ες υποτάσσονται εθελούσια. Οποιοσδήποτε άλλος τρόπος πλην αυτού, είναι οτιδήποτε άλλο εκτός από BDSMική πρακτική.
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Μ/μας το έχεις πει ένα εκατομμύριο φορές.

    Πιστεύεις ότι από τους ανθρώπους που γράφουν εδώ ή τους ανθρώπους που Δ/διατηρούν ασύμμετρους δεσμούς και δεν συμμετέχουν εδώ υπάρχουν κάποιες/οι που κατέχουν στην Ιδιοκτησία Τους slaves ή subs χωρίς τη συναίνεση τους;

    Διαφορετικά γιατί το γράφεις κάθε τρεις και λίγο.

    Εκτός και εάν δεν έχει κάτσει κάτι και βγάζεις πάλι πάγκο...

    Επί του θέματος τώρα.

    Προσωπικά δεν Έχω διάθεση να μαρκάρω κανένα slave.

    Πέρα από την προσωπική Μου επιλογή θα ήθελα να αναφερθώ σε Εκείνες/ους που το σκέφτονται.

    Το μαρκάρισμα είναι μια δυνατή στιγμή με τελετουργικό χαρακτήρα.

    Ο Ιδιοκτήτης πρέπει να είναι σίγουρος για το τι κάνει.

    Επίσης δεν Έχω γνωρίσει έως τώρα slave μαρκαρισμένο.

    Αν Μου τύχει θα το σεβαστώ ως μια δυνατή στιγμή δύο ανθρώπων και δεν θα φροντίσω ώστε να εξαφανισθεί.
     
  9. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    @Iagos
    Οταν πάψετε να είστε είρων και αγενής προς τους συνομιλητές σας, ίσως σκεφτώ να σας απαντήσω...
    Μέχρι τότε "Ἔρρωσθε καὶ εὐδαιμονεῖτε".
     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

    Δεν είναι προσωπικό για να περιμένω απάντηση.

    Η απάντηση είναι οφειλούμενη προς τους συνομιλητές σου.

    Εγώ απλά θέτω ένα ερώτημα

    Γιατί κάθε τρεις και λίγο αφήνεις υπονοούμενα για μη συναινετικές διαδικασίες ή κακοποιητικές σχέσεις που δεν έχουν θέση στο bdsm.

    Από που προκύπτει αυτό;

    Γιατί αν δεν προκύπτει από πουθενά τότε απλά βγάζεις πάγκο....

    Και δεν είναι ειρωνικό... απλά να ξέρουμε τι κάνεις και να μην σε ενοχλούμε....
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    πολλά τρομερά και βασανιστικά μπορεί να του κάνει, αλλά σαν την "ελευθέρωση" δεν έχει.
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Και;

    Που είναι το πρόβλημα...