Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

FETISH NIGHT : FETISH, KINKY & BDSM Shows

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος tyfeas, στις 20 Ιανουαρίου 2009.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Α! Όλα και όλα!!!
    Φταις darling…Φταις!!
    Τι να κάνουμε εμείς, αφού δεν είχες φροντίσει να μας είχες κάνει την γαστριμαργική παραγγελία σου από πριν…! Το φιλόπτωχο ταμείο της ομάδας και όχι μόνο, κάτι θα έκανε και για σένα…Έτσι θα είχαμε καταλαγιάσει την πείνα σου, που θα σε άφηνε να απολαύσεις τα performing πιο χαλαρά!

    Εκτός αυτού θα μπορούσες βρέ φιλενάδα/φίλε, να έρθεις κοντά μας και μάλιστα να πέσεις στην vinyl ή latex αγκαλιά μας, για να κλάψεις όσο θα ήθελες, από συγκίνηση, από χαρά ή από λύπη! Τα δάκρια τα γουστάρουμε πολύ αφού τα θεωρούμε απαραίτητα, όσο και το γέλιο!

    Η ομάδα μας και οι φίλοι της γενικότερα, φημίζονται για τις αγαθοεργίες τους, μια που αγαλλιάζουν τους αναξιοπαθούντες και τον κάθε πικραμένο/η, αφού ο μέγας σκοπός τους είναι να βλέπουν παντού χαμόγελα, έστω και αν είναι πονηρά και καθόλου Kinky.

    Παρεμπιπτόντως είσαι επίσης απαράδεκτη, μια που σε πιάνω αδιάβαστη/ο, αν και κοσμογυρισμένη. Οι κόμποι του Κουκουλοφόρου που έκανε στη sexy ξανθιά συνοδό του, δεν ήταν προσκοπικοί. Ηταν κάτι σαν χαρακτήρες κάποιου άγνωστου αλφαβήτου για σένα… Κάτι σαν σύμβολα ερωτικής μαγείας, που έχουν την χαρά να γνωρίζουν δυστυχώς, μόνο οι εκλεκτοί του είδους.

     
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: FETISH NIGHT : FETISH, KINKY & BDSM Shows

    Bλέπω γνωρίζεις λεπτομέριες.. Πάντως θα σου πρότεινα να προσέχεις γιατί δυο πράγματα μπορεί να εκλειφθούν ως κατινιά..

    Ή ήσουν μαζί μας και το ΄παιξες Miss Incognito 2009-10 αποφεύγοντας μας,κάνοντας χρήση μόνο ανόητου χιούμορ..
    Ή από κάπου ενημερώθηκες φτάνοντας πάλι στην τακτική του ανόητου χιούμορ..
    (Μετα βίας κρατιέμαι να μην πω "φτηνού")

    Να μην παρεξηγηθεί πως χαρακτήρισα τη στάση σου ως κατινιά,όπως προείπα.Απλά φαντάζομαι τι θα μπορούσε να φανταστεί κάποιο άλλο μέλος..
    Από ΄κει και πέρα μου κάνει εντύπωση πόση χαρά μπορεί να προσφέρει η ανωνυμία του ίντερνετ σε πάσης φύσεως απωθημένα ή φερέφωνα αυτών..
    Κακώς τελικά δίνεται το δικαίωμα του βήματος στον οποιοδήποτε τυχάρπαστο εδώ μέσα και κακώς γινόμαστε μάρτυρες του προσωπικού του φορτιου..

    Αυτά..
     
  3. αγαπητε κε ινκομπλιτ
    δυο τρια πραγματα μονο
    1) δεν γνωριζω αν το ντομ στατους το οποιου περι πολλου εχουν πολλοι εδωμεσα δινει αυτοχρημα το δικαιωμα του κηδεμονα και προς αυτους που δεν ειναι ο σκλαβος σου ο Ρικαρντο
    2) εχω προειπει πως δεν παιρνω τον εαυτο μου στα σοβαρα ειδικα σε ενα σαιτ που δεν ειναι της Ακαδημιας Αθηνων και δεν ασχολειται με το CERN (και καλα κανει κιολας! ποιος την γαμαει την Ακαδημια!)-πιστεψες με τα σωστα σου πως περιμενα σουπα και κρουτον σε ενα κλαμπ? συν τοις αλλοις ειμαι και ανορεξικη
    3) δεν ηξερα πως πρεπει να δωσω το παρον καπου ειδικα γιατι δεν εχω παει στρατο και αν και λατρευω την πειθαρχια πολυ συχνα δεν ακολουθω το savoir faire. [...] οσο για τα προσωπικα φορτια και τα ρεστα τα αφηνω ασχολιαστα και παραπεμπω σε καθρεφτες η εστω σε καποια λιμνη. νομιζω πως ειπα οτι το σωου ηταν πολυ καλο (και οι αλλες δυο σεκανς ηταν υπεροχες και ολοι οι συμμετεχοντες αψογοι)-κουλαρετε λιγο γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι

    Υ.Γ. κυρια λαιδη οντως σιγουρα δεν ηταν προσκοπικοι κομποι-δεν τους θυμαμαι ως λυκοπουλο, παντως ηταν εντυπωσιακοτατοι
     
    Last edited by a moderator: 28 Ιανουαρίου 2009
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: FETISH NIGHT : FETISH, KINKY & BDSM Shows

    darling...

    Επιζητάς το ακαταλόγιστο πλασάρωντας τρέλα; Άμα είσαι λίγο πιο προσεκτική ίσως κάποιος-οι να στο παραχωρήσουν .. Για εμένα δεν ξέρω .. Με πιάνεις  

    Δε με ενδιαφέρει αν είσαι "γλυκύτατη",δεν δίνω βάσεις σε αυτοχαρακτηρισμούς όταν ενοχλούμαι.. Αν θεωρείς ότι "κηδεμονεύω" ,απλά να διευκρινήσω πως έχω διάφορα χόμπυ ,αλλά θα σε παρακαλέσω να μη βιαστείς..Σιγά,σιγά  

    Θύμησε μου ποιος καλός άνεμος σε έφερε... (Από βλακεία έχουμε τακτή εδώ μέσα..Στις κακοήθιες δεν είμαστε εξίσου συνηθισμένοι..)
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     
    Σίγουρα δεν είναι ικανός κανένας να γαμήσει την Ακαδημία Αθηνών...!!
    Και μόνο ο τρόπος που το γράφεις, με θίγει ως άνθρωπο.
    Αλλά μερικές υπάρξεις (γνωστές και μη εξαιρετέες) γύρω και μέσα στον χώρο της παιδείας, είναι δυνατόν με την παρουσία τους, με τον τρόπο, την συμπεριφορά τους ή με την συμμετοχή τους, να την θίξουν, να την προσβάλουν ή να την κακοποιήσουν βάναυσα.

    ...Και μόνο όμως που αναφέρθηκες στην "Ακαδημία Αθηνών" (άστοχη και αναίτια επίθεση)... [...]
     
     
    Last edited by a moderator: 28 Ιανουαρίου 2009
  6. spectrum

    spectrum Regular Member


    Το θεμα ειναι γλυκια Ιμοτζεν οτι απο τη στιγμη που δεν δινεις το παρων(και καλα κανεις δικαιωμα σου)
    ωστε οχι μονο να σε γνωρισουν οι αλλοι και να τους γνωρισεις και εσυ και κανεις χιουμορ αναφερομενη
    σε αναρχικους με κουκουλες σε ατομο που δεν ξερεις, δεν εισαι σε θεση να γνωριζεις αν το ατομο αυτο σηκωνει τετοιου ειδους αστεια ειδικα οταν το χιουμορ αυτο αφορα καταθεση ψυχης και χρονια εκμαθησης και μυησης..
    Απλα λεω πως οταν θελεις να δινεις το παρων στο φορουμ με αστειακια τετοιου τυπου καλο ειναι
    να εχεις δωσει το παρων και ως φυσικη παρουσια ωστε να ξερεις ποιος σηκωνει τι,και ποιος εχει
    προβλημα να τον λενε αναρχικο ματατζη κολοκυθα η κεφτε..

    Εντελως φιλικα  
     
    Last edited: 28 Ιανουαρίου 2009
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Imogen_darling: Ανεξάρτητα από το πώς συνηθίζεις να εκφράζεσαι, εδώ είσαι υποχρεωμένη να επικοινωνείς με κοσμιότερο τρόπο.

    Προς όλους: Σεβαστείτε το νήμα που σας φιλοξενεί και διακόψτε τις δημόσιες αντεγκλήσεις. Περαιτέρω προσβλητικά σχόλια θα διαγράφονται επιφέροντας τις προβλεπόμενες ποινές.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: FETISH NIGHT : FETISH, KINKY & BDSM Shows

    Aγαπητή Syrah..

    Ανεξάρτητα αν υπάρχει ή δεν υπάρχει κοινότητα,οφείλουμε να σεβαστούμε τους λίγους BDSMers που βγαίνουν προς τα έξω-έστω σαν performers- γιατί μόνο αυτοί στην ουσία ενημερώνουν έμμεσα τον υπόλοιπο κόσμο τι είναι BDSM.. Δε ζητάω θεοποίηση τους,ούτε καν αυθεντοποίηση,αλλά να σεβόμαστε εκείνβους που κανουν οποιουδήποτε τύπου outing που δεν κάνουμε εμείς και να αναλογιστούμε πόσο είμαστε ικανοί να προστατεύσουμε τον χώρο που κινουμαστε εκφραστικά και ερωτικά..

    Απόψεις σαν της imogen βλάπτουν τον χώρο μας(να συζητήσουμε για πόσους λόγους; ) και κανονικά εκεί έπρεπε να πέσει εξ αρχής πέλεκυς ..
    Από πότε μπορεί να μπαίνει τουλάχιστον εδώ μέσα ο οποιοσδήποτε και να προσβάλλει έμμεσα ή άμεσα ή και τα δύο το χώρο που κινούμαι;
    Αν είναι να μη νιώθω ασφαλής και να νιωθω υπόλογος εδώ μέσα για τις προτιμήσεις μου,τότε και εγώ θα αναθεωρήσω το χώρο αυτό και εσείς πρέπει να αναθεωρήσετε το τι ζητάτε εδώ μέσα..

    Και επαναδιατυπώνω το ερώτημα:μπορείτε να προστατεύσετε την ιδεολογία του χώρου και παράλληλα τα μέλη του;
     
  9. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: FETISH NIGHT : FETISH, KINKY & BDSM Shows

    (τα bold δικά μου)
    Incomplete_ εδώ δεν συμφωνούμε μεταξύ μας εδώ μέσα για το τι είναι το BDSM, αποκτήσαμε και ιεροκήρυκες; Όσοι συμμετέχουν στα σόου καλά κάνουν και το κάνουν αφού το γουστάρουν - αν και αν με ρώταγε κάποιος τι είναι BDSM δεν θα τον έστελνα να πάει να δει ένα σόου. Προσωπικά, δεν τους αντιλαμβάνουμε σαν κάποιου είδους "αντιπροσώπους" μου για να ζητήσω να μείνουν στο απυρόβλητο. Ίσα-ίσα, όταν εκτίθεται κανείς δημοσίως η κριτική είναι κάτι το αναμενόμενο.

    By the way, στα σχόλια της imogen δεν είδα αρνητική διάθεση
     
    Last edited: 28 Ιανουαρίου 2009
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: FETISH NIGHT : FETISH, KINKY & BDSM Shows

    Διευκρίνισε μου ποιοι δεν συμφωνούμε μεταξύ μας.. Προσωπικά ,δεν έχω δει ιδιαιτερες διαφωνίες σε όσους το βιώνουν και αν υπάρχουν ,είτε δεν είναι σημαντικές,είτε οφείλονται σε άλλες μη εμφανείς αιτίες..
    Τις διαφωνίες περί θεωρητικής προσέγγισης του θέματος ,δεν τις λαμβάνω ιδιαίτερα υπόψιν..

    Πες ό,τι θες! Σου χάλασα εγώ χατίρι;;

    Τι σε κάνει να πιστεύεις προσωπικά ότι θα συζητήσω αυτή σου τη θέση; Αν θες ,όμως, μπορείς να μου δώσεις μια γενική εικόνα του τι θα του έλεγες..

    Ποιος μίλησε για απυρόβλητο;Αν μιλάμε την ίδια γλώσσα μπορείς να ξαναδιαβάσεις την απάντηση μου την προηγούμενη και να επαναδιατυπώσεις αυτή σου την πρόταση..Όλοι έχουν μια δεύτερη ευκαιρία..


    Υπάρχει διαφορά σε πολλά θέματα.Με τι πλάτες και γνώσεις κάνεις κριτική,πως την κάνεις,γιατί την κάνεις,αν σε παίρνει να την κάνεις και κυρίως αν έχεις τα @@ να την κάνεις προσωπικά με και πλήρη στοιχεία.Το να μπει ο κάθε οπισθοθονούμενος κριτικός και να γράψει το μακρύ και το κοντό του για άτομα και για καταστάσεις που δε γνωρίζει και να τις χαρακτηρίσει κιόλας,μπορεί εσένα να σου αρμόζει πρέπον,εμένα όχι.Εξάλλου είπες πως η κριτική στην έκθεση είναι αναμενόμενη.Ράητ;Αυτό δεν έκανα;Απάντησα και έκρινα στη φιλενάδα.Γιατί η συμπεριφορά μου μόνο να είναι μεμπτή;

    1.Είσαι καλός άνθρωπος
    2.Έχεις μεγάλη καρδιά
    3.Δεν έλαβες υπόψιν πως δεν ενοχλήθηκα μόνο εγώ..
    4.Την καλησπέρα μου..
     
    Last edited: 28 Ιανουαρίου 2009
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Incomplete_ ως moderator δεν τεκμαίρομαι να έχω άποψη αναφορικά με το κατά πόσο τέτοια events εκφράζουν ό,τι αποκαλείται ιδεολογία του χώρου. Ως moderator μπορώ να διασφαλίσω ότι κανείς δεν θα σας προσβάλει στα fora του Greek BDSM Community, και γι αυτό δεν χρειάζεται άλλο επιχείρημα πλην του ότι είσαστε άνθρωποι.

    Η Imogen_darling ως νέο μέλος και εμφανώς μη εγκλιματισμένο, έλαβε warning και υπέστη μερική διαγραφή του σχολίου της. Αντιλαμβανόμενη την ενόχλησή σας, σας καλώ να σκεφτείτε το ενδεχόμενο, το χιούμορ -όσο ατυχές και αν κρίνεται στην προκείμενη περίπτωση- να συνιστά έναν τρόπο εδραίωσης επικοινωνίας ή διεκδίκησης αποδοχής εντός μίας διαδικτυακής συνάθροισης -σχεδόν παρέας- προσώπων.

    Βεβαίως όπως προαναφέρθηκε περαιτέρω σχόλια προσβλητικού χαρακτήρα, από οποιονδήποτε χρήστη, θα αντιμετωπίζονται τυπικά, αν και προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα δοθεί συνέχεια.

    Με την ευκαιρία παρακαλώ χρησιμοποιείτε το Report Tool όταν κάποιο σχόλιο σας προσβάλλει αντί να απαντάτε επιθετικά αμυνόμενοι, γιατί δημιουργείται flame εκεί όπου θα μπορούσε να υπάρχει μόνο ένα διαγραμμένο σχόλιο.

    Ευχαριστώ.
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: FETISH NIGHT : FETISH, KINKY & BDSM Shows

    Όλα αυτά σεβαστά Syrah αρκεί να αποδειχθεί πως δεν υπήρχε δόλος..Το μέλλον θα δείξει..