Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BSDM, σοβαρη σχεση, οικογενεια.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος deluxe, στις 27 Απριλίου 2009.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Να συζητήσουμε τι ακριβώς; Οτι τα παιδιά τέτοιων σχέσεων,καταλήγουν εγκληματίες και άτομα με ψυχολογικά προβλήματα;;;;;



    Για όνομα..
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: BSDM, σοβαρη σχεση, οικογενεια.


    Κι όταν λες "απόψεις"; Από πού, και πότε διαμορφώθηκαν αυτές οι απόψεις;

    Κάποιος το είπε πιό πάνω, νομίζω ο Kaveiros: Κάτσε και διάβασε πρώτα λίγο, να σου λυθούν οι βασικές απορίες, και μετά συζητάς (αν έχεις όντως ενδιαφέρον γιά το αντικείμενο δηλαδή, που προσωπικά αμφιβάλλω)...



     
  3. Emma

    Emma Contributor

    deluxe, κατανοώ ότι είσαι νέος στο forum, αλλά πριν ξεκινήσεις κάποιο νήμα, κάνε ένα στοιχειώδες search για να δεις αν τυχόν έχει ήδη συζητηθεί το θέμα που σκέφτεσαι. To λέω αυτό, παίρνοντας αφορμή απ' τα τελευταία 3-4 νήματα που έχεις ανοίξει.
    Όσον αφορά τον παρόν θέμα, ρίξε μια ματιά στα links που παρέθεσε ο Fanshawe παραπάνω. Είμαι σίγουρη ότι θα τα βρεις ενδιαφέροντα.

    Καλώς ήρθες κιόλας  
     
    Last edited: 27 Απριλίου 2009
  4. zou

    zou

    Απάντηση: Re: BSDM, σοβαρη σχεση, οικογενεια.


    συμφωνω (σχεδον) απολυτα..
    αγαπητη μου skia, θα ηθελα να πω την αντιπαραθεση μου με αυτο που εχω σε εντονη γραματοσειρα.

    Η ενταξη κωδικων αναμεσα σε ενα ζευγαρι δεν σημαινει απαραιτητα την "ελαφρυνση" της σχεσης. Προφανως και για να μεγαλωσεις ενα παιδι χρειαζεται να ζει σε ενα υγειες περιβαλλον για να μην του δημιουργησεις προβληματα στην μετεπειτα ζωη του, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι παυεις να βλεπεις τον συντροφο σου σαν Κυριαρχο. Οπως εχω ξαναπει, για μενα, το να φτασει ενα ζευγαρι σε σημειο γαμου θα πρεπει να εχουν αφομιωθει στην καθημερινοτητα του αυτοι οι κωδικες.  
     
  5. deluxe

    deluxe Regular Member

    Και ενταξει το να ειναι η γυναικα σκλαβα, αντε κατι μπορει να γινει. Οταν ο αντρας ειναι σκλαβος τι γινεται τοτε;
     
  6. skia

    skia Contributor

    Re: Απάντηση: Re: BSDM, σοβαρη σχεση, οικογενεια.

    το '' ελαφρα μορφή '' πάει στο πως φαίνεται στους έξω από τους δύο. είναι φυσικό ότι το δέσιμο αυξάνεται, δεν μειώνεται.... αλλά και πάλι εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες. 
     
  7. Mephistopheles

    Mephistopheles Regular Member

    Εννοειται πως BSDM ζευγαρια μπορουν να εχουν η σοβαρη σχεση η ακομα και να φτιαξουν οικογενεια.
    Ειναι ελευθεροι να κανουν οτι θελουν... Εγω εναν περιορισμο θετω μονο, ας κανουν οτι θελουν και να κανουν και σχεση Κυριου/Κυριας και σκλαβου/σκλαβας που να μην ειναι μονο κατα την διαρκεια του σεξ αλλα να μην "παιζουν" μπροστα στα παιδια (Δεν θα γινει καποιος εγκληματιας γιατι οι γονεις του κανανε BSDM. Τελειως ακυρο αυτο).
    Εγω λεω μακρια απο τα παιδια διοτι τι ιδεα θα σχηματισει για τους ανδρες η 10χρονη κορη που θα βλεπει τον πατερα της να να τρωει ξυλο απο την μητερα γιατι δεν καταφερε να σερβιρει τον καφε φοροντας ψυλοτακουνα?
    Τι ιδεα θα σχηματισει για τις γυναικες ο 10χρονος γιος που θα δει τον πατερα του να βριζει την μανα του γιατι δεν εκανε αυτο που της διεταξε?
    Για αυτο ξαναλεω ας κανουν οτι θελουν αλλα μπροστα στα παιδια να μην κυριαρχει κανεις κανεναν.
    Τα παιδια ειναι ευαισθητα και ακομα και η ψυχολογια απεδειξε οτι ακομα και το παραμικρο σε σχεση με τους γονεις μπορει να προκαλεσει κομπλεξ στα παιδια (Ειναι δυνατον ενα αγορι που να βλεπει την μανα του να εχει φανερα το πανω χερι να του δημιουργηθει κομπλεξ κατωτεροτητας και να γινεται μισογυνης και το αντιστροφο για τα κοριτσια, για αυτο και θεωρω τις παλιες ανδροκρατουμενς κοινωνιες οτι ηταν απαραδεκτες για την ψυχολογια των παιδιων).
    Ετσι και αλλιως δεν πιστευω κανεις να παει να κανει τετοιου ειδους "παιχνιδια" μπροστα στα παιδια τους...
    Αυτη την στιγμη δεν μιλαω για το σεξ (ποιος ειναι τοσο διεφθαρμενος ωστε να κανει σεξ μπροστα στα παιδια του?), λεω να μην φανει μπροστα στα παιδια εαν το ζευγαρι αποφασισε να κανει ενα ειδους 24/7 κυριαρχια/υποταγη...
    Θεωρω πως μπροστα στα παιδια πρεπει και οι δυο γονεις να ειναι αυτοκυριαρχοι...
     
  8. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Συνεχίζεις, έτσι;

    Λοιπόν, όπως είπε και ο Χενκ Τεν Κάτε, πιστεύω πως ο Παναθηναϊκός έχασε το πρωτάθλημα μόνος του μετά τα κακά αποτελέσματα με Ηρακλή και Εργοτέλη.

    Γενικώς, τρία πουλάκια κάθονται και πλέκουνε πουλόβερ, ενώ ταυτόχρονα o Θανάσης Βέγγος τρώει κρεατόπιτα στην ταράτσα ενός ξενοδοχείου στην Πράγα. Στο έδαφος εξελίσσεται ο Β' Παγκόσμιος πόλεμος, όμως τα τανκς ρίχνουν ροζ τσίχλες αντί για βλήμματα (no pun intended).

    Αναρωτιέμαι, ποιά είναι η μεγάλη μου αμαρτία την οποία πληρώνω διαβάζοντας τα post σου; Γιατί η μοίρα δε με προστάτεψε;

    Και τελικά, το μυστήριο λύθηκε, αλλά το ερώτημα παραμένει:

    Πώς φτιάχνεται τελικά το ραγού;
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Αν λές ότι δεν μπορεί να υπάρξει σοβαρή σχέση τότε αυτόματα βάζεις όλους μας (και εσένα) εκτός, δηλ. στο περιθώριο της κοινωνίας. Δεν βλέπεις εδώ μια αντίφαση; Έτσι απλά στο λέω.
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    deluxe γιατι θεωρεις δεδομενο το να εμπλακουν τα παιδια στην σχεση bdsm του πατερα και της μητερας?Εχεις δει δηλαδη πολλα ζευγαρια εκτος bdsm να κανουν ερωτα μπροστα στα παιδια τους?
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: BSDM, σοβαρη σχεση, οικογενεια.

    Παίζει μέσα στο φόρουμ κάποιο ζευγάρι αφέντρα-σκλάβος και νάχουν κάνει παιδί μαζί?
    Σοβαρή σχέση μπορεί να υπάρξει αλλά με μια έννοια του τύπου πως είναι το bdsm ένας εναλλακτικός; τρόπος ερωτισμού....? έ έτσι ένας εναλλακτικός τρόπος σοβαρής σχέσης.


    Δύσκολα θα φανταζόμουν μια "αφέντρα" να θέλει να κάνει παιδιά με τον "σκλάβο" της

    Άσχετα άν σε πολλά ζευγάρια "βανίλα" υπάρχει η σχέση αφέντρα σκλάβου(με έναν εναλλακτικό τρόπο) άτυπα και χωρίς να το ξέρει κανείς
     
    Last edited: 27 Απριλίου 2009
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Τους Φριτσλ  

    Υποτίθεται ότι μιλάμε για διαφορετική δόμηση μιας σχέσης και όχι για kinky sex. Όχι;