Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Do you realize that if it weren't for Edison we'd be watching TV by candlelight?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Georgia, στις 15 Δεκεμβρίου 2008.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Do you realize that if it weren't for Edison we'd be watching TV by can


    Είσαι σίγουρη; Να κάτσω να το δω; Γιατί το Αθηνόραμα του έχει μιά κριτική, άσ' τα να πάνε...  



     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Do you realize that if it weren't for Edison we'd be watching TV by

    Κοιτάχτε να δείτε πως έχουν τα πράγματα. Την ταινία αυτή την είδα στο σινεμά..Σε μια αίθουσα που ήμουν εγώ και άλλα 3 άτομα...δεν έχω ιδέα το γιατί!!Εμένα μου άρεσε!



    ..έχει ωραίες ανατροπές 
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Do you realize that if it weren't for Edison we'd be watc



    Κατάλαβα. Αν είναι να τη δω δηλαδή, να δεθώ γερά στον καναπέ μου.


    Να τί χρειάζεται το self bondage, αλλά ποιός τα ξέρει αυτά τα κόλπα;  



     
  4. μέτριο κατά την άποψή μου το number 23 και το λέω σαν θεατής και φανατικός των θρίλερ, αλλά και σαν ενεργός κινηματογραφιστής.
     
  5. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Αύριο στο Star στις 23:15 : Mystic river a.k.a. Σκοτεινό ποτάμι
     
  6. Aυτό λέει αρκετά
     
  7. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Αν δεν υπήρχε ο Τέσλα, ο δε θα ξεραμε τον Εντισον.
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Υπερφανταστική ταινία αυτή την στιγμή στον Αντ1

    Hide and Seek (Το κρυφτό)

    Μην το χάσετε...
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Do you realize that if it weren't for Edison we'd be watching TV by candlel

    ΤΡΙΤΗ 26/05/09

    ΒΟΥΛΗ
    21.00


    SCREAMIN' JAY HAWKINS: I PUT A SPELL ON ME

    Ντοκιμαντέρ, 2001 (Έγχρ.), 102΄

    Ελληνική ταινία του Νίκου Τριανταφυλλίδη. Η ζωή και η μουσική καριέρα του εκκεντρικού μαύρου μπλουζίστα Σκρίμιν Τζέι Χόκινς. Μαρτυρίες που τέμνονται ή έρχονται σε αντιπαράθεση με τον χειμαρρώδη λόγο του Χόκινς, κατά το διήμερο της παραμονής του στην Ελλάδα, λίγο προτού πεθάνει (τον Φεβρουάριο του 2000). Ο καλλιτέχνης παρουσιάζεται ως τυπικό δείγμα της αμερικανικής αντικουλτούρας, πάντα λίγο πιο μπροστά από την εποχή του και γι' αυτό χωρίς την πρέπουσα αναγνώριση. Πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά, που ήθελε όμως καλύτερο μοντάζ.


    ΀ΑΙ΀Η 26/5 - αθηνόραμα.gr | Ξ€Ξ·Ξ»Ξ΅ΟŒΟΞ±ΟƒΞ·


     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Do you realize that if it weren't for Edison we'd be watching TV by candlelight?


    ΕΤ3
    Πέμπτη 16/07/2009 00:30



    PELADAO – SOCCER TEAMS & BEAUTY QUEENS
    Έτος παραγωγής: (2006)

    Στο “Manaus” της Βραζιλίας, βαθιά στην καρδιά του Αμαζονίου, περισσότερες από 1000 ομάδες ποδοσφαίρου συναντιούνται κάθε χρόνο και αναμετριούνται για τη μεγαλύτερη τιμή απ’ όλες, τον τίτλο του “Πρωταθλήματος Peladão”.
    ΄Αγνωστος παγκοσμίως για τους περισσότερους οπαδούς του ποδοσφαίρου αυτός ο ιδιαίτερα ασυνήθιστος διαγωνισμός είναι βαθιά συνυφασμένος με την κουλτούρα του Αμαζονίου. Εντούτοις, δεν είναι μόνο ο ενθουσιασμός για τα παιχνίδια που κάνει το Peladão ένα από τα πιο συναρπαστικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου στον κόσμο. Κάθε ομάδα αντιπροσωπεύεται από μια “βασίλισσα ομορφιάς” η οποία μπορεί να επιτρέψει στην ηττημένη ομάδα της να επιστρέψει στο Πρωτάθλημα εάν κερδίσει στο διαγωνισμό ομορφιάς. Αυτές οι καλλονές του Αμαζονίου προκαλούν τουλάχιστον το μισό από τον ενθουσιασμό …
    Το Πρωτάθλημα Peladão, μέσα από βρώμικα γήπεδα με γρασίδι, υποκινεί ένα πάθος που συναγωνίζεται με το πάθος οποιουδήποτε διεθνούς αθλήματος. Ενώ οι διαιτητές είναι συνηθισμένοι από τις θερμές διαμαρτυρίες μετά από κάποιο έντονα αμφισβητούμενο σφύριγμα.


    Διάρκεια: 90'

               


     


     
  11. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Re: Απάντηση: Do you realize that if it weren't for Edison we'd be watching TV by candlelight?


    Τί Σισσέ και μαλακίες...
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Απόψε στις 21:00 στο Star : Η Υπόσχεση (The Promise)