Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

H πρώτη εμπειρία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος beltedgirl, στις 22 Μαϊου 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: H πρώτη εμπειρία

    Δεν κατανοώ γιατί ταυτίστηκες τόσο έντονα με το ποστ μου, συνιστώ ψυχραιμία πάντως.

    Δεν μίλησα για μόνιμη σχέση, μίλησα για το γεγονός ότι αρπάζουν όλα τα νεούδια πριν προλάβουν να εγκλιματιστούν και να δουν τι θέλουν εκείνες απ' το χώρο ώστε να αποκτήσουν κριτήρια. Και γίνεται συστηματικά αυτό, δεν τυχαίνει απλώς. Δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό, ίσως επειδή φοβούνται ότι η συνειδητή επιλογή ενός υποτακτικού δεν θα τους ευνοήσει - όποια κι αν είναι αυτή η επιλογή, είτε σαρκικής είτε ρομαντικής φύσεως, μιας και τα διαχωρίζεις τόσο όμορφα. Δεν τίθεται δηλαδή καν το ερώτημα που θέτεις "Αφού εγώ θέλω έτσι και εσύ θέλεις έτσι... ας παίξουμε και οι εμπειρίες έρχονται". Αν είχε τεθεί ανοιχτά αυτό το ερώτημα και ήταν συνειδητή η επιλογή κάποιας να παίξει με αυτούς τους όρους, τότε δεν θα ακούγαμε τόση κλάψα. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά. Τα υπόλοιπα περί γάμων και πρίγκιπων δεν ξέρω από πού τα συνήγαγες, μάλλον κάτι προσωπικό σε απασχολεί εδώ.

    Σχετικά με τις "παλιές": όταν έχεις εισπράξει ήδη μια ξεκάθαρη άρνηση (την οποία δεν γίνεται να παρερμηνεύσεις ως νάζι) και επιμένεις, τότε εκτός από Σαρκικός είσαι και Βλάκας.

    Αφιερωμένο στους Σαρκικούς-Επιτήδειους (για να ευθυμήσουμε λίγο)

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Emma

    Emma Contributor

    Now it makes more sense. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις  

    Είσαι πολύ γλυκειά. Νά 'σαι καλά  
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    @Uranoos

    Ποιος μιλησε για γαμο?  

    Χαιρομαι που βλεπω οτι ειμαστε δυο στρατοπεδα -μεταξυ αλλων στρατοπεδων- οι "σαρκικοι" και οι "ρομαντικοι".
    Εγω ξερεις τι λεω? Να μαζευτουμε και να βαλουμε ο ενας στον αλλον οσες πιο πολλες ταμπελες μπορουμε!
    Το να λεμε -καποιοι- στην beltedgirl να προσεχει και να κραταει μια καποια αποσταση για πολυ λιγο δεν σημαινει οτι της ειπαμε να "το φυλαξει για μετα το στεφανι , να σφαξουμε και κανα κοκκορα".
    Το να συνιστας προσοχη δεν ειναι ουτε ρομαντικη υστερια ουτε βαρετο.....
    Επιπλεον η προταση ειναι no guts no glory και δεν ειναι risk γιατι το risk ξερεις δεν σου εγγυατε κανεις οτι θα βγει υπερ σου....Μερικες φορες αφου παρουμε το ρισκ...περνουμε και κατι αλλο λιγοτερο ευχαριστο...
     
  4. NEWTOTALMASTER

    NEWTOTALMASTER New Member

    Απάντηση: Re: H πρώτη εμπειρία

    το περι ορεξεως το σωσε παντως...... οτι γεμιζει τον καθενα παντα....... το παν ειναι η ισορροπια πενυματικη κ σωματικη για να ευχαριστηθεις το καθετι στο maximum...... φανηκε να το ευχαριστηθηκε πολυ εν τελει......
     
  5. NEWTOTALMASTER

    NEWTOTALMASTER New Member

    Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    καλυτερο ειναι η γνωση φυσικα........ η μιση αληθεια δεν ειναι ποτε αρκετη η γνωση με οποιες συνεπειες συνεπαγεται..........
     
  6. NEWTOTALMASTER

    NEWTOTALMASTER New Member

    Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    αυτο ακριβως που λες ειναι ολη η ουσια στην συζητηση..... το θεμα ειναι το τι ζηταει ο καθενας........ πολυ απλα την γεμισε αυτο που εγινε...... σε καποια αλλη γυναικα ισως οχι εκει ειναι αυτο που λεω παραπανω στην συζητηση περι ισορροπιας...... ειναι το παν....
     
  7. beltedgirl

    beltedgirl Regular Member

    Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    Ευχαριστώ όλους και όλες που συμμετείχαν στη κατάθεση της πρώτης μου εμπειρίας στο bdsm με τα σχόλια, τις συμβουλές και τις παρατηρήσεις τους..

    Πιστεύω όμως πως ένα μεγάλο ευχαριστώ αξίζει κ <Εκείνος> που με μύησε στο χώρο γιατί ίσως και να μην βρισκόμουν τώρα εδώ και να είχα αποχωρήσει από τον χώρο μιας και ένιωθα γενικά ενοχές... Ισως και να χρειαζόμουν κ άλλα χρόνια για κατασταλάξω στο τι είμαι...αν τελικά το κατάφερνα..


    Δεν γνωρίζω γιατί ο Κύριος επέλεξε να είναι κρυψίνους όμως μερικά πράγματα μέσα μου με βάζουν σε άλλου είδους σκέψεις.. δηλαδή...

    Σε μερικούς ίσως φάνηκε σκληρή και βίαιη η εξιστόριση της εμπειρίας μου, ένιωσα όμως να ελευθερώνεται κάτι που υπήρχε έντονα μέσα μου για χρόνια. και εκ του αποτελέσματος ο τρόπος του δούλεψε. Δεν ξέρω αν θα ήθελα περισσότερες ή δυνατότερες, δεν θα ήθελα όμως ούτε μια λιγότερη, ούτε μια πιο αδύναμη.

    Κρίνοντας αυστηρά τον εαυτό μου και τις φοβίες μου, νομίζω πως πολύ σωστά επέλεξα αυτόν τον άνθρωπο ως πρώτη μου εμπειρία γιατί πιστεύω πως οι κινήσεις του ήταν μελετημένες..ήξερε τι έκανε, και δεν κυνδύνεψε η ασφάλεια μου για κανένα λόγο. Άλλωστε δεν είχε να κάνει με ένα άβγαλτο 20 χρονο...Αλλιώς όμως δεν θα το έβγαζα από μέσα μου σίγουρα. Ήμουν πολύ κακιά με τον εαυτό μου και τον είχα γεμίσει ενοχές...

    Μέσα μου επιθυμούσα να μην είναι μόνο η πρώτη ήθελα να το έχω δίπλα μου και μετά... γιατί ήξερα πως έχει δυνάμεις να με καθοδηγήσει σωστά και να με βοηθήσει.. όμως με άφησε εκει να αποφασίσω μόνη μου... Αυτό είναι κάτι σημαντικό για μένα που ήθελα να σας ξεκαθαρίσω.
    Αν η εμπειρία μου χαρακτηρίζεται ως τραυματική για μένα χαρακτηρίζεται μόνο γι αυτόν το λόγο..δεν μου είχε τάξει βέβαια το παραμικρό αλλά διέθετε όλα αυτά που ήθελα μέσα μου και επιζητούσα σε βανίλα σχέσεις μου...
    Καλιεργημένος και μορφωμένος; Πολύ
    Κυριαρχικός; Aπόλυτα.
    Αυστηρός; Σίγουρα.
    Δυνατός; Σίγουρα.
    Αυτά ξεχώρισα σ αυτόν στις πρώτες επικοινωνίες μας...
    Αυτά έκαναν το <κλικ> μέσα μου.. [
    Κάφρος? Σε καμμία περίπτωση. Δεν περίμενα το bdsm για να μάθω να ξεχωρίζω τον άνθρωπο από τον κάφρο.

    Ξέρω να διαβάζω το μυαλό και την ψυχή των αυθρώπων. Την εμπειρία στον χώρο δεν την έχω αλλά ξέρω να αξιολογώ. Δεν μπορώ βέβαια να γνωρίζω τα bdsm θέλω του καθενός.. ή τα μπορώ.. από την στιγμή που δεν ξέρω τα δικά μου στο χώρο..

    Επιπλέον μίλησα με pm με παλιές και νέες στο φόρουμ που τον "ξέρουν" και μου επιβεβαίωσαν οι μεν ότι ήμουν με έμπειρο και γνώστη οι δε με άνθρωπο που τους φέρθηκε καλά και με τρόπο σαν να τους γνώριζε από πριν. Ούτε σε αυτές είχε τάξει το παραμικρό. ) .

    Νιώθω ότι έχω πάρει τόσο όμορφα πράγματα απ όλους εσάς που σταθήκατε ανθρώπινα με τις απόψεις σας δίπλα μου πράγμα που με κανει να σκέφτομαι πως τελικά είχε απόλυτο δίκιο να το περάσω στο φόρουμ.. Γνώρισα εσάς κι εσείς εμένα πράγμα που θεωρώ εκπληκτικό..

    Αυτά είναι τα όμορφα που υπερισχύουν μπροστά στα άσχημα που τελικά δεν υπάρχουν πουθενά.. όλα είχαν τον σκοπό τους... όλα όμως..

    ΄Ενας ένας και όλοι μαζί βάλατε ένα λιθαράκι στην σκέψη μου που σαν στόχο έχει την συμμετοχή μου στο bdsm.. Σας συγχαίρω όλους για την άριστη επικοινωνία σας και το όμορφο επίπεδο που κρατήσατε για τον εκάστοτε αναγνώστη του νήματος..

    Από σήμερα λοιπόν νιώθω μέλος της κοινωνίας σας  
     
  8. xristos27

    xristos27 New Member

    Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    Μου θύμισες ένα κοινό ελληνικό φαινόμενο στη χώρα μας που είναι να τρώνε ξύλο οι γυναίκες (στο γάμο ή εκτός) χωρίς να το ζητήσουν (όπως κ εσύ), και αμέσως μετά η γυναίκα να ρίχνει το φταίξιμο πάνω της (όπως κ εσύ).

    Τυχαίνει να έχω συζητήσει σε βάθος το συγκεκριμένο φαινόμενο και τα αίτια/αποτελέσματα του με φίλο μου, έμπειρο ψυχολόγο. Δεν σου κρύβω ότι στεναχωρήθηκα αρκετά με αυτά που διάβασα για διάφορους λόγους.

    Δεν θα αναλύσω εδώ πέρα το θέμα παραπάνω γιατί είσαι ενήλικας και έχεις κάθε δικαίωμα να κάνεις ότι θες στη ζωή σου.

    Θα σου ζητήσω μόνο να αναρωτηθείς αν πραγματικά βρήκες κάτι από τον εαυτό σου ή αν απλά σαν άβουλο όν έχασες ένα κομμάτι του όταν κάποιος, σου επέβαλε την άποψη του για σένα με εργαλείο το φόβο.

    Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιοι βιαστούν να με χαρακτηρίσουν ξενέρωτο, ηθικολόγο κλπ κλπ αλλά η αφήγηση της beltedgirl δεν είχε και πολλές διαφορές με ένα κλασικό βανίλα βιασμό. Αν κάποιος νομίζει ότι με πρόφαση μια εναλακτική σεξουαλική κουλτούρα είναι οκ να αφαιρούμε τη συναίνεση από το sex τότε μάλλον έχει χάσει λίγο τη μπάλα.

    Αν πραγματικά ήθελε να ψάξει τη σεξουαλικότητα της μόνη της θα έβρισκε κάποιον και θα του ζητούσε να της κάνει αυτά που διαβάσαμε όπως, κάνουν χιλιάδες κόσμου.

    Τέλος κάτι που δεν μου κάθεται καθόλου καλά...

    Αφού είναι τόσο γαμάτος και δυνατός γιατί επιλέγει να παίρνει με το ζόρι και τη βία αυτό που θα μπορούσε να πάρει χωρίς αυτήν; Επίσης ποιός ο λόγος να κρύβεται; Μήπως ενθουσιάστηκες και τον θεοποίησες επειδή το έπαιζε γαμάτος ενώ στην πραγματικότητα ήταν άνθρακες ο θυσαυρός;
     
  9. EysWideShut

    EysWideShut Regular Member

    Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    Durcet απιστευτα ποστ. κριμα που δεν μπορω να δωσω ποντους.

    αν και κανεις το δικηγορο του διαβολου και τον "σωτηρα της αθωας sub" μαρεσει ο τροπος που εκφραζεσαι χωρις μασημενες κουβεντες , φοβο και παθος.

    μαρεσει να ακουω αυτες τις αποψεις που βαρανε γροθια στο μαχαιρι
    +1 απο μενα
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    Χαίρομαι - χαιρόμαστε που αποτελείς και εσύ μια πινελιά στον υπέροχο πίνακα του παρεξηγημένου εναλλακτικού ερωτικού χώρου που ακούει στα αρχικά BDSM !!!

    Σου εύχομαι - ευχόμαστε να απολαύσεις όλες τις σπάνειες ηδονές αυτού του χώρου.

    Υγ. Προσοχή όμως, ότι γυαλίζει δεν είναι πάντα χρυσός μπορεί να είναι και λασπόνερα...
     
  11. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    xristos27, το "κοινό ελληνικό φαινόμενο" όπως το αποκαλείς, προσωπικά με θίγει σε μεγάλο βαθμό καθώς θεωρώ οτι ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του. Από κει και πέρα, όπως έχουν πει διάφοροι στο παρελθόν, και χωρίς να θέλω να θίξω το φίλο σου, ο κάθε ψυχολόγος/ψυχίατρος/ψυχο-οτιδήποτε έχει και μία διαφορετική άποψη πάνω σε κάθε φαινόμενο. Μη ξεχνάς άλλωστε οτι το DSM IIIr όπως και το DSM IV λένε ουκ ολίγα καλά πράματα για το σαδομαζοχισμό και το BDSM.

    Από κει και πέρα, ο λόγος που ο καθένας θέλει να κρυφτεί είναι αποκλειστικά προσωπικός του λόγος, και από μένα είναι απολύτως σεβαστός. Προσωπικά, δεν βρήκα κάτι μεμπτό προσωπικά πέρα από ίσως ένα κείμενο που θα μπορούσε να γραφτεί καλύτερα. Από τη στιγμή όμως που η ίδια δηλώνει οτι είναι task της να το κάνει, τότε είναι θέμα μεταξύ της belted και του εν λόγω Κυρίαρχου το πώς θα γραφτεί και το τι θα γράφει το κείμενο, ούτε εγώ, ούτε εσύ έχουμε δικαίωμα επέμβασης στο κείμενο, πόσο μάλλον δικαίωμα να το κριτικάρουμε.
     
  12. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: H πρώτη εμπειρία

    Γιά πιό λόγο πιστεύεις πως δεν έχουμε δικαίωμα κριτικής;
     
Thread Status:
Not open for further replies.