Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eurovision 2009

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 19 Ιανουαρίου 2009.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    Τον ήπιαμε,αλλά δεν πειράζει.Όντως είχαμε δυνατούς αντιπάλους.Σαπφώ σκάσε!   
    Τουλάχιστον χάρηκα που δεν πήγαν Ξινογαλλιά και Μάλτα τόσο καλά όσο το ΄θελαν.. είχα κάτι να χαρώ!  

    Ως προς τα υπόλοιπα και για τον jimboy.Είδες κανέναν εδώ να προπαγανδίζει;Είδες κανέναν εδώ να προβάλλει το διαγωνισμό ως υπέρτατη εθνική κατάσταση;Λίγα σχόλια για τα τραγούδια κάνουμε,χωρίς ιδιαίτερες αναλύσεις και χωρίς κανενός είδους eurofreak φανατισμό.Τι θες και πετάγεσαι και αντιδρας συνέχεια και μάλιστα ρωτάς γιατί είναι κακό να λες την αποψη σου όταν ζήτησα εξ αρχής να μην υπάρχει αντίλογος στο νήμα αυτό.Άμα στον παρουσίαζα σαν τη λαμπρότερη των καλλιτεχνικών εκδηλώσεων και σου φιλοσοφούσα γύρω απ΄αυτό ,τοτε ναι,ας αντιδρούσες.Αλλά κάθεσαι και δείχνεις τον προβληματισμό σου σε μια σειρά λακωνικά μηνύματα που δεν έχουν ιδιαίτερη συνοχή κιόλας.Θες να δειξεις πόσο προβληματισμένο και ανήσυχο πνεύμα είσαι;Κάνε το κάπου αλλού και χωρίς να το πολυκουράζεις,για να μη μας πολυκουράζεις αντίστοιχα.
    Και η αντιπροβολή σου είναι προσβλητική και δείχνεις και ασέβεια σε μια επιθυμία μου,ιδιαιτερα όταν στο είχα πει και προσωπικά δεδομένου πως έχουμε μια τυπικά καλή προσωπική κιόλας σχέση.

    Εν τέλει.Το αν είμαι γιουροβιζιονίστας,ρηχός,επιφανειακός,κενός και πιόνι του συστήματος αφορά εμένα και μόνο .Υπάρχουν νήματα αμέτρητα για το αμέτρητο και δαιδαλώδες βάθος της ψυχής και παμπολλά φιλοσοφικά fora.Τέλος και ευχαριστώ...
     
  2. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    ΜΠΑΑΑΑΜΜΜ

    /me έσκασε

     
     
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Eurovision 2009



    Σιγά και να μην είσαι-απλά μαζί μου λίγο υπερβολικό σε βρίσκω. ξέρεις ότι κακή προέρεση δεν έχω και μια χαρά γουστάρω να κερδίζει ο Σάκης(και η Καλομοίρα ακόμη περισσότερο).

    Περι της επιθυμίας για μη αντίλογο δεν διάβασα οπότε και σόρυ-αν τόχα διαβάσει δεν θάχα γράψει(κι αυτό το ξέρεις νομίζω).

    απλά μου την έχει δώσει με αυτό που συμβαίνει* αυτές τις μέρες(ίσως και να συμφωνείς και λίγο μαζί μου) και είπα δυο λόγια - βρήκα και έγραψα.



    *κράτα σαν δεδομένο ότι αισθάνομαι(και όχι μόνο εγώ) ότι μου επιβάλλεται θέλω δεν θέλω-και σαφώς αυτό δεν έχει να κάνει με το νήμα.
    Απλά μια πρόταση μου για τους γιουροβίζιονικούς(δε χωρά μεσα στο νήμα τί λες ):πάρτε λίγο απόσταση απ όλο αυτό μπας και εξυγιανθεί, ώστε να μπορούμε να το χαρούμε όλοι, χωρίς να μας επιβάλλεται να βλέπουμε τα μούτρα όλων αυτών των ηλίθιων.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν μπορώ να το χωνέψω ό,τι πήραμε την 7η θέση  ο κούκλος μου ήταν τέλειος,εξαιρετικός!
    Δεν πειράζει,so must go on 
    To τραγούδι της Ισλανδίας μου άρεσε πολύ,όπως και της Ισπανίας άξιζε αρκετά,το united kingdom αδικήθηκε,το Azerbaijaν πολύ καλό(τι πόδια θεέ μου) 
    H τουρκία δεν άξιζε τη θέση:icon_no2:
    Ο νορβηγός δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα,ήταν ένα εναλλακτικό, ρομαντικό... αέρινο song,whatever...αλλά δυστυχώς έκανε τη διαφορά.

    p.s Kαι του χρόνου! 
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009


    Σου είχα κάνει παρατήρηση και εδώ και στο είχα πει και σε ένα meeting..Οπότε θεωρώ ότι το ήξερες..


    Πάρε τηλέφωνο στον Alpha και στο Star αν σε ενοχλεί η προβολή του θέματος.Αν και απ' ότι βλέπω μιλάς για κενά-ανούσια πράγματα κτλ κτλ Διάβασε τις πρώτες σου απαντήσεις εδώ και δες αν ταυτίζονται με αυτό που γράφεις τώρα.Jimako..μην το πολυσυζητήσουμε..οκ?Ευχαριστώ..
     
  6. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Eurovision 2009

     
     
  7. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Eurovision 2009

    Συγκινήθηκα.Στη χώρα με την μεγαλύτερη παραγωγή και αγορά γουνών ,θυμηθήκανε πως υπάρχουν και αδέσποτα.. Όντως για τον πούτσο..
    .. μα τελείως;..


    Άλλος κανείς;
     
  9. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Eurovision 2009

    Ρε συ ινκο πραγματικα σε συμπαθω και σε εκτιμω. Ωρες ωρες ομως γιατι γινεσαι τοσο αναισθητος; Αν αληθευει δηλαδη αυτο ,μηπως θα επρεπε οντως να τα παρουμε στο κρανιο; και οκ εδω ειναι ενα νημα που θα κουβεντιασουμε τα καλα της eurovision θα κουτσομπολευσουμε και λιγο ...αλλα δεν εχει αλλο νημα για να πουμε καποια πραγματα που μας πειραξαν. Ειναι τοσο κακο να τα πουμε εδω;

    Λοιπον αν και γραφικος κουλτουριαρης, ειδα χθες το διαγωνισμο. Καποια στιγμη που χρειαστηκε να μεταφερθω απο ενα μερος στο αλλο για να μην χασω ουτε μισο τραγουδι εβαλα ΕΡΑ και ακουγα απο εκει.


    Ο Σακης λοιπον ηταν αψογος σε αυτο που παρουσιασε. Μπραβο του. Ειναι δυσκολο να χορευεις τοσο εντονα, να πηδας στον αερα και να μην χανεις ουτε μια νοτα. Τωρα το κομματι ηταν αυτο που ηταν. Χαζομαρα. Και δεν θα καταλαβω ποτε το γιατι. Γιατι πρεπει παντα να στελνουμε ενα τραγουδι με Αγγλικο στιχο με beat και με χορογραφια του Φωκα Ευαγγελινου ή του Μεταξοπουλου; Αφου την εχουμε ξαναπατησει και ειδαμε οτι δεν παιζει κανενα ρολο στο αποτελεσμα. Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν καλα κομματια στη Εurovision. Λεω οτι επειδη ειμαστε στοκοι δεν θα ακουσουμε ποτε καλα τραγουδια απο τη χωρα μας. Η Σερβια γιατι δυο χρονιες πηρε τοσο καλη θεση και δεν ειχε ουτε ενα αγγλικο στιχο στο τραγουδι της; Σαμπως ειχε χορευτικο; Τιποτα. Ειχε απλα ομορφο τραγουδι. Αυτο δηλαδη που δεν εχουμε εμεις. Ο πιτσιρικας που βγηκε ηταν φατσα και συμπαθεστατος. Και τα ειπε πολυ καλα. Κατα τα αλλα ενα παιδικο τραγουδακι. Εγω ψηφισα την Μαλτα. Η χοντρουλα ειναι φωναρα. Η Ισλανδια ειχε κομματαρα. Ο Βεμπερ μπορουσε να γραψει καλυτερο κομματι . Ομως ειχε πολλα καλα σημεια και η κοπελια το εσκισε. Η ρωσσιδα πρεπει να ηταν καλη. Διστυχως δεν καταλαβαινα τι ελεγε το τραγουδι για να με αγγιξει η ερμηνια της. ΡΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ ΜΕ ΤΟ CROP ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ; Πως εμεινε ασχολιαστο αυτο; Πριν απο το crop να πω οτι το κομματι ειχε φανταστικη ενορχηστρωση και στοιχεια jazz. Αλλα παραλληλα ηταν και δροσερο.
    Η Κυπρος απορριφθηκε,ε; Για ποιο λογο δεν μας ειπαν....... μηπως η πιτσιρικα ηταν πολυ καλη για τον συγκεκριμενο διαγωνισμο; Να! Αυτες οι μαλακιες γινονται αλλα αντι να το παρουμε αποφαση οτι το τελευταιο που παιζει τελικα ρολο σε αυτον τον διαγωνισμο , ειναι το ιδιο το τραγουδι, εξακολουθουμε να στελνουμε χαζομαρουλες εμπορικες. Γιατι δεν στελνουμε αληθεια κατι καλυτερο και με ελληνικο στιχο;
     
  10. atasai

    atasai Regular Member

    "Να δεις πόσα ζωάκια έχουν πεθάνει για να γίνουν μαστίγια και κορσέδες...! Συνέχισε εσύ να μιλάς για bdsm. " Αυτό θα είχε σίγουρα μεγαλύτερη συνοχή και θα είχε ίσως και κάποιο πρακτικό αποτέλεσμα σαν πρόταγμα (λιγότερες αγορές δερμάτινων sex toys, λιγότερα νεκρά ζωάκια).

    Αλλά πώς σχετίζεται η διασκέδαση κάποιου με την eurovision με τον θάνατο των αδέσποτων;

    Οποιοδήποτε γεγονός θα είχε ως στόχο (ή μήπως σκοπό) την διεθνή προβολή της Ρωσίας, το ίδιο αποτέλεσμα θα είχε. Το πρόβλημα δεν είνα το συγκεκριμένο event αλλά η κουλτούρα των Ρώσων και των τουριστών. Αλήθεια, με τους άστεγους τι κάνανε; (Στην Ελλάδα στους Ολυμπιακούς είχαν στήσει παρόμοιες θλιβερές επιχειρήσεις που μετέφεραν άστεγους και ναρκομανείς σε αυτοσχέδιες φυλακές.)

    @Incomplete: είπες να μην εμφανιστούν κουλτουριάρηδες και γραφικοί. Το κουλτουριάρα το αποποιούμαι, το γραφική, με τους mainstream οικολόγους να πιάνουν 4,2% στις δημοσκοπήσεις για τις Ευρωεκλογές, επίσης.  
     
    Last edited: 17 Μαϊου 2009
  11. pure_pleasure_seeker

    pure_pleasure_seeker Regular Member

    Έλα, μην κάνετε έτσι. Δε χάθηκαν όλα. Υπάρχει και το φεστιβάλ του Σαν Ρέμο!  

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Eurovision 2009

    atasai +100000000 & respect !   Μέγιστο τάπωμα!  
    pure pleasure seeker  
    Extreme32: Άλλο να πεις τι δε σου άρεσε και να το κρίνεις και άλλο να βγαίνεις σαν τον Μιαούλη του πνεύματος και να κάθεσαι να κουλτουροκατηχείς ενάντια στον κάλπικο εκείνο θεσμό,ειδικά όταν κανείς δεν τον εξιδανικεύει.Μουσικούλα και πανηγυράκι είναι και το γουστάρουμε.Κανείς δεν είπε κάτι περισσότερο.Έχει μεγάλη διαφορά πιστεύω και το καταλαβαίνεις.Πρέπει κάποιοι να μάθουν να σέβονται τα αυτονόητα κόντρα στην ανασφάλεια και την αντιπροβολή που επιβάλλει η μάταιη τούτη κενωνία!