Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να εκφραστεί όπως θέλει με μοναδικό όριο να μην παραβιάζει τα δικαιωματα άλλων ανθρώπων. Αν νιώθει την ανάγκη να το κάνει είναι δικαίωμα του να το κάνει, δεν κρίνουμε.
     
  2. δεν κρινω μου κάνει εντυπωση. αν ειναι δυνατον. ποιος είμαι να Τον κρίνω;
     
  3. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    @Just_Me πολύχρονη, γεμάτη ηδονές, χρώματα και μουσικές   
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

     
     
  5. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Danke schön  

    Δεν διαφωνούμε σε κάτι, αυτό που έγραψα ήτανε πως είτε αντιλαμβάνεται κανείς το 100% είτε το 20% είναι προτιμότερο να διαβάζει από το να μην το κάνει καθόλου.
     
  6. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Ευχαριστώ πάρα πολύ!
    Ευχαριστώ κι ανταποδίδω!! 
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default


    Λογική απάντηση. Μόλις τα πράγματα δυσκολέψουν την κάνεις με ελαφρά.
    Πάμε λίγο τώρα να απαντήσω.
    Το μανιφέστο που λες μπορεί να "κοσμεί" βιβλιοθήκες αλλά . Το βιβλίο αυτό αναφέρει για ένα ουτοπικό πολιτικό σύστημα που το μόνο που μπορεί να κάνει είναι αυτό , να βρίσκει θέση σε βιβλιοθήκες και όχι στην πραγματικότητα.
    Δυστυχώς η οποία προσπάθεια εφαρμογής του στην πραγματική ζωή απέτυχε και κατέληξε χειρότερη και από τον φασισμό.
    Για την σχέση που λες δεν το λέω εγώ υπάρχει ψήφισμα της ΕΕ ως προς αυτό. Βέβαια δεν σε συμφέρει και θα αρχίσεις να λες εσύ τώρα κουβέντες καφενείου.
    Όλα αυτά που είπε ο μπάρμπα Μαρξ τα είπε πολλά χρόνια πριν και ο χριστιανισμός γιατί λοιπόν δεν μας μιλάς και γι αυτόν;;;
    Και τέλος ξέρεις τι έχει πει ο μπάρμπα Μαρξ για την μετανάστευση εργατών;;; Την βρίσκει καλή ή όχι;;
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Στο χωριό μου, στο σπίτι μου και κυρίως στο περιβάλλον της δουλειάς μου ξέρουμε το "να τα βράσω τα διαβάσματα, τα γράμματα και τα πτυχία αν δεν είσαι άνθρωπος και δεν ξέρεις να φέρεσαι."

    Για τον ίδιο είναι προτιμότερο να κάνει αυτό που αγαπά και αν αυτό θέλει πραγματικά να διαβάζει όσο αγαπά είτε τον αγγίζει αυτό και τον αλλάζει ως άνθρωπο (20% μπορεί να κάνει σημαντικότατη διαφορά) είτε όχι, για τους άλλους σημασία έχει η συμπεριφορά του και οι πράξεις του ανεξαρτήτως πώς του φύτρωσαν.
     
  9. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Εχμ... Ο Χριστός τα είπε... Ο χριστιανισμός είναι άλλη υπόθεση
     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

    Για τον απλούστατο λόγο ότι για να μιλήσω για τον χριστιανισμό θα πρέπει να πιστεύω στην Ανάσταση του Χριστού.

    Μακριά από Εμένα τέτοια παραμύθια...
     
  11. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Δυστυχώς, δεν είναι όλοι από το χωριό σας.
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Ή, κατά μια έννοια, ευτυχώς