Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Generation EMO

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος wanderer, στις 29 Νοεμβρίου 2007.

  1. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    ειναι she dragon απλως εχουμε γινει εμεις η προηγουμενη γενια που δεν καταλαβενει!τελικα οντως η ζωη κανει κυκλους  
     
  2. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Άλλη μια (μπλιααααχ) μόδα είναι κ θα περασει...
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    καλυτερα ΕΜΟ νεολαια παρα στο κατηχητικό..
     
  4. Vampire in a Cathedral

    Vampire in a Cathedral Regular Member

    Στατιστικώς σε +10 χρόνια από τώρα θα είναι θερμοί υποστηρικτές του καπιταλιστικού συστήματος.

    Ας σταματήσουν πια αυτές οι δήθεν "επαναστάσεις"...

    Vampire in a Cathedral
     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ναι, ενώ τώρα πνίγονται από τα ιδανικά και τις αξίες... Πιο καταναλωτική "επανάσταση" δε νομίζω να έχει υπάρξει
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Τα ιδια ελεγαν και το 60'-70' για τους νεους....

    οχι για αξιες αλλα για καταναλωτισμό... τοτε ξοδευαν σε δισκους για το πικαπ, ουισκι, αμερικανικα τσιγαρα, σινεμα κτλ κτλ
    Στην εποχη μας αυτα αντικατασταθηκαν με λακ για τα μαλλια, πλει σταισον, κινητό κτλ
     
  7. wanderer

    wanderer Regular Member

    Απάντηση: Generation EMO

    Δεν κρίνω το στύλ τους, άσχετα αν εμένα δεν μου αρέσει προσωπικά. Είναι άλλη μία μόδα που θα περάσει κι αυτή όπως τόσες, και τότε θα φανούν οι πιστοί του είδους. Θέλοντας να ακολουθήσουν τη μόδα, μη τυχόν και δεν είναι must και trendy και θέλοντας να είναι οι ξεχωριστοί, έχουν καταφέρει να είναι τελικά όλοι ίδιοι. Αυτό γινόταν πάντα, γίνεται και σήμερα, και θα γίνεται.

    Το γεγονός όμως ότι για να είναι στη μόδα, πιθανόν να προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι πάσχουν από κατάθλιψη, το έχει σκεφτεί Κ/κανείς Σ/σας;
     
    Last edited: 30 Νοεμβρίου 2007
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    +1

    agree  
     
  9. Vampire in a Cathedral

    Vampire in a Cathedral Regular Member

    Re: Απάντηση: Generation EMO

    Αν και Κοινωνιολόγος και όχι Ψυχολόγος, και έχοντας πάρει μόνο 4 μαθήματα Ψυχολογίας στο Πανεπιστήμιο, διορθώστε με εάν κάνω λάθος, αλλά από όσο γνωρίζω ο άνθρωπος που φέρει κατάθλιψη, δεν την προωθεί προς τα έξω και δεν παραδέχεται "ναι, έχω κατάθλιψη". Απλά τα ΕΜΟ έχουν την εντύπωση πως η λοιπή κοινωνία οφείλει να τους κατανοεί και να τους λυπάται λόγω αυτής της δήθεν μελαγχολίας...

    Προσωπική τοποθέτηση και προοπτική επί του θέματος και θα είναι λογικό να μη συμφωνήσετε αρκετοί από εσάς...

    Vampire in a Cathedral
     
  10. Eri

    Eri


    Γιατι καλε εμεις που πηγαιναμε στο κατηχητικο τι παθαμε???????
     
  11. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Generation EMO

    Για σκεψου, οσο να 'ναι καποια μικρη επιπτωση θα την ειχες δε μπορει..   κι εγω που πηγαινα αραια και που κατεληξα μια αθεη slut, δεν ειν' κακο.. καθολου κακο..  
     
  12. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Generation EMO

    Κι εγώ που πήγαινα κάθε Κυριακή πρωί εκκλησία club αντί για την "Yπερμάχω στρατηγό...", κατέληξα να ακούω industrial και gothic.  

    Σέβομαι την οποιαδήποτε θρησκεία των άλλων αλλά αηδιάζω με ηθικοπλαστικά κυρήγματα περί αγνότητας και αρετής.

    Μάλλον δεν είναι τυχαίο τελικά...
    _______________________________________________________________________

    Village people - YMCA