Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Evil thread (For Thy is the Kingdom)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Elysium, στις 26 Φεβρουαρίου 2009.

Tags:
  1. subversion

    subversion Regular Member

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Ωδή Εις Τα Διάφανα Κρίνα
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

     ​
     
  3. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Λίγα, απο τα πολλά που μου την δίνουν:

    1. Το Στραβοκομμένο χαρτί τουαλέτας

    2. Οι λερωμένες συσκευασίες απο σαμπουάν - αφρόλουτρα

    3. Όταν ο σουβλατζής δεν ξέρει να τυλίγει το σουβλάκι η φτιάχνει αραιή τη σός η την μουστάρδα και τρέχουν τα ζουμιά κάτω και επάνω στα ρούχα
    σου..

    4. Όταν πηγαίνεις σε μιά δημόσια υπηρεσία η σε κάποιο μαγαζί και δεν σε εξυπηρετούν γρήγορα.. (παίξε τα χεράκια σου παιδί μου, έχουμε κι άλλες
    δουλειές)...

    5. Όταν είσαι με το αυτοκίνητο εν κινήσει και ο μπροστινός πλένει το παρμπρίζ του, με αποτέλεσμα να πιτσιλάει και το δικό σου.. (σιγά ρε ζώον!)

    6. Όταν πάς να περάσεις με το μηχανάκι απο ένα δρόμο και κάποιος πλένει το αμάξι του με το λάστιχο, με αποτέλεσμα να έχει κάνει τον δρόμο λούτσα
    και να κοντεύεις να φάς σάβουρο.. ( βενζινάδικα δε έχει?)

    7. Όταν κάθεσαι στο λεωφορείο και ο διπλανός σου έχει φάει τέσσερις σκελίδες σκόρδο..( και σού΄ρχετε να του χώσεις σφαλιάρα)..

    8. Όταν είσαι στο λεωφορείο όρθιος και ο διπλανός-η σου, κρατιέται απο την λαβή και δεν έχει ανακαλύψει ακόμη τις μασχαλοκολώνιες (roll on)..(πφφφ)

    9. Όταν πηγαίνεις σε ένα ταχυφαγείο και τσικουνέυονται τις χαρτοπετσέτες..( βάζουν μέσα στη σακούλα μόνο μία)..

    10. Όταν μπαίνεις στο ταξί και ο ταξιτζής σου πιάνει την πάρλα.. ( και λέει και ψέμματα)

    11. Στο γυμναστήριο, όταν κάποιος-α πιάνει ένα όργανο για κανα μισάωρο και βάλε (λές και είναι του παππού του), και που όταν τελειώνει το σέτ, συνεχίζει να κάθετε..

    12. Όταν είσαι στην καφετέρεια - ταβέρνα και κάποιος απο τη παρέα σου πετάει στο τασάκι, ζελατίνες απο τσιγάρα και τσίχλες..

    13. Όταν είσαι σε μαγαζί και απο διπλανό τραπέζι, κάποιος-α, μερακλώνεται και αρχίζει να ρίχνει άριες.. (και είναι και φάλτσος-α..)

    14. Όταν είσαι σε καφετέρεια και κάποιος ανάβει πουρο και σκυλοβρομάει..

    15. Όταν βγάζει κάποιος-α το σκυλάκι βόλτα και χέζει όπου νά΄ναι.. ( μάζεψε τα σκατά μαλάκα, μην τα μαζέψω εγώ και τα πετάξω στο σπίτι σου)..

    16. Όταν κάποιος περνάει απο δίπλα σου και ρίχνει ροχάλα..(στα μούτρα σου παλιομαλάκα)..

    17. Όταν είσαι στο αμάξι, περιμένεις να ανάψει πράσινο και καθυστερείς δύο δευτερόλεπτα να ξεκινήσεις και ο μαλάκας απο πίσω κορνάρει..

    18. Όταν είσαι στη παραλία και κάποιοι πάιζουν ρακέτες και σου έρχεται συνέχεια το μπαλάκι πάνω σου..(σώστε το είδος ρακέτα-ρακέτα)

    19. Όταν είναι Κυριακή και κοιμάσαι και ξαφνικά μέσα στην γαλήνη, ακούς τις καμπάνες της εκκλησίας ντάν ντούν, ντάν ντούν..(τι έγινε ρε παιδιά πέθανα και δεν το κατάλαβα?)..

    20. Οι πωλητές που κάνουν άγρα πελατών στα πεζοδρόμια.."έλα φιλαράκι να δείς κάτι πουκάμισα που έχω"..

    21. Όταν είσαι σε κάποιο μαγαζί και παραγγέλνεις κρασί και ο σερβιτόρος στο φέρνει ανοιγμένο..(και που ξέρω γώ τι έβαλες μέσα ρε, πάρτο πίσω)..

    22. Όταν απολαμβάνεις το καφεδάκι σου και κάποιος δίπλα παίζει το μπεγλέρι του, τοκ, τοκ, τοκ τοκ..και σου σπάει τα νεύρα..

    23. Όταν σου σερβίρουν προτηγανισμένες πατάτες.

    24. Όταν πηγαίνεις σε μιά έκθεση ζωγραφικής - γλυπτικής και βλέπεις κάτι εκτρωματα π.χ. ένα μάτι πάνω σε ένα χέρι το οποίο στηρίζεται σε μιά καμήλα, και όλο αυτό το αποκαλούν "τέχνη".

    25.Όταν τρώς με κάποιον-α και μασουλάει το φαγητό σάν κατσίκα και ακούγεται το στόμα του, πλάτς, πλάτς, πλάτς..

    26. Όταν κάποιος-α ξύνει με κουτάλι, υπολείμματα φαγητού που είναι κολλημένα σε τηγάνι και ακούς το χχχρρτς, χχρρρτς, χχχρρρτς..

    27. Όταν ακούς τους πολιτικούς στην τηλεόραση να χρησιμοποιούν φράσεις ακατανόητες για τον απλό λαό όπως π.χ. "φαλκυδεύουν" "Δημαγωγία" κλπ. (μιλήστε απλά ρε παλιομαλάκες να σας καταλαβαίνει ο κόσμος)..

    28. Όταν σε σταματάνε οι μπάτσοι για έλεγχο και άν είσαι άντρας σου πουλάνε τσαμπουκαλίκια και στην περίπτωση που είσαι γυναίκα παριστάνουν τους "γκόμενους"..

    29. Όταν κάνεις σέξ με κάποια-ον και σου λέει συνεχώς "πές μου λόγια, πές μου λόγια".. (ε, ωραία είπα μία, είπα δύο, τί θα κάνουμε διάλογο θα ανοίξουμε η θα πηδηχτούμε?)..

    30. Όταν βρίσκεσαι σε μιά παρέα για πρώτη φορά και σε ρωτάνε "εσύ με τί ασχολείσαι?" ( Γιατί των μυστικών υπηρεσιών είσαι ρε?)..

    31. Όταν έχεις πάει με την οικογένεια σου για μπάνιο στην παραλία και ο άλλος δίπλα το παίζει γυμνιστής.. ( άντε μάζεψε την ψωλή σου ρε, έχουμε και μικρά παιδιά)..

    32. Οι μαλακίες που λένε μερικοί απο τους παλαιότερους, π.χ. " τι το τρώς αυτο το πράμα? δεν ξέρετε να τρώτε ρε", ή "εγώ στην ηλικία σου έστηβα και την πέτρα", "εμείς παλιά γαμούσαμε και δέρναμε" κλπ.. (σιγά ρε μάγκα, εγώ ένα ξέρω, οτι παλιά που δεν σας καθόταν εύκολα οι γκόμενες, οι αδελφές είχαν βρεί την χαρά τους..)

    33. Η φάτσες του Βερύκιου(ποντικομαμή) και του Αυτιά..

    34. Όταν βλέπεις να φοράνε γυαλιά με λευκό σκελετό..

    35. Όταν μιά κοπέλα φοράει γκλίτερ, λίπ γκλός, ψεύτικες βλεφαρίδες και πολύ ρούζ (όλα αυτά μαζί)..

    36. Οι φάτσες των πολιτικών.

    37. Να είσαι σε "κιριλάτο"ιταλικό εστιατόριο και να βλέπεις να κόβουν την πίτσα με το μαχαιροπήρουνο. (πάρτη με τα χεράκια και φάτη, δεν θα σε παρεξηγήσει κανένας)..

    38. Όταν είσαι στον κινηματογράφο, βλέπεις το έργο(ειδικά θρίλερ) και κάποιοι το κάνουν γήπεδο.. (θα σκάσετε επιτέλους να δούμε την ταινία?)

    39. Με τους "νταβατζήδες της παρέας" δηλαδή με αυτούς που αποφασίζουν συνεχώς που θα πάει η παρέα και τί θα κάνει..( άι γαμήσου ρε, έχουν και οι υπόλοιποι γνώμη)..

    40.Όταν σου φέρνουν το φραπόγαλο και εκεί που με ανυπομονησία τραβάς την πρώτη τζούρα, αντιλαμβάνεσε οτι το καλαμάκι είναι τρύπιο..(γαμώ την πουτάνα μου)..

    41. Όταν σού΄ρχετε για σέξ η-ο συντροφός σου και έχει αδειάσει πάνω της-του μισό μπουκάλι άρωμα (πούφφφ θα σκάσω..)

    42. Όταν βλέπεις με κάποιον τηλεόραση και κάνει συνεχώς ζάπινγκ και συγκεκριμένα με γρήγορο ρυθμό, ουτωσώστε να μην προλαβαίνεις να δείς τα κανάλια..( πιο σιγά ρε μαλάκα, ζαλιστήκαμε)..

    43. Όταν είσαι πεζός και διασχίζεις την διάβαση και ο μαλάκας με το αμάξι, αντί να κόψει πατάει περίσσότερο γκάζι..( σιγά ρε μάγκα θα μας πατήσεις?)

    44. Όταν είσαι σε καφετέρεια η σε οποιοδοίποτε μαγαζί, πηγαίνεις στο μπάνιο πατάς το ντισπένσερ και το χειροσάπουνο έχει τελειώσει..

    45. Όταν είσαι σε χώρο με πολλά άτομα και κάποιος απο τους παρευρισκομένους μιλάει πιό δυνατά απο όλους (κατέβασε το volume ρε μεγάλε, εσένα θα ακούμε όλη την ώρα?)..

    46. Τα βλακώδη σήριαλ (Μυστικά της Εδέμ κλπ)που μας δείχνουν τι τραβάνε οι ταλαίπωροι οι δικηγόροι, οι γιατροί και οι εργοστασιάρχες..( δε μας χέζετε ρε, εδώ πεινάμε)..

    47. Ο γείτονας που σε κοιτάει σαν να θέλει να σε σκοτώσει, επειδή του "πήρες" και καλά την θέση πάρκινκ..(τι κοιτάς ρε μαλάκα, του παππού σου είναι ο δρόμος?)..

    48. Όταν κάποιος σε απειλεί οτι θα σου κάνει μήνυση..(την απάντηση την ξέρετε..)

    49. Όταν δίνεις στον περιπτερά πενηντάευρο, αυτός σε κοιτάει με μισό μάτι και σου λέει με μαγκιά: "ψιλά δεν έχουμε?".. ( όχι ρε μαλάκα δεν έχουμε, εγώ δηλαδή που να παω να το χαλάσω στην τράπεζα?)

    50. Όταν βαδίζεις με το αυτοκίνητο και βγάζεις αλάρμ για να παρκάρεις και αυτός που έρχεται απο πίσω χώνεται στην θέση..( έχει κι άλλα έξυπνα παιδιά η μανούλα σου?)

    51. Όταν σου κάνουν οι συγγενείς επίσκεψη και ξεχνάνε να φύγουν..(Αρμένικη Βίζιτα)..

    52. Όταν πας να πιείς ποτό και ο μπάρμαν-μπαργούμαν σε κοιτάει με ύφος χιλίων καρδιναλίων..(τι έγινε ρε μόρτη-σα επειδή στην πέφτουν κανα δυο ψώφιες-οι νομίζεις οτι είσαι και κάποιος-α?)

    53. Όταν στη γιορτή σου, σου κάνουν δώρο Ballantine's αγορασμένο απο το μάρκετ και η συσκευασία έχει και ποτηράκια δώρο..(τι είναι αυτό ρε? σου έχω φέρει εγώ στην γιορτή σου ποτέ τέτοια μαλακία?)

    54. Όταν πίνεις το καφεδάκι σου ήρεμα κι ωραία και πλακώνουν ο ένας μετά τον άλλον οι επαίτες και οι παλνόδιοι πωλητές( cd, μπιχλιμπίδια και άλλες βλακίες)..

    55. Όταν βλέπεις άντρες να χορέυουν τσιφτετέλι και να κουνάνε τον κώλο τους πέρα δόθε σαν να μασάει τσίχλα..

    56. Με τους "έξυπνους" στις ουρές, στις υπηρεσίες στα ιατρεία κλπ που πάνε να σου φάνε τη σειρά λέγοντας το κλασικό: "δυό κουβέντες θα πώ και θα φύγω" (και μετά κάθονται καμιά ώρα)..

    57. Όταν κάθεσαι στο μπάρ και ο διπλανός ανοίγει σιγα-σιγά χέρια πόδια κλπ, για να κερδίσει χώρο (ιμπεριαλιστική πολιτική του μπάρ)..

    58. Όταν βλέπεις άντρες να φοράνε σαγιονάρες η σανδάλια (στυλ jesus christ)..

    59. Όταν μια φαινομενικά ταλαίπωρη γριά η γέρος σου ζητάει μιά εξυπηρέτηση, εσύ τον-την βοηθάς και μόλις κάνει την δουλειά του-της σε σχολιάζει κι απο πάνω, π.χ. "αφου είσαι τόσο καλό παιδί, τί τα θές αυτά τα σκουλαρίκια?" ( αι στο διάολο μωρί κολόγρια, εγώ φταίω που σε βοήθησα)..

    60. Όταν ο άλλος-η σου την πέφτει με παλιομοδίτκους και ξεπερασμένους τρόπους, π.χ. "σε ξέρω απο κάπου?"

    61. Όταν σε ρωτάνε "τι έγινε, ήρθες?" (αφού με βλέπεις, τί ρωτάς?)

    62. Όταν πάει κάποιος να ανάψει το τσιγάρο του, χρησιμοποιόντας το δικό σου τσιγάρο και σου χαλάει την
    κάφτρα..

    63. Όταν βλέπεις κάποιους να περπατάνε στο δρόμο γρήγορα και συγχρόνως να μιλάνε στο κινητό (και
    συγκεκριμένα με το handsfree)..

    64. Όταν πηγαίνεις σε έναν συγκεκριμένο προορισμό, παρέα με κάποιο άτομο και αυτός "κολλάει" συνεχώς στις
    βιτρίνες (ουφ.. ποτέ δεν θα φτάσουμε)..

    65. Οι μηχανόβιοι που φοράνε άσπρα κράνη..( μην τα αγοράζετε ρε γαμώτο..σας περναμε για μπάτσους και
    τρομάζουμε)..






     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Ωχ, εσύ πρέπει να έχεις νεύρα όλη μέρα,
    αν τα παραπάνω είναι "λίγα" από τα πολλά που σου τη δίνουν! 
     
  5. Master D

    Master D Regular Member

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    μήπως να έγραφες αυτά που δεν σου την δίνουν, για εξοικονόμηση χρόνου το λέω Savazios την καλήμερα μου
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. obeisant

    obeisant Guest

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Aχ κουράστηκα!! Έχεις δοκιμάσει απλά να μείνεις σπίτι σου?? θα γλτώσει πολύς κόσμος απο το ξέσπασμα σου!!χαχα...  (ελπίζω να έχεις τουλάχιστον λίγο χιούμορ!!)
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Καλημέρα φίλε μου.. Copy - Paste τα έκανα, 2 λεπτά υπόθεση.. Έχω φτιάξει ένα blog στο ίντερνετ και είναι ήδη δημοσιευμένα εδώ και πολύ καιρό...
    Σε πληροφορώ οτι έχω και πολλούς υποστηρικτές..  )

    ---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

     
  8. obeisant

    obeisant Guest

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

     
  9. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Είσαι σίγουρος;;;  

    Μπορεί να γελάνε επειδή φοβούνται  
     
  10. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Όχι.. Οι φίλοι μου είναι λίγοι και διαλεχτοί.. Είμαστε πολύ δεμένοι..Είμαστε ομάδα.. Και στεκόμαστε ο ένας στον άλλο έμπρακτα, όχι με λόγια..(ψυχική υποστήριξη, χρήματα κλπ). Με ξέρουν και τους ξέρω καλά και υπάρχει Αγάπη μεταξύ μας.. Λογικό είναι όταν έχεις τόσο στενή επαφή με κάποιους, να εξιδανικεύουν ακόμη και τα τα ελαττώματά σου..
     
  11. Master D

    Master D Regular Member

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Να πω την αλήθεια περίμενα σήμερα να δω την λίστα να μεγαλώνει...

    65. Οι μηχανόβιοι που φοράνε άσπρα κράνη..( μην τα αγοράζετε ρε γαμώτο..σας περναμε για μπάτσους και
    τρομάζουμε)..

    66. Μου την δίνει ο Μaster D


    ευτυχώς έχεις χιούμορ  
     
  12. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Evil thread (For Thy is the Kingdom)

    Sorry για τη τρομαρα,
    αλλα και οι μπατσοι μας περνουν για συναδελφους, και δεν απλωνουν το χερι να σταματησουμε για ελεγχο