Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

fifty shades of grey

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος herculess, στις 23 Απριλίου 2012.

  1. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Γιατί το bdsm συγχέεται με ένα μάτσο φαντασιώσεις μιας πενηντάχρονης Βρετανίδας δεν μπορώ να καταλάβω.. Το ότι για λόγους μάρκετινγκ το πλασάρουν ως bdsm για να κάνει ντόρο και το γεγονός ότι εκείνη νομίζει ότι έχει γράψει κάτι για bdsm επειδή έβαλε τις λέξεις κυρίαρχος και υποτακτική μέσα και τα έχει κάνει αχταρμά δεν το καθιστά βιβλίο με bdsmικό περιεχόμενο.. Άρλεκιν με kinky στοιχεία σαφώς, αλλά μέχρι εκεί.. Στα ράφια των super market βρίσκεται μια μόδα που θα περάσει και προϊόντα που θα προσθέσουν κι άλλα μηδενικά στον τραπεζικό λογαριασμό της συγγραφέως...
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  3. gazza

    gazza Regular Member

  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Η μουσική επένδυση πάντως είναι αναμφισβήτητα φοβερή....

     
  5. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Εγώ πάντως αναρωτιέμαι[κι έχω διαβάσει και τα βιβλία]-Αν αυτός ο Γκρέυ ήταν υποτακτικός ,αυτή η κοπέλα θα δεχόταν πάλι να μπει στο όλο πλαίσιο;
    Η απορία είναι υποθετική δεδομένου ότι πρόκειται για βιβλίο και σενάριο,αλλά εγείρει και μία γενικότερη συζήτηση που αφορά την πραγματικότητα και έχει να κάνει με το κατά πόσο ,ο παράγοντας ''τύχη'' στην πορεία της ζωής ενός ατόμου,παίζει σημαντικό ρόλο στην διαμόρφωση της ψυχοσεξουαλικής του κατεύθυνσης ,είτε πρόκειται για γυναίκα ή για άντρα.
    Έχει να κάνει πιστεύω και ανάλογα με το άτομο.Οι εσωτερικοί παράγοντες[ιδιοσυγκρασία,κράση κλπ] είναι το ίδιο σημαντικοί με τους εξωτερικούς παράγοντες[πχ τυχαίες επιδράσεις,εμπειρίες κλπ.]
    Έχει να κάνει και με το άτομο που έχεις απέναντι σου το αν θα σου βγει η κυριαρχική ή η υποτακτική πλευρά.
    Σταματώ γιατί θα αρχίσω τα ψυχαναλυτικά...!
     
  6. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αν θυμάσαι είχε ξεκινήσει ως υποτακτικός της Ελενα Λίνκολν , πρώην μίστρες του και νυν συνεργάτιδα του  
    Και σε κάποια φάση του δεύτερου βιβλίου , ο Κρίστιαν, προκειμένου να μην χάσει την Ανα γονατίζει στα πόδια της και της προσφέρει την υποταγή του.
      Από την αντίδραση της Άνα παίρνεις την απάντησή σου .
     
  7. AliceInChains08

    AliceInChains08 100yrs of Solitude


    Εξαιρετικό το σπόιλερ!

    Και με αφορμή αυτό θα πω το εξής. Έβαλα να δω την ταινία και στα μισα περίπου άρχισα να νυστάζω. Ο σύντροφός μου είχε ήδη κοιμηθεί (ο τυχερός).

    Δύσκολα νυστάζω σε ταινίες, ανακαλώ άλλες δύο - όνλι λάβερς λεφτ αλαίβ και 7 σαμουράι. Τη μια την τελείωσα το επόμενο βράδυ και ήταν εξαιρετική, και από τους 7 σαμουράι έχω ακόμα άλλους 6 να δω.

    Η εν λόγω ταινία ήταν σκηνοθετικά κάκιστη. Κακός ο πρωταγωνιστής, αμήχανος και αταίριαστος στο ρόλο του Κ, εξαιρετική η Ντακότα, ήταν η μόνη που κρατούσε την ταινία.
     
  8. Kristen

    Kristen Regular Member

    Κι εγω πιστευω οτι επασχε κυριως στην σκηνοθεσια. Δεν την ειδα ολη, βαρετη.
     
  9. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Πρέπει να είναι από τα χειρώτερα σενάρια και ταινίες επίσης που έχω δει. ΒΔΣΜ άρλεκιν. Τουλάχιστον μπορεί μέσα από τα χάλια του να προσφέρει και ένα καλό και να ανοίξει τον δρόμο για περισσότερους ανθρώπους να τολμήσουν και να εξερευνήσουν αυτόν τον χώρο.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μου θετε και 50 αποχρώσεις του γκρι που σας βαράνε την πούτσα στο μάγουλο και λιποθυμάτε.   

     
     
  11. Πες τα χρυσοστομη!
     
  12. Paladin

    Paladin brattiness loading....

    χαχαχαχαχ κλαιω χαχααχααχ