Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. tithon

    tithon Contributor

    αναλυτικότερα:

    αυτό δεν μου έτυχε

    όταν υπάρχει δυσκολία συνεννόησης σε μιά απόπειρα διαλόγου δεν είναι υποχρεωτικά δυσκολία του απέναντι.

    όταν κάποιος διαλέξει να αποφύγει την προσέγγιση μαζί μου είναι ευκολία να το αναθέσω σε «προσωπικά του προβλήματα».

    ποιά δυσκολία βρίσκετε στο να συνδέσετε την ερμηνεία σας «όλοι εδώ μέσα είναι βιαστές και εγκληματίες» με την εκτίμησή σας οτι «οι άλλες είναι προβληματικές»; το ίδιο πράγμα δεν λέτε δυό φορές με διαφορετικά λόγια;
     
  2. Ξέρω ότι σας βολεύει να κατηγορείτε αυτόν που προσεγγίζει.και αυτό το γνωριζω μέσα από την εμπειρία μου, επομένως δεν αποτελεί έκπληξη που το κάνετε και τώρα.σας προσφέρει ευχαρίστηση, το κατανοώ. Είναι λάθος να λέτε προσωπικά σ εμένα ότι κάτι κάνω λάθος, διότι απλά δεν έκανα τίποτα λάθος αφού δεν ψάχνω κάποια η κάποιον. Και όταν έψαξα τη βρήκα. Όλα όσα γράφω έχουν να κάνουν με αυτά που είδα κατά καιρούς εδώ.
     
  3. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

    Οταν εκφερουμε μια αποψη καλο ειναι να αποτελει προσωπικο βιωμα αυτο που γραφουμε και να μη στηριζεται στα λεγομενα καποιου αλλου γενικα κ αοριστα.
     
  4. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Όταν έψαξες που την βρήκες; (Περιέργεια)
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    δεν σε μαλώνει κανείς, καλά κάνεις και βλέπεις. αλλά ότι βλέπει κανείς εξαρτάται κι απ' την οπτική του γωνία. για ένα ραδίκι, ένας λαγός είναι στυγνός κι αδυσώπητος φονιάς· για έναν σκύλο ο ίδιος λαγός είναι μεζεδάκι.  
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

     

    You are the one who grows distant
    When I beckon you near
     
  7. Όχι εδώ μέσα. Έξω τη βρήκα. Στον πραγματικό κόσμο
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Ένα βαρετό απόγευμα στο γραφείο, μπορεί να αλλάξει. 

    Just tried it! Feels great... 
     
  9. kathreuths

    kathreuths New Member

    Συνέχισε να γράφεις, αναιρείς μόνος σου τα ίδια σου τα λεγόμενα!
    Όχι αγόρι μου δεν είναι το θέμα τι βολεύει και τι δεν βολεύει, το θέμα είναι ότι δεν έχεις δικαίωμα να λες ένα σύνολο ανθρώπων προβληματικό επειδή κάποιο ποσοστό σε απέρριψε... Είναι η κλασσική αντρική παπαρια (μερικών αντρών, μην παρεξηγηθώ) που όταν κάποια απορρίψει το πουλάκι σας είναι ανοργασμικη κομπλεξικη, προβληματική και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Λάθη που νομίσαμε σωστά, σωστά που αποδείχθηκαν λάθη, δεν ξέρω τι σημασία έχουν τώρα πια.
    Όλα ήταν μεγάλα και υπέροχα μαθήματα, ειδικά τα λάθη, να τα λέμε αυτά!
    Σάς φιλώ γλυκά όλους.
    Μπορεί και να μού λείψετε, μπορεί και όχι.
    Μπορεί και να σάς λείψω, μπορεί και όχι.
    Μπορεί και να τα ξαναπούμε, μπορεί και όχι.
    Εύχομαι η απάντηση σε όλα να είναι όχι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
    Η ζωή προχωρά και μαζί της προχωράμε κι εμείς, ως οφείλουμε, η ροή είναι ασταμάτητη.
    Να είστε όλοι καλά, να περνάτε όμορφα και να αγαπάτε, να χαίρεστε...
    Ένα ποίημα, ένα τραγούδι, που πολύ αγάπησα κι η ζωή μάλλον μου έμελλε να το κάνω πράξη.

    Με την σωστή εκτέλεση! 

    Σημ από το utube: 'Ενα δισκάκι 45 στροφών με την πιστότερη απόδοση των στίχων του Γιώργου Σεφέρη όσον αφορά στο ποίημα της Άρνησης.Παρότι η ηχογραφηση με τον Μπιθικώτση είναι αυτή που πέρασε στην μουσική μνήμη του κόσμου με τα χρόνια...ήταν ΛΑΘΟΣ!!!!Ο ποιητής στο ποίημα βάζει άνω τελεία στο "πήραμε την ζωή μας" και μετά έρχεται η λέξη "λάθος". Είχε τονίσει στον Μίκη να μην γίνει λάθος γιατί το νόημα αλλάζει, όμως στην ηχογραφηση με τον Γρηγόρη γίνεται το... λάθος με την λέξη "λάθος" και ακούγονται όλες μαζί οι φράσεις δίνοντας αντίθετο νόημα στο ποίημα!!!!
    Η παραπάνω εκτέλεση όμως παρότι η σωστή ελάχιστα ακούστηκε με την φωνή του βαρύτονου Γιώργου Μούτσιου. (Ακούστε μέχρι το τελος την "Αρνηση" για να δείτε τι είχε στο νου του ο μεγαλος μας ποιητής...)



    Namaste, motherfuckers λοιπόν...
     
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πλεονασμός. Το παστίτσιο σου και τα σουτζουκάκια σου είναι οργασμοί από μόνα τους  
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    Σουτζουκάκια???... ΣΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙΑ?????..