Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Diaper Fetish

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 3 Δεκεμβρίου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Diaper Fetish

    eleana, φτιάξε, κούκλα μου, το status σου γιατί κάπου κάνει νερά και θα χρειαστεί μπεμπιλίνο...  

    Kαλώς όρισες, μικρή, στον περίεργο και πολυδιάστατο χώρο μας!
     
    Last edited: 12 Ιανουαρίου 2010
  2. eleana19

    eleana19 New Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Καλησπέρα!
    Έχω υποβληθεί σε αρκετές εξετάσεις αλλά και σε ουροδυναμικό έλεγχο και σε μαγνητική εγκεφάλου. Δεν έλαβα κάποια φαρμακευτική αγωγή και το πρόβλημα μπορώ να πω ότι σχεδόν το έχω ξεπεράσει .Έως ένα βαθμό έχει σχέση και το stress αφού η ακράτεια εμφανίστηκε μετά από ένα οικογενειακό πρόβλημα . Πάντως έχει προγραμματιστεί επανεξέταση από τον γιατρό μου σε λίγες μέρες.
    Όταν λέω babylino δεν αναφέρομαι στις παιδικές πάνες αλλά στις πάνες ακράτειας . Απλά στο σπίτι τις λέμε babylino. Tena slip φόρεσα τον πρώτο καιρό, από λάθος της μητέρας μου που τις αγόρασε χωρίς να το ψάξει ιδιαίτερα, και μετά έβαλα tena pants. Οι γονείς μου, μου συμπαραστάθηκαν πάρα πολύ και πιστεύω ότι φοβήθηκαν και για την υγεία μου. Τις πρώτες μέρες το έκρυψα αλλά όταν είδα ότι δεν περνάει μίλησα με την μητέρα μου και την ίδια μέρα πήγαμε σε γιατρό. Πάντως η αλήθεια είναι ότι ντράπηκα πάρα πολύ την πρώτη μέρα όταν ήρθε η μητέρα μου από το supermarket με τις πάνες και ειδικά όταν με άλλάξε. Ακόμα ντρέπομαι όταν με ρωτάνε το βράδυ αν φόρεσα το babylino πριν πάω για ύπνο.
    Ο λόγος που έγραψα στο forum σας είναι γιατί ψάχνοντας πληροφορίες στο internet δεν βρήκα κάποιο ελληνικό φορουμ που να μιλάνε και γι αυτό το θέμα. πρέπει να σταματήσει η χρήση πάνας να είναι taboo sthn Ελλάδα.
     
  3. Spyro

    Spyro New Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου και γρήγορα περαστικά!!!. Α οκ τωρα μου λύθηκε η απορία με τα babylino. Δε στο είχε πει η μητέρα σου ότι θα σου αγόραζε πάνες? Αυτό που θα ήθελα να μας πείς είναι αν σοκαρίστηκες μαθαίνοντας (από αυτό το forum) ότι υπάρχουν άνθρωποι που αντλούν ευχαρίστηση από κάτι το οποίο σε εσένα προκάλεσε τόσο δυσάρεστα συναισθήματα.
     
  4. eleana19

    eleana19 New Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Βασικά πριν καταλήξουμε στις πάνες το είχαμε συζητήσει. Επειδή ο γιατρός μας είχε πει ότι μάλλον θα είναι παροδικό δεν ήθελα να βάλω babylino, Όμως επειδή είχα σχεδόν κάθε βράδυ ατυχήματα για 2 εβδομάδες τελικά δέχτηκα να φορέσω πάνες. Ντρεπόμουνα να πάω με την μητέρα μου στο super market να αγοράσουμε και έτσι της είπα να μου πάρει κάτι πάνες που είναι σαν σερβιέτες μεγάλες , άλλα τελικά αγόρασε τις tena slip. Όταν τις είδα έπαθα σοκ. Δεν ήθελα να τις βάλω με τίποτα και σαν να μην έφτανε αυτό , χρειάστηκε να με αλλάξει την πρώτη μέρα. Αυτό με χάλασε αρκετά !Πως δεν έβαλα τα κλάματα. Βέβαια δεν μπορώ να πω , με βόλεψαν , πολύ καλές πάνες !Πλέον ξυπνάω σχεδόν στεγνή. Φοράω βέβαια tena pants αλλά περισσότερο από ανασφάλεια.
    Δεν νομίζω ότι με πειράζει ότι κάποιοι άνθρωποι θέλουν να φοράνε πάνες. Δικαίωμα τους είναι άλλωστε. Δεν θα είχα πρόβλημα αν ήξερα ότι κάποιος γνωστός μου φοράει. Και οι σερβιέτες σαν μικρές πάνες είναι άλλωστε
     
  5. smasher

    smasher Regular Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Έχεις δοκιμάσει τις πάνες Carrefour; Είναι πολύ καλές και φτηνότερες από τις Tena και τις Sani, μιας και κοστίζουν μόλις 5,96 ευρώ η συσκευασία.

    Κάνω χρήση και των δύο ειδών, τις κανονικές πάνες με τις 4 ταινίες και το αδιάβροχο πλαστικό εξωτερικό κάλυμμα και τα βρακάκια pull-up μιας χρήσης.

    Για τις Tena και τις Sani έχω ακούσει θετικά σχόλια στο Diaperbook, αλλά οι τιμές τους είναι λίγο τσουχτερές για το budget και δεν μου φαίνονται ιδιαίτερα συμπαθητικές.

    Βέβαια, θα προτιμούσα να φορέσω τις Ultra Attends Waistband Style (όχι αυτές που φτιάχνει σήμερα η AHP αλλά αυτές που έφτιαχνε η Procter την περίοδο 1992-1999). Το κακό είναι ότι η Procter σταμάτησε την παραγωγή της συγκεκριμένης μάρκας το 1999 με αποτέλεσμα αυτές οι πάνες να εξαφανιστούν από την ελληνική αγορά και να είναι πλέον δυσεύρετες.

     

    Καλό σου βράδυ.


    ---------- Post added at 20:02 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

    Αυτά, Σπύρο, ήταν μια πολύ παλιά ιστορία και παρόλο που ήταν στις προθέσεις μου να προσθέσω την πληροφορία αυτή, δεν θα είχε κανένα απολύτως νόημα και θα ήταν εντελώς άσχετη με την θεματική αυτού του site. Άλλο να μιλάς για την ιστορία των Pampers και άλλο να αναφέρεσαι σ' ένα άσχετο θέμα όπως η υπόθεση της Τράπεζας Κρήτης και το σκάνδαλο Κοσκωτά.

    Όσο για το τελευταίο που λες, η είδηση αυτή με τα χρήματα της Τράπεζας Κρήτης στο χαρτόκουτο των Pampers έδωσε τροφή για ένα άνευ προηγουμένου κουτσομπολιό από τις εφημερίδες εκείνης της εποχής.
     
    Last edited: 13 Ιανουαρίου 2010
  6. smasher

    smasher Regular Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Πριν από 2 χρόνια σας μίλησα για ένα γερμανικό περιοδικό που έκανε θραύση στους φανατικούς του είδους πριν 12 χρόνια και το οποίο σταμάτησε την κυκλοφορία του το 2002 όταν η εκδότρια εταιρεία Aesthetic Press GmbH κήρυξε πτώχευση μην μπορώντας να ανταπεξέλθει στις οικονομικές της υποχρεώσεις.

    Μιλάω για το περιοδικό "Couche!" το οποίο κυκλοφόρησε σε 4 μόνο έντυπα και αποτέλεσε την βάση για την δημιουργία της πρώτης ABDL κοινότητας στην Ευρώπη (μιας και γνωρίζουμε όλοι ότι η εραστεία της πάνας "γεννήθηκε" - που αλλού; - στις Ηνωμένες Πολιτείες).

    Με την ευκαιρία αυτή σκέφτηκα να αναρτήσω ορισμένα πλάνα από το πρώτο από τα 4 περιοδικά της εποχής που υπήρχαν σκόρπια στο Internet.

    Δεν ξέρω εαν μια από τις κοπελιές της παρέας έχουν κάποια μικρή επίγνωση της γερμανικής ή της γαλλικής, αν και πρόκειται για αγγλόφωνο περιοδικό με αρκετά ορθογραφικά λάθη.

    Σας αφήνω να απολαύσετε την Τζένη στις πιο καυτές και σπαρταριστές στιγμές της. Περιμένω τα σχόλιά σας.


     

     

     

     

     

     
     
  7. Kinkis25

    Kinkis25 New Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Παντα μου αρεσε να φοραγα πανα και να χεζομουν-κατουριομουν σκοπιμα. Η ζεστη αισθηση των κοπρανων με διεγειρει ειδικα οταν τα τριβω μετα πανω μου.
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

  9. smasher

    smasher Regular Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Dora giggles like a 2-year old toddler girl!

    Δώρα, μου θυμίζεις μια παλιά ρετρό διαφήμιση της SCA/ΑΥΛΩΝ που προβλήθηκε στα μέσα των 80s!

    Μάλλον θα έχεις ακούσει για τις περίφημες "σφηκοφωλιές" που διαφήμιζε η ΑΥΛΩΝ στις βρεφικές πάνες PANTY (οι οποίες μετονομάστηκαν σε LIBERO λίγα χρόνια αργότερα). Αφού λοιπόν είσαι ξανθιά, θα μπορούσες να γίνεις κατσαρομάλλα και να βάλεις μια ροζ κορδέλα πάνω από το κεφάλι σου για να μοιάσεις σαν ένα από τα μωράκια αυτού του παλιού διαφημιστικού σποτ. Παλιές καλές εποχές.
     
  10. Spyro

    Spyro New Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Δώρα το κάνεις και εσύ αυτό που κάνει ο kinkis?
     
  11. smasher

    smasher Regular Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Αυτό που κάνει ο Kinkis δεν μου αρέσει καθόλου. Άν ήμουν στην θέση του θα πήγαινα στο WC και έτσι δεν θα έμπαινα στον κόπο να λερώσω την πάνα μου με κόπρανα. Καλύτερα pee 'n' cum παρά poop.

    Άλλωστε μια βρεγμένη πάνα είναι σαφώς προτιμότερη από μια λερωμένη. Εαν ήθελα να την λερώσω, θα την λέρωνα με σπέρμα παρά με κόπρανα.

    Πριν λίγες ώρες μου ήρθε ένα mail της Procter στο οποίο η αποστολέας μου αναφέρει ότι η επαναφορά της βεντάλιας δεν περιλαμβάνεται στα τρέχοντα σχέδια της πολυεθνικής. Με διαβεβαίωσε πάντως ότι το αίτημά μου έχει σταλεί στο αρμόδιο τμήμα με την προοπτική περαιτέρω υλοποίησής του στο προσεχές μέλλον και εφόσον βέβαια υπάρξει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από την πλευρά των υπόλοιπων πελατών της εταιρείας.

    Άν η βεντάλια επανέλθει και κυκλοφορήσει για τα μωρά και τους ενήλικες, αυτό θα δώσει στην Δώρα την ευκαιρία να θυμηθεί ένα σωρό παλιές καλές αναμνήσεις από τα 1970s και τα 1980s.

    Ένα πράγμα είναι σίγουρο. Τον επόμενο χρόνο οι πάνες μιας χρήσης θα γιορτάσουν τα 50ά γενέθλιά τους και η P&G ίσως σκεφτεί να επαναφέρει αυτό το κλασικό σχήμα προς τιμή του δημιουργού των Pampers Victor Mills (φωτογραφία κάτω).


     
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2010
  12. smasher

    smasher Regular Member

    Απάντηση: Diaper Fetish

    Αλήθεια, η Γεωργούλα που κοιτάζει συχνά την Emmanuelle στο Εxtra Channel, γνώριζε ότι η Holly Sampson (που υποδύεται την ομώνυμη ηρωίδα του Alain Siritzky) φορούσε πάνες;

    Απολαύστε λοιπόν την εκρηκτική Holly "Emmanuelle 2000" σε μια σκηνή της σειράς και σε μια από τις πολύ προσωπικές, "μωρουδίστικες" στιγμές της.