Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master of what?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 21 Σεπτεμβρίου 2009.

Tags:
  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Master of what?



    Αυτό να το βάλεις στο "Training Techniques", στο νήμα "Breath Control", μην πάει χαμένη τέτοια τέχνη...



    Ο, γιέα!!! Σο λονγκ, μαδεφάκα!!!


    (Αλλά τί "so long";   Άμα διαβάζω κάτι τέτοια, γιά ένα είμαι σίγουρος: So small!).




     
  2. danai

    danai Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Master of what?

    Ελπίζω - ακόμα και αν δεν σέβεστε τις γυναίκες με τις οποίες παίζετε - να
    καταλαβαίνετε ότι αυτό που περιγράφετε (δεν ξέρω αν είναι sane, αλλά) safe δεν είναι με τίποτα.  
     
  3. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Master of what?

    Η αλήθεια βρίσκεται πάντα στον κεκρυμμένο υποθετικό λόγο ... "όταν μου δίνονται κλπ κλπ" όπου μπορεί κανείς να υποθέσει είτε την πράξη είτε τον χρόνο .. συνήθως την πράξη .. if you know what I mean

    Ας όψεται η Δώρα που θα μου βάλει τις φωνές ότι επεκτείνω την μαστεριά και έξω από την κρεβατοκάμαρα μου .. αλλά ΜΜ δεν μπορώ να συνεχίσω!

    DragonPrince ..
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Master of what?


    Εγώ πάντως θα συνεχίσω, όπου και όποτε πιστεύω ότι έτσι πρέπει. Κι όπως θα είδες, σε κάποιους και σε κάποια πράγματα, δεν μπαίνω καν στον κόπο ν' απαντήσω. Προτιμώ ν' απαντάω έμπρακτα, λέγοντας αυτά που πρέπει εκεί που πρέπει, αντί να χάνω τον καιρό μου γιά ν' απολογούμαι στην όποια ανερμάτιστη κατηγορία...


    Γιά την πλάκα του πράγματος, και μόνο: Κατηγορήθηκα κι εγώ, ότι "επεκτείνω τη μαστεριά μου εκτός κρεββατοκάμαρας"... Ποιά μαστεριά αλήθεια; Αυτήν που το ίδιο πρόσωπο, ελάχιστες μέρες πριν, μου είπε ότι δεν διαθέτω;  




     
  5. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Και όμως κλωνοποιούνται!
     
  6. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Ντροπή σας εξοχοτάτη! Ντροπή και αισχύνη και σε εσάς ΜΜ!
    μια λύση μένει .. ή μάλλον δύο ..
    ή να βρούμε έναν νέο monster με ανάλογες ιδέες και να μετρήσουμε αντιδράσεις ή να μιλάμε για τον καιρό .. στα Mainlands αυτή τηνεποχή είναι χάρμα! Αργότερα μπορούμε να μιλήσουμε about the rain, that falls mainly on the planes of Spain!

    Μέχρι τότε - σας χαιρετώ ενδοξοτάτη και πανιερότατε  
    Ερρωσθε ευδαιμονούντες αμφότεροι και οι δύο!
     
  7. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Χωρίς να θέλω να αποθαρρύνω και να τραυματίσω με τη διόρθωσή μου   -τhe plains of Spain
    Indeed the rain in Spain falls mainly in the plain - ή αλλιώς πέρα βρέχει για ορισμένους.  
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Αν έχετε την ευγενή καλοσύνη, δώστε λίγο χώρο στο νήμα να αναπτυχθεί από όσους ενδιαφέρονται για το θέμα του. Υπάρχουν αρκετά νήματα για αστεϊσμούς ή chat στο Off Topic.
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Master of what?


    "Έρρωσθε", και του πρωκτού τα εννιάμερα! Δεν έχεις μάθει τους μοντέρνους χαιρετισμούς...: Ροκενρόλ, μάδαφάκα!!!



    Τελειώνω εδώ μ' αυτές τις χαριτωμενιές που ανταλλάξαμε, αρκούν και περισσεύουν, μιά και μας βλέπει και κόσμος, που μπορεί και να θυμάται (όπως κι εγώ ο ίδιος, άλλωστε), πως στο όχι και τόσο μακρυνό παρελθόν έχουμε διασταυρώσει οι δυό μας τα ξίφη μας, όχι χωρίς αποχρώντα λόγο. Αν έτυχε συμπτωματικά να υποστηρίξουμε από κοινού μιά θέση εσχάτως, δεν σημαίνει αυτό πως γίναμε ξαφνικά και κολλητάρια...


    Υμέτερος και άνευ προθέσεως γιά καμμία προσβολή,
    MM




     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Case study No 2. Δεύτερη προβληματική περίπτωση. Τί κάνουμε όταν κάποιος θίγει έννοιες οι οποίες δεν θεωρούνται απλά δεδομένες, αλλά μπορεί και να περάσουν λάθος μηνύματα σε όποιον μπαίνει εδώ μέσα και διαβάζει. Είπε ποτέ κανείς ότι η γυναίκα που δίνεται γίνεται τσόλι; Εκτός εάν γράφουμε λογοτεχνήματα όπου η υπερβολή είναι θεμιτή και αναγνωρίζεται as such.

    Θέλετε αγαπητοί να διακωμωδήσετε το ποστ που μιλάει για μπουνιές που κόβουν την ανάσα και κακοποίηση; Ή να περάσετε το σωστό μήνυμα σε όποιον μπει εδώ, έστω και κάποια χρόνια αργότερα και βρει αυτό το κείμενο;

    Με άλλα λόγια, θα κάνουμε πλακίτσα; Θα χλευάσουμε; Θα πούμε ανέκδοτα; Ή θα απαντήσουμε όπως αρμόζει σε κάποιον που πρεσβεύει την κακοποίηση; Τί είδους φόρουμ θέλουμε να έχουμε;

    Δεν διαφωνώ ότι το χιούμορ έχει την θέση του μέσα στο φόρουμ. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί πρέπει να γελάμε ΜΕ κάποιους, σαν να είναι αυτοί οι χαζοί του χωριού κι εμείς τίποτε σπουδαίοι, και όχι ΜΑΖΙ με αυτούς που κατανοούν το πνεύμα μας και μπορούν να μας απαντήσουν στο ίδιο μοτίβο.

    Η Ντόρα και η Συρά δεν είπαν ποτέ σε κανέναν να μην μιλάει, να μην ανακατεύεται ή να μην εκφράζεται όπως θέλει. Προσυπογράψτε και ρίξτε όση αντίδραση θέλετε, δεν είναι θέμα Ντόρα και Συρά (σαν poodles μας κάνατε, εσάς θα σας άρεσε να σας έλεγα Μάιντ και Σενσουαλάκο και ελφ και τινκερ κλπ; ) Οι κανονισμοί του φόρουμ είναι σαφείς και η διαχείριση παίζει τον ρόλο της. Όμως και τα ίδια τα μέλη έχουν την δύναμη του λόγου. Γιατί να μην την χρησιμοποιήσουμε για να κάνουμε το φόρουμ έναν χώρο όπου να χαίρεσαι να μπαίνεις; Και όχι έναν χώρο όπου οι μισοί λένε ότι νάναι και οι άλλοι μισοί γελάνε στα μούτρα τους.

    Να δώσω ένα παράδειγμα για να γίνω περισσότερο κατανοητή:

    Αγαπητέ orgasmatron,

    Σε απάντηση του ποστ σας


    Θεωρώ ότι βρίσκεστε στα όρια της παρανομίας, καθότι οι μπουνιές στα πλευρά που κόβουν την αναπνοή για κανα 2λεπτο - και που έχω βιώσει στο πετσί μου επί δεκαετία, ως πρώην κακοποιημένη γυναίκα - όχι μόνο δεν έχουν καμία σχέση με το BDSM αλλά θα σας εξασφαλίσουν και ένα ευάερο και κατσαριδιάρικο κελί στη φυλάκα, στο πι και φι.

    Πραγματικά πιστεύετε ότι είναι χαρακτηριστικό ενός Μάστερ η βλακεία που τον οδηγεί στην φυλακή και τον αφήνει και χωρίς σύντροφο - εκτός εάν μιλάτε για κάποια λοβοτομημένη που ανέχεται την κακοποίηση, καθώς και την γνώση ότι την έχουν χεσμένη;

    Είστε κατά την άποψή μου εκτός τόπου και χρόνου, ίσως και εκτός σωστού φόρουμ. Το δικό μας ασχολείται με το BDSM, όχι με την κακοποίηση γυναικών.

    Κλείνει το παράδειγμα. Ποια ή άποψή σας περί αυτής της μεθόδου;

    ΥΓ. ΜindMaster, δεν ανέφερα ποτέ τη λέξη "μαστεριά" δίπλα στο όνομά σου. Είπα, and Ι quote, από μνήμης, "κυριαρχικές τάσεις". Εάν σε προσέβαλε ο χαρακτηρισμός, ευχαρίστως να τον αποσύρω. Με συγχωρείς.
     
    Last edited: 28 Σεπτεμβρίου 2009
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    DRS, με συγχωρείς για την κατάχρηση του χώρου. Μπορείς να μετακινήσεις το ποστ εκεί που πρέπει να είναι ή ακόμη και να το σβήσεις. Μπορώ να απαντήσω εκ νέου στο μέλος orgasmatron, εάν χρειαστεί.
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Master of what?

    Ναι, ναι, ΟΚ, ξέρω πολύ καλά τί ακριβώς έγραψες, το είδα. Γιά την οικονομία της κουβέντας κόλλησα δίπλα στη "μαστεριά", μη γίνεσαι σχολαστική. Αλλάζει κάτι, επί της ουσίας; Εκτός κι αν λες πως ήθελα να οικειοποιηθώ έναν τίτλο που δεν μου ανήκει. Αν τό 'θελα, θα μπορούσα απλώς ν' αλλάξω το στάτους στο προφίλ μου, τσάμπα δεν είναι;

    (Μόνο στο Υ.Γ. είδα τ' όνομά μου, μόνο μ' αυτό ασχολήθηκα. Αν και πιό πάνω υπήρχε κάτι που με αφορούσε και δεν απάντησα λυπάμαι, αλλά δεν τα διάβασα. Έχω άλλες, πιεστικότερες ασχολίες  ).