Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Catwoman

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος adventurer, στις 21 Ιουνίου 2007.

  1. Guest05

    Guest05 Guest


    Τι σχέση μπορεί να έχουν τα μαστίγια, οι διαστημικές συσκευές, οι μπότες, τα σκοινιά, οι δέστρες, με το bdsm;

    Τα έχουμε ξαναπεί. Όση σχέση έχει η Λαμπίρη με την δημοσιογραφία έχουν κι αυτά με το bdsm.
     
  2. barkoulis

    barkoulis Regular Member


    Καλά.

    Άμα είχες αναφερθεί στο bdsm με κάποιο ελληνικό όρο,
    μπορεί και να το σκεφτόμουνα δεύτερη φορά.

    Προς το παρόν οι απόψεις μου είναι σταθερές.

    άκου μπόνντατζντίσιπλινσάντομάζοχίσμους (και δεν είναι αμερικανιά!)

    ΥΓ: Δεν είμαι κατά των ξένων όρων. Ίσα ίσα, το αντίθετο. Η εποχή της αρχαίας Ελλάδας πέρασε. Τώρα υπάρχουν άλλοι λαοί και άλλα κράτη που δημιουργούν ορολογίες.
    Πχ: To marketing δεν αποδίδεται στα ελληνικά.

    Αυτό όμως δε σημαίνει ότι το Hollywood δεν παίζει το ρόλο του! Δεν ξέρω άμα το Hollywood θα μας στείλει το Μεσσία ή τη Λαίλαπα, πάντως σε τέτοια θέματα style,
    ό,τι μας έρθει,
    από 'κει θά'ναι.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Φαντάστηκα πως θα έβλεπες την προσοχή με την οποία αποψίλωσα και παρέθεσα συγκεκριμένο κομμάτι της πρώτης σου τοποθέτησης.
    Αναγνωρίζω πως ότι γράφω εδώ μέσα έχουν μια στοχοπροσήλωση που αν κάποιος δεν πιάσει το κουβάρι από την αρχή δύσκολα θα κατανοήσει το πνεύμα κι όχι το γράμμα των απαντήσεών μου.

    Προφανώς και το Χόλιγουντ παράγει τον λεγόμενο μάρκετινγκ πολιτισμό στις μέρες μας. Καί όχι μόνο πολιτισμό αλλά πολλές φορές ξαναγράφει και την ιστορία.
    Κάποιοι από εμάς είναι φαν του χόλιγουντ κάποιοι άλλοι της Φίνος Φίλμ.

    Όπως και να έχει ξαναδιάβασε την αποψιλωμένη παράθεσή μου και θα καταλάβεις πως δεν αναφέρομαι στην ορολογία που προφανώς είναι χολιγουντιανή μα στην χρήση ή οποία μετατρέπει το bdsm σε ένα θεάτρικαλ bdsm το οποίο έχει μόνο χρήμα. Από τηλεκάρτες μέχρι κάμποσα χιλιάρικα.

    Με λίγα λόγια η Μανιάνα μίστρες (τυχαίο όνομα ) είναι καλή για το χόλιγουντ μα αίσχος για το bdsm.
     
  4. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Catwoman

    Αυτα ειναι αισθητικες του καθενος...ο,τι θελει ο καθεις προτιμα.
    Catwoman?Catwoman!
    Φαραντουρη?Φαραντουρη!
    Ο,τι γαργαλαει τις αισθησεις μας καλο ειναι.
    (Προσωπικα:Φαιφερ forever  )
     
  5. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Catwoman

    Η ουσία είναι να είναι κάποια αληθινή, "real" και όχι απλώς fetish fashion.

    Aλλά κάποια που αναγνωρίζει την σημασία του φετιχισμού και των φαντασιώσεων η ακόμα και σαν παιχνίδι ρόλων δεν υπάρχει περίπτωση να μην εκφρασθεί φετιχιστικά μέσω της αμφίεσης.
    Αν μη τι άλλο κυριαρχική με ρόμπα και παντόφλες ή έστω ταγιεράκι business executive κάποια στιγμή θα το βαρεθεί και η ίδια.

    Κι εγώ Μισέλ Φάιφερ ψηφίζω η το φετίχ μοντέλο Μπιάνκα Μπιούτσαμπ (ή κάπως έτσι)!
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    Re: Απάντηση: Catwoman

    Γιατί αλήθεια δεν ισχύει το ίδιο και για τους κυρίαρχους άνδρες; Γιατί είναι "αποδεκτοί" από τις υποτακτικές τους ό,τι και να φορέσουν ενώ αντιθέτως το πρόφιλ μιας κυριαρχικής κατ' άλλα γυναίκας με φούστα και μπλούζα ή με τζινάκι είναι απορριπτέο;
     
  7. Kris

    Kris Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Catwoman

    Βασικα δε νομιζω πως ειναι απορριπτεα μια κυριαρχικη γυναικα με τζινακι(αρκει να συνοδευεται αυτο απο γοβα ή ψιλοτακουνο πεδιλο:lol !Περα απ την πλακα, πως θα μπορουσε νε ντυνεται ενας κυριαρχος??Με δερματινα παντελονια & αλυσιδες σε στιλ
    ''MANOWAR'' ?(για οσους/ες ξερουν τη μπαντα)! Θα θελα να ακουσω τη γνωμη των θυληκων....πως θα πρεπε να ντυνεται ο κυριαρχος?
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Catwoman

    ΌΟΟχιιιιι φίλε Kris μη μου μαγαρίζεις τους Manowar με φετιχ κλπ..   δεν έχει να κάνει με bdsm....

    Αλλά επί τη ευκαιρία μιας και το ανέφερες (άλλο που δεν ήθελα  ), αν θέλει να δει κανείς πως ντύνονται... ας ρίξει μια ματιά εδώ. Θεοί!!!! Τα ηχεία στο τέρμα...

    [YT]N_UGFLT0VMY[/YT]

    Μην ακούσω τίποτα γι΄ αυτούς θα έχουμε παρεξηγήσεις....
     
  9. Kris

    Kris Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Catwoman

    Lost Boy επεσες στη περιπτωση!Εχω τη δισκογραφια τους....Δεν ειχα σκοπο να μαγαρισω τους Αρχοντες του Epic....Aστειευομενος απλα χρησιμοποιησα αυτο το παραδειγμα .
    Μη το παιρνεις προσωπικα!!1 Ιουλιου μεσα να δουμε τους αλλους θεους??!!
     
  10. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: Catwoman


    Πεστα καλη μου....
    Μην πουμε κ για τα πατουμενα που κατω απο 8ποντο δεν πρεπει να παιζει συμφωνα με μερικους.....
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Ρε φίλε μη χαλάσω και το νήμα του παιδιού, αλλά από τη στιγμή που είδα πάλι τους Manowar τον Απρίλη, δε μου λέει τίποτα να δω πλέον, κανένα συγκρότημα.

    Επειδή κάποιοι όμως γνωστοί και μη εξαιρετέοι θα πάνε   θα σκεφτώ κι εγώ τι να κάνω.
    Ty Kris......
     
  12. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Catwoman

    θα συμφωνησω κι εγω με τον φιλτατο φετιχιαρη Angel   kαι να προσθεσω οτι το catsuit της χαλι ηταν ενα χαλι, απαραδεκτα κιτς.. μονο και μονο γι'αυτο της αξιζε το χρυσο βατομουρο δεν το συζητω!
    Αυτοι οι μερικοι ας δοκιμασουν να φορεσουν δεκαποντο στιλετο για λιγες ωρες και μετα να μιλησουν! Ποσες φορες μεθυσμενη γυρισα σπιτι ξημερωματα ξυπολυτη με τα τακουνια στο χερι.. ε,ρε γλεντια!