Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου


    isnogood τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Το μόνο που σου ζήτησα είναι από που παίρνεις αυτές τις πληροφορίες. Αν έχεις κάποιες πηγές.
     
  2. spectrum

    spectrum Regular Member

    Ειναι γεγονος παντως οτι κλειτοριδοεκτομη γινεται σε ευρεια κλιμακα σε πολλες αφρικανικες χωρες..

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member


    Θα συμφωνήσω. Αλλά το ότι γίνετε σε πολλές χώρες μέχρι να ονομάσεις κοινωνίες ολόκληρες πιθηκοκοινωνίες απέχει πολύ.
    Η προσπάθεια που γίνετε από κράτη και Μ.Κ.Ο. για να ξεκινήσουν να εμπιστεύονται κάποιοι ιθαγενείς την συμβατική ιατρική είναι τεράστια. Είναι δύσκολο να αλλάξουν ιδέες αιώνων μέσα σε λίγα χρόνια.
    Ασ' μην ξεχνάμε και τα δικά μας πριν μερικά χρόνια.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. Re: Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    !!!
     
  5. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    "[...] φανταστείτε μια επιλεγμένη μέρα, αποσπασμένη από όλες τις υπόλοιπες και σκεφτείτε πόσο διαφορετικά θα ήταν χωρίς αυτήν η πορεία της ζωής σας. Εσείς που διαβάζετε όλα αυτά, σταματήστε για μια στιγμή και σκεφτείτε τη μακριά αλυσίδα από σίδερο ή χρυσάφι, από αγκάθια ή λουλούδια, που δε θα σας είχε πότε δέσει αν δεν είχε σχηματιστεί ο πρώτος κρίκος, κάποια αξιομνημόνευτη ημέρα."

    Charles Dickens, Μεγάλες Προσδοκίες
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    το ιδιο ειχα πει και εγω μια μερα που εμπλεξε η αγκυρα της βαρκας στο ψαρεμα και βιαζομουν να γυρισω σπιτι ν απαω τουαλετα ....
    αν δεν εκοβα τον πρωτο κρικο , θα μου ηταν μια πολυ αξιομνημονευτη μερα .....
    για φαντασου πως εχουν βγει η μεγαλες ρησεις !!!! ....
     
  7. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Τιτλος νηματος
    στασεις που κανεις σεξ κ ονομασιες περιεργες!!!!!!!!!

    Μια Σαλονικια φιλη μου, οχι κ τοσο προχω μου ανεφερε μια νεα σταση, που δεν την ειχα ματακουσει!
    της ειπα οτι ειμαι εδω σε ενα τοσο προχω φορουμ, κ μου ειπε να ρωτησω αφου εδω σιγουρα θα εχει προχω τυπακια απο σαλονικη κ θα το ξερουν να μου πουν! η σταση λεγεται "γαλλογερμανικο", εμενα σε συνδιασμο κλειδιων πηγε το μυαλο μου! το γαλλικο κ το γερμανικο βεβαια! απο οτι μου ειπε με 2 λεξουλες, βαρεθηκα να το ακουσω ολο, ειναι ενας συνδιασμος ορθιος ανδρας, γονατιστη γυναικα να ρουφαει συνεχως, κ με ορθια χερια να χαιδευει κ ο ανδρας χωρις; να ακουμπαει καπου;,  να σπρωχνει ρουφωμενος, μεσα στο στομα της! 
    ακουω σκεψεις κ γνωμες, αντε ετοιμο σας το εδωσα ....
     
  8. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Το ανάποδο (άντρας γονατιστός, γυναίκα όρθια), θα λεγόταν γερμανογαλλικό μήπως ή μπα;
     
  9. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    πολυ καλο αγαπητη Ninevi, αλλα δυστυχως οπως το ακουσα ετσι σας το μετεδωσα , κ μηπως βρουμε καμμια λυση,
    [γιατι το γηρασκω αει διδασκομενος, το εχω ταμπελιτσα μπροστα μου απο μικρη ηλικια!]
    αλλα δυστυχως θα μεινουμε με την απορια!  
    αφου περασαν 5 μερες κ ακομη κανεις δεν γνωριζει να απαντησει...
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2010
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εδώ θα διαφωνήσω. Όσο υποτακτική κι αν είμαι, το τηλεκοντρόλ δύσκολα φεύγει από τα χέρια μου. Κουμάντο στην τηλεόραση κάνω μόνο εγώ. Αν δεν του αρέσει, ας αλλάξει δωμάτιο  
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Είναι κάτι που απαιτεί τεράστιο αυτοέλεγχο.  

    {Ακόμα κι από μένα, που έχω κόψει σχεδόν τελείως την τηλεόραση, 2-3 φορές στη ζωή μου.}
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Α) ... οχι απαραιτητα ... μερικα ειναι εξισου σημαντικα για ολους , διαφερει ισως ο τροπος με το οποιο προσπαθουμε για αυτα , ομως οι βασικες αναγκες , συμπεριλαμβανομενων και των συναισθηματικων , παραμενουν ιδιες ...

    Β) .. η μοναχικη τελειοτητα και η αυταρκεια ταιρειαζει στον Λουκυ Λουκ , τον Τζων Ραμπο και τον 007 , η εκτος Χολυγουντ φυση ομως δεν διδασκει κατι τετοιο . τιποτα δεν ειναι τελειο απο μονο του ομως ειναι σημαντικο τμημα μιας τελειας συνυπαρξης , ο ιδιος ο πλανητης μας θα ηταν ανικανος να στηριξει την ζωη διχως τον μικρο μας ανυδρο και διχως ατμοσφαιρα δορυφορο .
    Η αυταρκεια ειναι μοναχα σημαδι βιοποριστικης ευημεριας , ομως η πνευματικη και ψυχικη ευημερια , μετριουνται με τα εργα της αγαπης .
    προσωπικα , βλεπω τις 3 αυτες παραμετρους , σαν κυμματογραμμες του ισοσταθμιστη της ζωης , που οπως και στην μουσικη , θα πρεπει να ειναι σχετικα ισες μεταξυ τους για να αποδωθει αρμονια .
    θα ελεγα οτι ο αυταρκεις ανθρωπος , εχει να διανυσει περισσοτερο δρομο , ωστε να εναρμονισει εξισου ψηλα και αλλες δυο παραμετρους .

    Γ) ... οι τελειοι συντροφοι , πλαθωνται και εξελισονται μαζι . η τελειοτητα ειναι το αποτελεσμα της σχεσης και οχι τα μεμονωμενα προσωπικα χαρακτηριστικα . θα ελεγα οτι θεωρω περισσοτερο ορθη την φραση πως καταλληλοι συντροφοι , δημιουργουν τελειες σχεσεις