Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master of what?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 21 Σεπτεμβρίου 2009.

Tags:
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Θα ήθελε κάποιος άλλος Master ή Mistress να μιλήσει για τις ιδιαίτερες ικανότητές του στο παρόν νήμα;
     
  2. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Master of what?

    Κατ’ αρχάς, βρίσκω πως το ίδιο το θέμα τίθεται σε εντελώς λάθος βάση.
    Δεν μπορούμε να λέμε αυθαίρετα πως το Master / Mistress είναι ένας τίτλος δεξιοτήτων και να περιαυτολογούμε για αυτές μας τις δεξιότητες! Κοινώς, δεν μπορούμε να λέμε "πως είμαι Master γιατί είμαι καλός στο να παίζω με τα κεριά, να δένω και να μαστιγώνω."

    Ο τίτλος αυτός είναι η προσφώνηση και η αναγνώριση των ομοίων μας (των άλλων Master / Mistress), αλλά και των υποτακτικών. Γενικά, η αναγνώριση προέρχεται από τον ίδιο τον κόσμο του BDSM, ο οποίος αναγνωρίζει την εμπειρία, την ικανότητα και την γνώση του καθενός από εμάς.

    Όμως δεν αρκεί αυτό από μόνο του. Είναι επίσης προβληματικό να μιλάμε για το τι χαρακτηρίζει κάποιο ως Master ή Mistress, χωρίς να αναφερόμαστε στην ίδια την σχέση M/s 24/7 η οποία τον/την χαρακτηρίζει σαν κυρίαρχο και Master. Χωρίς μια σχέση τέτοιου είδους, σαφώς κάποιος δεν είναι Master ή Mistress και η καταξίωση του πηγάζει επίσης και από την ικανότητα του να διατηρεί σχέσεις M/s.

    Για αυτό τον λόγο, προσωπικά δεν έχω την ανάγκη να θέσω τις προδιαγραφές μου επί τάπητος. Το ποιος είμαι και το τι αντιπροσωπεύω στον χώρο αυτό δεν εξαρτάται μόνο από εμένα τον ίδιο, ούτε από 1 - 2 άτομα, αλλά από το σύνολο όσων ξέρουν για εμένα.

    Έτσι, δεν μπορούμε να ορίζουμε εμείς οι ίδιοι τι είναι αυτό το οποίο μας χαρακτηρίζει, αλλά η πορεία μας μέσα στον χρόνο και οι σχέσεις που αναπτύσσουμε μέσα στον χώρο που ανήκουμε. Και πάλι δεν υπάρχει λόγος να βγαίνουμε να το διατυμπανίζουμε και να μπαίνουμε σε διαδικασίες να αυτοπροβαλλόμαστε.

    Περαιτέρω, δεν είναι πρέπον να βγαίνει κάποιος και να δίνει συμβουλές από θέση αυθεντίας, ακόμα και αν είναι, σε κάποιον άλλο Master ή Mistress, γιατί ο καθένας από εμάς είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα και αντιμετωπίζει τα πράγματα με διαφορετικό τρόπο.

    Αντίστοιχα, ο κάθε υποτακτικός έχει την δική του προσωπικότητα και τις δικές του ανάγκες. Ο χειρισμός αλλάζει από πρόσωπο σε πρόσωπο. Δεν μπορεί να υπάρχει μια κοινή γραμμή για όλους. Για παράδειγμα, στην περίπτωση που ένας κυρίαρχος σχετίζεται με δύο υποτακτικές, κρίνοντας από πολύχρονη προσωπική εμπειρία, η κάθε μια θέλει διαφορετικό χειρισμό και τρόπο εκπαίδευσης.

    Στην ουσία, τα ράσα δεν κάνουν τον παπά. Προηγούνται πολλά άλλα πριν χαρακτηρίσουμε κάποιον ως Master ή Mistress και σ αυτά σίγουρα δεν περιλαμβάνεται η θεωρία.

    Τέλος, αγαπητή Syrah, θέλω να μου λύσεις ορισμένες απορίες, αναφορικά με το status που δηλώνεις. Το ότι χαρακτηρίζεσαι Mistress έχει προκύψει από κάποια σχέση Μ/s 24/7 που έχεις ή από κάποια μεμονωμένα sessions που έχεις κάνει για να ικανοποιήσεις τα σαδιστικά σου ένστικτα ή σε έχουν χαρακτηρίσει έτσι κάποιοι τιμής ένεκεν;
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Master of what?

    Master Pier, αναφορικά με τα πιο πάνω, επείδή δεν είμαι βέβαιη πως κατάλαβα σωστά.
    Δεν μπορώ να κατανοήσω το άτοπο στο να πάρει Κάποιος συμβουλές από Κάποιον άλλο αναφορικά με ένα θέμα που ο Ίδιος δεν έχει τόση εμπειρία.
    Για παράδειγμα Ο Κύριος μου έχει πολλές γνώσεις αναφορικά με το Electro και έχει κατασκευάσει διάφορες συσκευούλες γι αυτό. Τι το άτοπο να δώσει συμβουλές σε Κάποιον άλλο που δεν έχει ούτε τις συγκεκριμένες γνώσεις, ούτε την εμπειρία σ αυτό?
    Είναι παντογνώστες όλοι οι ανα της γής οι Αφέντες? Είναι ντροπή να παραδέχονται πως δεν είναι και να παίρνουν τις απόψεις Άλλων?
    Νόμιζα παλιά πως το συγκεκριμένο φόρουμ ανάμεσα σε άλλα είχε και τέτοιο στόχο, να ανταλλάζουμε απόψεις και να βοηθά ο ένας τον άλλο στους τομείς που ο καθένας χρειάζεται.

    Σας ευχαριστώ  
     
  4. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Master of what?

    Μάλλον δεν κατάλαβες καλά.
    Έχεις εκλάβει εντελώς λάθος αυτό που έγραψα.
    Δεν αναφέρομαι σε ενημέρωση και συμβουλή σχετικά με τεχνικές BDSM. Δεν τίθεται θέμα τεχνικών εδώ.

    Αντίθετα, τοποθετήθηκα συγκεκριμένα, πάνω στο θέμα της ψυχολογίας και της εκπαίδευσης των υποτακτικών, στο οποίο η αγαπητή Syrah ισχυρίζεται πως αποτελεί το δυνατό σημείο που την χαρακτηρίζει ως Mistress και για το οποίο θεωρεί πως μπορεί να μεταβιβαστεί υπό μορφή τυποποίησης σε άλλους Κυρίαρχους. Αυτό είναι το άτοπο και με αυτό διαφωνώ κάθετα.

    Διάβασε λοιπόν ξανά τι έχω γράψει και μην βιάζεσαι να βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα.
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Αγαπητέ Master_Pier, με τη διατύπωση πως καθένας δηλώνει Master/Mistress επειδή έχει μια M/s σχέση ή επειδή έχει την ικανότητα να διατηρεί M/s σχέσεις, όπως σωστά παρατήρησες, συμφωνώ απολύτως, και το διευκρίνισα ήδη στο αρχικό μου post. Συμπληρωματικά θα έλεγα ότι ακόμη και αν κάποιος κατ εμέ ή κατ οποιονδήποτε άλλο πλην του εαυτού του και του σκλάβου του, δεν έχει αυτή την ικανότητα, το δικαιώμα στον αυτοπροσδιορισμό το έχουν όλοι και ως εκ τούτου, ουδείς τεκμαίρεται να αποφανθεί ποιος είναι Master και ποιος δεν είναι.

    Η lara του E-p έχει καταλάβει το θέμα του νήματος, εδώ τίθεται ζήτημα τεχνικών. Εδώ, δεν ενδιαφέρομαι για το ποιος είναι "καλός" Master και ποιος όχι, αλλά για το ποια είναι η ιδιαίτερη ικανότητα καθενός αναφορικά με το BDSM. Αν έχει ασφαλώς. Μπορεί κάποιος να είναι εξαιρετικός Master αλλά να μην έχει εντρυφήσει σε κάποια συγκεκριμένη τεχνική υπερβολικά, γιατί δεν προέκυψε αναγκαιότητα ή επιθυμία.

    Το σκεπτικό μου γι αυτό το νήμα ήταν να δημιουργήσει μια βάση γνώσης, ένα σημείο ας το πω έτσι, όπου καθένας μας θα μπορούσε να ανατρέξει όταν χρειάζονταν κάποια συμβουλή / βοήθεια για να δει ποιος θα μπορούσε να τον βοηθήσει. Η Syrah είναι καλή στο να αναχαιτίζει κρίσεις δράματος, ο Maley στο να διατηρεί την αυτοκυριαρχία / υπομονή του, ο Electro Pain στα electro plays, κάποιος άλλος στο shibari, κάποιος άλλος στο medical play, κάποιος άλλος στη διεύρυνση των σκληρών ορίων ενός στον πόνο κ.ο.κ. Δεν πρόκειται για τυποποίηση ή αναγωγή σε αξίωμα της βιωματικής γνώσης του καθενός, πρόκειται για προσπάθεια αυτή η γνώση να κοινοποιηθεί έτσι ώστε αν κάποιος θελήσει να τη χρησιμοποιήσει, να γνωρίζει πού να απευθυνθεί. Κατά τα λοιπά, πως ο ψυχισμός κάθε σκλάβου διαφέρει, δεν χωρά αμφιβολία, καμία μέθοδος δεν έχει πανανθρώπινη ισχύ. Ωσαύτως και κάθε σώμα είναι μοναδικό, και αλλιώς θα συμπεριφερθεί το δικό μου σε ένα medical play, και αλλιώς ενός αιμορροφιλικού. Για τούτο και οποιαδήποτε συμβουλή /οδηγία, λαμβάνεται με την τελική ευθύνη εκείνου που τη λαμβάνει και όχι εκείνου που τη δίνει, γιατί μόνο εκείνος είναι εν τέλει υπόλογος για την ασφάλεια του σκλάβου του.

    Σχετικά με την ερώτησή σου: Από σχέση M/s 24/7.

    Σχετικά με την ερώτηση που μου έθεσαν μεμονωμένα άλλοι συνομιλητές αναφορικά με το γιατί μόνο απεύθυνα την ερώτηση περί ιδιαίτερων ικανοτήτων σε M μόνο και όχι σε slaves: Επειδή συνήθως στις M/s σχέσεις οι M κάνουν topping.


    ΥΓ. Απορώ γιατί το νήμα δεν έλαβε απαντήσεις από περισσότερους M, όταν αρκετοί οιμώζουν ότι στα fora του εξωτερικού όλοι είναι προσανατολισμένοι στην πράξη και δεν αερολογούν όπως εδώ σπαταλώντας ηλεκτρονικό μελάνι σε νήματα φιλοσοφικού περιοχομένου, και ότι ώρα είναι να περάσουμε στο προκείμενο, και ότι το forum έχει τελματώσει και πια δεν ανταλλάζουμε απόψεις και γνώσεις όπως παλιά κλπ κλπ. Και όταν προκειμένου για την ανάρτηση οιμωγών, πληκτρολογούνται μακροσκελή κείμενα γεμάτα πάθος, αλλά όταν ζητείται η απάντησή τους σχετικά με το πεδίο στο οποίο θα μπορούσαν να βοηθήσουν άλλους Μ με ανταλλαγή γνώσεων, σιωπούν.
     
  6. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Re: Master of what?

    Κατ' αρχήν να σε ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σου στα ερωτήματα μου.

    Αυτό το φαινόμενο παρατηρείται από την ίδρυση του φόρουμ σε όσες προσπάθειες κι αν έγιναν να συζητηθούν θέματα που εντάσσονταν στα training techniques αλλά και σε όλα όσα προϋπόθεταν οι συζητητές να έχουν κάνει πράξη όσα πραγματεύονταν τα νήματα. Είναι ίσως και ο βασικότερος λόγος που οι περισσότεροι που θα μπορούσαν να βοηθήσουν τους νεότερους σταμάτησαν να ασχολούνται και να γράφουν στο φόρουμ αφού όχι μόνο δεν είχαν την ανάλογη απήχηση αλλά αντιθέτως χλευάστηκαν και κατηγορήθηκαν για τις επιθυμίες και τις πράξεις τους. Λογικό είναι λοιπόν να απομακρυνθούν και να σιωπήσουν αφήνοντας τους "ειδήμονες" να καταντήσουν το φόρουμ χώρο ανταλλαγής αμπελοφιλοσοφιών.

    Επίσης όλοι κάποτε υπήρξαμε νέοι στο χώρο και απευθυνθήκαμε σε παλαιότερους για να πάρουμε από τις γνώσεις τους, αυτό όμως ήταν αποτέλεσμα της κρίσης μας πως αυτός ο άνθρωπος είναι σοβαρός, έμπειρος και ικανός να μας διδάξει. Εγώ προσωπικα δεν θα εμπιστευόμουν να μάθω από κάποιον που διατυμπανίζει πως είναι expert σε αυτό ή το άλλο. Εκτός αυτού είχα και εξακολουθώ να έχω Μέντορα που συμβουλεύομαι όταν χρειάζεται αλλά και δε διστάζω να ρωτήσω τον οποιονδήποτε θεωρώ ικανό να μου μεταδώσει γνώσεις του.

    Κατανοώ τους λόγους που άνοιξες αυτό το νήμα όμως δεν νομίζω πως μπορεί να χρησιμεύσει επαρκώς, μιας και οι τεχνικές γνώσεις δεν μεταδίδονται δι' αλληλογραφίας. Υπάρχουν πιο αποδοτικοί τρόποι όπως πχ στις συναντήσεις να μην μαζευόμαστε μόνο για να παίξουμε επιτραπέζια αλλά να οργανώσουμε εκδηλώσεις όπου οι εμπειρότεροι να παρουσιάζουν και να αναλύουν τεχνικές σε όσους ενδιαφέρονται γι αυτές.
     
  7. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Master of what?

    Αξιέραστη Syrah και έτεροι Συνδαιτυμόνες.
    (Δεν νοώ προσωπικά πως υπό ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ συνθήκες
    θα διανοούταν στο παρόν νήμα να εκφράσει άποψη
    οιοσδήποτε άλλος εκτός από –έστω και κατά δήλωση –
    Κυριαρχικούς. Από εκεί και έπειτα ο καθείς θα εκτεθεί ανάλογα)._
    Το ενδιαφέρον του νήματος είναι πολυσήμαντο.
    Ας μη μακρηγορώ.
    Η ερώτησή σου είναι σωστά διατυπωμένη.
    Σαφώς Master of what και όχι who.
    Κύριος και Κυρία ως γνωστόν αποκαλούνταν
    (το μάθαμε στο Γυμνάσιο), το άτομο που ήταν κύριος του
    εαυτού του.
    Δηλαδή συμπεριφερόταν κατά πως έπρεπε, αναλόγως
    προς τις εκάστοτε κοινωνικές συμβάσεις.
    Εάν δεν ήσουν κύριος του εαυτού σου, πρώτα απ’ όλα, δεν ήσουν Κύριος.

    Ο Μάστορας , δηλαδή ο κύριος της τέχνης του , αυτός που την ελέγχει και
    τη χρησιμοποιεί κατά το δοκούν με σκοπό το βέλτιστο αποτέλεσμα,
    (όποια κι’ αν είναι αυτή η τέχνη), είναι άλλη όψη του ίδιου νομίσματος.
    Ενός νομίσματος με … πολλές όψεις.
    Μέχρις εδώ βλέπουμε πως κοινός παρανομαστής της οποιασδήποτε
    κυριαρχίας είναι ο απόλυτος έλεγχος του υποκειμένου.

    Μην βιαστεί κάποιος να πεταχτεί λέγοντας «αυτά τα ξέραμε»,
    διότι ακόμα και στο παρόν νήμα είναι φανερό πως κάποιοι
    ου γαρ οίδασιν. Γι’ αυτό και απολαύσαμε μερικές απείρου κάλους παραφυάδες
    διανοητικής τρικυμίας.

    Η φανερή αντιδιαστολή το «ποιος» με το «τι» που προκύπτει, δηλαδή από τη μία
    κύριος του εαυτού μου (who), από την άλλη κύριος της τέχνης μου (what), δεν είναι ασύμβατη. Ουσιαστικά συμπληρώνουν η μία την άλλη.
    Το ερώτημα όμως παραμένει «Master of what».

    Συνδυαζόμενο, αλληλοσυμπληρούμενο πεδίο του «ποιος» και του «τι» είναι το
    BDSM.
    Εδώ καλείται ο περί Ου ο λόγος Master να έχει διαρκή έλεγχο και στα δύο.
    Στον Εαυτό Του, πρώτα απ’όλα και κατόπιν στο υποκείμενο.
    Εάν δεν συμβαίνει το πρώτο αποκλείεται να συμβεί το δεύτερο.
    Εάν το πρώτο υπάρχει, δεν είναι νομοτέλεια ότι σώνει και καλά
    θα συμβεί και η κυριαρχία επί του υποκειμένου.

    Ας πάμε τώρα λίγο πιο κάτω.
    Πριν λίγο καιρό στο νήμα «Σημειώσεις από το υπόγειο» είχα πρωτοπεί
    πως τα στατιστικά στοιχεία του φόρουμ σε σχέση με τη συμμετοχή βρίσκονται σε αντιδιαστολή.
    Και πώς να μην είναι;
    Και πώς να μην «παρακαλάς» Syrah τη συμμετοχή Masters στο νήμα σου;
    Είπαμε, στην Ελλάδα ό,τι δηλώσεις είσαι. Χρειάζεται να το αναλύσω περαιτέρω;
    Δεν φαντάζομαι.
    Έτσι λοιπόν, για παράδειγμα, έγραψα με κεφαλαία πρωτύτερα το «ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ συνθήκες» ακριβώς επειδή η δήλωση και η αποδοχή του καθεστώτος(status) Master & slave/sub απαιτεί, εξυπακούεται ΚΑΝΟΝΕΣ.
    Δεν νοείται ΚΑΘΕΣΤΩΣ M/s ή έστω D/s χωρίς ΚΑΝΟΝΕΣ.
    Στο παρόν φόρουμ βέβαια αυτές οι έννοιες αμφισβητούνται, ενίοτε και χλευάζονται.
    Ένα βαλκανολατίνο μίγμα Viva la liberta αγκαλιά με Ouzo Power.
    Μαγκιά τους.
    Μαγκιά και του Ride a Woman να ανακατεύει τον υπολανθάνοντα φετιχισμό του
    με τη Gate 7 και τους κώλους με το BDSM και να βαυκαλίζεται προσπαθώντας να αποδείξει (στον εαυτό του) ότι είναι Master.
    Δεν θα τα χαλάσουμε εκεί πέρα.

    Υπάρχουν παρα πολλά που πρέπει να αναφερθούν σε αυτό το νήμα μιάς και ο προβληματισμός (όψιμος θα έλεγα) είναι περί του ποιος και τίνος είναι κάποιος Κυρίαρχος.
    Σε προσεχές ποστ η συνέχεια.
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Master of what?



    Master Do μπερδεύεσαι.
    Έγραψα πουθενά πως σε μια σχέση-καθεστώς D/s, M/s, δεν πρέπει να υπάρχουν κανόνες;

    Σε ατομικό επίπεδο:
    Δεν υπάρχει αμφιβολία πως υπάρχουν κανόνες που κάνουν κάποιον Master.
    Όπως δεν υπάρχει και αμφιβολία πως οι κανόνες αυτοί είναι μόνο στο κεφάλι κάποιων.

    Και γραμμένοι στα αρχίδια άλλων.
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Master of what?

    Ας "εκτεθώ" κι άλλο λοιπόν.  

    Ακριβώς γι αυτό και έγραψα πως δεν είμαι βέβαιη αν κατάλαβα σωστά Κύριε και ζήτησα την βοήθεια σας να κατανοήσω καλύτερα, επεξηγώντας ταυτόχρονα πως προσωπικά το εξέλαβα, χωρίς αυθαιρεσία ή βιασύνη, απλά μια δυσκολία αντίληψης.   . Σας ευχαριστώ πολύ για την παροχή της διευκρίνησης που είχατε την καλοσύνη να μου προσφέρετε.

    Θα ξεφύγω λίγο από το συγκεκριμένο θέμα βέβαια, με συγχωρείτε, αλλά θα ήθελα να δω κάτι λίγο πιο σφαιρικά.

    Αν Κάποιος έχει αρχίσει να εκπαιδεύει μια σκλάβα, όπως παραδεχόμαστε όλοι κάθε σκλάβα είναι διαφορετική, δεν είναι πιθανόν να βρει ακόμη και Κάποιος έμπειρος Αφέντης μπροστά του, ένα πρόβλημα το οποίο δεν είχε ξανασυναντήσει στο παρελθόν και όπως και να δοκίμασε να το επιλύσει, δεν είχε τα θεμιτά αποτελέσματα? Προσωπικά θεωρώ πως μπορεί. Και σε μια τέτοια περίπτωση υπάρχουν δύο λύσεις. Η μία είναι να συνεχίζει να σπάει το κεφάλι του και να κάνει δοκιμές και πειράματα πάνω στη σκλάβα μέχρι να το επιλύσει, ή να ρωτήσει Άλλους, ή να διαβάσει για κάτι ανάλογο που Κάποιος έχει ήδη αντιμετωπίσει και με επιτυχία επιλύσει, ώστε να προσθέσει κι εκείνη τη γνώμη στις επικείμενες προσπάθειες του. Όχι τυποποιημένα, συμφωνώ και σε αυτό με τον MasterPier, πως δεν μπορεί τυποποιημένα να μεταφερθεί αυτούσια γνώση, μια μέθοδος κ.τ.λ.(με μερικές ίσως εξαιρέσεις), αλλά χρειάζεται τροποποιήσεις και διαμορφώσεις ανάλογα με το αντικείμενο.

    Πιστεύω στην εκπαίδευση Κυρίαρχου και γνωρίζω Αρκετούς Αξιόλογους Αφέντες που και εκπαιδεύτηκαν από Άλλους, αλλά και Συμβουλεύονται Αλλήλους, Έχουν Κάποιο Μέντορα (όπως Αναφέρει και Ο MasterPier τον Οποίο σέβομαι και εκτιμώ βαθύτατα) χωρίς να νιώθουν πως κάτι τέτοιο τους μειώνει είτε ως Κυρίαρχους, είτε ως Έμπειρους Αφέντες.

    Πιστεύω πως κανείς δεν είναι τέλειος, το ταξίδι της γνώσης ένα ταξίδι χωρίς απόληξη και κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει ή να είναι το ίδιο καλός σε όλα.

    Αναφορικά με το θέμα τώρα θα ήθελα να πω πως προσωπικά εγώ ορίζω το Master, για όσους τους ενδιαφέρει βέβαια η άποψη μου. Οι υπόλοιποι μπορούν να το προσπεράσουν.  

    Δεν ταυτίζεται για μένα η έννοια Αφέντης με την έννοια Μάστερ.

    Μάστερ προϋποθέτει κάποια ιδιαίτερα βαθιά γνώση του αντικειμένου με το οποίο ασχολείται επί μεγάλο διάστημα, ιδιαίτερες δεξιότητες, ικανότητες αλλά και μεγάλη πρακτική εμπειρία.
    Κάθε Μάστερ είναι Κυρίαρχος, αλλά δεν είναι κάθε Κυρίαρχος Μάστερ.
    Είναι τίτλος τιμητικός και όχι ιδιότητα κάθε Κυρίαρχου ή κάθε Αφέντη.

    Προσωπικά μέσα στα χρόνια που ασχολούμαι και ανήκω στο χώρο, οι Masters που είχα την τιμή να γνωρίσω μετριούνται στα δάκτυλα των χεριών μου.
    Έχω γνωρίσει Καταπληκτικούς Αφέντες, Εξαιρετικούς Κυρίαρχους, αλλά οι Masters για μένα είναι μια ιδιαίτερα μικρή ποσοτικά κατηγορία.

    Υ.Γ. @MasterDo απολαμβάνω ιδιαίτερα να κάνω πράματα που κάποιοι δεν διανοούνται πως θα τολμούσα να κάνω, όπως να εκφράσω τις απόψεις μου εδώ κι ας δεν είμαι όπως λές έστω και κατ όνομα κυριαρχική. Μάλλον έχει να κάνει με το πνεύμα αντιλογίας που είπες αλλού πως με χαρακτηρίζει.  
    Σοβαρά τώρα, προτού γράψω από σεβασμό προς την νηματοθέτη και την αρχική της δήλωση πως το νήμα απευθύνεται σε Master/Mistress, κι άσχετα αν ήδη απάντησαν άτομα που δεν ανήκουν στην πιο πάνω κατηγορία, ρώτησα την ίδια αν δεν έχει αντίρρηση να γράψω κι εγώ κάποιες δικές μου απόψεις.  
     
  10. monster

    monster New Member

    Απάντηση: Master of what?

    αν και πρωτη φορα που γραφω θα απαντησω επι του θεματος.
    master συμαινει να ξερεις να χειριζεσαι την γυναικα-ες που εχεις μαζι σου.να την-ις να νοιωθουν την απολυτη ηδωνη!!
    να αφινονται στον επιδεξειο χειρισμο σου.να κλεινουν τα ματια τους και οι ρωγες τους να ειναι καγκελο!!
    αν ματωσουν να μην την-ις πειραξει και πλεον να διαστελεται τοσο πολυ το ''μουνι'' σαν να πρωκητε να γεννησουν.τοτε αυτο ειναι το τλειο σημειο που δεν μπορει να ανφισβιτισει εκεινον τον αντρα ποτε.
    θα ψαχνει ξανα και ξανα την ενταση!!
    δεν ειναι απαραιτιτο να τον αποκαλεσει master δεν θα γινει και τιποτα.ομως θα ξερουν για παντα ποια ειναι η αξια του.
    master δεν ειναι παντα ο αφεντης.
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΗΣΤΗΣ ΕΝΟΣ ΣΩΜΑΤΟΣ.αυτος ξερει.......
    .monster.   
     
  11. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Master of what?

    Κοίτα να δεις που κόλλησα!
    Γιατί καλό μου όλα τα γράφεις κανονικά και το μουνί σε εισαγωγικά; παρομοίωση του πραγματικού είναι; Ωσάν μουνί δηλαδή ένα πράμμα; Είναι και δεν είναι αλλά εμείς λέμε οτι είναι; δεν είναι δόκιμος όρος του μουνί; επειδή ανοίγει αν είσαι μαστεράς σαν να πρόκειτια να γεννήσουν, αυτό το λες 'σαν μουνί' ενώ είναι κάτι άλλο; Για φώτησε μας επ' αυτού σε παρακαλώ!

    Τώρα ως προς τα άλλα - καλά τα λες αλλά με τις ορμόνες που υπάρχουν λόγω μόλυνσης στην ατμόσφαιρα και τα οιστρογόνα που βάζουν στα φρούτα και λαχανικά, πάνε οι μαστεράδες πια και όλοι θέλουν να τους λένε μόνο και από "μουνι" τίποτα!

    Άντε - καλώς ήρθες και να περνάς καλα!
    DP
     
  12. orgasmatron

    orgasmatron New Member

    Re: Απάντηση: Master of what?

    εξαιροντας μερικα απο τα παραπανω που δεν τα σβηνω γιατι βαριεμαι.... γι' αυτους και ενα ακομα λογο θεωρω οτι ειμαι master...
    γιατι πιστευω πως το μονο που μπορει να ειναι πιο ερεθιστικο απο τον ιδιο τον οργασμο, ειναι η διακοπη αυτου με μπουνιες στα πλευρα αφηνοντας την χωρις αναπνοη για κανα 2λεπτο....και οσο για τον σεβασμο...τον εχω προσωπικα χεσμενο...γιατι να σεβαστω μια γυναικα οταν μου δίνεται να την κανω οτι θελω?

    ροκενρολ μαδεφακας!!!!!