Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Extreme = bdsm ???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος tangerine, στις 18 Μαϊου 2007.

Tags:
?

Ακραια θεματα ανηκουν στο χωρο του bdsm?

  1. Ναι, και μου αρεσει να τα κανω και ο ιδιος/α

    11 vote(s)
    57,9%
  2. Ναι, και μου αρεσει να τα βλεπω

    1 vote(s)
    5,3%
  3. Ναι, αλλα με αφηνουν αδιαφορο

    2 vote(s)
    10,5%
  4. Οχι

    4 vote(s)
    21,1%
  5. Δεν ξερω

    1 vote(s)
    5,3%
Multiple votes are allowed.
  1. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Extreme = bdsm ???

    Ρε φιλε με εριξε το βιντεακι σου.
     
  2. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Extreme = bdsm ???

    Απο τη στιγμη που δε κρεμονται στα περιπτερα δε νομιζω τα παιδια να διατρεχουν ιδιαιτερο κινδυνο ουτε επισης πιστευω οτι θα "εθιστουν" αν δεν εχουν το σπορο μεσα τους.Υπαρχουν τοσα αλλα πραγματα που δε πρεπει να βλεπουν τα παιδια που δε πιστευω οτι ενα κομικ με αστεια σχεδον θεματολογια ειναι απο τα σημαντικοτερα.

    Και στη τελικη ποιοι ειμαστε εμεις που θα αποφασισουμε τι πρεπει να εκδιδεται και τι οχι?
     
  3. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Extreme = bdsm ???

    Δεν ξερω για σενα αλλα μερικες φορες εγω νοιωθω σαν τον Γιοντα
     
  4. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Extreme = bdsm ???

    Γιοντα λεγοντας...?:alien:
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Extreme = bdsm ???

    Σε αυτό θα συμφωνήσω.
    Υπάρχουν αυτοί που που έχουν κάτι να πουν και όπως λες και συ φαίνεται η κουλτούρα τους και υπάρχουν και κάποιοι που απλά χρησιμοποιούν μια μανιέρα.
    Παρεπιπτόντως μήπως σας λέει τίποτα το όνομα Ross ? (γελάει) Άσχετο.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Extreme = bdsm ???

    ελπιζω να μην το πηρες οτι το ειπα απαξιωτικα .... σχετικα με την γυρω πργματικοτητα .... οπως με καλυψε απολυτα ο perfect_number , θεωρω οτι η φαντασια ειναι απλα φαντασια και εκει ειναι και η ομορφια της ... εαν προσπαθουσαμε να την κανουμε πραγματικοτητα , μπορει να μην μας εξεφραζε ουτε το ενα χιλιοστο απο αυτη ....
    οσο για τον dolcett ουτε και εγω τον θεωρω απο τους καλυτερους (μαλλον ο ποιο διαφημισμενος ειναι) , σε μια μεγαλη συλογη μου απο διαφορα extreme που μαζευω απο το νετ (μαζι με πληθος ιων) ... καποια απο αυτα ειναι αυτου του τυπου .... διασκεδαζω περισσοτερο με αυτους που προσθετουν και ατακες ως μπλακ χιουμορ ... πχ : http://sexyamazons.com/fenris/
    ... παντα σαν αστειο που κινειται στην προσπαθεια του ανθρωπου να διωξει τους φυσικους του φοβους χλευαζοντας τους ....
    σε καμια περιπτωση δεν σχετιζονται με τον χωρο ... ουτε τα δημιουργηματα ουτε οι δημιουργοι ουτε και οσοι πληρωνουν για να αγορασουν τα σχεδια τους ....
     
  7. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Extreme = bdsm ???


    Ναι ο κουτσικος με το σπαθι που κανει βζζζ βζζζ οταν το αναντευει στον αερα
     
  8. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Extreme = bdsm ???

    Ναι ρε Βρουτε! Και συ βαλτός εισαι!!
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κάποτε ξαπλωμένος σε ένα κολπάκι με τα πόδια ανοιχτά παρακολουθούσα τον ήλιο πως βυθιζόταν στην θάλασσα ... Σαν να άνοιγε ένα τεράστιο στόμα για να με γλύψει...
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Extreme = bdsm ???

    Από τότε που κάποιος με τέτοιες φαντασιώσεις διεγείρετε.
    Προσωπικά λατρεύω την φαντασίωση πως με παλουκώνουν, ή με κόβουν κομματάκια.
    Αν θάθελα να συμβεί αυτό στην πραγματικότητα? Και βέβαια όχι. Αλλά για μένα και αυτά όπως και πολλά άλλα ανήκουν στη σφαίρα των δικών μου ερωτικών φαντασιών στις οποίες δεν δεχομαι λογοκρισία όπως δεν δέχονται κάποιοι άλλοι λογοκρισία στο ότι θεωρούν ερωτικό να δένουν και να μαστιγώνουν.
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Απάντηση: Extreme = bdsm ???

    Σαφέστατα.

    Εγώ το δικό μου κομμάτι πάντως το προτιμώ μισοψημένο καθότι έχω αρκετά ερίσματα στη Γαλλική κουλτούρα.
    Να 'σαι καλά lara .Μ' έκανες και γέλασα.(με την καλή έννοια)
     
  12. Dolce

    Dolce Regular Member

    Re: Απάντηση: Extreme = bdsm ???

    Υπευθυνοι να μην το δουνε τα παιδια ειναι οι γονεις τους. Το λεω ως συνειδητοποιημενη μεγαλη αδερφη, ξαδερφη και (ευχομαι καποια στιγμη στο οχι πολυ μακρινο μελλον) ως μελλον γονιος. Συνυπευθυνη ως ενα βαθμο ειναι η πολιτεια που οφειλει να υποστηριζει προστατευτικους μηχανισμους (χωρις να φτανει στο επιπεδο της λογοκρισιας), οπως τα διαφορα software για safe surfing που ειναι ειδικα φτιαγμενα για να φιλτραρουν σελιδες με βιαιο ή σεξουαλικο περιεχομενο.

    Βεβαια ολα αυτα ποτε δε φτανουν. Και ευτυχως δηλαδη. Γιατι τα παιδια, μια και σ'αυτα αναφερθηκες, και περισσοτερες αμυνες εχουν απο αυτες που υποθετεις (με τηνπρουποθεση της ψυχικης τους υγειας και ενος υγιους οικογενειακου περιβαλλοντος -αλλιως την εχουν δυσκολα με ή χωρις κομιξ) αλλα και κυριως γιατι δεν κανει να ειναι απολυτως προστατευμενα απο την πραγματικοτητα της ζωης. Πρεπει να υπαρχουν τρυπες στη ζωη τους που να μπαζουν νερα. Θανατος, βια, σεξουαλικοτητα, αλκοολ, ναρκωτικα... Αντε και φτιαχνουμε εναν τελειο κοσμο, οπου τα παιδια δεν ερχονται ποτε σε επαφη με ολα αυτα. Και μια μερα ξυπνανε και ειναι 18 ή 21. Και ξαφνικα τι; Ξαφνικα ειναι ωριμοι ενηλικες; Με τι αμυνες και τι γνωσεις; Αμερικανιες ειναι αυτα. Στην Ελλαδα εχουμε πολυ μικρο προβλημα αλκοολισμου σε συγκριση με την Αμερικη γιατι εδω η γιαγια σου αμα ποναει το δοντι σου θα σου δωσει ουζο κι ο μπαμπας σου θα σου πει, πιες παιδι μου μισο ποτηρι κρασακι, ειναι πιο υγιες απο την κοκα κολα.

    Και επιπλεον... τον προσφατο δημοσιο απαγχονισμο που τον εδειξαν οι ειδησεις σε τρεις χιλιαδες επαναληψεις την ωρα αιχμης στη δημοσια τηλεοραση τα παιδια δεν τον ειδαν; Αυτα ειναι τα επικινδυνα πραγματα. Οχι η τεχνη. Αμα αρχισουμε να λογοκρινουμε την τεχνη λογω των οποιων "κινδυνων" μπορει να εμπεριεχει αν και εφοσον ερθουν σε επαφη με αυτη μη ωριμα ατομα (και δεν μιλαω καν για παιδια, για διαταραγμενους ενηλικες μιλαω), τοτε μπαινουμε σε χιτλερικα λουκια. (Πολυ τον ανεφερα αυτον σημερα και ανησυχω.)

    Θα συμφωνησω με οσα προειπωθηκαν περι διαφορας μεταξυ φαντασιωσης και πραγματικοτητας. Μια υγιης προσωπικοτητα μπορει να διαφοροποιησει τα δυο ή πρεπει να μαθει να το κανει. Το να καταπνιγουμε τις οποιες φαντασιωσεις ειναι το επικινδυνο, και αυτο που ωθει μια διαταραγμενη προσωπικοτητα στο να κανει πραξη την εγκληματικη φαντασιωση.

    Ως φαντασιωση τιποτα δεν ειναι extreme. Απολυτως τιποτα.

    My two cents.

    ΥΓ. Ευχομαι και ελπιζω να μη γινουν ποτε πραγματικοτητα πολλες φαντασιωσεις μου.   Ειδικα δε οσον αφορα ερωτικα κομιξ, αμα δεν ειναι "extreme" εμενα με ξενερωνουν.   Και παρεπιπτωντως, αν και λιγες οι γνωσεις μου επι του θεματος, θα συμφωνησω με τον Sweet Distress, ξεπερασμενος μου κανει ο Dolcett.