Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

I'm gonna close to you...Are you terrified of me?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 27 Ιανουαρίου 2007.

?

Are you terrified if he's gonna get close to you?

  1. Ναι, νιώθω τρόμο με την σκέψη ότι παρακολουθούμαι.

    2 vote(s)
    6,7%
  2. Αισθάνομαι άνετα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    4 vote(s)
    13,3%
  3. Νιώθω συνεχώς την παρουσία του και αυτό με ευχαριστεί.

    12 vote(s)
    40,0%
  4. Δεν το αντέχω. Δεν μπορώ να νιώθω τόσο πολύ περιορισμένη.

    12 vote(s)
    40,0%
  1. Elysium

    Elysium Contributor

    χμμμ... ίσως λίγο off-topic αλλά οι Queensryche στο συγκεκριμένο τραγούδι δε μιλούν για κάποιον σύντροφο, αλλά για κάποιον "άσχετο" που παρακολουθεί κάποια...

    Όσον αφορά τις παρακολουθήσεις ακόμη και ο νόμος τις απαγορεύει.
    Πόσο αλήθεια οι BDSMers αγαπούν την καταπάτηση των ατομικών τους δικαιωμάτων και την παρανομία...!!!!!
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Λες να μην το ξέρω βρε Lost boy; Φαντασία έχω, το έφερα κατά πως ήθελα.

    capeaway, δεν παρέθεσα λόγους και αφορμές για την παρακολούθηση. Το άφησα ανοιχτό θέμα σε σας. Και αν παρεμβαίνω είναι για να υποβοηθήσω να φωτιστούν πτυχές του θέματος που δεν είναι εμφανείς με την πρώτη ματιά.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Astarty μου αναφέρεσαι σε πραγματική παρακολούθηση της υποτακτικής από τον Κύριό της, μόνιμη ή κατά περίπτωση;
     
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: I'm gonna close to you...Are you terrified of me?

    Σε βανιλα σχεση μου το 99 ανακάλυψα ή μαλλον μου αποκάλυψε το ετερον ημισυ ότι παρακαλοθουσε το πι σι μου -τοτε ημουν ποοοοολλες ωρες ημερησιως και καθημερινως στο νετ ως νεο τοτε παιχνιδι για μενα..
    εκτος απο το πι σι μπορουσε να ελεγχει κ αρκετα την ριαλ λαιφ μου.
    Οταν βρεθηκα μπροστα σ αυτη την αποκαλυψη οτι για μηνες εβλεπε και γνωριζε σχεδον τα παντα στην καθημερινοτητα μου όπως και στις ιντερνετικες επαφές μου..η πρωτη σκεψη και αντιδραση ηταν θυμος..
    Δυνατες και ιδιαιτερα πολυπλοκες προσωπικοτητες και οι δυο με επικινδυνα παιχνιδια σε τεντωμενα σχοινια.
    Η δευτερη σκεψη ήταν πως θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω ωστε να παιρνει τις πληροφοριες που ηθελα.. ελεγχόμενα.. και ταυτοχρονα να του κανω το ιδιο εν αγνοια του.
    Οταν ηρεμησα... εμεινα μόνη.. και εβλεπα σε οθονη πραγματα που ειχα πει ή ειχα κανει και τα ειχε δει......χμμμμμμ το βρηκα απιστευτα καυλωτικο οτι ειδε και αντεξε να βλεπει ολα μου τα προσωπα ότι τα αγαπησε και τα όμορφα και τα άσχημα...
    Εχω και ενα μικρο επιδειξια μεσα μου..
    Αν αυτος για τον οποιο ενδιαφερομαι -και μόνο αυτός- θελει να με κανει πρωταγωνιστρια του, παρακολουθώντας γνωριζοντας ολες τις κινησεις μου, αν αντεχει να τις βλέπει.. απο μενα ειναι οκ  
    (απαραίτητη προυπόθεση ... χωρις να σχολιαζει ή να γκρινιάζει)
    Το 2 λοιπόν..
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    Πραγματική παρακολούθηση, αν όχι από τον ίδιο αλλά πχ. από δικά του τσιράκια (μπράβους, πες τους όπως θέλετε).
    Ή όπως είπε η Mikra Psemata δυνατότητα παρακολούθησης τηλέφωνου, υπολογιστή κτλ.
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: I'm gonna close to you...Are you terrified of me?

    Θα ένιωθα υπέροχα! Αν μπορούσε να γίνει τα μάτια και το μυαλό μου θα ήταν ιδανικό…για όποιον λόγο και να το έκανε και δεν με αφορά θα ήταν θέμα δικό του. θα ένιωθα ωραία δεν θα είχα να κρύψω τπτ δεν θα ήθελα να κρύψω κάτι από Εκείνον εξάλλου..
     
  7. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: I'm gonna close to you...Are you terrified of me?

    Αστάρτη μου, είναι κάπως παράξενο αυτό που μου συμβαίνει σε σχέση με το ερώτημά σου. Ενώ με διεγείρει αφάνταστα να γίνω η σκιά του αγαπημένου μου και σχεδόν αόρατη να παρακολουθώ κάθε βήμα του, αντιθέτως, το να βρεθώ εγώ ως αντικείμενο παρακολούθησης, με τρομάζει αρκετά. Θυμάμαι πιτσιρίκι 14-15 χρονών μού άρεσε ένα παιδί στη γειτονιά μου. Η παρακολούθηση που είχε υποστεί ο καημένος, δεν περιγράφεται, τρελαινόμουν να είμαι κρυμμένη και να τον παρακολουθώ χωρίς να έχει την παραμικρή ιδέα. Κάθε κίνησή του, έπαιρνε μυθικές διαστάσεις και αγωνιούσα να τις καταγράψω όλες, να μη μου ξεφύγει καμία.
    Όσο κράτησε αυτή η κρυφή μου κατασκοπία, το διασκέδασα αφάνταστα. Όταν τα φτιάξαμε τελικά, κάθε μαγεία είχε χαθεί.

    Πραγματικά, δεν ξέρω τι να ψηφίσω, μπερδεύτηκα...

    Ένα απ’ τα τραγούδια που σημάδεψαν την εφηβεία μου κι ακόμα τρελαίνομαι να το ακούω, είναι το ‘‘Τhe Spy’’των Doors.
    Στίχοι σκοτεινοί, μυστήριοι, με τον Jim Morrison να τραγουδάει το blues, τόσο εκφραστικά...που σπάει κόκαλα ο μπαγάσας.

    I'm a spy in the house of love.
    I know the dream, that you're dreamin' of.
    I know the word that you long to hear.
    I know your deepest, secret fear.

    I'm a spy in the house of love.
    I know the dream, that you're dreamin' of.
    I know the word that you long to hear.
    I know your deepest, secret fear.

    I know everything.
    Everything you do. Everywhere you go.
    Everyone you know.

    I'm a spy in the house of love.
    I know the dream, that you're dreamin' of.
    I know the word that you long to hear.
    I know your deepest, secret fear.
    I know your deepest, secret fear.
    I know your deepest, secret fear.

    I'm a spy, I can see What you do.

    And I know. .


    The Spy
    The Doors
     
    Last edited: 28 Ιανουαρίου 2007
  8. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: I'm gonna close to you...Are you terrified of me?

    Αν το θεμα σου εχει πολλες πτυχες, καλα κανεις και τις φωτιζεις. Ομως σκεψου οτι αλλες τοσες ψηφους θα πρεπει να εχει ο καθενας απο εμας για να ψηφισει στην καθε πτυχη. Τι αποτελεσμα περιμενεις να βγει αν ο καθενας ψηφιζει την πτυχη που του ερχεται κατα νου; Θα βγει απλα ενα συνοθυλευμα αποψεων που τελικα δε θα εκφραζουν τιποτε.

    Την οπτικη της ερώτησής σου θα πρεπει να τη δινεις εσυ στο πρωτο σου post. Διαφορετικα, κοιτωντας καποιος το αποτελεσμα μετα απο καιρο, δε θα ξερει που αναφερεται αυτο το αποτελεσμα.

    (Θα μπορουσα να δοσω ενα μικρο παραδειγμα σχετικα με αυτα που γραφω, αλλα το αφηνω για να μην κουρασω τους αναγνωστες.)
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    απευθήνετε μόνο σε γυναίκες... anyway απάντησα μίας και οι γυναίκες όταν είναι να παρακολουθήσουν το κάνουν πίο έντονα...
     
  10. female

    female Contributor


    Αρχικά δεν ακούγεται ευχάριστο.

    Δεν θα αντιδρούσα ίδια με κάθε άνθρωπο. Υποθέτω οτι αν το έκανε κάποιος δεν με πείραζε ενώ αν ήταν κάποιος άλλος πολύ. Το πώς, το πόσο, το ποιος, το γιατί... Έχω την κακή συνήθεια να εστιάζω, σε όλες μου τις ανθρώπινες σχέσεις, στις ιδιαιτερότητες του καθενός και να αντιδρώ ανάλογα με τον συγκεκριμένο χαρακτήρα.

     
  11. Astarty

    Astarty Contributor

    Re: Απάντηση: Re: I'm gonna close to you...Are you terrified of me?

    Δεν έχεις άδικο capeaway, αλλά είναι έξω από την δική μου διάθεση να ορίζω και να στριμώχνω ένα θέμα σε συγκεκριμένα πλαίσια που πιθανόν να μην το αφήνουν να ανασάνει. Έτσι λοιπόν δεν με ενδιαφέρει να δηλώσω επακριβώς τις συνθήκες κάτω από τις όποιες κάποιος θα δεχόταν την στενή παρακολούθηση αλλά να αφουγκραστώ αυτές.

    Μήπως τελικά δεν είναι τόσο τρομακτικό υπό κάποιες συγκεκριμένες συνθήκες;
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    χωρις να θελω να σας ξενερωσω ... η μονη παρακολουθηση που εχω κανει ειναι για να κοψει το καπνισμα και να μην την αφησω να αναψει τσιγαρο ... μετα το αντικατεστησα με δυναμιτακια στο τσιγαρο , ζωντανες κατσαριδες στο πακετο και ανυχνευτες καπνου στο σπιτι ... μετα βαρεθηκα και χωρισα .....
    Θα μου αρεσε και παρακουλουθηση με σκοπο το peeping ... αλλα μονο μπατσους εισεπραξα γι'αυτο μεχρι σημερα .... η αλλη μου ειχε ερθει κλαμενη μαυρο δακρυ ασυγκρατητη ... : "... να σνιφ .. μπουχου ...ξερεις .... σνιφ σνιφ .... εκεινο το παιδι ... ο Παναγιωτης (πολλα σνιφ) ....που μου εφερε εκεινη την μερα τις σημειωσεις απο την σχολη ...... πως το εκανα εγω αυτο δεν θα συγχωρησω ποτε τον εαυτο μου" ... εγω : "μα αυτο ειναι θαυμασιο .. θα ειμαστε μαζι στην Αθηνα και αμα ερχομαι επανω κανουμε και ενα τριο ...) ..... ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΤ ..... δεκα χρονια ακομα το θυμαμαι ...