Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

How to Know if a Woman is a Cougar

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 7 Ιανουαρίου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τι πουριτανική αντίληψη γύρω από τη ζωή!


    Θαυμάζω γυναίκες που συμβιβάζονται όμορφα με την ηλικία τους.


    Μια γυναίκα που γερνάει όμορφα είναι πάντα ωραία.
    Πώς τα πάς με τον χρόνο ως γυναίκα;

    Είσαι από τις γυναίκες που θα κατέφευγες σε πλαστικές, σε ενέσεις νεότητας, μπότοξ κ.λπ.;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ω, ναι! Παραδίνεται ψυχή και σώμα.
     
  3. libra

    libra Regular Member

    Πληροφοριακα εντελως θα σου πω πως ασχολιομουν χρονια με τον αθλητισμο σε υψηλο επιπεδο, στα νιατα μου, οποτε τετοιες πρακτικες δε μου χρειαζονται. Δεν κατακρινω τις γυναικες παρολαυτα που θα εκαναν κατι τετοιο ομως, με μετρο εννοειται. Επομενως θεωρω πως δεν εχει σχεση το ερωτημα σου.
    Το να κρατας την αξια σου ως ανθρωπος κ να μη γελοιοποιεισαι με συμπεριφορες που δεν αρμοζουν στην ηλικια σου δεν ειναι πουριτανισμος. Ειναι αυτοσεβασμος κ αξιοπρεπεια.
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    όσο γυμνασμένο και αν είναι το κορμί, όσο περιποιημένο και να είναι το πρόσωπο, όταν η σκέψη σου και η ψυχή σου είναι σάπια, τότε καταλήγεις μόνος και το χειρότερο ''δείχνεις'' τους άλλους..
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Επιτρέψτε μου να πω ότι οι άνθρωποι μπορούν να καταταγούν σε δυο μεγάλες κατηγορίες: Σε αυτούς που λατρεύουν τη σωματική επαφή σε κ ά θ ε ηλικία και σε αυτούς που δεν την βρίσκουν απαραίτητη, ενίοτε δε τους είναι και απεχθής.

    Είναι πιο σημαντικό να δούμε τι ανάγκες καλύπτονται μέσω αυτής της σχέσης καθώς μια τέτοια σχέση είναι αποτέλεσμα αναγκών γιατί ο κάθε σύντροφος επιλέγει ό, τι έχει ανάγκη, του λείπει ή επιθυμεί.

    Σημασία έχει η ποιότητα της σχέσης και η επικοινωνία ανάμεσα στο ζευγάρι με ό,τι συνεπάγεται όπως, καλή σεξουαλική ζωή, κοινές αξίες, ενδιαφέροντα και σεβασμό της ελευθερίας του άλλου καθώς και πώς σε εμπνέει ο άλλος για να συνεχίσεις.
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Δεν μπαίνω σε οποιαδήποτε σχέση σύμφωνα με τις ανάγκες μου, παρά μόνο με τις επιθυμίες μου  
     
  7. Bdstef

    Bdstef New Member

    "Ολες οι γενικεύσεις είναι λανθασμένες... Ακόμα κι αυτή"
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Να καεί, γιατί να μην καεί?
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Χαρά μου, την γνώμη μου απλά εξέφρασα και αυτοαναιρέθηκα. Συμφωνώ με την δήλωσή σου...
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Εν κατακλείδι για να ολοκληρώσω την άποψη μου. Πιστεύω ότι οι άνθρωποι που επιλέγουν τον σύντροφο τους για να μπουν σε σχέση μαζί του, δεν κοιτούν την διαφορά ηλικίας με τον σύντροφο τους.
    Αν η διαφορά ηλικίας και ότι άλλο αποτελούν τροχοπέδη για να μπεί κανείς σε μία σχέση τότε υπάρχουν πολλά προβλήματα από την αρχή.
    Προσωπικά μου άρεσαν πάντα οι γυναίκες ηλικίας 35 και πάνω για λόγους προσωπικού γούστου τίποτα παραπάνω.
    Με λυπεί πολύ το γεγονός ότι στο δικό μας φόρουμ υπάρχουν απόψεις στιγματισμένες με στερεότυπα προηγούμενων εποχών.
     
    Last edited: 8 Ιανουαρίου 2015
  11. brenda

    brenda FU very much

    Ταυτίζομαι... 
     
  12. δεκατα....