Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

fifty shades of grey

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος herculess, στις 23 Απριλίου 2012.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     

    Εις αύριον τα σπουδαία.
     
  2. Τελικα απο τις δυο ωρες, ποσα λεπτα περιπου ειχαν διαρκεια οι σκηνες σεξ και σαδομαζοχισμου;  
    Λες να βγει και sequel? 
     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Θα βγουν αλλα δυο.

    Το εργο κ το βιβλιο δεν πραγματευεται το bdsm. Love story ειναι. Και ξεκαθαρο topping from the bottom.
     
  4. TheJoker

    TheJoker New Member

    Αφού λένε τα έχουν σπάσει μεταξύ τους, πως θα βγάλουν κι άλλες ταινίες;
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Μου το ειπε η Ελεν!
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Ένας καλός λόγος για μένα, θα ήταν η μουσική επένδυση, προεξαρχούσης της λατρεμένης Annie και ουχί μόνο....είμαι βιτσιόζα με τα soundtracks...
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    και φυσικά υπάρχει και αυτό....
     
  8. gaby

    gaby Guest

    http://www.buzzfeed.com/jarettwiese...hile-watching-fifty-shades-of-grey#.npDneyjQZ

    Το βρήκα σχετικά χαριτωμένο, διακριτικά ενημερωτικό και μάλλον καβλωτικό. Περιγράφει εύληπτα και χωρίς πολλά πολλά τι διαφοροποιεί τους BDSMers από τους mainstream και έχει μια θέση ότι BDSM δεν είναι το έργο αλλά σίγουρα δεν είναι ούτε η "ανακάλυψη της Αμερικής" με την έννοια ότι υπάρχει κόσμος που πιάνει το υπονοούμενο και so what?

    Ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε χθες τη νύχτα  

    Πάντως εφεξής θέλω να βλέπω handmade gif's για να συγκινηθώ ότι κάτι έγινε και ιδίως παραδέχτηκα τον υπαινιγμό νο 55 για τα non-disclosure agreements.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ πέρασα ωραία!

    Απόλαυσα το μαναράκι , όλο μυστήριο ήταν. Η Dakota Johnson, μου θύμισε πολύ την Kristen Stewart στο Twilight. Είναι βασισμένο στην ιστορία της Bella και του Edward! ;-)
    Μία απλή, καλογυρισμένη, αισθηματική ταινία και ναι, έπεται και συνέχεια..  
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    αντε να συμφωνήσω πως ειναι χαριτωμενο.η ενσταση μου και αρνητικοτητα βγαινει απο το οτι βαρεθηκα να βλεπω τη μετριοτητα να αναγεται σε κατι αριστουργηματικο.κακα τα ψεμματα ζουμε στην εποχη της μετριοτητας και της ευκολης καταναλωσης.στη μουσικη στον κινηματογραφο κλπ.
     
  11. Θα μπορούσαν να βρουν καλύτερο πρωταγωνιστή. Αρκετά διεκπεραιωτικός μου φάνηκε. Επίσης, δεν μου άρεσε η δημιουργία ενοχών (τραυματικές παιδικές εμπειρίες) για την ενασχόληση με το χώρο. Με ξετρέλανε όμως η μουσική.
     
  12. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Δεν έχω δει την ταινία, αλλά έχεις δίκιο όσον αφορά τον πρωταγωνιστή και συμφωνώ ολοκληρωτικά μαζί σου για το θέμα του soundtrack.