Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Οπωσδηποτε δεν θα περιμενα να πιλοταρει μετα απο ενα IQ test. Ουτε αυτο θα εξασφαλιζε το αν θα γινοταν ικανος πιλοτος. Ουτε θα εξασφαλιζε τους επιβατες αν ειχε πχ μια ψυχικη νοσο και εριχνε το αεροπλανο στη θαλασσα. Δε φαινεται στο τεστ αυτο..... Ειναι σιγουρο οτι θα φαινοταν η ικανοτητα η ανικανοτητα του ηδη απο το πρωτο εξαμηνο, μαλλον μηνα της σχολης. Το τεστ δεν εξασφαλιζει τιποτε. Ενας ανθρωπος μειωμενης αντιληψης δε βγαζει το Λυκειο
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εμμ...!
     
  3. Εξαρτάται πώς θα το δει κανείς και προς τα πού θα στρογγυλοποιήσει. Έχεις θέμα με την ηλικία μου;  
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και αραιά και πού σκάει κι ένα τύπου "τω αγνώστω θεώ" για καβάντζα -κι ας είναι κι "αυτοκτονημένη"- όταν ζορίζουν τα πράματα στο πεδίο, ένεκα που η κοινωνική συνιστώσα ξεβολεύει την βιολογικιά συνιστώσα, στον ίδιο που η βιολογικιά κάνει την κοινωνικιά να βγαίνει από τα ρούχα της...
     
  5. mpaxari

    mpaxari Regular Member


    "Ο ύπνος της λογικής γεννάει τέρατα" Goya
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Για να μπεις στην σχολή συμπληρώνεις IQ τεστ καμιά εκατοσταριά σελίδες. Ένας τόμος είναι.  
     
  7. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Έχω θέμα με την ηλικία σου, αλλά όχι με τον τρόπο που θα καθιστούσε λειτουργική τη δαπάνη ενέργειας για αμυντική θωράκιση εκ μέρους σου. Κοινώς, δε χρειάζεται να μπαίνεις σε θέση άμυνας.
    Το μοτίβο των απαντήσεών σου εκφεύγει του αναμενόμενου μοτίβου βάση του ηλικιακού πλαισίου που αντιπροσωπεύεις. Πράγμα ενδιαφέρον σε κάθε περίπτωση.
     
  8. Πλάκα ήταν καλέ. Αλλά, ας είναι, θα περάσω στην επίθεση: ειλικρινά, αν έγραφες έτσι στις πανελλήνιες θα σε έκοβα στην έκθεση, ενώ αν ήσουν συγγραφέας, πριν εκδόσω το βιβλίο σου θα το έδινα σε έναν επιμελητή να το ξαναγράψει για να μπορεί να διαβαστεί.

    ΠΛΑΚΙΤΣΑ  
     
  9. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Μα αν δε γράφω έτσι, πως θα πάρω τις πληροφορίες που θέλω, καλό μου? Ξέρεις εδώ μέσα πόσοι σαν κι εσένα μου έχουν δώσει τις πληροφορίες που θέλω εξαιτίας του τρόπου αυτού γραφής?

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση, σε κάθε περίπτωση. Η ηλικία δεν έχει καμμία σημασία. Τις ίδιες απαντήσεις μπορείς να πάρεις από διάφορα στάδια του ηλικιακού φάσματος.

    Και κάτι άλλο, καλό μου: εδώ μέσα μπορείς να είσαι δικηγόρος, εξεταστής πανελληνίων, εκδότης βιβλίων και ό,τι άλλο. Για αρκετούς το ίντερνετ είναι η ψευδαίσθηση που έχουν πως μπορούν να κινούνται ξεχωριστά ή παράλληλα από τον πραγματικό κόσμο. Αλλά εν τέλει το ίντερνετ είναι όπως και η ζωή: μία μεγάλη πλάκα (ή πλακίτσα   ).
     
  10. Παρ' Αρείω Πάγω. Μόνο.  
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Μόνο καλό μου. Μόνο. Αν είναι να κάνει κάποιος κάτι, ας το φτάσει μέχρι την τελική βαθμίδα 
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Τα μέτρια είναι για τους μέτριους. Νο?