Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D. Stein. "Λιγότερο παιχνίδι με κανόνες, περισσότερο με καύλα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 24 Αυγούστου 2020.

  1. tithon

    tithon Contributor

    προκύπτει από ολόκληρο τον επεξεργαστικό μηχανισμό, συμπεριλαμβάνονται (ενδεικτικά) το "ξέρω", το "κατάλαβα", το "χρειάζομαι", το "μπορεί", το "θέλω δεν θέλω, εδώ είμαι" κλπ
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αναφέρθηκα στηνπ πιθανότητα να συμβεί, όχι στο αν θα το κάνετε κάτι
     
  3. Discerning

    Discerning Contributor

    Μπορεί να πας, και για να ψάλλετε. Πρόσεξε, πρέπει να σου πει, ξεκινάμε. Μην αρχίσεις κανένα "Τῷ Δαυΐδ, ὁπότε ἠλλοίωσε" μόνη σου.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    μπορεί να προκύψει κάποιο "ναι" χωρίς να έχω ρωτήσει. αλλά πώς να το προσέξω; πώς να το ακούσω;
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Συνεπώς "εν πλήρη συνειδήσει", συνειδητά. Συμφωνώ αν και πάλι έχω την αίσθηση ότι υποτιμούμε ή δεν λαμβάνουμε αρκετά υπ όψη την ισχύ της γοητείας σε πραγματικές συνθήκες
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Τι θα σας εμποδίσει;
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    το φίλτρο του θορύβου, της μη αξιοποιήσιμης πληροφορίας.
     
  8. iolanda

    iolanda Contributor

    Και το "αγόρι" αν ήταν "νεαρός" ίσως ακουγόταν καλύτερα, επειδή στην Ελλάδα συνηθίζουμε να λέμε αγόρι το ανήλικο.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ξεκινήσαμε από εδώ
    με τα φίλτρα εννοείτε πως σας βοηθούν να διακρίνετε πότε η συναίνεση προκύπτει λόγω θολωματος εξ γοητείας και τότε δεν της δίνετε σημασία, την απορρίπτετε;
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Το "boy" , όπως και το "girl" , αντίστοιχα στα ελληνικά το αγόρι / κορίτσι χρησιμοποιείται ευρέως σε BDSM context, το πρώτο σε ομοφυλοφιλικές σχέσεις, σας διαβεβαιώ πως δεν πρόκειται να προκύψει παρεξηγήσει παρ εκτός ηθελημένα ή λόγω άγνοιας
     
  11. iolanda

    iolanda Contributor

    Συναίνεση δίνω στο πρόσωπο άπαξ.
    Αν δεν μπορώ να συναινέσώ να πάω μαζί Του όπου και για ό,τι, δεν έχει νόημα για μένα να συναινέσώ σε οτιδήποτε μεμονωμένο.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    πότε είναι ασαφής, είναι το φίλτρο που ρωτάτε.
    αναφέρθηκα και στο φίλτρο που είναι ευκαιριακή, μη αξιοποιήσιμη.