Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Κάποιες μαμάδες δίνουν σήμερα εξετάσεις!

    Σήμερα το πρωί κατά τις 7 ( είναι η ώρα που βγάζω βολτούλα τον Πατρίκο) περπατούσα ακούγοντας με τα ακουστικά μου τα δικά μου πρωινά ακούσματα, αυτά που με βοηθούν να συντονίζομαι και να ευθυγραμμίζομαι με την ευγνωμοσύνη που είμαι ζωντανή και αναπνέω (δεν το θεωρώ δεδομένο).

    Κάπου λοιπόν σε ένα δρόμο ήσυχο λόγω της ώρας, αναγνωρίζω δυο φιγούρες. Μια Κυρία και ένα παλληκαράκι γύρω στα 17. Η κυρία περπατούσε αγχωμένη, ο μικρός σαν νυσταγμένος, σαν εκτός πραγματικότητας, σαν να μην μπορούσε να πάρει τα πόδια του. Κυριολεκτικά σερνότανε και ακολουθούσε την κυρία. Κατάλαβα σύντομα ότι ήταν η μαμά του. Ξεκινάει λοιπόν ένας διάλογος.

    Κυρία: Μπορείτε να μου πείτε που είναι η Παπαφλέσσα; (αγχωμένη πολύ. Ο μικρός παρακολουθούσε τη μαμά)

    Εγώ: Η Παπαφλέσα είναι πολύ μακριά από εδώ (εννοώντας μια πλατεία στην περιοχή μου).

    Κυρία: Μακριά, πόσο μακριά. Είναι δυνατόν εμένα εδώ μου είπανε. (πιο πολύ αγχωμένη)

    Εγώ: Αν εννοείτε την πλατεία είναι μακριά…

    Κυρία: Ποια πλατεία ΚΥΡΙΙΙΙΙΑ μου, την οδό εννοώ. (Έξαλλη και ο μικρός συνεχίζει με το αποσβολωμένο ύφος) Τι δεν καταλαβαίνετε;

    Εγώ: Μα δεν μου εξηγήσατε.

    Κυρία: Τι να σας εξηγήσω, έχει κι ένα σχολείο, δεν ξέρετε το σχολείο, πέστε μου που είναι το σχολείο τουλάχιστόν (και έξαλλη και κατααγχωμένη κοιτώντας για διέξοδο μπας και βρει κανέναν άλλον να ρωτήσει)

    Εγώ: Δεν γνωρίζω ούτε το σχολείο, ούτε την οδό (το παλληκαράκι συνέχιζε με ύφος απάθειας, αυτό που έχει κάποιος, όταν ζει αυτό το πράγμα κάθε μέρα…καταλαβαίνετε)

    Κυρία: Γιατί δεν το λες τόση ώρα και μας καθυστερείς; (στα δύσκολα, έφυγε κι ο πληθυντικός ευγενείας) Δίνουμε εξετάσεις σήμερα, πρέπει να βρούμε το σχολείο!!!!

    Η κυρία-μαμά που έδινε κι αυτή εξετάσεις σήμερα απομακρύνθηκε με φανερό εκνευρισμό να βρει κάποιον άλλον που δεν θα της φάει το χρόνο και θα της δώσει άμεσα την πληροφορία για το που είναι το σχολείο που δίνει «αυτή» εξετάσεις σήμερα.
    Ο μικρός γύρισε το βλέμμα του προς εμένα με μια τεράστια ανάγκη για συμπόνια, πήρε μια βαθιά ανάσα και γυρίζοντας το βαριεστημένο του κορμί, ακολούθησε την κυρία-μαμά για να βρούνε την οδό και το σχολείο.
    O Πάτρικ παρακολουθούσε την σκηνή αποσβολωμένος και χρειάστηκε να τον τραβήξω με προσπάθεια για να συνεχίσουμε τη βόλτα μας. Μέχρι κι΄αυτός το λυπήθηκε το καημένο το παλληκαράκι.

    Μερικές φορές με ρωτούν με απλά λόγια να τους πω τι είναι η συνεξάρτηση.
    Και εγώ απαντώ: Eίναι όταν δεν έχεις δική σου ζωή, όταν παίρνεις αξία μέσα από τη ζωή των άλλων. Όταν θέλεις να ελέγχεις τα πάντα για να πάρεις αυτήν την αξία. Όταν ψάχνεις μέσα από τους άλλους ένα λόγο να υπάρχεις (είτε ως θύμα, είτε ως σωτήρας είτε ως διώκτης) και στην προσπάθεια αυτή ευνουχίζεις τους γύρω σου, με συνέπεια να μην τους αφήνεις ποτέ να μεγαλώσουν-ωριμάσουν.
    Δοθείσης αφορμής να ευχηθώ καλή δύναμη σε όλα τα παιδιά, αλλά πρωτίστως καλή επιτυχία στις μαμάδες που δίνουν εξετάσεις σήμερα. Είναι δυστυχώς αρκετές και σίγουρα θα «πετύχουν» στις εξετάσεις του σχολείου. Στις εξετάσεις της ζωής, δεν είμαι σίγουρη!

    Αλέκα Κουσουνάδη
    Food Addiction & Codependency Counselor
     
  3. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Αυτοί από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού το έβαλαν σκοπό? Σε λιγότερο από ένα μήνα από το περιστατικό του Μαΐου?
    Δεν παραδίδουν εθελοντικά τους κωδικούς των πυρηνικών κεφαλών στον Ο.Η.Ε. μέχρι να ολοκληρωθεί η κατάρρευση ή η μετάβαση?
    Και είχα βάλει ορόσημο τις εκλογές του Νοεμβρίου. Αυτοί το επισπεύδουν το πράγμα...
     
  4. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Απλά δημοσιοποιούνται περισσότερο. Δεν είναι νέο φαινόμενο.
     
  5. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Εμένα μου φαίνεται κάπως σαν προσπάθεια εν όψει των εκλογών να καθαρίσουν με τον Τραμπ οι πολιτικοί του αντίπαλοι.
     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Η έξτρα δημοσιοποίηση δεν είναι αυτάρκες και αυτούσιο φαινόμενο. Ακολουθεί το γνωστό συνδυασμό χειρισμού - τρεχουσών συνθηκών. Εξ ού και το ερώτημα: πόσο αποφασισμένοι είναι να το τραβήξουν για την αρχηγεσία της Ρώμης με διακύβευμα την ίδια την υπόσταση της Ρώμης?  Εκτός αν η Ρώμη μεταλλαχθεί σε άλλο μόρφωμα, όπως τότε μία φορά. Ωστόσο, η ύψιστη ταχύτητα της ροής πληροφοριών του σήμερα συνηγορεί υπέρ της μη μακροημερεύσεως μίας τέτοιας πιθανής εκδοχής.

    Θα έχει ενδιαφέρον η εξέλιξη, σε κάθε περίπτωση. Όπως η εξέλιξη όλων των γεγονότων των τελευταίων λίγων ετών σε όλο το μήκος και πλάτος αυτού του ταλαίπωρου πλανήτη.
     
  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Συμφωνώ.
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πολύ φτουράνε τώρα τελευταία τα άτομα που δεν μπορούν να δουν το δάσος, που έχει δέντρα, που τους το δείχνει -το δάσος, λέμε- το δάχτυλο, αλλά αυτά -τα άτομα, ξαναλέμε- μαγεύονται από το μανικιούρ του χεριού που έχει το δάχτυλο, που δείχνει τα δέντρα, που έχει το δάσος..!
    Φτουράνε πιο πολύ κι από μακαρονάκι κοφτό...
     
  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Love!!
     
  10. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Προέκυψε το παρακάτω Σφάλμα:
    Το συγκεκριμένο μέλος, έχει επιλέξει το προφίλ του να είναι Ιδιωτικό.

    Σιγά το καλσόν, που μου έβγαλες τα άπλυτα σου στο ιντερνετ.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μια φορά κι ένα καιρό, γνώρισα μια τύπισσα και της είπα, πάμε στο τάδε, για φαγητό. Ήρθε. Την παρατηρούσα, χωρίς να πω κάτι. Της μιλούσα για άσχετα θέματα. Αλλά το κοντέρ έγραφε. Αργότερα, πολύ αργότερα, της είπα "δεν μου κάνεις, γειά". Και τερμάτισα τη σχέση. Όλα αυτά που είχα παρατηρήσει πάνω της εκείνη τη Βραδιά, βγήκαν. Εάν θέλετε να γνωρίσετε κάποιον/αν πραγματικά, βγάλτε τον/την για φαγητό. Άμα απλά θέλετε σεξ, θα βρείτε, το έχουν κατεβάσει στα πάμφθηνα.