Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

M/s οικογενεια

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος nikossub93, στις 21 Φεβρουαρίου 2022.

  1. Error

    Error ΜατόσηδύναμηπεςμουπουνατηνβρωναμπωστηναγκαλιάΣουυ

    Διαφωνω. Το βδσμ ειναι σεξουαλικο-ερωτικο και οπως τα *παιδια* δεν ξερουν γενικα τις προτιμησεις των γονιων τους ετσι πρεπει να παραμεινει και στο ειδικα!
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

       
     
  3. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Κinkara σ ευχατιστώ για την απάντηση αν και τα λόγια σου είναι κάπως σκληρά. Πράγματι φοβάμαι και ντρέπομαι και προσπαθώ να το ξεπεράσω. Οντως δεν έχουν υποχρέωση να μιλήσουν στα παιδιά τους. Μιλάμε για μια πιθανότητα πως θα ήταν αν τα παιδιά ήξεραν σε μια φανταστική κατάσταση.
     
  4. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Το παραδέχτηκα. Αλλα ας είμαστε ρεαλιστές . Πείτε οτι εγώ δεν είχα κανέναν ενδοιασμό μέσα μου τπτε ολα θα ταν εντάξει? Το εεωτημα του νήματος δεν ηταν αν επρεπε να νοιαζει εμενα η κοινωνια αλλα αν θα ηταν εφικτη μια M/s σχεση εν γνωση και μπροστα στα παιδιά. Εγω το βρίσκω ακατόρθωτο. Ισως ειμαι υπερβολικα ρεαλιστής ή συντηρητικός τι να πώ
     
  5. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Ζουν το M/s ή το D/s αλλα κρυφά από όσους δεν είναι του χώρου. Με απόλυτο σεβασμό και χωρίς την παραμικρή διάθεση να ανανατευτώ ή να κρίνων την προσωπική ζωή το μελών της κοινότητας αναρωτιέμαι πόσων εδώ μέσα τα παιδιά ή οι γονείς γνωρίζουν για το είδος της σχέσης ή το ζουν μπροστά τους (παρολο που δεν το βρισκω απαραιτητο) ; Αν ειναι λιγοι οπως υποψιαζομαι τοτε αυτο ενισχυει το επιχειρημα μου
     
  6. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Συμφωνώ
     
  7. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Στην Σκανδιναβία ή στο gorean πλανήτη
     
  8. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Πρέπει να ομολογήσω ότι έκανα ένα λάθος όταν έγραψα το νήμα για το M/s εν γνώση των παιδιών. Και αυτό το λάθος είναι η αιτία της διαφωνία με πολλά μέλη της κοινότητας . Ότα έγραψα για M/s το έκανα έχοντας στο μυαλό μου τα παιδιά να βλέπουν τους γονείς τους την ώρα πχ που το s γλύφει τα πόδια Του M. Λάθος λόγω της έλειψης εμπειρίας στο 24/7 εκ μέρους μου. Φαντάζομαι ότι τα μέλη που πιστεύουν στην δυνατότητα ύπαρξης M/s σχέσης εν γνώση των παιδιών εννοούν μια κατάσταση όπου οι γονείς είναι πιο διακριτικοί - δεν ειναι ολα σεξ- οπου υπαρχει ενας σεβασμος εκ μερους του s προς το M. Με αυτην την ένοια και εφοσον τα υπολοιπα γινονται διακριτικά θα συμφωνησω και εγω για την επιτυχια μιας τετοιας σχεσης