Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Έτσι μπράβο, τον καφέ μου, αυτό το song και την "μαλακία" μου, δεν τ' ακουμπάει κανείς χαχαχα....  
    Ως προς την καμπούρα, εννοείται ότι κοιτάζω πρώτα την δική μου και μετά των άλλοι...Είπαμε, μαλάκας είμαι, όχι άδικος...     
     
    Last edited: 26 Φεβρουαρίου 2016
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @brenda m κτι πρεπει να κανουμε με αυτα τα inbox
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Μου έφερες τώρα στο μυαλό την γνωστή ρήση του Σέξπηρ περί μονομαχιών.
    Κρίμα είναι... 
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αχ βρε @brenda   Eίναι από τις αγαπημένες μου ατάκες, δεδομένης της ιδιοίτητας μου ως τρολ:
    "I would challenge you to a battle of wits, but I see you are unarmed".

    Σου υποκλίνομαι  
     
  5. brenda

    brenda FU very much


    Δεν βλέπω ν΄ανθίζει αυτός εδώ ο σκουπιδότοπος, όσες εγκεφαλικές σπονδές και να κάνουμε στους θεούς της παπαρομαλακίας... 


    ΥΓ Όσο για την υπόκλιση, να το διαπραγματευτούμε με διαφορετικούς όρους, γιατί όχι? 
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Αυτό που με θυμώνει, είναι το να προβάλλεται ως βουδουσουμοεπιστημοσύνη κάτι που ούτε σε ορισμούς πατάει, ούτε πραγματικά βιώματα ''μυρίζει'', ούτε στοιχειοθετείται με κάποιον λογικό τρόπο. Ο αγώνας να αποδείξουμε ότι εμείς ξέρουμε τα επτασφράγιστα μυστικά του bdsm που κανείς άλλος δεν γνωρίζει. Και αυτό φυσικά, υπάρχει εν αφθονία στα δημόσια συζητητήρια (το παρόν δεν εξαιρείται).

    Ονειρεύομαι επικοινωνία ουσιαστική, με ανταλλαγή απόψεων, εμπειριών, οπτικών έξω από τις δικές μας που αλληλοσυμπληρώνονται, μας μαθαίνουν πράγματα, μας προφυλάσσουν από λάθη και κακοτοπιές και μας βοηθούν να βελτιωνόμαστε σε ό,τι έχουμε επιλέξει και ίσως να μαθαίνουμε και λίγο καλύτερα τον εαυτό μας μέσα από τα μάτια των άλλων. Καλοπροαίρετα και απενοχοποιημένα, χωρίς ανταγωνισμούς και κοκορομαχίες, χωρίς να είμαστε απόλυτοι, πέραν των αυτονόητων (τώρα θα μου πεις, εδώ διαφωνούμε και γι΄αυτά, lol ). Με διάλογο, επιχειρήματα και πολιτισμό. Να απολαμβάνουμε την χαρά και την καύλα μας, να μοιραζόμαστε τους προβληματισμούς, τα ερωτήματα και τις ανησυχίες μας, να καυλαντίζουμε και να σαχλαμαρίζουμε, γιατί όχι, αρκεί να μην αναλωνόμαστε μόνο σε αυτό.
    Η συζήτηση περί κυριαρχίας, υποταγής και ελέγχου έχει ήδη γίνει άπειρες φορές και πάντα οι απόψεις θα διαφέρουν και ποτέ δεν θα συμφωνήσουμε όλοι απόλυτα στα πάντα.
    Μακάρι απλά να μπορούσαμε να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε, χωρίς παρεκτροπές, αλλά αυτό θα προαπαιτούσε μία μίνιμουμ ομόνοια, τουλάχιστον στα βασικά.
    Wishful thinking? 
     
  7. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

     

    edit: πάρε και δέυτερο   σήμερα!  
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αμήν.  
     
  9. conner

    conner Contributor

  10. conner

    conner Contributor




    Μισό λεπτό γιατι θα τρελαθώ...

     


    Θέλεις να πεις ότι έβλεπες σαπουνόπερες όταν ήσουν μικρή????

    Δεν ξέρω αν είμαι σαφής, αλλά πρέπει να ξέρω αν έβλεπες σηριαλ σαν παιδί.





    Ελπίζω να μου πεις αν παρακολουθούσες έργα τύπου "Λάμψης"
     
     
  11. conner

    conner Contributor

    "Η Λάμψη", του Νίκου Φώσκολου

    Το πρώτο


    και το τελευταίο επεισόδιο
     
  12. brenda

    brenda FU very much