Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

H Απογοήτευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 23 Δεκεμβρίου 2007.

  1. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    ελπιζω και ευχομαι αυτο το λινκ και η σελιδα που ανοιγει να ειναι μια τραγικα κακογουστη φαρσα!

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Θεωρώ, και εγώ, ότι είναι μια φάρσα. Αν είναι έστω και μια στο εκατομμύριο αλήθεια, τότε όντως θέλει κρέμασμα. Αυτή δεν μπορεί να λέγεται άνθρωπος. Αν είναι πλάκα δεν είναι μόνο κακόγουστη, είναι και ενοχλητική. Θύμωσα από τη μέση και κάτω του κειμένου. Seirios_79 δεν έπρεπε να το βάλεις σαν λινκ. Με συγχωρείς, αλλά ήταν μεγάλο λάθος σου, στο λέω φιλικά, βέβαια.
     
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: H Απογοήτευση

    Το χειρότερο σε αυτό το σιτε, είναι οτι αναφέρεται και σε αυτό το φόρουμ.
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν αναφέρεται στο φόρουμ ειδικά, αλλά στον ελληνικό χώρο του bdsm, άρα μπορεί να αναφέρεται και και στο φόρουμ, αυτό όμως δεν προκύπτει από πουθενά. Πάντως νομίζω ότι είναι βρώμικο και αρρωστημένο.
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    μαλλον βρώμικη ειναι η οθονη σου και δεν θα ειδες στα αριστερα το λινκ.... 
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Έχεις δίκιο, αλλά, και πάλι δεν είναι απαραίτητο να είναι μέλος μας, μπορεί απλά να είχε δει και να ενδιαφέρθηκε για το site αυτό. Τι να πω;; Έχεις δίκιο.
     
  7. Για να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράγματα:

    α) To site αυτό το βρήκα τυχαία, μέσω μιας άλλης ιστοσελίδας (δεν θυμάμαι ποιά ήταν).

    β) Θεωρώ - όπως, πολύ ορθά, αναφέρει ο john_slave96 - ότι είναι μια φάρσα (δηλ. μια ψεύτικη υπόθεση στημένη σαν σελίδα, υπό την μορφή καυστικού σχολιού, όπως κάνει και η εφημερίδα ποντίκι - και αυτό γιατί η φώτο της γυναίκας, που αναφέρεται ως μαμά, είναι μια από τις πολλές που μπορεί να βρεί κανείς με το συγκεκριμένο ξένο μαστομοντέλο (την συγκεκριμένο μοντελίνα, είμαι βέβαιος ότι την έχω ξαναδεί σε διάφορα sex sites κατά καιρούς και σε βιντεάκια όχι φώτος).

    γ) Κάθε φάρσα - έστω και κακόγουστη (όπως και κάθε κωμωδία/τραγωδία σκηνοθετημένη, είτε είναι ταινία, βιβλίο κλπ) - βασίζεται, σχεδόν πάντα, σε γεγονότα της ζωής (έστω και αν, χάρην του επιθυμητού τελικού αποτελέσματος, τραβίεται από τα μαλλία). Υπάρχει αλήθεια μέσα στο ψέμα και ψέμα μέσα στην αλήθεια. Πραγματικά θεωρώ ότι η φάρσα είναι bad tasted και φτιαγμένη να ενοχλέι (ακόμα περισσότερο, βλέπω να προβληματίζει και αυτό είναι καλό τελικά - ή μήπως όχι?) ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ.

    Μα και εγώ για αυτό την έβαλα, γιατί, σχεδόν ενστικτωδώς, κατάλαβα ότι θα Μ/μας "ταρακουνήσει" (και αλήθεια, πότε ήτανε η τελευταία φορά που νιώσατε αληθινό ταρακούνημα και όχι απλά το fake ενός ακόμα είδους ξεκατινιάσματος τύπου flaming?)


    dora_salonica wrote:
    "Δεν βρίσκω αστείο τον πόνο των ανθρώπων που έχουν σεξουαλικές ιδιαιτερότητες και προσπαθούν με ότι φτωχά μέσα έχουν στη διάθεσή τους να κάνουν την ζωή τους να αξίζει. Ντροπή σε όσους γελούν με την δυστυχία των άλλων. Κάποιος θα γελάσει και μαζί τους κάποτε."

    Mείτε και εγώ Ντόρα. Συνήθως γελάς, όμως, ακόμα και με κάτι που σε ενοχλεί από αντίδραση, μιας και το γέλιο είναι πολύ κοντά στο κλάμα και τούμπαλιν.
    Γεγονός είναι, βέβαια, ότι με εκπλήσεις(!?). Εσύ η ίδια μας έβαζες τις προάλλες κλειτοριδεκτομές, εσύ η ίδια μας περίγραφες, γλαφυρά, τα διάφορα "αποτυχημένα ίσως?" sessions σου με μέλη του forum, αναφερώμενη στα "ελλατώματά" τους, καθώς και στα nick τους. Eσύ η ίδια αναφέρεις ότι ο άνθρωπος (σε άλλο θρέντ) έχει "ροπήν προς το κακόν". (Αν κάνω κάπου λάθος διόρθωσε αν και δεν με πολυαφορά). Εγώ πάντως γέλασα με όλα τα παραπάνω που σου ανέφερα (αλλά και προβληματίστικα ελαφρώς).


    Sm_Art_Lady wrote:

    "Η ωμή πραγματικότητα της Ελλάδας", είναι πολύ συντηρητική και πολύ παραδοσιακή θα έλεγα, όσον αφορά την σχέση μητέρας και παιδιών και φυσικά, την σχέση που μπορεί ο καθένας να έχει με το BDSM, παράλληλα με την οικογένεια του την οποία σέβεται, προστατεύει και εκτιμά.

    Άρα και όλο αυτό που διαβάσαμε δεν Μ/μας αντιπροσωπεύει σε καμία περίπτωση, αντίθετα Μ/μας θίγει σαν ανθρώπους και όχι μόνο σαν 'Έλληνες.

    Έχω έντονα την αίσθηση λοιπόν, ότι κάτι κρύβει αυτό το site, που το θεωρώ παγίδα και ουδεμία σχέση έχει αυτό με το BDSM. !
    Το ΒDSM παγκοσμίως, βασίζεται πάνω από όλα στην Ασφάλεια, την Λογική και την Συναίνεση (SSC), στοιχεία που ούτε στο ελάχιστο δεν υπάρχουν στην προκειμένη περίπτωση.

    Αν αυτό όλο, δεν είναι κάποιας μορφής παγίδα με σκοπό να διασύρει το BDSM στην Ελλάδα από τον οποιοδήποτε και είναι αληθινό, τότε τα σαΐνια του Ηλεκτρονικού μας εγκλήματος θα είχαν κατεβάσει στο άψε σβήσε, τις σελίδες αυτές της ντροπής (και καλά θα έκαναν). Η εν λόγο "μαμά" (ο Θεός να την κάνει), θα έβλεπε τον ουρανό 24/7, από το κλουβί μιας αληθινής φυλακής, τύπου dungeon και βάλε, απολαμβάνοντας υπό περιορισμό το "BDSM" της ζωής της, μια για πάντα.

    Αν παρεμπιπτόντως είμαι τόσο υποψιασμένη και καχύποπτη, που κάνω τόσο μεγάλο λάθος και αυτό το φρικτά εγκληματικό και απαράδεκτο που διάβασα είναι αληθινό, τότε απλά θα εκδηλώσω τα εμετικά μου συναισθήματα για την γυναίκα αυτή, στο ρόλο της προαγωγού "μαμάς"... "


    Δεν τίθεται θέμα Sm_Art_Lady, είμαι σχεδόν 90 τα εκατό βέβαιος ότι είναι φάρσα.

    Για να ξεκαθαρίσω όμως κάτι, κατεμέ απαράδεκτο είναι το τι υπενίσεται - έστω και κακόγουστα - η φάρσα και όχι η φάρσα καθεαυτό. Και αμφιβάλω αν μας θίγει κοτζάμ ανοιχτόμυαλα άτομα μιας ακόμα ιδιαίτερης ερωτικής έκφρασης μια απλά κακόγουστη φάρσα.

    Σαν κοινότητα (πλεονασμός δεν είμεθα κάτι τέτοιο) θα έπρεπε, ίσα-ίσα, να είμαστε ανοιχτοί ως προς την καυστικότητα ενός αστείου και όχι συνταγμένοι για την τυφλή αποπομπή του, ώστε να μην θιχτεί ο κώλος μας σαν bdsmers. Σαν bdsmers (μια μειοψηφεία μέσα στο σύνολο του ελληνικού κόσμου) πρέπει - ο καθένας χώρια και κατά καιρούς όλοι μαζί - να προβληματιζόμαστε, να ανησυχούμε, να είμαστε έτοιμοι να Μ/μας υπερασπιστούμε ή να μας "καταδικάσουμε" (όταν βλέπουμε ότι το παρακάνουμε) αλλά και να γελάμε όπου βλέπουμε ότι η κατάσταση δεν σηκώνει τίποτα άλλο από αστεία (έστω και κακόγουστα).


    john_slave96 wrote:

    "Με συγχωρείς, αλλά ήταν μεγάλο λάθος σου, στο λέω φιλικά, βέβαια."


    Αφού σε προβλημάτισε φίλε, μεγάλο σωστό μου ήτανε (ακόμα και μόνο η ανεύρεσή του).
    Δεν μου αρέσει να στρουθοκαμηλίζω, προτιμώ να διαταράζω.


    η 1η φορά είναι που ακούμε (ή που ζούμε-ζήσαμε) περιέργες ζαβές κωμικοτραγικές (ακόμα και εφιαλτικές) bdsm ιστορίες εντός του ελλαδικού χώρου? Η φάρσα μας έθιξε? Ίσα ίσα που πρέπει να τις αναφέρουμε... να γελάμε ή να κλαίμε και να μαθένουμε από αυτές (και άμα μας πέρνει να αντιδρούμε και καταλλήλως).
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Μου θυμιζεις κατι πιτσιρικια που βγαινουν στο πρωτο ραντεβου!
    Εισαι ομως μικρουλης μωρε, που θα παει θα ωριμασεις.
    Και οταν θελεις να φιλησεις φιλα ελευθερα χωρις να ρωτας!
    Και αν σου πει "οχι, μα, μου, κλπ" πλακωσε την στα χαστουκια, και που ξερεις...........μπορει και να πλασαριστειςκαι ως Αφεντης!!!!!
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Seirios_79...
    Δεν ξέρω αν είναι φάρσα, κακόγουστο αστείο και σε τι ποσοστό, ή μια φρικτή πραγματικότητα. Πολύ πιθανόν να είναι όλα αυτά. Τα συναισθήματα μου όμως, δεν αλλάζουν ως προς το γεγονός.

    Θα διευκρινίσω ότι η ύπαρξη αυτού του site, για όποιο λόγο υπάρχει, δεν με θίγει μόνο σαν BDSMer, με θίγει σαν άνθρωπο και πολύ περισσότερο σαν μητέρα. Όσο γι αυτό που έγραψες περί του αν μας θίγει "κοτζάμ ανοιχτόμυαλα άτομα μιας ακόμα ιδιαίτερης ερωτικής έκφρασης" έχω την αίσθηση ότι έχεις παρανοήσει και φαντάζεσαι "τον κόσμο μας" σαν ένα μεγάλο χωνευτήρι, που στην προκειμένη περίπτωση φοβάμαι ότι μας φαντάζεσαι- ακόμα χειρότερα-, σαν βόθρο που μπορεί να δεχθεί όλων των ειδών τα λύματα.

    Δεν γελάω καθόλου λοιπόν με αυτό το site..
    Aποτροπιασμό και αηδία αισθάνθηκα, διαβάζοντας όλη αυτήν την περιγραφή.
    Φυσικά δεν αισθάνομαι καθόλου λύπη για την "ιδιαιτερότητα" αυτή.
    Αυτό καταρχήν δεν είναι ιδιαιτερότητα. Αυτό είναι ψυχική ασθένεια και οι άνθρωποι που έχουν αυτή την ιστοσελίδα, είναι διαταραγμένες προσωπικότητες. Άλλο αρρώστια λοιπόν και άλλο ιδιαιτερότητα.
    Σαν BDSMers, αυτά πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε για να μπορούμε να είμαστε και ισορροπημένοι αλλά και περήφανοι με τις ιδιαιτερότητες Μ/μας.
    Στο όνομα της ελεύθερης έκφρασης, δεν δέχομαι οποιαδήποτε εγκληματική συμπεριφορά ως πολίτης. Αντίθετα την καταδικάζω και έτσι θα πρέπει να κάνει και ο καθένας.

    Αυτό όλο και όπως το διάβασα στο συγκεκριμένο site, δεν τα χαρακτηρίζω ως ιδιαιτερότητα, αλλά σαν κάτι άλλο, που για μένα χρήζει εγκλεισμό σε ψυχιατρικές φυλακές.
     
    Last edited: 27 Δεκεμβρίου 2007
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Εγω να προσθεσω οτι εκανα εγγραφη στο φορουμ του εν λογω site και διαπιστωσα με ευτυχια οτι μονη της (?) γραφει μονη της διαβαζει προφανως.Κριμα που δεν εχει κλισει ακομα το site απο τις αρμοδιες υπηρεσιες