Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master and Servant

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 10 Οκτωβρίου 2008.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Έχεις δίκιο, φυσικά. Το BDSM είναι απλά ένα εργαλείο.

    Παρέλειψες να αναφέρεις τον δεύτερο νου, που ακολουθεί. Αλλιώς...πάπαλα τα μονοπάτια! 
     
  2. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Για να υπάρξει κίνηση πρέπει να υπάρχει και φόρτιση, είναι μία διαλεκτική σχέση. Αν δεν υπάρχει πρόκληση δεν υπάρχει και κίνηση. Πέρα από το αίσθημα της πείνας, είναι και το άρωμα που αναδύει το θήραμα που κάνει τον θηρευτή να κινηθεί. Είναι η μούσα που κάνει τον καλλιτέχνη να δημιουργήσει εμπνέοντας τον. Το ένα κινεί το άλλο σε έναν αέναο χορό δημιουργίας και καταστροφής, σε μία ακατάπαυστη σπειροειδή κίνηση...

    Μόλις τα δύο ανταμώσουν ξεκινάει το πάρτι...

    Υ.Γ. Αν και η διαπίστωση μου είχε να κάνει με τις δυνατότητες του BDSM ως προκαθορισμένου και σχηματοποιημένου συστήματος σε αντιδιαστολή με το ένστικτό και την πραγμάτωση της "κολασμένης" απροκάλυπτης τέχνης.
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Συμφωνώ και πάλι. Να προσθέσω ότι και ο θηρευτής μου μυρίζει υπέροχα.

    Αναρωτιέμαι αν το ξέρει και ο ίδιος...
     
  4. MastersHammer

    MastersHammer Regular Member

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Σε θαυμάζω για το πως γράφεις. Το ξέρεις.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. EysWideShut

    EysWideShut Regular Member

    Απάντηση: Master and Servant

    καταπληκτικη συγγραφη , αναρωτιεμαι ομως ποια ειναι η ταυτοτητα σου τελικα..σκλαβα και Mistress ταυτοχρονα?
     
  7. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    @dora_salonica: Φοβερή αφηγήτρια!
     
  8. dats

    dats Regular Member

    Θυμάστε φίλοι μου, στην ταινία SADO την γλυκιά ηλικιωμένη αφηγήτρια. Λοίπό Dori αυτή δεν πιάνει τίποτα μπροστά σου. Μας κατάκάβλωσες. Σε ευχαριστώ που υπάρχεις.
    Μου φαίνεται ότι σε μια σχέση είναι καλό συνεχώς να φαντασιώνεσαι. Συνεχώς να πειραματίζεται. Σκέψου ότι ταξιδεύεις στις όχθες ενός ποταμού , σου αρέσει η ομορφιά της όχθης σου, όμως κοιτάζεις και απένταντι. Αναρωτιέσαι αν στην απέναντι όχθη υπάρχει κάτι ενδιαφέρον. Αν δεν περάσεις , αν δεν διασχίσεις το ποτάμι δεν το ανακαλύψεις ποτέ
    Σε ευχαριστώ που υπάρχεις Dori
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Master and Servant

    Ευχαριστώ για το θετικό σχόλιο περί συγγραφής.

    Σκέφτηκα πολύ την ερώτησή σου και η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να την απαντήσω. Μπορεί να την απαντήσει μόνο Αυτός που με βλέπει σαν σκλάβα του και αυτός που με βλέπει σαν Mistress του. Αυτούς θα πρέπει να ρωτήσεις. Αν σε διαφωτίσουν και για τους λόγους για τους οποίους με βλέπουν με τον τρόπο που με βλέπουν, θα έχω κι εγώ μία πιο πλήρη εικόνα περί του τι ακριβώς αποκομίζουν από μένα.

    Όσον αφορά το πώς βλέπω τον εαυτό μου, μπορώ να πω χωρίς να διστάσω διόλου ότι είμαι η D. Αυτό ίσως να μην σημαίνει τίποτα για τους άλλους, αλλά εμένα μου λέει πολλά. Η D συμβολίζει για μένα όλα όσα θέλησα να γίνω και να ζήσω και να καταλάβω και να απολαύσω, αυτά για τα οποία κοπίασα και έκλαψα και πόνεσα, αυτά που ήρθαν και με γέμισαν και αυτά που με πλήγωσαν και αυτά που με συγκλόνισαν και αυτά που με έκαναν καμιά φορά να πεθαίνω μέσα μου χωρίς να πεθαίνω. Η D είναι αυτή που δεν σταμάτησε ποτέ να λέει, "θέλω κι άλλο..."

    Αυτή είμαι.
     
  10. BeautifullStranger

    BeautifullStranger New Member

    Πολύ ωραία ιστορία! Τέλειο mind game
     
  11. Sirbaid

    Sirbaid Regular Member

    Dora... πολύ ωραίο
    Εχει τόσα χαντακωμένα ποστ... που ενάμιση χρόνο τωρα δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω.. και συνέχεια βρίσκομαι μπροστά σε εκπληκτικές αφηγήσεις, απόψεις.
     
  12. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Μας καύλωσες πάλι εκφυλωτάτη. Καλά ή το μπουκάλι δεν έκανε δουλειά τόσα βράδια ή ο σκλάβος χρησιμοποίησε ενισχύσεις