Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Feet and Not Only

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος mds, στις 12 Δεκεμβρίου 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Feet and Not Only

    Βεβαίως και δεν έχω πρόθεση να σου στερήσω καμμία χαρά tender lilly!!!!
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Feet and Not Only

    Φιλε mds σεβαστη η αποψη σου αλλα θελω να σεβαστης και την δικη μου αποψη που ειναι η εξης, δυο μηχανες στο ιδιο αυτοκηνητο που η μια παη μπροστα και η αλλη πισω θα κοψουν το αυτοκηνητο στα δυο,θελω να πω χωρις να σε προσβαλω οτι αυτο μηπως διχνη μια διχασμενη πρωσοπικοτητα, και ετσι δεν περνης ολλη την ομορφια και την απολαυση που μπορη να δοση σε ενα ατομο το bdsm εαν ειναι σταθερα σε ενα statous οτι και να ειναι αυτο? καλα να πορεβεσαι.
     
  3. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Feet and Not Only

    Βεβαίως και σέβομαι την αποψή σου γι' αυτό άλλωστε κάνουμε διάλογο και ανταλλάσουμε απόψεις! Καλό το παράδειγμα σου masterperris. Αλλα άμα αρχίσουμε έτσι καήκαμε. Τι εννοώ? Σκέψου ένα τραίνο intercity που έχει 1 μηχανή μπροστά που έλκει και 1 πίσω που ωθεί!
    Ομως δεν κόβεται στη μέση αλλά...πάει πιο σταθερά και πιο γρήγορα!
    Σκέψου ένα καράβι με 2 μηχανές που η μία πάει μπροστά και η άλλη πίσω! Τι γίνεται τότε?
    Απλά ο καράβι γυρίζει πιο γρήγορα! Αρα λοιπόν έτσι και εγώ γυρίζω από το ένα στο άλλο.
    Είναι απλά όμορφα έτσι..να έχεις τη δύναμη να αλλάζεις και να το χαίρεσαι!
    Να είσαι καλά...
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Feet and Not Only

    Και αν εση ομορφια μου του στερεις την χαρα οπως *θελη*να σε βλεπη με τα δικα του ματια και το νικ σου με κεφαλαια γιατι ετσι την εχη δη θα του το στερεισης ? Εχη δηλοση οτι ειναι και Μαστερ, και εση γληκια μου υποτακτικια δεν πρεπει να του στερισης αυτη την χαρα, ετσι δεν ειναι?
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Feet and Not Only

    Επειδη μου αρεση ο διαλογος μαζι σου φιλε θα συνεχισω.Το πρωτο παραδειγμα που εθεσες με το τραινο αποδικνειη αυτο που λεω εγω, γιατι δυο μηχανες αλλα ιδια κατευθηνσι σταθερα μπροστα αρα δεν κοβεται στα δυο. Το δευτερο τωρα παραδειγμα το καραβι, θα γυριζει κανοντας κυκλους γυρο απο τον εαυτο του δηλαδη δεν παη πουθενα, παντος αφου φιλε μου σε ευχαριστη εσενα αυτο που κανης σου ευχομαι να το απολαμβανης παντα στην υψιστη μορφη του.*Ζησε αυτο που θες οπως το θες εση*.Να εισαι καλα φιλαρακι.
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Feet and Not Only

    Δεν ειναι μονο αυτο ομορφια μου, ειναι οτι αμα εναλασεσαι απο το ενα ακρο στο αλλο ακρο οι διακημανσεις που δημιουργουνται στον ψυχικο σου κοσμο εναι φοβερες, στην αρχη φενονται ασυλιπτα ομορφες, αλλα οσο περναη ο χρονος διμιουργηται ενα τετιο μπερδεμα στο μιαλο, μια ερμαρφροδιτη κατασταση που στο τελος καταντας να εισαι μια διπροσοπη προσοπηκοτητα, και στην τελικη δυστηχυσμενος, αυτο το λεω γιατι εχω γνωριση στην Ολλανδια μερικα τετια ατομα που στο τελος καταντισαν να γινουν βανιλα για να ηρεμιση η ψυχολογικη τους υποσταση, συγνωμη φιλε αν γινομε σκληρος και σε στεναχορω αλλα το εχω δη με τα ιδια μου τα ματια απο ατομα που ζουν στην γενετηρα του bdsm την Ολλανδια, αλλα και παλη εση αν σου αρεση και δεν το κανης για να τημορησης ποτε το ενα ακρο της πρωσοπικοτητας σου και ποτε το αλλο, κανε το.Σε εβαλα στα βαθια νερα τωρα ετσι? δεν μιλαω για μηχανες βλεπης τωρα, αλλα για να μην γινης διχασμενη πρωσοπικοτητα,τελος παντων ασε με εμενα και κανε αυτο που γουσταρης, αν παντα νιοθης γεματος μετα απο καθε δοκιμη και των δυο ακρων, καλη πορεια φιλε.
     
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Feet and Not Only

    Μην τον βγαλουμε τωρα τον ανθρωπο ψυχοπαθη επειδη ως Μαστερ εχει καποια γουστα,τα οποια τολμαει να τα πει κιολας.
    Τουλαχιστον η καθε υποψηφια θα ξερει που βαδιζει και δεν θα βρεθει προ εκπληξεων οπως αρκετες φορες συμβαινει.
    Εξαλλου εμεις... οπως λεμε.... εχουμε ανοιχτες και προχωρημενες αποψεις
     
  8. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Feet and Not Only

    Thelma σ'ευχαριστώ που με καταλαβαίνεις! Το θέμα αυτό έχει πάρει μια τροπή παράξενη θα έλεγα γιατί κανείς μάλλον δεν μπορεί να καταλάβει το σκεπτικό μου.
    Για να χρήζει κάποιος ψυχολογικής υποστήριξης ή να είναι διχασμένη προσωπικότητα θα πρέπει να έχει και μια προδιάθεση γι'αυτό έτσι? Και βέβαια δεν του φταίει το βίτσιο του σε καμμία περίπτωση. Δηλαδή αυτοί που πάνε σε διάφορα fake shows που "ευτυχούν" ανάμεσα σε καπνούς, βυνίλια και φτερά τότε τι χρειάζονται? Μια φορά στο Λονδίνο πήγα και έφτανε να μην ξαναπάω και δεν θα συνεχίσω περί αυτού. Και υποτίθεται ότι ήταν και πολύ σκληρό...τι να λέμε τώρα!
    Εγώ απλά δήλωσα και πιστεύω ότι τα πάντα μέσα σε αυτό το παιχνίδι έχουν σαφή σεξουαλικό προσδιορισμό. Τουλάχιστον εγώ δεν ικανοποιούμαι με το να έχω μια γυναίκα ντυμένη υπηρέτρια να πλένει το σπίτι μου και το αυτοκίνητό μου. Αλλοι γουστάρουν έτσι και καλά κάνουν. Εγώ όμως όχι! αυτό σε εμένα δεν προσφέρει καμία, μα καμία ικανοποίηση. Και βέβαια κανείς μα κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει αν αυτό το "μεγάλο" βίτσιο μου με τα γυναικεία πόδια είναι υποτιμιτικό ή όχι.
    Μερικές γυναίκες θεωρούν ότι με το να της γλύφουν τις πατούσες οι άντρες είναι σκλάβοι τους. Συμφωνώ απόλυτα, αυτό το παιχνίδι περιέχει σαφώς χαρακτηριστικά "υπό".
    Ομως, ξαναρωτάω, αφού "σκλάβα είναι την κάνω ότι θέλω" τότε κάλλιστα μπορώ αυτό το γλύψιμο να το εφαρμόσω και ως κυρίαρχος, είτε της αρέσει είτε όχι!
    Μιλάμε για διπλή ικανοποίηση και όχι για διχασμό και διπλούς ρόλους έτσι όπως τέθηκε!
    Αν όμως λάβουμε υπόψη ότι οι μεγαλύτεροι ηθοποιοί είναι αυτοί που έπαιξαν με την ίδια άνεση κωμωδία και δράμα, ε... τότε τι να απαντήσω?
    Είπα ότι υποτάσσω και υποτάσσομαι και παρεξηγήθηκε τόσο πολύ τελικά! Είπα ότι αυτό μου λείπει τώρα και φάνηκε τόσο αλλόκοτο?
    Απλά δεν μπορεί ο κόσμος να καταλάβει ότι είτε έτσι είτε αλλιώς η απόλαυση είναι μοναδική!
    Τέλος, βλέπω πως μόνο οι γυναίκες καταλαβαίνουν τι εννοώ!
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Παρεξηγήθηκε μόνο από τους μη γνωρίζοντες mds και η γνώμη μου ως υποτακτικής γυναίκας είναι ότι δεν έχεις λόγο ν ασχολείσαι με τους μη γνωρίζοντες αλλά και ότι κάλιστα ο Μαστερ μπορεί να έχει φετίχ τύπου υποτακτικού.

    Έχουμε μερικά νήματα εδώ μέσα σχετικά και χθες το βράδυ είχα ανοίξει ένα αλλά το πήρε ο δαίμων της database υπομονή μέχρι να το ξαναγράψω ;-)
     
  10. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Feet and Not Only

    Ατιμη database!
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    mds .... σε κανενα δεν οφειλεις εξηγηση ... εκτος και αν πας για πολιτικος και γυρευεις ψηφους ... η δικη μου αποψη ειναι πως τα οσα περιγραφεις φωτογραφιζουν ενα switch στατους ... αλλα ξερεις τι ? ... γραψε στα ... σου την αποψη μου διοτι 99% ειναι λαθος !!! .... για χιλιους λογους .....
    Οτι επιθυμεις ειναι αυτο και παει και τελειωσε .. δεν χρειαζονται εξηγησεις ..
    οτι και αν θεωρω εγω .. την αποψη σου θα την κρινω ως αποψη ενος Μαστερ .
     
  12. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Μήπως τελικά mds πρέπει όντως να κατανοήσεις λίγο καλύτερα τι ορίζει το κάθε status;

    To Switch, "Διακόπτης" δηλαδή, είναι ο όρος που χρησιμοποιείται στο BDSM για να περιγράψεις αυτό που μας αναφέρεις πως απολαμβάνεις: Και τις δύο όψεις του νομίσματος. Και να κυριαρχείς, και να υποτάσσεσαι...

    Όχι μόνο δεν υπάρχει κάτι το "λάθος" σε αυτό που θες, είναι απόλυτα θεμιτό και δεν θα σε κατακρίνει κανείς για αυτό. Όσο για τα πόδια, είναι το αγαπημένο φετίχ της μεγάλης πλειοψηφίας εδώ μέσα. Για αυτό μην φοβάσαι, δεν είσαι μόνος.

    Απλά το "Master" στην δική σου περίπτωση, σε υποτιμάει, εξ' ου και οι αντιρρήσεις που διάβασες. Μια και έχεις να προσφέρεις πολύ περισσότερα, σε πολύ περισσότερο κόσμο και να λάβεις από αυτούς αυτό που έχουν να σου προσφέρουν...

    Παρερμηνεύοντας τον Γούντι Άλλεν, ο Switch έχει τις διπλάσιες πιθανότητες να βρει παρτενέρ για session τα σαββατόβραδα!

    Καλή μέρα να έχεις!
     
Thread Status:
Not open for further replies.