Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. tithon

    tithon Contributor

    δεν κάνει. όποιος μπορεί. όσο μπορεί.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ξέρω ότι πολλοί έχουν αλλεργια με τον Σκάι αλλά αν ψάξετε να βρείτε την ανάλυση που έκανε ο διδακτορ δασολογιας Γαβριήλ Ξανθόπουλος χθες θα δείτε την πιο ψύχραιμη και αντικειμενική ανάλυση κατά την άποψη μου.
     
  3. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    μερικες σκορπιες σκεψεις που εκανα διαβαζοντας σχολια εδω μεσα!

    περιεργο πλασμα ο ανθρωπος!!!ποσο μπορουν απλοι αριθμοι να επηρεασουν τα συναισθηματα του.σκοτωνονται 4 σε τροχαιο απλη ειδηση στα καναλια.σκοτωνονται 74 εθνικη τραγωδια.
    τελικα με ποιον αριθμο περνει μπρος ο μηχανισμος θλιψης και σοκ?

    ναναι ελαφρυ το χωμα που θα σκεπασει τους νεκρους και ταχεια αναρρωση στους τραυματιες
    αλλα ειμαι περιεργος το χειμωνα εκτος απο τους συγγενεις φιλους και κατοικους των περιοχων θα τους θυμαται κανεις αλλος?

    ποτε καποιος θεωρειτε αναισθητος?αν παει σινεμα?βγει για ποτο?παει διακοπες αυριο?
    ποιος ειναι ο βαθμος θλιψης που πρεπει να δειξει?

    ποσο εχουν αλλαξει οι εποχες.καποτε ηταν μια θλιβερη ειδηση οπου για να μαθεις λεπτομεριες επερνες τηλ σε γνωστους και φιλους.σημερα η τηλεοραση σε βαζει στην καρδια του γεγονοτος(για τους δικους της λογους βεβαια)
    νιωθεις σα να συμμετεχεις σε μια ριαλιτι τραγωδια.και επειδη ο ανθρωπος ειναι συναισθηματικο πλασμα δινουμε και μερικες πικαντικες λεπτομεριες λες και αυτες θα κανουν το γεγονος περισσοτερο θλιβερο.
    δεν θελω να ξερω ρε φιλε σε ποια σταση βρεθηκαν οι νεκροι η αν ηταν παιδια και παππουδες.

    προσωπικα πιστευω ο καθενας τη θλιψη και τη στεναχωρια του τη δειχνει με το δικο του τροπο.
    αλλος το κραταει μεσα του αλλος εχει την αναγκη να το δειχνει

    τελικα ειναι περιεργο πλασμα ο ανθρωπος
     
  4. lotus

    lotus Silence

    Αιώνες τώρα ...
    Ο καθένας θα διαχειριστεί τόσο τα προσωπικά του όσο και τα κοινωνικά θέματα όπως αυτός μπορεί (και δεν έχει κανείς δικαίωμα να κρίνει κανέναν) αλλά και όσο η συνείδηση του του επιτρέπει.
    Υπάρχουν άνθρωποι που νιώθουν, υπάρχουν κι αυτοί που δεν νιώθουν, υπάρχουν κι αυτοί που ξεχνάνε, υπάρχουν κι αυτοί που θυμούνται.
    Υπάρχουν κι αυτοί που βοηθάνε με συνείδηση, κι αυτοί που βοηθάνε γιατί αυτό απλά τους κάνει να νιώθουν καλύτερα με το είναι τους.
    Υπάρχουν κι αυτοί που πονάνε, που λυγάνε, κι αυτοί που είναι εγωιστές κλπ
    Από όλα έχει ο μπαξές του ανθρώπινου είδους.
    Σημασία έχουν τα ουσιαστικά αποτελέσματα και αυτά τα βλέπουμε και στην αρχή και στην πορεία...

    Όσο κι αν υπάρχει διαφθορά άλλο τόσο θα υπάρχει κι αγάπη αλληλεγγύη και σεβασμός
    Συνειρμός:

    Εις ουδέν τούτο σημαίνει, ότι οι άρχοντες είναι καλοί και οι αρχόμενοι κακοί.
    Κακοί είναι οι πλείστοι των αμφοτέρων, όπως καλοί είναι οι ελάχιστοι των αμφοτέρων.
    Πρόκειται περί του αενάου πολέμου μεταξύ των βρωμερών ψυχών, που ενσαρκώνουν τους πλούσιους και τους φτωχούς, εναντίον των άλλων ψυχών, που ενσαρκώνουν τους πλούσιους και τους φτωχούς.
    - Αυτό τότε σημαίνει, ότι και με την απομόνωση των πλουσίων και των φτωχών- ο πόλεμος εντός του ανθρώπινου είδους, λόγω βρωμιάς της ψυχής-
    δεν πρόκειται να λάβει τέλος.
    - Ο πόλεμος θα συνεχισθεί αενάως, ο πλούσιος θα πολεμήσει εναντίον πλουσίου και φτωχού και ο φτωχός θα πολεμήσει εναντίον φτωχού και πλουσίου, διότι η αιτία δεν βρίσκεται στον πλούτο η την φτώχεια, αλλά
    στην φύση της ψυχής, η οποία είναι γεμάτη από μίσος και κακία.
    Η αιτία, Διόστρατε, βρίσκεται στο διαφθαρμένο Εγώ του εκάστου.
    Η σωτηρία των Εγώ δεν βρίσκεται στις απατηλές θεωρίες, που περαιτέρω διαφθείρουν τους ανθρώπους, στοχεύοντας παντί τρόπω στην αναδιανομή του υλικού πλούτου, που δεν πρόκειται να λάβει τέλος στον αιώνα τον άπαντα, όσες αναδιανομές αν υπάρξουν- αλλά στον προσωπικό μόχθο του εκάστου Εγώ προς την εξύψωση...
    Πλάτων (Τιμαίος) Σωκράτης προς Διόστρατον

    - Θέλεις να πεις, Σωκράτη, ότι όσες θεωρίες στοχεύουν στην αναδιανομή του υλικού πλούτου- διαφθείρουν τους ανθρώπους;
    - Ναι, Διόστρατε.
    Διότι ο υλικός πλούτος αποτελεί ήδη σημείο διαφθοράς της ψυχής και η αναδιανομή αυτού συντελεί στην διαφθορά και των άλλων ψυχών.
    Με την πάσα αναδιανομή- προκύπτει πάσα αναδιαφθορά.
    Διότι είναι αδύνατον να συμβαδίσει ο πλούτος με την ηθική.
    Αν ο πλούτος συγκεντρωθεί στην άρχουσα τάξη- αυτή θα βρωμίσει ηθικά συθέμελα.
    Πλάτων (Τιμαίος)
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σκόρπια...

    Για τη πυρκαγιά διαβάζω παρόμοια σχόλια μετά το παρανάλωμα της πολυκατοικίας στο Λονδίνο πριν 3-4 χρόνια με δεκάδες νεκρούς...
    Η ανθρώπινη βλακεία είναι πανανθρώπινη επιμελώς προγραμματισμένη δομική κοινωνική παράμετρος...
    Αααα, ξέχασα να πω, πως τα σχόλια των Ιεγγλέζων ήταν πιο κατινιάρικα από τα δικά μας συνολικά...
    Στα διάλα, ρε μπας και μας αντιγράφουν πρωθύστερα..?
    Θυμηθείτε μου, έτσι και γίνει ποτέ σεισμός στην Αγγλία, θα σπάσουν τα τσιμέντα απ' το γέλιο...
    ________________________________________________
    Πιο οργανωμένη κενωνία σού λέει και ο πάσα ο άλλος, ο ξενομανής/ξενόδουλος, που τού αρέζουνε και οι σούμπες οι αδύνατες, αι δικαί μας είναι τροφανταί, βασ'κά όμως αι αδύναται που γνώριζε ήταν κάπως -άσε που γούσταραν και κανά γλειφομούνι, να τα λέμε αυτά- η μιάμιση ήταν αχτιβίστρια, η άλλη νόμιζε πως ήταν ντόμα και μια άλλη έβλεπε στον ύπνο της έναν γάτο που πέθανε...
    Το έχω και σε γυναικείο, μα κάνω και λίγο τον τζέντλεμαν των τύπων...
    ________________________________________________
    Βασ΄κά και πάλι, έξω πάνε καλά...
    Μόνιμη επωδός τουριστικής οπτικής, ακόμα και ανθρώπων που ξέμειναν στη ξενιτειά...
    Τουρίστες στο μυαλό, τουρίστες στην ζωή...
    Εδώ τους λέμε, τα "ξενόγλωσσα"... Κιουτ!
    ________________________________________________
    Μην ανησυχούτι γενικώς, οι άλλοι φταίνε για όλα, εμείς είμεθα ωραίοι τύποι...
    Οι 50 πιο χάι βουλευτές στο "βρόμικο", που εκλέχτηκαν τα τελευταία 30 χρόνια, με πάνω από 25.000.000 ψήφους συνολικά, προφανώς έχουν μεγάλα σόγια...
    Όχι..?
    ________________________________________________
    Μην βαυκαλίζεστε πως ζουν ανάμεσά μας...
    Το ανάποδο συμβαίνει...
    Προσέχουμε όμως...
    _________________________________________________
    Η μεταφορά διαλόγων εδώ, αν μη τι άλλο, καθιστούν το εν λόγω νήμα το στίγμα της πολιτικής ορθότητας, καλό είναι αυτό, για όσους ενδιαφέρονται...
    Αλλού εξαφανίζονται...
    __________________________________________________
    Μην αγριεύουτι, μην μπαστακώνουστι, μην κατσικώνουστι, δεν πρόκειται η θέση σας να γίνει κατανοητή παραπάνω ούτε ένα γραμμάριο...
    Προς τι ο τάραχος..?
    Λέγεται και "εξ όνυχος τον λέοντα"...
    Οι λέοντες εδώ μέσα ξενυχιάζονται μόνοι τους...
    Διότι είναι λέοντες ντυ κωλ μεν ...λέοντες με τη βούλα δε..!
    ___________________________________________________
    Γρηγορείτε, αγρυπνείτε, προσεύχεσθε στο φινάλε, ό,τι βολεύει, δεν θα τα χαλάσουμε σε αυτό.τ
    εσπά σκέψη δεν είναι οι παστίλιες για τον πόνο των άλλων, για μας είναι...
    ___________________________________________________
    Αγάπη μόνο ρε και 89 Ρολς Ρόις..!
    Μη μας πούνε και ατελείς κο(υ)μουνιστάς, που δεν τρώμε κάθε μέρα φασολάδα, μη χέσω μέσα...

    Δικό σας, όιντα, ώπα, βασανιστείτε, που λέει κι ο ρινικέλαδος εκ Τασκένδης λαϊκός βάρδος, κι αμάν-αμάν...
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Απλά είναι τα πράγματα, όντως.

    Απλά η άλλη μπορεί να είναι τσόκαρο, και να μην έχει να κάνει με διαφορετικές επιλογές από τις δικές μου στην συμπεριφορά ή στο ντύσιμο.
    Απλά οι άλλοι, οι ομοφυλόφιλοι, μπορεί να είναι άρρωστοι, και να μην έχει να κάνει με διαφορετική φύση από την δική μου.
    Δεν χρειάζεται να συνεχίσω.

    Παρά την προσπάθεια να μετριάσετε την διατύπωσή σας με το "μπορεί να", την μισαλλόδοξη σκέψη σας προδίδει η αναφορά σε "σωστούς τρόπους και λάθος".
     
    Last edited: 26 Ιουλίου 2018
  7. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ο,τι πεις.
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    exmmmm??? !!!! Εγω τι εκανα ? !!! για ποιον λογο αναφερεται το nick μου !!!!
     
  9. Για να μην κάνεις ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ πεθαίνωωω !έχουν μάλλον στην βάση δεδομένων τους συγκεκριμένα nicknames που είναι γνωστοί ταραξίες ! Κλαίω από τα γέλια πραγματικά α α
     
  10. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

    Χαχαχα...σου βγηκε το ονομα  
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @περσεφόνη γιατι μεταφερωντε ΜΟΝΟ τα δικα μας ποστ ....

    γιατι εχε4ι γινει αναφορα στο νικ μου χωρις λογο ? ....
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ναι ναι πρεπει να ειχε γινει καπου , καπως καποτε για καποιον λογο και αυτο πριν κατι χρονια σε αλλο φορουμ  

    ΥΓ. @espimain ειπαμε καποιοι μαλλον ειναι εκτος τοπου και χρονου
     
    Last edited: 26 Ιουλίου 2018