Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

HOMO KIRIARCHOUS

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 4 Νοεμβρίου 2007.

  1. mansub

    mansub New Member

    Χωρίς να είμαι εξπερτ, είτε θεωρεί αυτονόητο δικαίωμά του να κυριαρχεί και του βγαίνει φυσικά να το κάνει, είτε έχει κυριαρχηθεί και πληγωθεί και διεκδικεί ένα ρόλο που δεν του πάει γιατί τον πονάει να κυριαρχείται
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: HOMO KIRIARCHOUS

    πως τον αναγνωριζεις;πανω απ ολα δεν ειναι φαλλοκρατης
     
  3. llazouli

    llazouli Contributor

    Ναι! Αν ο Κυρίαρχος είναι οπαδός της Τάντρα, του ''ιερού ερωτισμού'', θα σου έλεγε πως ο οργασμός δεν είναι σκοπός της σεξουαλικής επαφής αλλά η συνολική τελετουργία της ένωσης του άντρα με τη γυναίκα, τόσο σε σωματικό όσο και σε ψυχικό επίπεδο, είναι εκείνα που οδηγούν στην έκσταση και στη γνώση.

    Αναμφίβολα ο ερωτισμός της ανατολής απέχει παρασάγγας από τους δυτικούς, η εκλέπτυνση των τεχνικών δεν αφορά μόνο το σεξουαλικό κομμάτι αλλά είναι ένα μέσο για να φτάσει κανείς όχι μόνο στην ένωση με τον/την σύντροφό του αλλά και στην εναρμόνιση με τη φύση και τον κόσμο.
    Σε μας τους δυτικούς βέβαια αυτά ακούγονται ψιλά γράμματα, αφού λόγω του τρόπου ζωής μας, ο ερωτισμός έπαψε να κατέχει το κέντρο της ύπαρξης μας και πλασσάρεται σαν προϊόν προς κατανάλωση.
    Για να επανέλθω στο θέμα, ο κυρίαρχος για μένα αναγνωρίζεται όταν είναι ικανός να αφουγκραστεί τη μελωδία ή και την παραφωνία που βγάζει ο άλλος και χωρίς να αλλάξει το ''υλικό'', να συνθέσει μόνος του ή από κοινού, κομμάτια ποικιλόμορφων ερωτικών ρυθμών προς τέρψη και ηδονή ψυχής τε και σωματος αμφοτέρων.
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Δεν το εννοούσα έτσι όπως το εξέλαβες αλλά μου αρέσει ΥΠΕΡΜΕΤΡΑ το ποστ σου. 
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Απο ενστικτο ισως?????????????
    Ο Κυριαρχος αντρας φαινεται, τουλαχιστον εγω τον καταλαβαινω!
    ΔΕΝ ειναι μαλακας, ΔΕΝ σου λεει κοτσανες και γλυκαναλατες αρλουμπες, μιλα κοφτα και σε κοιταζει ισια στα ματια, ειναι ευγενικος και σου δινει με το βλεμμα να καταλαβεις πως δεν εχεις και πολλα περιθωρια αντιδρασης.
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    με λιγα λογια οταν λεει την φραση :

    - Στα @@ Μου!



    το εννοει!!!
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ακριβως!!!!!!! 
     
  8. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Re: HOMO KIRIARCHOUS

    !!!!!!!