Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις και πληθυντικός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος snow_white, στις 5 Ιουνίου 2013.

  1. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Καταρχάς πριν απάντησα σε συγκεκριμένο σου σχόλιο περί αναφοράς κλπ.

    Κατά τα άλλα ήδη έγραψα εδώ και κάποιες σελίδες ότι κάνεις αυτό που σου ζητείται.

    Το αν το υ "γουστάρει" και αν "εμπνέεται" δεν αφορά κανένα από τη στιγμή που βρίσκεται εντός συμφωνίας.
    Τώρα αν κάποιο υ είπε "σκληρό όριο ο πληθυντικός" κ αυτό έγινε αποδεκτό από το Κ οκ.
     
  2. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    Κολλάς σε λεπτομέρειες... η λέξη "γουστάρω" είναι λεπτομέρεια. Το ίδιο και η λέξη "εμπνέομαι".
    Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι σε μια σχέση οποιααδήποτε μορφής, ή κάνεις υποχωρήσεις, ή πας παρακάτω.
    Σε μια σχέση D/s υποτίθεται υπάρχει συνεχής επικοινωνία, και πριν καν γίνει φουλ σχέση συζητούνται τα όρια. ΣΥΖΗΤΟΥΝΤΑΙ!! Θυμάστε τη συζήτηση? Την επικοινωνία?
    Όχι, γιατί "το δικό μου bdsm είναι μεγαλύτερο από το δικό σου".
     
  3. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat


    Μη γενικεύεις.. Η γενικεύσεις είναι
    ισοδύναμες του φασισμού..

    Honest, trust, communication..
    Mutual respect, trust & communication..
    Δεν είναι απλά φετίχ.. Είναι κανόνας..
    Μη παίξεις όμως.. Θα βγεις χαμένη..


    υγ: το πρόσωπο είναι σχήμα λόγου


    ( Προς μόντζ.. Από κινητό..)
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Με συγχωρείς για την παρέμβαση, αλλά υποχωρήσεις και γουστάρω, δεν πάνε παρέα.
    Αν κάνω ότι γουστάρω, όποτε το γουστάρω δεν λαμβάνω υπόψιν τον απέναντι μου.
    Δεν είναι λεπτομέρειες. Έχουν ουσία οι λέξεις. Κάνουν τη διαφορά
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα

    Σε αγαπώ
     
  6. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    1. Δεν έχω βγάλει ποτέ το bdsm ΜΟΥ να το συγκρίνω με κανενός κυρίως, κυρίως, γιατί σταρχιδια μου τέτοιου είδους συγκρίσεις. Μιλάω ΠΆΝΤΑ θεωρητικά εκτός από όταν μιλάω για εμένα ή για κάτι που σκέφτομαι εγώ το οποίο πάντα το δηλώνω. Οκ ως εδω;

    2. Το ΜΌΝΟ που δεν γίνεται σχεδόν ποτέ κατανοητό είναι ότι όταν μιλάμε πλέον για ΣΧΕΣΗ το έχουμε περάσει το ποταμακι της συζήτησης (έστω του 80%). Πάει. Οι άνθρωποι είναι πλέον σε ΣΧΕΣΗ και η συμφωνία είναι σε ισχύ.
    Θέλετε να το καταλάβετε έχει καλώς δε θέλετε εμένα ούτε με πειράζει ούτε με αφορά.
    Επίσης αν εσείς τη βρίσκετε να λέτε και να μιλάτε για ΣΧΈΣΕΙΣ αλλά μετα κάπου στην πρόταση να εμφανίζεται το "πριν" τι να σας πω εγώ....

    Το νήμα μιλούσε για σχέση. ΣΧΕΣΗ. Άρα μιλάμε για αυτό. Το αν μια σχεση έχει ένα αρχικό στάδιο ένα ενδιάμεσο στάδιο και ένα φουλ στάδιο πραγματικά δεν το είχα φανταστεί.
     
  7. libra

    libra Regular Member

    Του ειπες ομως να σου μιλαει στον ενικο;
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ναι αμέ! Αλλά δεν του βγαίνει!
     
  9. libra

    libra Regular Member

    Διωχτον!! Αυτους τους τυπικους με τους πληθυντικους κ τα συνεχη γλυκα λογακια τους φοβομαστε! Φιδια κολοβα!! (Δεν αναφερομαι στα βδμς για να μην παρεξηγηθω)
    Αν παλι αυτο δε γινεται οταν σου μιλαει κυριε ταδε μην του απαντας. Ή του λες οτι προικα δεν εχει! Αν κ παλι δεν καταλαβαινει, στειλτον προς τα εδω. Απλο! Τι στεναχωριεσαι!;
     
  10. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    Ουαου. Ούτε καν προσπάθησες να καταλάβεις τι είπα.
    Δεν πειράζει... δεν μπορούν όλοι να δεχτούν απόψεις που δεν τους κάνουν.
     
  11. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Δεν θα κάτσω να παίξω την κολοκυθια γιατί ο τρόπος σας να μιλάτε και να αντιλαμβανεστε τον συνομιλητη σας είναι αυτός που είναι.

    Το τι έγραψα είναι σαφές και βρίσκεται εκεί. Το αν δέχομαι και τι δέχομαι είναι και αυτά εκεί μαζί με τα γραπτά μου.

    Δεν είδα καμία γνώμη. Είδα μια θέση και μάλιστα όχι δική σου. Δεν θα συμμετέχω σε κανένα καυγά σχολικής αυλης όμως.

    Καλή συνέχεια.
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μα τι λες τώρα! Το κοριτσακι ΜΟΥ τον αγαπάει αφού!
    Να πικράνω εγώ το κοριτσάκι ΜΟΥ;
    Zαμαί των ζαμών!