Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Brat στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Janine, στις 27 Φεβρουαρίου 2015.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Και μόλις έδωσες τον ορισμό του υποτακτικού ατόμου για το forum και όχι του brat       Τον οποίο εγω δεν αποδέχομαι φυσικά. Αν θα διαβάσεις, άλλα νηματαμ θα δεις ότι ειναι αποδεκτό γενικά, ότι ο υποτακτικός ενδιαφέρεται πρώτα για τον εαυτό του και μετά για τον Κυρίαρχο    
    Το οποίο δεν στέκει λογικά όπως και να το δεις       
     
  2. Janine

    Janine Regular Member

    Και....μόλις συμπεριλήφθηκες και συ στους σκατοχαρακτήρες όπως εμείς οι υπόλοιποι, άρα όταν απάντησα, απάντησα υπερασπιζόμενη και εσένα    
    Εδώ είναι το θέμα, άλλοι έχουν την άποψη ότι είναι το ίδιο στη ζωή και στο βδσμ, άλλοι ότι δεν είναι το ίδιο, γίνονται και κάποιες διακρίσεις στο μεταξύ.
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και έχω να σου πω ότι ανοίγεις νέο θέμα τους brat K. Να κάνεις ένα νέο νήμα, με ενδιαφέρει  
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @SAP: Δεν χρειάζονται εισαγωγικά σημειώματα για να γνωρίζει κανείς τους κανόνες που διέπουν μια συνομιλία μεταξύ αγνώστων. Θέμα αγωγής και παιδείας. Καθαρά.
     
  4. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    με κομπλεξικούς δε συνομιλώ. όχι τουλάχιστον με όσους θεωρώ κομπλεξικούς.
     
  5. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    it' s been a pleasure talking to you

     
  6. seduced mind

    seduced mind Guest

    Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν η συνεύρεση ενός brat ατόμου με κάποια κυρίαρχη προσωπικότητα, αφού ούτως ή άλλως οι κυρίαρχες προσωπικότητες απεχθάνονται τις συγκεκριμένες συμπεριφορές με αποτέλεσμα να μην δύναται ούτε η οικειότητα ούτε η γνωριμία.
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ειναι η ιδια λογικη με τη οποια καποιοι κ και μαστεραδες την πεφτουν οπου δουν γυναικα κ η μιστρες... 'ναι εσυ πουτανακι μπορει να το παιζεις ετσι, αλλα ΕΓΩ!!! θα σε υποταξω!!!'

    και στις δυο περιπτωσεις νομιζω η καταληξη ειναι τα χριστοπαναγιδια εκατερωθεν...

    ειπαμε το που σταματαει το κ-λικι κ αρχιζει ο κομπλεξισμος ειναι προσωπικο θεμα...  
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Το στοίχημα του Κυριάρχου ότι θα τον φέρει στα μέτρα του. Η πεποίθηση του ότι σε βάθος χρόνου θα γίνει αυτό που επιθυμεί. Η γνώση του ότι κάθε άνθρωπος θα τσιμπήσει λάδια αν ζοριστεί αρκετά. Η διαφορά είναι ότι στα μπρατόνια θα το δεις από την αρχή ενώ στα μαζεμένα υ θα το δεις στην πορεία      

    Ο κόσμος σε 7 μέρες δεν δημιουργήθηκε για τους Χριστιανούς ;          


    Πολύ πιθανό να χάσει το χρόνο του ο Κ. Και αν χάσει έχασε   Πάμε για άλλα  
     
  9. Elune

    Elune Priceless

    Εχεις δει πολλούς Κ να παραδέχονται οτι τους την έφερε μια brat/sub;

    P.s Εγω έχω μια brat δίπλα μου (κυριολεκτικά αυτή τη στιγμή) και μου κάνει τη ζωή δύσκολη, αλλά αντέχει και την αγαπώ.  
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εσυ εισαι ο πλεον αρμοδιος να εκφερεις γνωμη στο θεμα  
     
  11. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεν με απασχολεί τι κάνουν οι συνάδερφοι Ελούνιε     ) Εχουν τον τρόπο τους αυτοί.
    Παίξε το σύστημα σου και "προχώρα σε θέλει όλη η χώρα"            
     
  12. seduced mind

    seduced mind Guest

    Το έγραψα γιατί οι περισσότεροι δήλωσαν απέχθεια στα brats και εύλογα μου δημιουργείται η απορία πως είναι δυνατόν να συζητήσεις όχι να συνευρεθείς με κάποιον όταν δεν σε τραβάνε τα χαρακτηριστικά του. Μου λες βέβαια εσύ πως υπάρχουν Κυρίαρχοι που θα επιδιώξουν την αλλαγή του χαρακτήρα του. Και σε αυτό συμφωνώ. Κάποιοι εκλεκτοί (είναι εκλεκτοί γιατί θα επιδιώξουν κάτι στη πράξη όχι στη θεωρία του στυλ θα εφαρμόσω το τάδε και θα το φέρω στα ίσα του, γιατί μπορεί πχ να σε στήσει έτσι 4-5 φορούλες για να σε φέρει στα ίσα σου μια και νομίζεις πως όλα είναι τόσο εύκολα) αλλά πόσοι τέτοιοι να υπάρχουν στην Ελλάδα; Βασικά πιστεύω πως ξέρουν ότι δεν μπορούν να τα κερδίσουν οι περισσότεροι και για αυτό βγάζουν την αρνητικότητα τους απέναντι στα brats...