Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Three birds are sitting and      
     
  2. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ότι πείς...
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Η συνεννόηση μεταξύ σας, ανέκαθεν είχε μία εξαιρετική ποιότητα.
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Λεω :¨ωχ μωρε, βαρεθηκα, κουραστηκα.¨

    Τα πα ολα.

     
     
    Last edited: 25 Ιουνίου 2019
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

  6. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Τι δεν είχες;
    Γυαλιά ή τεχνητή ευφυΐα;
     
     
  7. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

     
     
  8. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Το μόνο που με παρηγορεί είναι το γεγονός ότι η παραπάνω στιχομυθία θα χαθεί σύντομα στην μαύρη τρύπα του "Εκτός θέματος".
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Λες να φτιαξουν ¨εκτος θεματος¨ για αυτα που ειναι ηδη στι ¨ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΕΥ ΤΙΤΛΟΥ¨?

    Τοσο μισος πχια?
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αντισυστημική πολιτική με πολιτική ορθότητα (διάβαζε γλώσσα/λεκτική --> αντιλαμβανόμενο) δεν πάνε παρέα, πασίγνωστο από τον καιρό που βγήκαν οι ρόδες...
    Δεν γιένεται το αντισυστημικό, οτιδήποτε κι αν είναι αυτό, να μετέρχεται τα προς κατίσχυση μέσα (γλώσσα/λεκτική, πα να πει νιουσπίκ) του αντιπάλου...
    Εκτός αν εννοείς, και μάλλον αυτό εννοείς, πως το επερχόμενο "νέο σκηνικό" υιοθετεί/αρθρώνεται το/από, κατά το νιουσπίκ υπό του αντιπάλου οριζόμενο, πολιτικώς ορθό.
    Που αν είναι έτσι τότε δεν μπορεί παρά να σηματοδοτεί την πλήρη, άνευ θείου και φωσφόρου και λοιπών όρων, καθολική αποδοχή και του "νέου σκηνικού" και του "νιουσπίκ" του, μέσω εκλογικευμένων αιτιάσεων (πχ ρεαλισμός)...
    Σύνηθες... Τεσπά...
    Τέλος πολιτικού σχολίου... Αχ..!
    _______________
    (Το νιουσπίκ, ιστορικά, το πρωτοέπαιξε ο Μεγαλέξαντρος... Ακολούθησαν μεταξύ άλλων, η Ανατολική Ρωμαϊκή αυτοκρατορία, οι Ενετοί, η Γαλλική επανάσταση και αργότερα ο Λένιν που έκανε την Σοβιετικιά κλπ κλπ)...
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Δεν ξέρω να σου πω, δεν ζούσα όταν βγήκαν οι ρόδες αλλά αφού το αναφέρεις εσύ δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω, θα προσθέσω ότι πέρα από πασίγνωστο πρέπει να και πασιφανές και απορώ πως μου είχε διαφύγει. Ίσως να φταίει ότι βιώνω αντισυστημική ιδεολογία με συστημική διακυβέρνηση και να μπερδεύτηκα.

    Για να σε σώσω από τις εικασίες πίσω από το εκφραστικό μου ατόπημα, εννοώ την λογοκρισία την οποία κάποιος αυτουφίστατε προκειμένου ο λόγος ή η το εκφραζόμενο μήνυμα του να μην θίξει ευαίσθητα αυτάκια ή κάποια "προστατευόμενη" ιδέα/ιδεολογία ή κάποια κοινωνική ομάδα. Η πολιτική ορθότητα, με τον τρόπο με τον οποίο την αναφέρω, δεν είναι κάτι σταθερό αλλά αλλάζει ανάλογα με το επικοινωνιακό μέσο, τον επικοινωνιακό χώρο και την επικοινωνιακή κουλτούρα.

    Έχω και εγώ να κάνω ένα πολιτικό σχόλιο, αφορά το νέο μου φετίχ την Μαρία Καλογεροπούλου. Είμαι φανατικός καλογεροπουλολάνγος.

    Ακριβώς αυτό. Τίποτα παραπάνω.
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Καλά το σίκουελ θα το λατρέψεις.
    Για μήνες θα κλείνεις τα μάτια σου το βράδυ και θα είναι εκεί μπροστά σου.