Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

consensual non consent

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Tania, στις 28 Οκτωβρίου 2020.

  1. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Υπάρχει κάτι μαγικό μετά από κάθε session, που ονομάζεται after care. Εϊναι πολύ σημαντικό, δεδομένων των επιπτώσεων του παιχνιδιού επάνω στα υ.
    Σε αυτό το φόρουμ δεν ξέρω αν έχει τονιστεί επαρκώς η σημασία του (παρακαλώ, διορθώστε με αν κάνω λάθος), αλλά στις τελευταίες μας συζητήσεις δεν ακούγεται ο όρος αυτός όσο του αξίζει.
    Θεωρώ πως το after care είναι απολύτως απαραίτητη διαδικασία, καθώς πρόκειται (ή πρέπει να πρόκειται) μιά βαθιά επικοινωνία μεταξύ Κ και υ. Δεν αφορά μόνο σε επανορθωτική φροντίδα του σώματος, αλλά και του ψυχισμού του υ. Είναι η στιγμή που το Κ αφουγκράζεται τις βαθύτερες επιπτώσεις που έχει στο υ το ξεπέρασμα των ορίων. Συμφωνώ με τη @Tania πως αυτού του είδους η φροντίδα, πέρα από αυτονόητη ευθύνη του Κ, είναι μια αυτόματη διαδικασία σε σχέσεις που έχουν προχωρήσει σε βάθος γνώσης του έτερου και έχουν αντέξει τη βάσανο του χρόνου.
     
    Last edited: 29 Οκτωβρίου 2020
  2. estarian

    estarian New Member

    Βασικα αν υοαρχει καλη επικοινωνια, το CNC μπορει να γινει μια απο τις πιο ομορφες εμπειριες...
    Κατα τα αλλα για το sub drop εγω τουλαχιστον μετα απο καθε σκηνικο (παρτουζα και οχι μονο) θελω να εξαφανιζονται ολοι .... Ειδικα αν ειναι απιτι μου. Αν ειμαι εγω σε αλλο σπιτι, απλα φευγω και παω για καφε...
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Από όλο το κείμενο, η αλήθεια είναι ότι "κόλλησα" σε αυτό. Ένιωσα σαν να ψάχνει αφορμή να βγει μια γενικότερη ή υποφώσκουσα αμφιβολία και ανασφάλεια. Είναι όντως τόσο normal (sic);
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Να φανταστώ ότι το "Πως μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο και να λες ότι αισθάνεσαι πράγματα για μένα" το έχουν πει/ακούσει οι περισσότεροι;
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεν ξέρω.
    Προσωπικά δεν το έχω νιώσει/σκεφτεί ποτέ.
    Εξ ου και αναρωτιέμαι κατά πόσον είναι απλά κερκόπορτα για να ξεπηδούν ανασφάλειες και αμφιβολίες που υπάρχουν και ίσως δεν εκδηλώνονται.
    Αλλά δεν μπορώ να απαντήσω.
    Υποθέτω κάποιος πιο έμπειρος μπορεί να πει.  
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Μου έχουν συμβεί και τα δύο. Και αμέσως μετά, και μετά από μέρες. Συνήθως συμβαίνει μετά από μέρες.
    Παράξενο συναίσθημα. Άδεια τελείως.
    Αμφιβάλλω ότι παίζει ρόλο το αν έχει λάβει το υ aftercare. Όπως και αν το αντιλαμβάνεται κανείς.
    Για μένα αρκεί το κ να είναι "εκεί", διότι αυτό φταίει για όλα!
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    "He who knows and knows that he knows..." κλπ κλπ...
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    όχι
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Δεν έτυχε.
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Μου έδωσες ωραία ιδέα, τις καρακαυλαντες να τις λέω «απορρύθμιση»    


    Εξαρτάται τι έχει συζητηθεί. Δεν έχει να κάνει με drop, για εμένα. Πιο πολύ τεσταρει το υπό διάφορες εκδοχές του πλαισίου του  
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Σε πάει με τις μπάντες Νικολακη! Τι απάντησες;    
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι, έχουν περάσει κάποια χρόνια, έχουμε και μια ηλικία..
    Μια φορά το άκουσα, μου έμεινε όμως.
    Σήμερα θα απαντούσα "κάνω επειδή νιώθω"