Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Masturbation Goes Cloud

    1. Από την μία μαθαίνεις για τον Θαλή κατά βάση από τα γραπτά του Αριστοτέλη, ο οποίος τα γράφει μερικούς αιώνες μετά, αλλά κρατάς μόνο ότι αφορά την κοσμοθεωρία του, τα υπόλοιπα περί πίστης του Θαλή τα προσπερνάς, γιατί ο Αριστοτέλης είχε δόλο; Είσαι σοβαρός; Ο Διογένης έχει γράψει για την ζωή του. Ξεστραβώσου, δίαβασε λίγο. Τα ταξίδια του Θαλή στην Αίγυπτο και τα λοιπά δεν τον επηρέασαν; όχι; αν όχι γιατί όταν επιστρέφει από αυτά τα ταξίδια αναπτύσσει την θεωρία του νερού; έτυχε!! Σίγουρα!! Μόνο που η μυθολογία των εκεί λαών βασίζει την δημιουργία των κόσμων στο νερό!!



    Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω ποιός σου είπε ότι ένας επιστήμονας μπορεί να είναι ένθεος ή άθεος!!!?? Σίγουρα την επιλογή του δεν την κρίνεις εσύ!! Αλλά ας πάμε στα βασικά.

    2. Πάμε όμως και στα crime rates που τόσο αγαπάς!!

    Δεν σε προβληματίζει που τρέχουν μία έρευνα περιόδου 1973-2013 και βγάζουν ολοκληρωτικά στατιστικά μόνο για ένα έτος το 2006 και τι σου λέει αυτό!!??
    Τίποτα ουσιαστικό και θα σου δείξω παρακάτω γιατί!! Απλά είναι κάτι που θες για να πιαστείς για να σου βγει το μίσος προς μία συγκεκριμένη φυλή.



    α. Δες σε αντιπαραβολή τα στοιχεία που δίνει το fbi για το 2006 https://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-u.s/2006

    αν ρίξεις μία προσεκτική ματιά θα δείς ότι δεν συμφωνούν καν για τον αναμενόμενο πληθυσμό της χώρας τους!! Ένα μικρό στοιχείο για να καταλάβεις πόσο εύκολα μπορούν να αμφισβητηθούν αυτά τα νούμερα.

    β. σου δίνω a priori τις πηγές μου


    https://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-u.s/2013/crime-in-the-u.s.-2013/tables/table-43


    http://quickfacts.census.gov/qfd/states/00000.html


    https://www.fbi.gov/about-us/cjis/u...f_vicitm_by_race_and_sex_of_offender_2013.xls



    Σ' έναν πληθυσμό 316.497.531 το έτος 2013 (το λιγότερο εκατό εκατομμύρια περισσότεροι από τα στατιστικά στα οποία στηρίζεις τις απόψεις σου)

    έχουμε περίπου 245.918.582 λευκούς και 41.777.674 μαύρους-αφροαμερικάνους.

    Το FBI για το 2013 κατέγραψε 9,014,635 περιπτώσεις εγκληματιών, αυτοί αντιστοιχούν στο 2,85% του πληθυσμού.

    Από αυτούς τώρα το 68,9% ήταν λευκοί και το 28,3% ήταν μαύροι-αφροαμερικάνοι.

    Σε ολικά ποσοστά κατά φυλής πληθυσμών το 2,53% των λευκών προέβησαν σε εγκληματικές πράξεις και αντίστοιχα το 6,1% των μαύρων-αφροαμερικάνων.

    Όσων αφορά τα hate crimes που αφορούν τα φυλετικά εγκλήματα για το 2013 θα πρέπει να παραθέσω τον παρακάτω σύνδεσμο

    https://www.fbi.gov/news/pressrel/press-releases/fbi-releases-2013-hate-crime-statistics


    Αναφέρει χαρακτηριστικά

    Of the 5,814 known offenders, 52.4 percent were white, and 24.3 percent were black or African American.

    ΑΝ ΕΣΥ από τα τελευταία statistics καταλαβαίνεις ότι είναι καθαρά φυλετικά τα προβλήματα των USA , πίστευε το, μόνο μην προσπαθείς να επιβάλλεις τα δικά σου πιστεύω στους άλλους.
     
    Last edited: 15 Ιουνίου 2015
  2. brenda

    brenda FU very much

    Αυτό, όταν μιλάς επιστημονικά, το λατρεύω...
    Η εκδίκηση της στατιστικής επιστήμης....   
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor


  4. Περιμενα επιπεδο γυμνασιου και μου απαντησες σε επιπεδο δημοτικου....

    1. Στην επιστημη βασιζομαστε σε αποδειξεις και οχι σε εικασιες. Και ο Νευτωνας δηλωνε θρησκος αλλα οταν εγραψε τον Νομο της Παγκοσμιας Ελξης αφησε τον θεο του απ' εξω 100%. Το ιδιο εκανε και ο Θαλης οταν διατυπωσε το ομωνυμο μαθηματικο θεωρημα του και οταν διατυπωσε την θεωρια του δικου του... Big Bang. Σε τι πιστευε ο Θαλης, ειναι αδυνατον να το ξερουμε διοτι δεν τα εγραψε ο ιδιος αλλα ο Διογενης. Οπως ξερεις οι ανθρωποι καμια φορα βαζουν σαλτσες, ειδικα σε θεματα που δεν μπορουν να αποδειχθουν οπως τα προσωπικα θρησκευτικα πιστευω. Αυτο που διασωθηκε και εχει σημασια ειναι το επιστημονικο εργο του Θαλη.

    Δευτερον, αν ειχες σοβαρη επιστημονικη καταρτιση θα γνωριζες πως τα ταξιδια στην Αιγυπτο, οι φημες του Ηροδοτου περι Ελληνων που ακουσε ο ιδιος πως πηγαν στην ξενιτια και εμαθαν κατι κτλ κτλ. αποτελουν αστειες ενδειξεις και οχι αποδειξεις.

    Εαν πραγματικα οι Αιγυπτιοι ειχαν τοσες γνωσεις και ικανοτητες, θα ειχαν καταγραφει οχι ενας αλλα πολλοι Αιγυπτιοι, Μεσοποταμιοι, Κινεζοι, Ινδοι κτλ. Θαληδες, Πυθαγορες, Αριστοτεληδες κτλ..... Χωρις χειροπιαστες αποδειξεις οταν μιλας μοιαζεις με τον Λιακοπουλο. Θα μας πεις σε λιγο οτι οι Αιγυπτιοι ηταν αρχαιοι εξωγηινοι. Ελεος δηλαδη. Η επιστημη παραδεχεται αποδειξεις οχι μυθοπλασιες και υποθετικες ανοησιες.

    Η θεωρια της Μαυρης Αθηνας που δειχνεις να ψιλουποστηριζεις εχει ηδη καταρριφθει προ πολλου. Ανοιξε τα ματια σου και διαβασε κανενα συγχρονο βιβλιο οπως το White Athena ή το Not Out of Africa. Αυτα που οι Ελληνες πιστευαν αναφορικα με την κουλτουρα και τον πολιτισμο των Αιγυπτιων δεν αντικατοπτριζονται ουτε επιβεβαιωνονται στα γραπτα μνημεια των Αιγυπτιων και η εξηγηση εχει ηδη δοθει απο τους ειδικους. Οι Ελληνες δεν καταλαβαιναν καθολου καλα τι ελεγαν οι Αιγυπτιοι και τους παρεξηγησαν σε πολλα θεματα που απτονται της θρησκειας και οχι μονον.

    Τωρα δεν θα κατσω να στα αναλυσω ολα γιατι ειναι πολλα.

    Επισης δεν ειναι τυχαιο πως οι μεγαλυτερες διανοιες της Ευρωπης και της Αμερικης (Γκετε, Νιτσε, Σιλερ, Μιλερ, Ουγκω, Ορατιος, Κικερων, Μαρξ κτλ.) ειπαν πως ουτε λιγο ουτε πολυ, ο πιο σημαντικος αρχαιος πολιτισμος ηταν ο ελληνικος, οχι ο αιγυπτιακος, ουτε ο κινεζικος... Εχω μαλιστα και βιβλιο που παραθετει αποψεις 260 ακαδημαικων, καθηγητων, επιστημονων, καλλιτεχνων και αλλων σημαντικων και επιφανων ανθρωπων του πνευματος που μετα απο μελετες κατεληξαν στο ιδιο συμπερασμα.... Κατι θα ξερουν παραπανω απο εσενα αυτοι.



    Παμε τωρα στο 2. Πονος αβασταχτος για σενα...

    Πρωτα - πρωτα, εκανες γαργαρα τον πινακα που ανεφερε τους βιασμους σε ζευγαρια οπου ειτε ο αντρας ειτε η γυνη ειναι μαυρος/η ενω το ετερο ημισυ ειναι λευκο. Ανατριχιαστικα ειναι τα ευρηματα. δεκαδες χιλιαδες Αφροαμερικανοι βιασαν τις λευκες γυναικες τους και 0???? λευκοι ανδρες τις μαυρες γυναικες τους. Ακομα και αν δεχτω πως πολλοι βιασμοι δεν δηλωνονται στην αστυνομια, τοτε παλι δε σε συμφερει αντιρατσιστη φιλε μου της κακιας ωρας.
    Γιατι; Διοτι ακομη και αν δεκαδες ή εκατονταδες λευκοι βιασαν τη μαυρη συζυγο τους, τοτε οι μαυροι που βιασαν τη λευκη συζυγο ειναι ακομα περισσοτερες ΔΕΚΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ. Αν εδω δεν βλεπεις κατι το φυλετικο, εχεις προβλημα σοβαρο και πρεπει να το κοιταξεις συντομα....

    Παμε τωρα στις αλλες γελοιοτητες που ανεφερες χωρις καν να σκεφτεις τι πας να πεις... Επειδη δεν εχεις ιδεα για τι μιλας, στις ειδησεις οι Αμερικανοι μαθαινουν σχεδον παντα για φυλετικα εγκληματα με λευκο αστυνομικο και μαυρο θυμα ενω στην πραγματικοτητα το αντιστροφο συμβαινει πιο συχνα, παρ' οτι οι περισσοτεροι αστυνομικοι ειναι λευκοι....

    Ας δουμε ομως ενα ενα τι καθισες και βρηκες παλι. Το α. δηλωνει πως δεν ξερεις να διαβαζεις στατιστικους πινακες του FBI. Εαν νομιζεις οτι εισαι πιο ξυπνιος απο το FBI, παλι θα πω πως πρεπει να επισκεφτεις ειδικο θεραπευτη.... Δειξε λιγο ελεος.... Μη λες @@ συνεχως!!!


    β. Εδω πεφτει το πολυ γελιο. Οι μαυροι αποτελουν το 13% περιπου του πληθυσμου των ΗΠΑ. Το 28% των εγκληματιων ηταν μαυροι λες.... Δηλαδη δυσαναλογα μεγαλο ποσοστο (υπερδιπλασιο). Μαλιστα.... Παμε παρακατω τωρα.


    Σε ολικά ποσοστά κατά φυλής πληθυσμών το 2,53% των λευκών προέβησαν σε εγκληματικές πράξεις και αντίστοιχα το 6,1% των μαύρων-αφροαμερικάνων. Παλι υπερδιπλασιοι....

    Για τα Hate crimes αστο καλυτερα. Τα περισσοτερα hate crimes κατα των λευκων αποδεδειγμενα δεν αναγνωριζονται στα δικαστηρια. Υπαρχουν πολλες υποθεσεις. Μπες στο Newslink του Stormfront και θα ξεστραβωθεις μια και καλη.

    Επισης δεν ανεφερες πινακες που μιλουν για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ και οχι για πλημμεληματα και πταισματα που μας πασαρεις.
    Στα βιαια εγκληματα (δολοφονιες, βιασμοι, ληστειες κτλ.) η αναλογια ειναι πολυ δυσμενεστερη για τους μαυρους.


    Τωρα θα δικαιολογηθεις πως οι μαυροι οι φουκαραδες ειναι πιο φτωχοι και μενουν σε γκετο. Μα οι ιδιοι επελεξαν την υποκουλτουρα τους. Οι ιδιοι πουλησαν τους δικους τους σε λευκους στην Αφρικη πριν απο αιωνες για να εχουν δουλους οι λευκοι.

    Τωρα βεβαια σε ποιον μιλαω.... Σε αυτον που πιστευει στον Συνωστιμο της Σμυρνης και στην σφαγη Τουρκων που ΕΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝΤΟ στην.... Τριπολιτσα, οπως λεει και το σχολικο βιβλιο Ιστοριας του Κρατους των Γραικυλων.

    Αν πραγματικα θελεις να μορφωθεις, ανοιξε τα ματια σου, κοιτα γυρω σου και οπως ελεγαν και οι Ρωμαιοι ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ πριν βγαλεις συμπερασμα.
     
    Last edited: 15 Ιουνίου 2015
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor




    Κι επειδή εγώ έχω "μπατηρήσει"...     


     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

  7. Ομαδικό like γιά τη σειρά χεσίματος του τύπου!
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Xaxaxa, σ'ευχαριστώ πολύ...Ο τύπος είναι Θεός...
    Αρχικά, έβαζα τις φώτος της "σειράς" του για χαβαλέ...
    Μετά ένιωσα την ανάγκη να "χέσω" κάποιους/ες και εδώ και στον "έξω κόσμο"...
    Και επειδή θα ήταν σαν να μίλαγα με ντουβάρια...
    Είπα να ξεσπάσω στις φωτογραφίες...Για να "χέσω" ότι αηδία είχα μέσα μου για χάρη τους...Ν' αδειάσω, να τους συγχωρέσω και να ησυχάσω...
    Γιατί μόνο "χέζοντας/αδειάζοντας" κάποιος ηρεμεί και σκέφτεται κάποιους ανθρώπους που για κείνον ήταν κάποτε σημαντικοί με το χαμόγελο...
    Εκείνοι/ες ας μείνουν με τ' άχτια τους, με τις σκέψεις και τα δίκια τους (που σε κάποια σημεία τα είχαν ειλικρινά)...
    Ας κάνουν ότι δεν τους ενδιαφέρει και μπλα μπλα μπλα...
    Εγώ τους νοιάζομαι παρ' όλα τα "σκατά" που με φίλεψαν (και τους φίλεψα)...
    Και αν χαίρομαι για κάτι...Είναι ότι έναν από δαύτους...Πρώην στενός μου συνεργάτης και πολύ καλός φίλος...
    Χθες τον "ξαναμαζέψα"...Και κείνος αν μου είχε κάνει...Μέχρι και στην γιορτή μου είχε ψάξει τρόπο, να με "γαμήσει"...
    Αλλά...Δεν είναι ότι του έδωσα το άλλο μάγουλο...Σκέφτηκα πολλά...δικά του...Και κατάλαβα...
    Εγώ τους ανθρώπους...εκείνους τους λίγους...Μπορεί και να τους "χέσω"...Αλλά στη χέστρα δεν τους πετάω εύκολα...
    Εγώ...Αλλά ποιος με γαμεί εμένα...
    Τεσπα, ας τους τρελούς στην τρέλα τους...Ας λένε...Ας ονειρεύονται...Ας πιστεύουν ότι ο "σκύλος δαγκώνει"...ότι "κοφτεται" για την πάρτη τους...
    Για κακή τους τύχη...Από μένα δεν κατάλαβαν τίποτε...Και σίγουρα δεν θα είμαι εγώ που θα τους ξαναπλώσει το "χέρι" για να μάθουν...
    Και για καλή μου τύχη...Από μένα δεν κατάλαβαν τίποτε...Και σίγουρα δεν τους ενδιαφέρει, αλλά ούτε θα είχαν τα κότσια το "χέρι" τους να μου το απλώσουν...
    Γιατί εγώ από κείνους...κατάλαβα πολύ περισσότερα απ' όσα νόμιζαν...Απλά τ' άσχημα που μου έδειξαν/κατάλαβα...Τα ξέχασα...αλλά η γεύση τους μου έμεινε...
    Και από μόνος "πλύση λάρυγγα/στομάχου"...δεν μου πάει να την κάνω...
    Ας είναι καλά, όπου κ αν βρίσκονται, ότι κι αν κάνουν...
    Αλλά αν περιμένουν από μένα να ξαναχτυπήσω την "πόρτα" τους...
    Θ' αφήσουν τα κοκκαλάκια τους περιμένοντας...
    Όχι επειδή είμαι μάγκας και ψωροπερήφανος...
    Αλλά επειδή θα ήταν και για μια φορά η σειρά τους, να κάνουν ένα μπανάκι ταπεινοφροσύνης...
    Που δεν θα το κάνουν...
    Δεν χάνω εγώ, δεν χάνουν ούτε και κείνοι...

    Last photo...Για να κλείσουμε "σωστά"...Όπως ήταν η αρχική ιδέα...Δηλαδή για την πλάκα του πράγματος...Και όχι όπως "κατέληξε"...
    Πάει, "άδειασα" και πλέον είμαι ελαφρύς...   

     
     
    Last edited: 17 Ιουνίου 2015
  9.  


     


     

     


    Δυστυχως δεν εγινε καποιο photoshop. Προκειται για εικονες και λογια που ειναι επιβεβαιωμενα και διασταυρωμενα. Τροφη για σκεψη.
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Μας τα' χεις κάνει.....
     
     
  11. Επιβεβαιωνομαι και παλι.... Αριστερη διανοηση = αμορφωσια στο μεγιστο βαθμο. Ευτυχως δεν ζουμε ολοι στον κοσμο μας... Βλεπουμε τι γινεται εκει εξω.
     
  12. brenda

    brenda FU very much