Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Fuck Buddies - Αστικός Μύθος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος black.wolf, στις 17 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    @Slib @Stelios_X

    Γιατι σας δημιουργηθηκε η αναγκη να το χαρακτηρισετε/ονομασετε? Το οτι απλα το ζειτε δεν αρκει?
    Προσωπικη μου αποψη πλεον ειναι, οτι μετα απο ατελειωτες ωρες με τον εαυτο μου ,να προσπαθω να εξηγησω, ονομασω, χαρακτηρισω, βιωματα και καταστασεις, οτι ειναι καλυτερα απλα να ζεις χωρις να τα σκαλιζεις παραπανω. Να νιωθεις και να χαιρεσαι τις στιγμες και ας μην ξερεις πως τις λενε. Κατι σαν την σκηνη με τον Κωνσταντινου με το προφιτερολ
    "Δεν θελω να το μαθω, θελω να το φαω!"
     
  2. Δεν νομίζω ότι δημιουργήθηκε η ανάγκη να το ονομάσει κάποιος, ο @Stelios_X το ανέφερε και εγώ και η @Slib θέλαμε να καταλάβουμε το νόημα πίσω από τον "όρο".
    Αλλά όπως είδαμε, το νόημα το ξέραμε σαν συναίσθημα γιατί τυγχάνει να το έχουμε ζήσει πριν του δώσουμε ένα όνομα  

    Νταξει, και την καρέκλα την χρησιμοποιούμε, δεν χρειάζεται να της δώσουμε όνομα, της έχουμε δώσει όμως για να συνεννοουμαστε.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σεξ για τη χαρά του σεξ με κάποιον/κάποια που ταιριάζεις σεξουαλικά και τίποτα περισσότερο. Δεν είναι κάτι πολύπλοκο, στην πραγματικότητα η πολυπλοκότητα το καταστρέφει.
     
  4. Δεν έχεις σε τίποτα άδικο. Ούτε καν, οτιδήποτε για να απαντηθεί. Αυτά όντως τα ζεις. Όπως τον έρωτα, την αγάπη, τον ενθουσιασμό. Αυτά που αισθάνεσαι δεν μπορούν να έχουν ονομασία.
    Στα αντικείμενα μόνο ...
     
  5. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Εσυ μανδαμ γιατι πεταγεσαι ? Νομικος εισαι ή σε πνιγει το δικιο?
     
  6. Α χίλια συγνώμη που δεν ζητάω άδεια να εκφέρω δημόσια την γνώμη μου! Ντροπή, πιπέρι, πάω πίσω στο κλουβί μου.

    Υγ πόσο μάλλον σε ένα νήμα που έχω απαντήσει και έχω "εμπλακεί", δεν ήρθα ξεκάρφωτη μετά την παρέμβαση σου.
     
  7. Stelios_X

    Stelios_X "Πείρα είναι το σύνολο των σφαλμάτων μας." Ο.W.

    Φυσικά και δε στέκομαι στην ορολογία. Ο καθένας ας χρησιμοποιήσει αυτή που τον εξυπηρετεί καλύτερα.
    Εγώ χρησιμοποίησα τους όρους που εξυπηρετούσαν το σχήμα που επέλεξα να σχεδιάσω, και ως εκεί.

    Όχι. Δε μου αρκεί να το ζήσω. Επιθυμώ να είμαι σε θέση να περιγράψω/χαρακτηρίσω αυτό που έζησα και να το επικοινωνήσω.
     
  8. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Το οτι εκανες ΔΥΟ ολοκληρα λεπτα να απαντησεις το αποδιδω σε καθυστερηση της ιντερνετικης συνδεσης. Ειμαι σιγουρος οτι μολις το διαβασες δεν χρειαστηκε ουτε κλασμα δευτερολεπτου να ανεβει το αιμα στο κεφαλι και αφου απαντησες ηρθε και η δευτερη φουντωση εκανες και edit....

    Υ.Γ. Μην ψαρωνεις για να σε τσιγκλισω το εκανα
       
     
  9. Δεν ψαρωνω, άλλωστε ούτε τις σουμπες έχουμε να χωρίσουμε, ούτε τα χωράφια του φόρουμ. Και άλλωστε με τις καλές αντιπαραθεσεις το αίμα ενδεχομένως να κατεβαίνει και προς τα κάτω  
     
  10. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Δεν θα χρειαστει πολυ μετακινηση επανω κενο κατω 12cm
     
  11. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Ανεξάρτητα πάντως από το αν θελουμε ή όχι να βάλουμε ονόματα και ορισμούς σε όλα αυτά, υπάρχει διαφορά ανάμεσα στους fuck buddies, τους friends with benefits και την ερωτική φιλία.
    Καθορίζεται κυρίως από την φιλική (ή όχι) επαφή που έχεις με το άλλο άτομο, καθώς και το αν υπάρχει (ή όχι) σεξουαλικη επαφή.

    Επίσης, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο κομμάτι της ειλικρίνειας. Και στις τρεις είδους συσχετίσεις, η ειλικρίνεια με τον εαυτό των θα πρέπει να είναι και από τις δυο πλευρές βασικό συστατικό, γιατί αλλιώς υπάρχουν παρατράγουδα
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σε κάθε περίπτωση τα οποιαδήποτε "βαφτίσια" είναι περιττά...
    Ποιούς μέλλει άλλωστε και γιατί να μέλλει κάποιους..?