Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eurovision 2009

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 19 Ιανουαρίου 2009.

  1. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Τα δερματα που χρησομοποιουνται ειναι κυριως μοσχαρια και χοιρινα που ετσι κι αλλιως τα τρωμε. 'Η μηπως πρεπει να σταματησουμε να τρωμε κρεας για να εχουμε το δικαιωμα να μιλαμε για ζωοφιλια? πετρ-ελεος δηλαδη με την επιχειρματολογία σας ωρες ωρες...

    αντι να διαβαζεις μονο το λινκ, κανε και ενα κλικ να διαβασεις και το περιεχόμενο...

    α, δηλαδή επειδη θα το εκαναν ετσι κι αλλιώς, να μην αναφερουμε οτι τα κουνήματα των mainstream ρεντικολων και των οπαδών τους στοιχισαν τις ζωες 30000 σκύλων, ε; Και να αξιζανε τους πακτωλούς χρηματων που συσσωρεύουν, ουτε ενα σκυλι δεν αξιζει να θανατωθει για να μη θιγει η αισθητική των επισκεπτών τους...

    μμμ.. αν και ειμαι αρνητικά προδιατεθειμενος για οποιο reply κανει ο inco σε δικο μου ποστ, δεν νομιζω οτι το εννοει οπως το κατάλαβες.
     
    Last edited: 17 Μαϊου 2009
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    ..μα τελείως...
     
  3. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Eurovision 2009

    Τωρα να δεις που θα παει κι ευρωβουλευτης ο Catman με το κομμα των οικολογων να δεις καμαρι που θα εχουμε!!! 
     
  4. atasai

    atasai Regular Member

    Δεν αρνήθηκα σε κανέναν το δικαίωμα να μιλάει για ζωοφιλία, αλλά θα μου επιτρέψεις να δυσανασχετώ με αυτο το "έτσι κι αλλιώς", εφόσον δεν είμαι ένας από αυτους που κάνουν διακρίσεις ανάμεσα στα σκυλάκια και τα γουρουνάκια. [Για την ακρίβεια βρίσκω πολύ αστείο το πανικόβλητο και γεμάτο ζωοφιλία βλέμμα των μερακλήδων που σουβλίζουν αρνιά μπροστά στη θέα των Κινέζων που τρώνε σκύλους, αλλά αυτό είναι μια άλλη ανθρωπολογικού ενδιαφέροντος ιστορία].

    :-*

    Δεν σχολίασα την αναφορά σου στο γεγονός -αντιθέτως, ήταν κάτι που δεν γνώριζα- αλλά το ότι επιτέθηκες σε όσους βρίσκουν το θέαμα διασκεδαστικό. Είπα εξάλλου ότι βρίσκω την πρακτική θλιβερή, όπως και αυτες που είχαν γίνει στην Ελλάδα (αν και για να είμαι ειλικρινής, παρότι η δράση μου δεν περιορίστηκε σε αναφορές σε κάποιο φόρουμ, δεν επιτέθηκα ποτέ σε κανέναν που κάθισε μπροστά στην τηλεόρασή του να παρακολουθήσει τους Ολυμιακούς). Τα χρήματα τα συσσώρευσαν από όλους μας, είτε κάτσαμε να το δούμε είτε όχι, μέσω των λογαριασμών. Προσωπικά με απωθεί το συγκεκριμένο θέαμα, αλλά δεν θεωρώ ότι όποιος αρέσκεται σε αυτό είναι περισσότερο ένοχος για την θανάτωση των αδέσποτων.

    Τα δικά μου επιχειρήματα μπορεί να είναι "πετρέλεος", τα δικά σου πάλι ήταν ατυχής συναισθηματικός εκβιασμός. Να φας όλο το φαγητό σου σήμερα, υπάρχουν παιδάκια που δεν έχουν να φάνε!

    Αυτά.. και αποχωρώ από το νήμα (1) γιατί δεν άπτεται της συγκεριμένης θεματολογίας και (2) επειδή δεν έχω κάποιο χόμπυ να εμπλέκομαι σε προσωπικές αντιπαραθέσεις χωρίς νόημα.
     
  5. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Αλλο η επιλογη τροφης (ειδικα οταν μιλαμε για ειδη που ειναι τα λιγοτερα πιθανα προς εξαφάνιση), και αλλο η θανατωση ζωων για γουνες, μπότες, τσάντες, γυναικεια αξεσουαρ [ως επι το πλειστον], ασεξουαρ, και πολύ χειρότερα η θανατωση ζώων για τη μη προσβολή της αισθητικής του καθε σκατοφλωρου τουρίστα ή τη προβολή της καθε κωλοχώρας. μην τα κανεις ολα ισωμα.
    Πάσο.

    FYI, δε πετάω ποτέ φαγητό, εκτος κι αν ειναι μουχλιασμένο. Και για τα παιδακια που πεινανε κανω οτι μπορώ. χρησιμοποιώ μυαλο και στομα και φωναζω. Αυτα να τα πεις σε κανενα αναισθητο που δεν κανει ουτε αυτο.
     
    Last edited: 18 Μαϊου 2009
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    Και επειδή,τα πάντα είναι θέμα συνεννόησης και διαλογου έσβησα κάποιες τελευταίες απαντήσεις προς τον James Bondage ,συνάπτοντας σχέση ειρήνης στο εξής(καλώς εχόντων των πραγμάτων..)  
     
  7. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    ποιόν/ποιά θα θέλατε να δείτε του χρόνου στη eurovision?
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    εμένα..
     
  9. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    elfcat στο εύχομαι  
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

      
     
  11. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    οχι πια...

    γκρρρ.. δε μπορω να κανω edit το συγκεκριμενο ποστ για καποιο λογο...
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    Την Τάμτα.Επίσης θα ήθελα κομμάτι με ελληνικό στοιχείο μέσα..