Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

In Memoriam

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Marqui, στις 20 Νοεμβρίου 2016.

  1. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Καλό πέρασμα στους κοσμικούς λειμώνες της Δέσποινας...

     
  2. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

  3. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Από τον Κύριο μου:

    «Καλό πέρασμα απέναντι Κοσμοκαλόγερε.
    Έφθασες στην Πηγή της Πίστεως Σου.»
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Καλό ταξίδι εκεί που παει.
    Καλόψυχος Master
     
  5. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Eυγένια και πειθαρχική ηρεμία. Έτσι τον θυμάμαι. Καλό ταξίδι.
     
  6. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Είναι άστοχη αυτή η ανοησία να μην γράφουμε νικ (η οποία προτάθηκε για λόγους εντυπωσιασμού). Όταν είσαι δεκαετίες σε αυτό το φόρουμ, άσχετο αν πια απέχω, γνωρίζεις πολλά άτομα. Δεν είναι θέμα κουτσομπολιού. Υπάρχουν φίλοι με τους οποίους έχω χαθεί εδώ και καιρό αλλά η φιλία και η αγάπη δεν σταματούν με την απομάκρυνση. Ανησυχώ λοιπόν και θέλω να μάθω. Όποιος και να είναι, τα συλλυπητήρια μου στους οικείους του.
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Καλημέρα @LilithOnTop αν θυμάμαι σωστά, το θέμα ήταν να μη συσχετίζονται nicknames με πραγματικά προσωπικά δεδομένα, το nickname μόνο του, μετά από κάποιες ημέρες μπορεί να αναφέρεται. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος να μη δημιουργηθεί πρόβλημα.

    Τα πιο ειλικρινή μου συλλυπητήρια στους δικούς του. Να είναι καλά να τον θυμούνται πάντα με αγάπη.
     
  8. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Καλημέρα, δες σε αυτό το νήμα, σελίδα 3, 2020

    Σαφώς και δεν μιλάμε για δεδομένα.

     
  9. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Συμφωνούσα απολύτως μαζί Σας, μέχρι την στιγμή που μου τέθηκε το κάτωθι πλαίσιο: " Οι αλληλεπιδράσεις των ανθρώπων, εκτός από φιλία, εκτίμηση, σεβασμό, αγάπη, γεννούν και αντιπάθεια, μίσος, φθόνο. Δεν είμαι τόσο βέβαιος ότι η ευγένεια και το ήθος τα οποία επιβάλλουν τον σεβασμό του "Ο νεκρός δεδικαίωται", υφίστανται μεταξύ της πλειοψηφίας της σημερινής κοινωνίας. Ως εκ τούτου, καθώς το in memoriam είναι νήμα σεβασμού, ας προστατευθεί κατά το μέγιστο δυνατό από ασχημοσύνες".

    Πέραν τούτου, με ένα έκαστο των ήδη απόντων, υπάρχουν άνθρωποι, μέλη του φόρουμ, οι οποίοι ήταν πολύ πιο κοντά από όσο οι λοιποί. Τούτοι είναι που δύνανται και δικαιούνται να αποκαλύψουν, όσα επιθυμούν να αποκαλυφθούν.
    (Με την άδεια και την εντολή Του)
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Είναι πολύ ανθρώπινη η ανησυχία να μάθει κάποιος τι μπορεί να απέγινε ένας άνθρωπος με τον οποίο μοιράστηκε κάποιες στιγμές, όποιες και όσες και αν ήταν αυτές.
    Για τη συγκεκριμένη περίπτωση και μόνον, επειδή είμαι σε θέση να γνωρίζω, ο Εκλιπών, δεν θα ήθελε να γίνει κάποια αναφορά δημόσια.
    Θα ήθελα να παρακαλέσω θερμά να μην γίνει.
    Και να πω ότι αν κάποιος θελήσει, μπορεί να μου στείλει ένα μήνυμα.
    Να είστε όλοι καλά, να είστε δυνατοί και στις δύσκολες στιγμές, όσο και οπότε μπορούμε ας θυμόμαστε και ότι το μέτρο του πόνου που νιώθουμε είναι το μέτρο της σημασίας και της αγάπης που είχαμε.
     
  11. Ariti

    Ariti Premium Member

     
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Κοντά σου έμαθα την πραγματική δύναμη της ψυχής.
    Κοντά σου έμαθα το πραγματικό νόημα της ζωής.
    Με προετοιμασες για τις μοναχικές μέρες.
    Μου έμαθες να σ'ακούω μέσα στη σιωπή.
    7 χρόνια...
    Όχι, δεν μπορώ ακόμα να πω αντίο.