Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

.flirting with pain.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος noC, στις 6 Ιουνίου 2015.

  1. noC

    noC she is a teleiophile.

    Ειμαι βεβαιη οτι υπαρχουν ατομα που θα μου δειξουν κ πτυχιο πανω στο αντικειμενο για να εγκρινω.  
     
  2. Δεν είναι και Τόoooσο ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ πια...  
     
  3. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Σωστό αγαπητέ απλά έκανα μια παρατήρηση!
    Αλλά μην ξεχνάμε και την πλάνη που μπορεί να υποπέσει κάποιος/α λόγο της απειρίας.
     
  4. To βέβαιο είναι πως θα δεις μια μικρογραφία της κοινωνίας (αλλά με BDSM χρώμα) με ότι αυτό συνεπάγεται.... (και φυσικά κάθε καρυδιάς καρύδι).
    Γνωρίζω τουλάχιστον μια κοπέλα η οποία έχει κάνει την Πτυχιακή διατριβή της πάνω στο BDSM (ανθρωπολογία).
     
  5. noC

    noC she is a teleiophile.


    Δεν το εννοουσα ακριβως ετσι .οχι τοσο κυριολεκτικα κ περισσοτερο ειρωνικα.

    δε ξερω, σιγουρα θα βρεθουνε πολλοι. εδω τουλαχιστον -γιατι εξω δεν μιλανε πολλοι- .

    Το θεμα ειναι οτι ολοι κανουν λες κ ειναι κατι τοσο πρωτογνωρο(αναφερομαι σε ατομα κοντα στην ηλικια μου) ενω στην πραγματικοτητα .. το ολο σκηνικο εχει βασεις χρονων θαρρω. Ξερετε, πολλοι μου ειπαν "αυτο ξεφευγει απο το επιτρεπτο οριο του ανθρωπου(-υπαρχουν κ ορια (?) γιατι εγω νομιζα οτι αυτα οριζονται απο εμας τους ιδιους-,ανωμαλιες κ ολα τα σχετικα" . κ προσπαθησα (να σας πω κ την αληθεια) να μεταπεισω τον εαυτο μου. ματαια.μου αρεσε πολυ περισσοτερο απ οσο φανταστηκα.
     
  6. Για ποια πλάνη μιλάμε? Αν θα μπλέξει με άτομα που για τα δικά μας "γούστα" δεν της κάνουν ή να προσέχει τους "κακούς λύκους"?
    Έχουμε να κάνουμε με ολάκερη γυναίκα 21 χρονών, αυτά... ωφείλει να τα γνωρίζει από την στιγμή που μπαίνει σε ένα χώρο όπως το BDSM και να πέρνει τα μέτρα της (ασφαλώς και να διαβάζει).
    Αυτό που γίνεται ορισμένες φορές να συμπεριφερόμαστε στα άτομα με (πασιφανές) τσαγανό (αλλά ειλικρινή τοποθέτηση) σαν να είναι αυτιστικά (ειδικά με γυναίκες), προσωπικά με χαλάει.
    Ακόμα και άνθρωποι με αναπηρίες ξέρεις ΔΕΝ αρέσκονται να τους συμπεριφέρονται σαν να είναι ανίκανοι να τα βγάλουν πέρα, αλλά τίμια και στα ίσα (σίγουρα ανθρώπινα).
     
  7. Αγαπητό "πιτσιρίκι" (sic) τα Ελληνικά Μουσουλμανικά Βαλκάνια (είναι ένα είδος lait motiv που χρησιμοποιούμε τελευταία ορισμένοι εδώ μέσα) είναι ένας όρος που "φωτογραφίζει" την "υποκριτική σχιζοφρένεια" της κοινωνίας που ζούμε (εδώ σαν χώρα έχουμε ταμπού με το γυμνό στα έργα τέχνης, αλλά στην δεκαετιά του 90 - που τα τρωγανε χοντρά- όλα τα περίπτερα ήταν τίγκα στο πλαστικό βυζί)...
     
  8. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Προσωπικά δεν ήταν αλλά ούτε και είναι σκοπός μου να "οδηγήσω" κάποιο μέλος σε κάποια δική μου κατεύθυνση.
    Ποτέ δεν υποτίμησα κανένα για την νοημοσύνη του,όπως λες και εσύ ο καθένας έχει μυαλό και κρίση και κρίνει μόνος του.
     
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Kαλώς όρισες, το BDSM είναι πανεύκολο, αν είσαι έξυπνος και ευέλικτος ως άνθρωπος,θα το βιώσεις στο έπακρον!...
    Καλή τύχη , έχε τα μάτια και τα αυτάκια ορθάνοιχτα.  
     
    Last edited by a moderator: 6 Ιουνίου 2015
  10. AliceInChains08

    AliceInChains08 100yrs of Solitude


    Καλώς όρισες!
    Είναι ευχάριστο να διαβάζει κανείς ένα τόσο καλά δομημένο κείμενο από ένα κορίτσι της ηλικίας σου. Εγώ προσωπικά το ζήλεψα, δε θα μπορούσα ποτέ να με συστήσω τόσο "του δε πόιντ", σε τόσες λίγες γραμμές.

    Όλες οι απαντήσεις που ψάχνεις είναι μέσα σου. Όσο και να διαβάσεις, όσο και να προσπαθήσεις να καταλάβεις μέσα από τις απαντήσεις των άλλων, μην ξεχάσεις ποτέ ότι ψάχνεις τις δικές σου , ολόδικές σου απαντήσεις. Πρόκειται για τη μοναδική δική σου σεξουαλικότητα. Το τι σου είναι πλέον απαραίτητο, και κατά πόσο σου είναι, μόνο εσύ μπορείς να το διαπιστώσεις, κανείς δεν μπορεί να σου το πει.

    Έχε μόνο στο νου σου μια και μοναδική λέξη. Ασφάλεια. Κινήσου με ασφάλεια, δοκίμασε τα πάντα με ασφάλεια, σωματική και ψυχική , και νομίζω ότι η φυσική σου κλίση θα σου δείξει το δρόμο.

    Ελπίζω να είσαι ενεργή νηματικά από δω και πέρα.
    Καλη συνέχεια και καλώς μας ήρθες και πάλι.
     
  11. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Καλως ηρθες & καλη συνεχεια  
     
  12. Καλο ταξιδι.