Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Fetish Photos

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος Vampire in a Cathedral, στις 29 Νοεμβρίου 2007.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Fetish Photos

    Κυτταρίτιδα,πεσμένο στήθος...φετίχ της μπαζολατρείας;

     
     
  2. ae1969

    ae1969 Regular Member

  3. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Fetish Photos


    Άποψή μου είναι ότι,
    θα έπρεπε να τοποθετηθείς επί της συνολικής εικόνας, να διατυπώσεις τη γνώμη σου κι όχι να απομονώσεις τη συγκεκριμένη αισθητική πλευρά - το σώμα της, δηλαδή.
    Επίσης, θεωρώ, η επιλογή της λέξης "μπαζολατρεία" δεν είναι και τόσο πετυχημένη, διότι,
    όπως το εισπράττω εγώ από τη συγκεκριμένη φωτογραφία, εκείνη φαίνεται να λατρεύει Εκείνον, όχι αντίστροφα.
    Ακόμα κάτι : επειδή Εκείνος δεν εμφανίζεται ολόσωμα κι ολότελα γυμνός, πολύ πιθανόν να έπρεπε να απέδιδες παρόμοιο χαρακτηρισμό - εξάλλου, δε διαθέτει και κοιλιακούς φέτες. Ω, τι κρίμα. Κι επίσης, μπορεί να είναι και μικροτσούτσουνος, δυστυχώς, μας το κρύβει το παντελόνι! Ω, τι κρίμα.

    Πάντως, είναι προτιμότερο να ζούμε στον πραγματικό κόσμο, όπου τα περισσότερα σώματα διακρίνονται από διάφορες ατέλειες και ελαττώματα .<-- σε μετάφραση : είναι Αληθινά. (life in plastic, it's not fantastic!)
    Σαφώς και υπάρχουν πολύ καλλίγραμα κορμιά, δε φέρω καμία αντίρρηση ως προς τον θαυμασμό και την προτίμηση σε αυτά.

    Η Barbie είναι, απλά, μια κούκλα. Κι ας "ζηλεύει" η άμοιρη που δεν είναι προσομοίωση συγκεκριμένων κοριτσιών, ναι!  

    H πραγματική ζωή δεν είναι πρόβα νυφικού. Ροζ...νυφικού.

     
     
  4. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Fetish Photos

    Μόνο αυτό ???
    Δεν θα την χτυπήσεις ????
    Εμένα πάντως μ άρεσε πολύ αυτό που έγραψε 
    Τώρα για όσα λες έχεις και δεν έχεις δίκιο γιατί ο κάθε ένας παίρνει ως πρότυπο το δικό του σώμα , και η κουμπάρα όπως καταλαβαίνεις έχει κάτι εντελώς διαφορετικό 
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Fetish Photos


    Γιατί τόση αντίδραση για ένα χιουμοριστικό σχόλιο; αναφέρθηκα μόνο στο αισθητικό κομμάτι.Συμφωνώ πως τα περισσότερα σώματα δεν είναι τέλεια.Αυτό, όμως, δε σημαίνει πως το ωραίο είναι και ψεύτικο, πόσο μάλλον πλαστικό.

    Κι ένα σχόλιο: δε νομίζω πως υπάρχει λατρεία μόνο από την πλευρά της.
     
  6. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Fetish Photos

    Μα, δεν έχω πρόθεση να τη "χτυηπήσω". Εξέφρασε την άποψή της, εξέφρασα τη δική μου. Απλά, είναι αντίθετες.

    Δεν είναι κακό ο κάθε ένας να παίρνει ως πρότυπο το δικό του σώμα, άλλωστε είναι έμφυτη στον άνθρωπο η τάση προς το όμορφο, το καλαίσθητο. Συμφωνώ απόλυτα!  
     
  7. MySelf

    MySelf Regular Member

    Απάντηση: Fetish Photos

     
     
  8. Απάντηση: Fetish Photos

     
     
  9. Απάντηση: Fetish Photos

     
     
  10. Απάντηση: Fetish Photos

     
     
  11. MySelf

    MySelf Regular Member

    Απάντηση: Fetish Photos

     
     
  12. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Fetish Photos