Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D. Stein. "Λιγότερο παιχνίδι με κανόνες, περισσότερο με καύλα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 24 Αυγούστου 2020.

  1. Discerning

    Discerning Contributor

    Συγγνώμη να ζητήσει κάποιος/α από μένα, για κανένα λόγο. Ο καθένας εκφράζεται σύμφωνα με την ποιότητά του ως προσωπικότητα. Ετσι κι αλλιώς, το θεαθήναι εδώ, καλά κρατεί από πολλούς/ές.

    Και οι πεινασμένοι έχουν ψυχή και οι ανέραστοι. Με τους θρησκόληπτους και τους δογματικούς έχω ένα θέμα, αλλά όσο είναι "μάγκες" του πληκτρολογίου, κανένα πρόβλημα. Καταλαβαίνω. Εχω "συναντήσει" πολλούς στη ζωή μου που φαντασιώνονται πως δίνουν μπάτσες πίσω από την οθόνη. Μέχρι εκεί, γιατί μετά θα χρειαστεί να "βρέξουν πόδια για να ψαρέψουν", και δεν...

    Πίσω στο θέμα, ο Stein μίλησε για BDSM ζωντανό και ενεργό. Οχι για μηχανικό και στείρο. Τάχθηκε κατά της καθιέρωσης ενός συστήματος αρχών που το χαρακτήρισε γαμημένο, και για τυπολατρία που του γυρίζει το στομάχι! Για SM που δεν είναι ανιαρό, και για όρια, που δεν είναι κοινά για όλους.
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Ακριβώς αυτό!

    υγ:Σας ευχαριστώ για το εκτσουλισμός..μου αρέσει,το κρατάω. 
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Φάνηκε πως καταλήξαμε εκεί, αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ακόμα
     
  4. Discerning

    Discerning Contributor

    Στη συγκεκριμένη αναφορά, νομίζω πως το εξέφρασε με αξιακή υποτίμηση, γι'αυτό και το σημείωσα. Ωστόσο να το δεχτώ. Καμία λέξη δεν (πρέπει να) φοβόμαστε.
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ειμαι η τελευταία που θα πω για τσουλοσυνη, δεδομένου ότι προσδιορίζομαι ως πουτανακι! Βανιλοτσουλακι, ειναι γνωστός όρος στον χώρο, είναι βανιλα άτομα που, λόγω καυλας/έρωτα/γοητείας/μόδας παίζουν στον χώρο με κ, χωρίς να κατανοούν το πλαίσιο. Και χωρίς να ενδιαφέρονται και να το κατανοήσουν. Γιατί ζουν την καυλαντα τους. Κι εμείς την ζούμε, αλλά έχει...πλαίσιο!

    Είναι μεγάλη συζήτηση αν είναι εν δυνάμει υποτακτικα. Συνήθως καταλήγει στο όχι, αλλά μπορούμε να την ξανακάνουμε.

    προσωπικες απόψεις
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παλιοσφουγγαροπουτανοβανιλόσουμπα από τις καρακαλτάκες όχι τις πριγκηπομποχλάδες ούτε τις τσιχλολαδόκωλες, να ξηγιόμαστε...
     
  7. Discerning

    Discerning Contributor

    Μα φυσικά! Μόνο οι κάτοχοι διδακτορικής διατριβής, με 170+ ΙQ μπορούν να κατανοήσουν το πλαίσιο! Τα βανιλοτσουλάκια και οι λοιποί πληβείοι, να πλένουν το στόμα τους με αγιασμό, πριν αναφερθούν στο πλαίσιο! Η πρώτα να έχουν κοινωνήσει; Τι λέει το πλαίσιο; Φευ.
     
  8. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Εσείς κινδυνεύετε. Να σας κατηγορήσουν για κακοποίηση. Δεν το καταλαβαίνετε; Ποσο πιο να το πούμε.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ελληνικά να μιλάνε και να γράφουνε και όλα τ' άλλα να πα να γαμηθούνε...
    Μη πάθουμε καμιά αξιακιά υποτίμηση καλοκαιριάτικο, που κολλάει το κίμπορντ και δεν πιάνει το κόπι-πέιστ και μας πουν και κάπως...
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Διαχωρισμός που αξίζει δικό του νήμα, όπως και το
    παρότι έχουν ξανασυζητηθεί
     
  11. Discerning

    Discerning Contributor

    Για το μόνο που δεν με έχουν κατηγορήσει ακόμα (οι συγκεκριμένοι πάντα) είναι πως είμαι εξωγήινος. Αστειεύεσαι; Tις κακοκοποιώ τις σκλάβες μου, αλλά παραμένουν στα πόδια μου, επειδή είναι βανιλοτσουλάκια που δεν κατανοούν τι εστί κακοποίηση. Πέρα από το πλαίσιο! Διαβάζεται όσο βολικό θέλετε;
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν σας ξέρω, αλλά αληθεια εκτιμώ βαθύτατα, την αφοσίωση σας στον χώρο, και την ανεξάντλητη υπομονή σας, να εξηγείται τα ίδια σε γενιές και γενιές  
    σας παρακαλώ, μην λέτε τέτοια πράγματα, δεν σας ξέρω, δεν ξέρω τις σκλάβες σας, δεν έχω καμία προκατάληψη εναντίον σας. Σας ξαναείπα δεν έχω να χωρίσω κάτι μαζί σας.