Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Iδιωτικό BDSM Συμφωνητικό

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iwnas, στις 20 Ιανουαρίου 2009.

  1. Iwnas

    Iwnas Regular Member

    Re: Απάντηση: Iδιωτικό BDSM Συμφωνητικό


    Το γουγουτσάκι γιατί να τα πάρεισ το κρανίο; Ούτε εγώ τα πήρα. Απλά αντέδρασα όχι με τόση αβρότητα στα ασόβαρα σχόλια κάποιων.
    Μην ξεχνάς πως μου προκαλείς ιδιαίτερη συγκίνηση κάθε φορά.
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Iδιωτικό BDSM Συμφωνητικό

    Ουφ, ευτυχώς. Ανησύχησα προς στιγμήν. 
     
  3. Iwnas

    Iwnas Regular Member

    Re: Απάντηση: Iδιωτικό BDSM Συμφωνητικό

    Ήθελα να ξερα ποιος δουλεύει ποιον τώρα αλλά τεσπά.
     
  4. extreme32

    extreme32 Regular Member

      (Tί λεει αυτη η μικρη ανόητη εξερευνήτρια; Θα νομίζει ο κόσμος οτι μου αρεσει να με κατουρανε τσαπερδωνες)

    ελπίζω Δωράκι να μην υπαρχουν αλλα υπονοουμενα σχετικα με το ρόλο που υπέδειξες οτι είμαι ικανός να παίξω μεσα σε αυτη την υπερπαραγωγή!!!!!

    Στο θεμα μας. Αχρηστο να υπαρχει τετοιο χαρτι περα απο τα πλαισια του "ελα να παιξουμε τους αντιδικους". Μου φερνει στο μυαλο οτι καποιος δεν μπορει να χωρησει οταν ξενερωσει, παρα μόνο αν εχει υπογραψει γι αυτο. Δεν ειδα να γραφει πουθενα την περιπτωση της τιμωριας ως τροπο ανταμοιβης. Μπορει και να το ειδα και να μην το προσεξα.

    αυτα
     
  5. Ιωνα το προβλημα δεν ειναι στο κειμενο. Τετοια κειμενα
    εχουμε δει πολλα. Το αστειο ειναι οτι σου περασε απο το
    μυαλο οτι ενα τετοιο χαρτι μπορει να εχει καποια νομικη αξια.
    Οταν σου ειπα οτι δεν εχει καμια νομικη αξια με ειρωνευτηκες
    αλλα εμενα δεν με πειραξε. Γιατι να με πειραξει? Εδω ειμαστε
    ειδικοι στο να αναλυουμε το αυτονοητο.
    Οσο για τα σχολια που σε εθιξαν δεν εχεις δικιο. Ολοι
    αντιμετωπισαν αυτο το κειμενο σοβαροτερα απ' οτι αξιζει
    Καλα εκανες και το εβαλες εδω αλλα μην περιμενεις να παρω
    στα σοβαρα ενα χαρτι που λεει οτι "η σχεση λυεται οταν ενα
    απο τα μελη πεθανει".  
    Καθετι σχολιαζετε ως αυτο που ειναι και τελος
    Ουτε εσυ αλλα ουτε και κανενας αλλος θα μου καταργησει τη λογικη
    με το "ετσι θελω"
     
  6. gaby

    gaby Guest

    @ zinnia,

    απορία: την "πολλή φαντασία" πού την είδες;

    Ξενέρα μου φάνηκε το κείμενο. Αν είναι κόπια μεν αλλά και ενσταντανέ των διαθέσεων των βιτσιόζων αντισυμβαλλομένων την εποχή της υπογραφής, προβλέπω ότι σύντομα ένας από αυτούς θα φροντίσει να νοσηλευτεί με "κάτι σοβαρό". Εκεί στο νοσοκομείο, και κόσμο θα γνωρίσει και παιχνιδάκια θα κάνει χωρίς να το παίρνει είδηση κανένας και η "σχέση" θα έχει λυθεί αυτοδικαίως  
     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    @ Τender μου

    Για να γράψεις κάτι τέτοιο, πρώτα πρέπει να το φαντασιωθείς. Να ψάξεις, να βρεις άλλα, να πάρεις στοιχεία , να βάλεις και δικά σου κοκ. Ε, φαντασία έχει αλλά όλες οι φαντασίες δεν είναι και "εμπνευσμένες".. Ασε που τα σχόλια που ακολούθησαν, μου "θύμησαν" πως ίσως ο Μανωλιός απλά άλλαξε "ρούχα" αλλά από νοοτροπία..δεν..
     
  8. Σας πέρασε απ' το μυαλό ότι το «Iδιωτικό BDSM Συμφωνητικό» μπορεί να είναι
    απαραίτητο για να αποφεύγονται τα « ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ»???
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    "O Master υποχρεούται να παρέχει sessions." Πολύ ενδιαφέρον.
     
  10. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Αν καλέ μου Ίωνα κατέληγα να κάνω συμφωνητικά για να μου κάτσει η υποτακτικιά πάνω από μια φορά, καλύτερα να με παλούκωναν, να με βασάνιζαν, να με βίαζαν, να με εξανδραπόδιζαν και το χειρότερο να με λήστευαν!
    Αν καλέ μου Ίωνα, ένα συμφωνητικό μπορεί να εξασφαλίσει μια ομαλή σχέση - είμαστε για να είμαστε! εδώ δεν μπορεί να εξασφαλίσει μια καλή επαγγελματική σχέση θα εξασφαλίσει αισθηματική;

    Νομίζω ότι μπλέξατε τις έννοιες ... άλλο ενοχικό δίκαιο και άλλο ενοχές ..
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Iδιωτικό BDSM Συμφωνητικό

    σοβαρα υπηρξε νομικος που συνεταξε αυτο το πραμα ή το εκανες μονος σου για να γελασουμε? λεγε βρε! ηθελες να μας διασκεδασεις ετσι?
     
  12. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Εγώ λοιπόν αγαπητέ Iwna μια και όσο να ‘ναι όλο και κάποια σχέση έχω με τα νομικά… να σου πω (αποφεύγοντας συνειδητά νομικές ορολογίες), ότι όπως είπε και ο gallant ο νόμος είναι υπεράνω κάθε όρου οποιουδήποτε συμφωνητικού με αποτέλεσμα, όταν ένας εκ των όρων δεν είναι σύννομος να ακυρώνεται το συμφωνητικό στο σύνολο του, εκτός εάν αυτό ρητά αποκλειστεί σε ξεχωριστό όρο του αυτού συμφωνητικού. Επειδή όμως διαβάζοντας - εντελώς διαγώνια - το συμφωνητικό που παρέθεσες υποψιάζομαι, πως οι πλειοψηφία των όρων του δεν είναι σύννομοι αυτό που θα σου μείνει από το όλον, είναι να προσέχεις και να φροντίζεις την υγεία και την ευμάρεια της αντισυμβαλλομένης.