Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master και κοινωνικό status.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 19 Ιουλίου 2017.

  1. Illicit

    Illicit Regular Member

    σου ευχομαι να σου τυχει κατι τετοιο.ειναι εκπληκτικη εμπειρια ,για αλους καλη για αλλους κακη,αλλα εκει πραγματικα βλεπεις τη δυναμη σου.και μονο εαν ζησεις κατι τετοιο εχεις πληρη εικονα και πιο σωστη.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Βρώμικη, χωρίς συμβόλαιο, μήπως;  
    Έγώ όλο τέτοιες κάνω.
     
  3. Queen87

    Queen87 Contributor

    Πολύ μπλά μπλά για το τίποτα...

    Δεν σας πέρασε απο το μυαλό οτι η "sub" χώρις τον λεφτά Κ νιώθει ένα τίποτα; Πως θα κοκορευεται στις φίλες της αν δεν έχει δίπλα της έναν Κ που κατάφερε μέσα στην κρίση να μην πέσει το μπατζετ του; Λέμε τώρα... γιατί το ψαλίδισμα έγινε σε όλους...

    Επίσης είναι πολύ γνωστό οτι οι λουσάτες γκόμενες πάντα κηνυγάνε τα μεγάλα πορτοφόλια... γιατί σοκάρεστε;

    Ποιός κερνάει παγωτό; όλο ποπ κορν θα τρώμε;  
     
  4. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Πιστευω ότι δε χρειάζεται να παίρνουμε κατά λέξη όσα λέει κάποιος γιατί έτσι δεν καταλήγουμε πουθενά. Οι περισσότεροι άνθρωποι λένε κάτι κ συχνά εννοούν κάτι αλλο. Και αν δεν ξέρεις με μεγάλη λεπτομέρεια το υπόβαθρο κ το παρελθόν κάποιου ανθρώπου τότε σίγουρα είναι πολύ επισφαλες να λάβεις τοις μετρητοίς τα λόγια του.
    Έτσι μου είναι αρκετά δύσκολο να σχολιάζω απόψεις άλλων γιατί η δική μου οπτική γωνία απέχει πολύ από την οπτική γωνία του αλλου.
    Περαιτετω, πιστεύω ότι όπως σε κάθε ανθρώπινη γνωριμία υπάρχουν ορισμένα βασικά σημεία που θα πρέπει το Μ και το s στοιχειωδως να ταιριαζουν.
    Πχ κοινά ενδιαφεροντα, αμοιβαία διάθεση για εμβάθυνση στα του βδσμ, διάθεση να προσφέρουν ότι πολυτιμότερο έχουν που ειναι ο πολύς ελεύθερος χρόνος τους, διάθεση υπερβασεων στα της καθημερινοτητας, ειλικρινεια, όχι κρυφές αντζεντες, κλπ.
    Συνήθως κάποια από τα παραπάνω είναι που μας λείπουν κ δεν μπορούμε να στεριωσουμε σχεση ή να αποδεχθουμε καποιον ή καποια.
    Από την αλλη, από τη στιγμή που εργαζόμαστε για να ζήσουμε είναι δεδομένο ότι τα χρήματα μας επηρεαζουν. Συνήθως γυαλίζει το μάτι όσων δεν τα έχουνε και δημιουργεί υπεροψία σε όσους τα εχπυνε. Για αυτο, οι μεγάλες οικονομικές διάφορες μπορεί μοιραία να δημιουργήσουμε σταδιακά σχέση εξάρτησης κ εκμετάλλευση ακόμη κ αν αρχίσουν με τους αγνοτερους οιονους.
    Οποτε, ο καθένας πορεύεται ανάλογα με τις εσωτερικές του ανάγκες κ ανασφαλειες και για αυτό υπάρχουν τόσες παραλλαγές σχέσεων κ απόψεων όσοι είναι και οι συμμετεχοντες.
    Η ανταλλαγή απόψεων έχει το εξής πλεονεκτημα: ότι ίσως τύχει να βρεις άτομα με παραπλήσιο απόψεις ώστε να ραιριαξεις. Για αυτό κ μόνο το λόγο ευχαριστώ όλους τους συμμετεχοντες σε αυτή την ωραία συζητγση, γιατί αν μη τη αλλω, σίγουρα κάποιοι βρέθηκαν κοντύτερα ως προσωπικοτητες αυτές τις ημερες.
    Όσον αφορά στο εξωτερικο, εκεί όντως συνήθως τα s δεν εργάζονται η εργάζονται στις εταιρίες των M με αποτέλεσμα να έχουν χρόνο κ ενέργεια για να υπηρετούν τα Μ με τους τρόπους που εκείνα (τα Μ) οριζουν. Θα ήταν ενδιαφέρον αυτό να συνέβαινε κ στη χώρα μας αλλά η κουλτούρα μας που δεν είναι φεουδαρχικη κ δεν έχει να κάνει με ευγενείς εξ αίματος μάλλον λειτουργεί απαγορευτικά προς τουτο. Αρκεί επίσης να αναφέρω, ότι στο εξωτερικό η δουλειά των ηλικιωμένων s είναι να εκπαιδευτούν κ να παρηγορουν τα νεαρα s.
     
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    Προσβλητική τοποθέτηση - στα όρια του χυδαίου - για γυναίκες και άνδρες.
     
  6. Queen87

    Queen87 Contributor

    Διάβασα πιο προσβλητικά σχόλια για μεροκαματιαριδες των 500 ευρώ οπότε δεν πειράζει... ας κάνω και εγώ ένα.  
     
  7. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Θέλεις να μου εξηγήσεις τι βρήκες προσβλητικό στο σχόλιο μου;
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εμένα δεν μου φάνηκε καθόλου προσβλητικό το σχόλιο της @Queen87 .

    Μία γενίκευση είναι μάλλον που όμως φέρνει εικόνα, όχι φυσικά όλων, αλλά πάντως κάποιων συγκεκριμένων ανθρώπων.
     
  9. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ευχαριστώς αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο τώρα. Όταν επιστρέψω... θα τοποθετηθώ.
     
  10. dark-light

    dark-light Regular Member

    Να τοποθετηθείς τέρμα δεξιά.
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πολύ ωραίο το λογίδριον... καιρό είχα να δω τόση συμπυκνωμένη ουσία σε ένα ποστ...
     
  12. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος