Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Generation EMO

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος wanderer, στις 29 Νοεμβρίου 2007.

  1. your_slave666

    your_slave666 Regular Member

    Απάντηση: Generation EMO

    Οτι πιό αθλιο έχω δει ποτέ μου... Σκατα!

    Ζωγραφισες... Εκπληκτικός. Εχω διαβάσει αρκετά βιβλια ψυχολογίας.
     
    Last edited: 3 Δεκεμβρίου 2007
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    μία φορά πήγα ...

    έκτοτε ξαναπήγαινα για να κάνω κέρματα (για τα γήπεδα/τα ουφάδικα/τις λαικές/κλπ κλπ)

    αλλά προσωπικά αν είχα πάει προσκοπάκι θα είχα τα απαραίτητα εφόδια για το σαδομαζοχισμό ..  

    οπότε καλλίτερα προσκοπάκι παρά ΕΜΟ φλωράκι !
     
  3. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Re: Απάντηση: Generation EMO

    Τα περισσότερα απο αυτά δεν έχουν κανέναν λόγο να έχουν κατάθλιψη και ίσως να παθαίνουν από αυτό!  

    Σε γενικές γραμμές τα ΕΜΟ είναι άτομα αρκετά ευαίσθητα και όλοι γύρω τους τα κακομεταχειρίζονται και τους φέρονται άσχημα και επειδή δεν αντέχουν άλλο πάνε στους κομμωτές τους, δίνουν ένα σωρό λεφτά για ΕΜΟ κουρέματα. Πάνε και βάζουν πάνω τους συνήθως ότι ρούχα να ναι και περιφέρονται σε ομάδες.
    Συνήθως αυτά τα παιδιά τα δέρνουν κάτι άλλο, γιατί έχει περάσει προς τα έξω το "Οπου βρείτε ΕΜΟ σαπίστε το στο ξύλο" και αυτά τα ΕΜΟ δεν αντιδρούν γιατί έτσι επιβεβαιώνουν για ακόμα μια φορά ότι ο κόσμος γύρω τους τα μισεί.
    Τα περισσότερα έχουν αυτοκτονικές τάσεις επίσης.
    Βέβαια κανένα από αυτά δεν αυτοκτονεί τόσο συχνά, όσο θα έπρεπε.

    Εγώ προσωπικά θέλω να ρίξω καμία σφαλιάρα σε κανένα από αυτά, γιατί εκτός απο ποζερία δεν είναι τίποτα άλλο. Ακολουθούν απλά μια μόδα, ένα ξενόφερτο πράγμα. ούτε έχουν λόγο να είναι ΕΜΟ, ούτε εκφράζεις την κατάθλιψη σου με το να συμπεριφέρεσαι σαν looser έξω. Αυτά τα παιδιά δεν πονάνε, ούτε ψυχολογικά έχουν... και αν πάλι έχουν ψυχολογικά... ας πάνε σε κανένα ίδρυμα ή καμία ψυχοκοινωνική δομή να κάτσουν μέσα μήπως και το ξεπεράσουν.

    Συγχύστηκα πάλι    
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    χτες περασα απο το σπιτι των δικων μου και ηταν η μανα μου στον καναπε και εβλεπε TV και μου λεει "ελα να δεις κατι φρικια ΛΟΛ" και εκεινη την ωρα εδειχνε στις ειδησεις ενα θεμα με τιτλο ΕΜΟ εναντιων TRENDS
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Απάντηση: Generation EMO

    συμφωνω απόλυτα .. Για μενα, εκτος απο μοδα, ισως ειναι και μια κραυγη "Προσέχτε με"
     
  6. Zondag

    Zondag Regular Member

    ΕΜΟ και τρίχες κατσαρές. Όλες αυτες οι κατηγοριοποιήσεις γίνονται για την εξυπηρέτηση ενός και μόνο σκοπού.Την ευχερεια της αγοράς στην προώθηση των ανάλογων προιόντων. Το σύστημα γνωρίζει ότι οι άνθρωποι αρέσκονται να αισθάνονται ότι αποτελούν μέρος ενός μεγαλύτερου "κάτι", τέλος πάντων. Αυτή η ταυτιση τους κάνει να αισθανονται λιγότερο μόνοι, τους κάνει να αισθανονται ότι έχουν συμμετοχή σε κάτι "σημαντικό",κάτι πρωτοποριακό.

    Συναισθηματικοί, υπερευαίσθητοι,αυτοκαταστροφικοί άνθρωποι υπηρχαν και θα υπάρχουν παντα. Μόνο που τωρα πρεπει να λέγονται εμο, και άρα πρέπει να ντυνονται,να φέρονται,να κουρευονται, να κλάνουν (συγνώμη) και φυσικά να αγοράζουν τα εμο προιόντα όπως "ταιριάζει" στους σωστούς εμο.

    http://www.zazzle.com/pd/find/qs-emo
     
  7. Eri

    Eri

  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    θα συμφωνησω και εγω ισως ειναι μια ατσαλη προσπαθεια να τραβηξουν την προσοχη!καθε νεος το εχει αναγκη αυτο!μπορει να μου πει κανεις πως αλλιως να το κανουν?ειχα δει σε μια εκπομπη μια κουβεντα μιας συγγραφεα (δεν θυμαμαι το ονομα της)60 ετων που ελεγε:εμεις στην εποχη μας ειχαμε και μια αλφα κληρονομια πολιτιστικη!ποιητες ζωγραφους συνθετες συγγραφεις κλπ!αυτοι τη κληρονομια εχουν παρει?και για να πω την αμαρτια μου και εγω οταν πριν 20 χρονια γυρνουσα με πετσινα και αρβιλλες ακουγοντας judas priest kai metalica δεν το εκανα επηδη με εξεφραζε σαν ατομο αυτος ο τροπος ζωης!αλλα το εκανα!μεσα στις τελευταιες δεκαετιες ειχαμε την ταση να αντιγραφουμε οτι γινοταν στο εξωτερικο χρονια πριν γιατι να αλαξουμε τωρα?
     
  9. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    κ για να δωσουμε μια αλλη νοτα στο θεμα ΕΜΟ...

    απο την Φρικιπαιδεια... (http://frikipaideia.wikia.com/wiki/Emo)

    ΠΡΟΣΟΧΗ:
    Αν είσθε emo και το παρακάτω άρθρο σας φανεί προσβλητικό, λυπούμεθα...
    Εικικρινά, λυπάμαι τοσό πολύ που νομίζω πως θα κλάψω...

    Ωχ, όχι, δεν αντέχω τόση δυστυχία... θα αυτοκτονήσω...
    ΜΠΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ, ΧΟΥΟΥΟΥΟΥ, ΧΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ... MΠΑΜ

    Το emo (είδος homo emus klapsiaricus) είναι ένα είδος ανθρωποειδών το οποίο έκανε την εμφάνισή του κάπου μέσα στον 21ο αιώνα π.Χ.. Έχει σαν κύριο χαρακτηριστικό το μαλλί του, που συνήθως συναντάται στο στυλ του "κορακί-φρατζολί". Θα μπορούσε επίσης να πει κανείς ότι το τρίχωμα του επάνω μέρους της κεφαλής τους παρουσιάζει ομοιότητες με το τρίχωμα ενός ακούρευτου πεκινουά. Χαρακτηριστικά γνωρίσματα των emo είναι η φράντζα (σιδερωμένη φυσικά), τρύπες παντού ΕΚΤΟΣ απ' τα αυτιά, κλαψομ.... εεεε, κλαψιάρικη φάτσα, καθώς και παπούτσια αμφιβόλου ποιότητας (και αισθητικής). Επιπλέον, χαρακτηριστικό των αρσενικών emo είναι το θεόστενο παντελόνι (δανεισμένο συνήθως από συγγενείς α' βαθμού λόγω cool-ο-αντίληψης/cool-ο-φάνειας/cool-ο-πάθειας), ενώ τα θυληκά συναντώνται με κοντή φούστα με πολύχρωμη κάλτσα μέχρι το μπούτι. Απαραίτητο αξεσουάρ είναι το eyeliner, κυρίως για τα emo αγόρια, και φυσικά ο καλύτερος φίλος του emo, το πιστό ξυράφι.

    [...]

    Τι είπαν για αυτούς

    “Πώς θα ήμουν, άραγε, χωρίς μουστάκι;”

    - Αθανάσιος Διάκος

    “Emo... χα! Αυτά είναι προιόντα του Καπιταλισμού και του Ιμπεριαλισμού! Μακριά τους! Ουστ!”

    - Αλέκα Παπαρήγα

    “Όταν δει πόσο ευαίσθητος έχω γίνει, θα θέλει σίγουρα να βγει μαζί μου!”

    - Νίκος Μίχας για την emo σύντροφό του

    “Οι emo δεν παίζουν με ζάρια... Παίζουν με την υπομονή μας.”

    - Άλμπερτ Αϊνστάιν

    “ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ GAY”

    - Ανώνυμοι Φρικηπαιδιστές

    “Ένσταση! Ο Billie Joe με αντέγραψε!”

    - Ντέρικ Πράσινος, Sepultura

    “Λογικό είναι να μισούν τη ζωή τους! Άμα τους κουρεύουν έτσι οι μαμάδες τους...”

    - Λουκρητία του Αρκά

    “Μακάρι το γρασίδι μου να ήταν emo, για να κοβόταν από μόνο του...”

    - Άγνωστος (κατά πάσα πιθανότητα τεμπέλης κηπουρός)

    “Κλαίνε, γιατί τον έχω μεγαλύτερο...”

    - Κώστας Γκουσγκούνης

    “Είναι προϊόν της αντεπαναστασης και πρέπει να εκτελεστούν ως προδότες της Πολιτιστικής μας Επανάστασης! Μισό λεπτό, για ποιους, είπαμε, μιλάμε;”

    - Μάο Τσε Τουνγκ

    “Επιτέλους, να και κάποιοι που ΘΕΛΟΥΝ να τις τρώνε!”

    - Ένας αναρχικός

    “Δε χρειάζεται να παρέμβουμε για να αλλάξουμε τους emo. Οι εσωτερικές συνθήκες θα τους οδηγήσουν νομοτελειακά στην αλλαγή.”

    - Ένας ντετερμινιστής

    “Δε χρειάζεται να βάψουμε μπλε τους emo. Η Πετούνια θα τους οδηγήσει σε μάθημα φυσαρμόνικας. Σλάλομ!”

    - Ένας σουρεαλιστής

    “Οι emo δεν υπάρχουν. Είναι απατηλές ιδέες που μας προβάλλουν οι αισθήσεις μας.”

    - Πλάτωνας

    “Φέτος τα Χριστούγεννα, πάρτε τους ένα σετ χριστουγεννιάτικα μαχαιροπήρουνα. Θα σας ευγνωμονούν για μια μέρα. Την άλλη δεν θα τους ξαναδείτε.”

    - Άγιος Βασίλης

    “Αααχ, οι σημερινοί νέοι... Τα έχουν όλα και κλαίνε. Εκτός από ένα γερό χέρι ξύλο.”

    - Ρίχαρντ Βάγκνερ

    Διάσημα emo


    * Πετρέλι Πήτερ
    * Μίχας Νικόλαος
    * Κοργιαλάς Δημήτριος (με το γνωστό hit Πάρε μου μια πρέζα για να κόψω το μαλλί μου)
    * Παρασκευάς Βας

    Άτομα που πέρασαν από emo-εξέταση

    (τα αποτελέσματα αναμένονται)

    * Τα συγκροτήματα Fall Out Boy, Τokio Hotel και Green Day, καθώς και το 50% των φανατικών τους
    * Η γνωστή σε όλους κλαψ... ντίβα της Ελληνικής TV, Ρούλα Βροχοπούλου
     
  10. souldusk

    souldusk Regular Member

    Η περιγραφή μου θυμίζει Goth στυλ και το Goth μ' αρέσει. Αλλά πάλι οι emo όχι (εκτός από τα θηλυκά, πάντα μ' αρέσουν τα θηλυκά, όπως να 'ναι). Γιατί; Μήπως μεγαλώνω κι οριμάζω, ή μήπως είναι αυτή, η standard αντιμετώπιση, λόγω χάσματος γενεών;

    Μάλλον η συγγραφέας ήθελε να πει LineAge.
     
  11. ευτυχώς δεν έγινα EMO γιατί μικρός έπινα όλο μου το HEMO