Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master of what?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 21 Σεπτεμβρίου 2009.

Tags:
  1. cider

    cider Kitchen master

    @syrah, εξακολουθώ να έχω τις αντιρρησοαπορίες μου πάνω στο ζήτημα, αλλά δεν θα το παλέψω άλλο.

    Και επειδή το σκέφτηκα το ζήτημα, απαντώ:

    Θεωρώ το μεγαλύτερο προσόν μου την ικανότητά μου να επικεντρώνομαι στην πραγμάτωση των φαντασιώσεών μου και να τις υλοποιοώ, και μάλιστα με αρκετά μεγάλη επιτυχία. Ελάχιστες φαντασιώσεις δεν έχουν πραγματωθεί, σχεδόν ποτέ η υλοποίησή τους δεν με απογοήτευσε. (Και φυσικά, μόλις υλοποιθούν αφήνουν χώρο για να γεννηθούν νέες). Ίσως έχει να κάνει με επιμονή, υπομονή, πολλή σκέψη και προσεκτικό σχεδιασμό.
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι η μόνη που το σκέφτηκε, αλλά, με το που διάβασα τον τίτλο, το μυαλό μου πήγε εδώ:

    (Και για κάποιο twisted λόγο, it makes sense...).
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Master in drama queening interception

    Πέρα από το γεγονός πως θεωρώ εαυτόν καθόλα ικανό να αναλάβει υπό την κηδεμονία του έναν υποτακτικό άνθρωπο στα πλαίσια μιας σχέσης και να τον εκπαιδεύσει ώστε να αποκτήσει τις επιθυμητές δεξιότητες προκειμένου για την παροχή υπηρεσιών, θεωρώ εαυτόν αυθεντία στην αποτελεσματική αναχαίτιση των drama queening επισοδείων, αλλά και την εν γένει εξάλειψη αυτής της τάσης.

    Για το θέμα του drama queening έχω δαπανήσει τον περισσότερο χρόνο και την περισσότερη φαιά ουσία σε διάβασμα, παρατήρηση αλλά και περαιτέρω ανάλυση εντός μου, από όσο σε οποιοδήποτε άλλο θέμα αναφορικά με το BDSM. Μπορώ να προσβάλλω ή τιμωρήσω έναν μαζοχιστή εξασφαλίζοντας ταυτόχρονα ότι δεν θα καταφέρει να μετουσιώσει ούτε ένα τοις εκατό της προσβολής / τιμωρίας αυτής σε απόλαυση. Μπορώ να διαχειριστώ οποιαδήποτε κρίση ενός υ, ανεξαρτήτως βαθμού επικινδυνότητας, με το ελάχιστο δυνατό ψυχικό κόστος για εμένα, δεν υπάρχει απολύτως καμία περίπτωση τα νεύρα μου να κλονιστούν και να τεθώ εκτός ελέγχου και συνεπώς εκτός στρατηγικού πλάνου και να προχωρήσω σε πράξεις ή παραλείψεις που θα επιτρέψουν στο φαινόμενο drama queening να εμφανιστεί / καλλιεργηθεί / δικαιωθεί εν τέλει ως μέθοδος διεκδίκησης ενδιαφέροντος, τρυφερότητας, αγάπης.

    Δεν θα με ενδιέφερε ως νηματοθέτρια να αναφέρει καθένας εξ ημών εδώ τις μεθόδους του, αλλά πολύ συνοπτικά μπορώ να σας γράψω ότι κινούμαι στρατηγικά σε δύο άξονες: Πρώτον στην εμπέδωση πως το drama queening δεν είναι αποτελεσματικό εργαλείο εκμαίευσης τρυφερότητας από εμένα τουλάχιστον προσωπικά. Δεύτερον στη διδαχή άλλων τρόπων άντλησης ενδιαφέροντος και τρυφερότητας, που δεν περνούν μέσα από την καλλιέργεια οίκτου προς τα μειονεκτήματα ή τις δυστυχίες του υ, αλλά μέσα από την καλλιέργεια εκτίμησης προς τα προτερήματά του.

    Ο λόγος για τον οποίο ανέπτυξα αυτή την ιδιαίτερη ικανότητα ήταν η επιτακτική ανάγκη για διαχείριση του ήδη εκδηλωμένου φαινομένου μέσα σε σχέση. Εννοώ με απλά λόγια, ότι βρέθηκα μέσα σε σχέση όπου ο μαζοχισμός κάποιου ήταν αυτάρκης, τρέφονταν δηλαδή από τον εαυτό του, όπου ο υ ήταν ο ηθικός αυτουργός της τιμωρίας του και το θύμα ταυτόχρονα και εγώ καλούμουν να λάβω το ρόλου του (εντολοδόχου) εκτελεστή / τιμωρού και του θεατή ταυτόχρονα. Έχω γράψει και αλλού πως μερικοί μαζοχιστές βιώνουν το purgatorio επί γης για να στείλουν εμάς τους καλούς σαδιστές στην κόλαση. Λοιπόν κανείς δεν μπορεί να εκμαιεύσει από εμένα τη λύτρωσή του αν δεν το έχω επιλέξει εγώ. Δεν βλέπω τον εαυτό μου σαν παροχέα υπηρεσιών σε απαιτητικούς μαζοχιστές.

    Τα ψυχικά μου γνωρίσματα που πιστεύω ότι συνέβαλαν στην ανάπτυξη αυτής της ιδιαίτερης ικανότητάς μου είναι α) η ψυχραιμία και β) το άτεγκτο του χαρακτήρα μου. Αναγνωρίζω το πρώτο ως μεγάλο πλεονέκτημα και το δεύτερο ως μειονέκτημα, πλην όμως θεωρώ ότι στην προκείμενη περίπτωση χρησιμοποιείται από την πλευρά μου με τρόπο ώστε να συντελέσει σε ένα θετικό αποτέλεσμα.

    Με κάθε δυνατή προσπάθεια να θεωρήσω τον εαυτό μου νηφάλια και άνευ έπαρσης, πιστεύω ειλικρινώς ότι είμαι expert στο συγκεκριμένο ζήτημα, και καθόλα αρμόδια να παρέχω συμβουλές / οδηγίες σε άλλους Μ, εφόσον μου ζητηθούν.

    Δευτερευόντως, πιστεύω ότι έχω αναπτύξει αρκετά το θέμα του άλλοθι. Έχω αναπτύξει μεθόδους καλλιέργειας του άλλοθι ενός υ, προκειμένου για την κατίσχυσή μου επί αυτού (διότι είμαι εξαιρετικά κυριαρχική), καθώς επίσης και μεθόδους αποκαθήλωσής του, προκειμένου για την πρόκληση ψυχικού πόνου (διότι είμαι σαδίστρια). Με λίγα λόγια μπορώ να δώσω αρκετούς λόγους, σε κάποιον που τους αναζητά, γιατί να υποταχθεί σε εμένα, και κατόπιν μπορώ να του καταστήσω πολύ σαφές ότι δεν είμαι εγώ ο λόγος για τον οποίο υποτάσσεται, αλλά η εγγενής του ιδιότητα να είναι υποτακτικός. Έχω κάνει σχετική μνεία στο παρελθόν περί του γιατί είναι δέον ένας μαζοχιστής να υποχρεώνεται σε αυτομαστίγωμα, δεν θα υπερθεματίσω (περαιτέρω). Θα μπορούσα να δηλώνω αυθεντία και επί αυτού, κρίνοντας από τις αντίστοιχες ικανότητες άλλων ανθρώπων με το ίδιο status, αλλά έχοντας έναν προσωπικό μου πήχη, προς το παρόν θεωρώ ότι απλώς είναι μια δεξιότητα που καλλιεργώ, και βρίσκομαι σε advanced level.


    ΥΓ. Θα εκτιμούσα πολύ την παύση ανάρτησης off topic σχολίων σε αυτό το νήμα, καθώς και την απόσυρση των ήδη υπάρχοντων χιουμοριστικών / εκτός θέματος.
     
    Last edited: 22 Σεπτεμβρίου 2009
  4. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Master of what?

    Ειναι αυτες οι ερωτησεις του νηματος ή οχι....?????
    Εγω απαντησα straight τους λογους που υποκειμενικα θεωρω οτι αποτελουν το ''παζλ'' του status μου.
    Ισως με ενα πρωτοτυπο τροπο,αυτο να το δεχτω.Ειναι αλλο να μην σου αρεσουν οι απαντησεις,να τις θεωρεις αστειες κ.τ.λ. και εντελως διαφορετικο να το βαφτιζουμε off topic.Το βρισκω καθαρη δικαιολογια.
    Στην ουσια το νημα ειναι μια κραυγαλεα προσπαθεια επιδειξης(του στυλ απο τους 898 masters/mistresses που δηλωνουν εδω μεσα,ΕΓΩ αντε και κανα 2 αλλοι αξιζουν,οι υπολοιποι ειστε μουφα)μονο ως τετοια μπορω εγω να το λαβω.Αυτο με οδηγησε εξαλλου στο να απαντησω και με ενα τετοιο τροπο.Και οποιος αμφισβητει αυτο που λεω,μπορει να βαλει διπλα-διπλα τα posts no 1 και no 15.
    Τα δικα μου ματια δεν χρειαζονταν το τελευταιο.Ηταν ολοφανερο απο το πρωτο που ταχαμου ρωτουσε να μαθει ποιες ειναι οι ιδιαιτερες ικανοτητες καθε που δηλωνει master.Ρωταω ομως ....το post no 15 ειναι ξεκαθαρη ομολογια για τον ποιον πρεπει να θεωρουμε εδω μεσα γνωστη,ικανο,πραγματικο κ.τ.λ. κ.τ.λ κυριαρχο ή οχι?????
    Αν και οι ελαχιστοι συμφωνουν,τοτε νομιζω οτι ειχα καθε δικαιωμα να δηλωνω αυτο που αναφερα εξαρχης......θα παω στο ''υπουργειο'' και θα γυρισω με το ''διπλωμα'' που καποιοι αλλοι θεωρουν οτι εχουν.....!!!!!!!
    Σε καθε αλλη περιπτωση θα επρεπε απο την αρχη για να βοηθηθω,να μου δειξουν τι ειναι στην αρεσκεια σας καλο ως απαντηση,για να το απαντω,ωστε να μην γινομαι ενοχλητικος.
    Ναστε σιγουρες οτι δεν θα σας ενοχλησω αλλο,συνεχιστε μονες σας......βλεπω οτι ειναι το σωστο..!!!!!!
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Ride a Woman το post No15 είναι η δική μου απάντηση στην ερώτηση του νήματος. Παρουσιάζει τη δική μου ιδιαίτερη ικανότητα για την οποία πιστεύω ότι τεκμαίρομαι να αποκαλούμαι Mistress in something. Το νήμα δεν είναι διαγωνισμός, αλλά περισσότερο μια προσπάθεια να συγκεντρώσουμε εδώ πληροφορίες σχετικά με ποιος είναι περισσότερο καλός σε τί, έτσι ώστε σε περίπτωση που κάποιος εξ ημών χρειαστεί βοήθεια σε κάτι, να ξέρει ποιον να συμβουλευτεί, ένα knowledge base μεταξύ Μ, όπως ανέφερα εξ αρχής. Ασφαλώς, αν κάποιος θεωρεί ότι η ερώτηση τον προσβάλλει ή τον φέρνει σε δύσκολη θέση, ή αν νιώθει μειονεκτικά διαβάζοντας τις απαντήσεις των άλλων δικαιούται να απέχει.


    ΥΓ. Αν αρέσει και σε άλλους συνομιλητές η ιδέα, θα μπορούσαμε να φροντίσουμε καθένας εξ ημών να αναπτύσσει σε ένα καινούριο topic συνοπτικά τις μεθοδολογίες του επί του θέματος, το οποίο νιώθει πως κατέχει καλά, και να τοποθετηθεί το url κάθε νήματος ως link στην αντίστοιχη απάντησή του σε αυτό το νήμα.
     
  6. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    αντε παλι αντυπαραθεση......ανευ λογου και ουσιας......σε ξενο αχυρωνα ..........μια απο τα ιδια.Να σας κανω μια αφελη ερωτηση Μαστερς και μιστρεσσ////Θεωρητε το βδσμ ως μορφη ενναλακτικου ερωτισμου η απλα ενα αλλοθη για να αποφηγετε τις συνεπιες του νομου???Την πολυπλοκοτητα του βδσμ αραγε την εχετε καταλαβη?Αναζητατε θυματα η συντροφους?Κακοποιηθηκατε σε μικρη ηλικια και τωρα ηρθε η ωρα για εκδηκηση?υπαρχει χωρος για σαδιστες στο βδσμ? ωξιμορο ΕΕΕΕΕ!!! ΘΕΩΡΗΤΕ οτι ο χωρος του βδσμ εχει χαρτογραφηθει επαρκως... [απορια στην απορια]πρωσοπικες κοντρες μας λειπαν.
     
  7. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    @Syrah γράφετε:

    «Σχετικά με το ΥΓ1, επικεντρώνομαι στο "what" και όχι στο "who" επειδή αυτό επιθυμώ να είναι το θέμα του νήματός μου. Συμφωνώ μαζί σου ότι προτίστως κανείς δηλώνει Master επειδή έτσι νιώθει σε σχέση με το σύντροφό του, και δευτερευόντως επειδή έχει κάποια ιδιαίτερη ικανότητα /γνώση σε κάτι, εμένα όμως εν προκειμένω με ενδιαφέρει μόνο η τελευταία περίπτωση

    Δεν μίλησα για το πώς νιώθει κανείς σε σχέση με το σύντροφό του, αλλά για «ψυχική προδιάθεση». Δεδομένου ότι παρακάτω σε αυτό το νήμα διάβασα από τον fmaster13 “κυρίαρχος γεννιεσαι δεν γινεσαι.Οταν εισαι εισαι τελος.» και από εσάς «Συμφωνώ ότι η κυριαρχικότητα (και όχι η κυριαρχία) είναι πηγαία και δεν διδάσκεται», θα ήθελα να επανατοποθετηθώ για να μην παρεξηγηθώ, έστω κι αν βγαίνω εν μέρει εκτός θέματος και αναμοχλεύω παλιές κουβέντες.

    Πιστεύω ότι δεν γεννιέται κανείς τίποτα, ούτε κυρίαρχος, ούτε υποτακτικός. Εκτιμώ ότι το υπόβαθρο της σεξουαλικότητας χτίζεται κατά τα πρώτα χρόνια της ζωής μέσα από εμπειρίες και μηχανισμούς που δεν είναι της παρούσης. Η λέξη «προδιάθεση» ίσως ήταν κάπως ατυχής, καθώς δεν σήμαινε εγγενές γνώρισμα αλλά λανθάνουσα τάση στην ενήλικη ζωή, η οποία μπορεί να εκδηλωθεί ρητά υπό συνθήκες, μπορεί και όχι. Αλλά ας το κάνω πολύ λιανά: κάποιος αποκτά την ψυχική δομή του Master στην παιδική του ηλικία. Στην ενήλικη ζωή αυτό μπορεί να το εκδηλώσει με άμεσο ή έμμεσο τρόπο. Στην περίπτωση που το εκδηλώσει άμεσα, αντλεί από την γνωστική του οργάνωση για να το «αμπαλάρει», δηλαδή για να νιώσει σύντονος με αυτό. Εξυπακούεται ότι εφόσον το εκδηλώσει, καλείται να αναπτύξει και συγκεκριμένες δεξιότητες που θα το εξυπηρετήσουν όσο καλύτερα γίνεται.

    Είπα όμως επίσης ότι όταν ξεκινάμε από τις «εκδηλώσεις», ή από τα φαινόμενα αν θέλετε, δεν έχουμε κανένα εχέγγυο για το κατά πόσο αυτά παραπέμπουν στην ψυχική δομή ενός Master ή αφορούν σε κάτι ριζικά διαφορετικό. Θέλετε skills; Ιδού ένα προφίλ: πολύ οργανωτικό άτομο, ικανότατο στην διαχείριση ανθρώπινων πόρων, με επιτυχή πορεία στην ηγεσία ομάδων, ορθολογικό με δομημένη σκέψη και πειθώ ώστε όταν μιλά συχνά ακούγεται σαν τον Μωυσή που παραδίδει τις 10 εντολές στις οποίες δεν χωράει αντίρρηση, σε βαθμό αρκετές φορές να ακούγεται αυταρχικό. Αρκετά μαστερικές δεξιότητες, μη μου πείτε! Πλην όμως αφορούν εμένα που πιστέψτε με, νιώθω κάθε άλλο παρά κυριαρχική…

    @Ride a Woman γράφετε:

    «2)Δηλωνω master γιατι κοριτσακια μου στην πισω τρυπουλα πολλων που χαιδευεται,εγω δεν εχω βαλει ουτε υποθετο.........
    9)Δηλωνω master γιατι μονο αυτο ταιριαζει σε καθε αρσενικο...
    10)Δηλωνω master γιατι σαν γυναικα αυτο σημαινει για σενα αρσενικο
    16)Δηλωνω master γιατι ποτε δεν καταλαβα τι σημαινει mistress......»


    Δηλαδή: απορρίπτετε από χέρι την ανδρική ομοφυλοφιλία και το σχήμα Mistress / male slave. Δηλαδή: ο ορισμός σας για τον Master αντιμετωπίζει ούτε λίγο ούτε πολύ ως «ανώμαλους» μεγάλο αριθμό μελών του παρόντος forum και συλλήβδην τον vanilla κόσμο. Φυσικά είναι δικαίωμά σας να έχετε όποια πεποίθηση θέλετε, απλώς θα ήθελα να σας επισημάνω κάτι για την «πίσω τρυπούλα» που ίσως να μας απομακρύνει κάπως από εκδηλώσεις ομοφοβίας.
    Το πρωκτικό σεξ για μια γυναίκα έχει κυρίως συμβολική σημασία καθώς η αντλούμενη ηδονή είναι μικρότερη από αυτήν που παράγεται από την κολπική διείσδυση.
    Το πρωκτικό σεξ για έναν άντρα έχει σαφώς και συμβολική σημασία, έχει όμως και σωματική, καθώς είναι ένας τρόπος ερεθισμού του προστάτη (τον οποίο οι γυναίκες δεν διαθέτουν). Γι’ αυτό και πέραν της ομοφυλοφιλίας, αρκετοί άντρες ανεξάρτητα από το status τους, αρέσκονται στον ερεθισμό του πρωκτού τους. Το να αρέσει ή να μην αρέσει κάτι τέτοιο σε έναν άντρα είναι θέμα γούστου και περί ορέξεως δεν κάνω ποτέ λόγο, αλλά το να το απαξιώνει ένας άντρας τόσο σθεναρά όσο εσείς, προκαλεί προβληματισμούς όχι μόνο ως προς την αντιμετώπιση των ομοφύλων του αλλά και ως προς την στάση του απέναντι στα θήλεα. Αν πρόκειται για μία πρακτική στην οποία δεν επιδίδεστε ούτε με γυναίκες, τότε πάω πάσο. Αν όμως σας αρέσει να το κάνετε, τα λόγια σας προδίδουν υποτίμηση για εκείνη που το υφίσταται, εκείνη που χαϊδεύεται κι εκείνη που έχει βάλει πολλά υπόθετα σε αντίθεση με εσάς…
     
  8. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Master of what?

    camera obscura θα ηθελα πολυ να σου απαντησω.Δεν θα το κανω.Ελπιζω να μην πιστεψεις οτι δεν εχω τις απαντησεις ή δεν μπορω να εξηγησω αρκετα καλυτερα τι εννοω....!!!!!!
    Δεν το κανω για να μην θεωρηθει οτι σκοπιμα συνεχιζω ενα ''καυγα'' που ειλικρινα ουδεποτε επεδιωξα.
    Καλα να περνας και εσυ.
     
  9. llazouli

    llazouli Contributor

    @Ride a Woman, πού τον είδες τον καβγά; Δεν έχει κανείς λυμένο το ζωνάρι του.
    Η @camera_obscura, διατύπωσε ενδιαφέρουσες σκέψεις πάνω στα γραφόμενα σου, καθόλου προσβλητικές που μπορούν χωρίς εντάσεις να γίνουν αφετηρία προβληματισμών σχετικών με το θέμα μας.
    Δεν είναι ανάγκη να ταμπουρώνεσαι, κανένας δε θα σε λιθοβολήσει.
     
  10. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Re: Master of what?

    Οριστε που τον βλεπω το ''καυγα''.Μαλλον δεν βλεπεις καλα.Και επιπλεον σεβομενος την νηματοθετρια ,οπως καθε αλλο νηματοθετη,δεν ηθελα να συνεχισω καμια αναφορα που μπορει να θεωρηθει προσωπικη νυξη ή συνεχιση αντιδικιας μαζι της.
    Αλλα απο κει μεχρι να πιστευεται οτι ταμπουρωνομαι ή κρυβομαι....η αποσταση ειναι τεραστια,αδικαιολογητη και εντελως αδικη για μενα 
    Ακου λοιπον
    Οτι εγραψα αφορα σε απολυτη τιμη εμενα.Xωρις να απαξιωνω κανενα ή να προκαλω καποιον αλλον για τα ερωτικα του γουστα.Θα ειχες εξαλλου και αλλα ''δειγματα'' απο εμενα και σε αλλα νηματα αν προσπαθουσα να κανω κατι τετοιο.
    Η ουσια ειναι οτι οσο αφορα την πισω τρυπουλα του καθε αντρα εγω θα συνεχισω να τη θεωρω(λαθος ή οχι κρινε μονη σου δεν με αφορα)το Α και το Ω του ανδρισμου του.Αυτο δεν υποδηλωνει οτι στο κοινωνικο γιγνεσθαι βλεπω τους ομοφυλοφιλους απαξιωτικα με λιγοτερα δικαιωματα η ασχημη αντιμετωπιση.Καθαρη επιλογη τους και εχουν καθε δικαιωμα οταν αποφασισουν να την ακολουθησουν.
    Ακομα και πρεζακιας ναναι ο αλλος συνεχιζει να αποτελει ανθρωπινο ον.
    Επειδη ομως γαλουχηθηκα αυστηρα(επισης δεν με ενδιαφερει η γνωμη καποιου αν καλως ή κακως)να αποφυγω με καθε θυσια τα 3π.......πουστης,πρεζακιας και προκα,δηλ.καρφι,δηλ.ρουφιανος.....θεωρω δικαιωμα μου να εχω τα δικα μου προτυπα για την δικια μου κωλοτρυπιδα.Και αυτα καταθεσα.
    Ειναι καθαρο για μενα οτι αντιθετα απο την γυναικεια ομοφυλοφιλια,η αντρικη επιφερει τεραστιες αλλαγες στην συμπεριφορα και την ''ταυτοτητα'' ενος αρσενικου.Δικαιωμα σου να διαφωνεις.Επισης εχει δικαιωμα καθε mistress να θεωρει οτι λ.χ. την υπηρετει ενα ''βαρβατο'' αρσενικο οταν του εχει κανει την σουφρα λουκουμα.Εμενα γιατι πρεπει να με βρισκει συμφωνο αυτο...????
    Και γιατι απαξιωνω καποιον οταν καταθετω οτι δεν το γουσταρω για μενα και αν θες και για το φυλο μου...???
    Σε τελευταια αναλυση μην κοιτας τι λεω εγω,κανε μονη σου ενα γκαλοπ στις φιλες και τις γνωστες γυρω σου για τον αν γουσταρουνε την πισω τρυπουλα πειραγμενη σε οτι θεωρουνε ''προτυπο'' αντρα(οχι σε οτι μπορει να εχουν)Οσες συμφωνησουν, εχουν διαθεση να απαξιωσουν και να αντιμετωπισουν εχθρικα τους ομοφυλοφιλους....???Δεν νομιζω.
    Το επιχειρημα περι προστατη δεν θελω να το χαραχτηρισω.Αλοιμονο αν ενας αντρας επιτρεψει στην συνειδηση του μια τετοια δοκιμη.Που εχει τελος αυτη η λογικη...???Μηπως γνωριζεις ποσο τεραστιος ειναι ο ερεθισμος αν δοκιμασεις κοκα ή πρεζα...????Το θεωρεις αυτο ικανο επιχειρημα για να προτεινεις σε καποιον να δοκιμασει ή να γινει χρηστης....????
    Με το δικιο της η νηματοθετρια θα βαλει τις φωνες,μια και το νημα της δεν εχει να κανει γυρω απο μενα.
    Ελπιζω,μια και ειναι ολοφανερο,να καταλαβει οτι επιμονα προκληθηκα να ξαναπαρεμβω.Το εκανα γιατι ουτε κρυβομαι,ουτε ντρεπομαι για την γνωμη μου.Δεν μου αρεσει ομως αλλα να λεω και αλλα να κανω,οποτε αυτο το νημα κλεινει οριστικα για μενα.Οποιος καταλαβε,καλως καταλαβε αυτο που θελει.Δεν θα επιστρεψω στο συγκεκριμενο ακομα και αν μου ζητηθει.
    Καλα να περνατε....!!!!!!


    Υ.Γ......Για να μην μεινει και η camera_ obscura με την τελευταια απορια της αναπαντητη,να πω το εξης:
    Δεν πολυκυνηγαω την πισω τρυπουλα σε μια γυναικα.Εχει εξαλλου αλλες πιο ευχρηστες.Αν ο κορεσμος απο τις αλλες, οδηγησει και στην χρηση αυτης τελικα την γουσταρω απολυτα καθαρη,γιατι ξερεις δεν αντεχω την μυρωδια..........
    Και δυστυχως πολλα κοριτσακια παραμελουν το κωλαρακι τους....!!!!!
     
  11. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Συγνωμη ρε δικεφαλε....ξαναδιαβασα απο την αρχη τα ποστ σου και επιμενω. ειρωνευεσε.Αν κανω λαθος τωρα ξανασυγνωμη.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Re: Master of what?

    Αγαπητή μου Syrah, εισαι σιγουρη πως μπορείς να αντιμετωπίσεις μιαν αντιπαράθεση στο νημα σου που αν μη τι αλλο να καταδείχνει πως κατι στρεβλό αντιλαμβάνεσαι?
    Αγαπητή μου, πέραν των οποιοδήποτε ικανοτητων/δεξιοτητων που μπορει να εχει καποιος/καποια επι ενός αντικειμένου γνωστικου καλειται να τις αποδειξει οχι στους αλλους αλλα στον ίδιο του τον εαυτο και να αναγνωριστει από μια ευμεγέθη αναλογικα ομαδα.
    Στην προκειμένη περίπτωση οποια δεξιότητα και να εχεις αναπτύξει ειναι
    Β ι ω μ α τ ι κ η.....
    Η εφαρμογή της σαφως απαιτει τεχνική κα εργαλεια, για τα οποία το να διδάξεις ή να σε διδάξουν την εφαρμογη και χρηση τους, θα ειναι παντελώς αχρηστη χωρίς συναισθηματική/βιωματική προσέγγιση. Με λίγα λόγια ξέρεις να κινητοποιησεις/εξιταρεις το μυαλο της/του κατα συνθηκη sub? Εχει καλώς. Δεν...? Χεστα κι αστα. Βολέψου με Ιnternational Bacalaureat on Bdsm ...κανε το και κορνίζα....
    Α, και αν αυτό το κάνεις με μια/ενα sub μονον, τοτε επίτρεψε μου να σου πω πως δεν ξερω ποιος/α εχει το πανω χέρι....
    Κλασικό παραδειγμα η απαντηση στο τι προτιμας....?
    Εναν μαστορα με 20 χρονια πείρα ή εναν μαστορα με 20 φορές 1 χρόνο πείρα?
    Το manual συμπεριφορας δεν εχει εφευρεθεί ακόμα, η ενοποίηση των αντιληψεων δεν πρόκειται να γίνει ποτε, μπορει ομως να γινει στοιχειωδως αντιληπτη απο το 0,0000000000001% του γηινου πληθυσμου... Ο νόμος της απροσδιοριστίας βλέπεις....
    Κατα τα αλλα σου ευχομαι ο,τι καλυτερο. Τι άλλο ?